back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


De ce le plac horoscoapele femeilor??

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
 
grigorescu_nelutu

125 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 31 Iulie 2009, ora 22:13

Un ajutor mic pt Daniela: ea participa la un concurs pt a castiga pt o fetita un telefon mobil ce trebuie sa faci este sa intri pe acest link pt a avea un vot in plus: www.hotsaunu.ro/s.sagetica.html


Ai timp de pierdut pe net? copiaza metoda mea si castiga bani.. Viziteaza: www.banifrumosi.ws
nazdravana

88 mesaje
Membru din: 22/08/2009
Postat pe: 22 August 2009, ora 16:33

De ce le plac horoscoapele femeilor?
De tute, de toante, de plictiseala, de iluzia unei unei minciuni cosmetizate, pen`ca le ajuta sa isi dezvolte partea favorita, respectiv disecatul, de nebune, de a avea un motiv in plus sa bata barbatu`la cap si lista ar putea continua.Personal, nu urmaresc neaparat ce este scris, ci incerc sa cunosc si sa aplic pe oameni anumite trasaturi generale.Si-mi iese, de regula.O avem in sange, asa cum aveti voi uitatu`dupa blonde.

Raporteaza abuz de limbaj
dac21477

99 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 August 2009, ora 14:22

De la: nazdravana, la data 2009-08-22 16:33:13De ce le plac horoscoapele femeilor?
De tute, de toante, de plictiseala, de iluzia unei unei minciuni cosmetizate, pen`ca le ajuta sa isi dezvolte partea favorita, respectiv disecatul, de nebune, de a avea un motiv in plus sa bata barbatu`la cap si lista ar putea continua.Personal, nu urmaresc neaparat ce este scris, ci incerc sa cunosc si sa aplic pe oameni anumite trasaturi generale.Si-mi iese, de regula.O avem in sange, asa cum aveti voi uitatu`dupa blonde.

Regula??? Nu!!! Mie nu-mi plac blondele si nici horoscoapele! Mie imi plac femele destepte, iar daca pe langa asta sunt si frumoase... foarte bine!

Raporteaza abuz de limbaj
brealsouL

415 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 26 August 2009, ora 15:44

pentru ca femeile sunt fascinate de chestii fara rost si sens: muzica house, trance, clubismele, picturile abstracte, etc.

Raporteaza abuz de limbaj
nazdravana

88 mesaje
Membru din: 22/08/2009
Postat pe: 31 August 2009, ora 16:47

@rockk

Amboulea, tocmai ai dat definitia a juma`din cunoscutii mei de regn masculin...Irelevant raspunsul tau.

Raporteaza abuz de limbaj
nazdravana

88 mesaje
Membru din: 22/08/2009
Postat pe: 31 August 2009, ora 16:48

@Dacianus

Taman de cuvantul "regula" mi te-ai luat?Regulile is facute pentru a fi incalcate, astea is doar simple jocuri ale mintii. Realitatea sta altfel, insa unele trasaturi chiar merg.Dar nu asta tre`sa ne ghideze in mod vital.Iar frumusetea e un termen extrem de vag...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

33 mesaje
Membru din: 21/10/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Octombrie 2009, ora 23:55

Nu sunt atrasa de horoscoape si nici de ce se spune de "compatibilitati", ca are ce sa ma atraga, iar compatibilitatile mi le creez daca vreau, cu cine doresc.

Raporteaza abuz de limbaj
NN
Fosta membra 9am.ro

7 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Bacau

Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 15:47

Probabil pentru ca daca crezi in horoscop inseamna ca esti previzibil (deci vulnerabil), cine stie ca esti in zodia X, va astepta sa reactionezi exact ca cineva cu acea zodie, cu aceleasi gusturi etc, iar fiindca femeile au firea mai slaba ca a barbatilor, le place sa stie ca au controlul a macar atat, crezand ca stiu totul despre tine si vai, esti ca o marioneta care dansezi cum "canta" niste bolovani ce se rotesc pe cer, iar ele au marea putere a cunoasterii. Dar de fapt e o mare prostie. Visati in continuare, fetelor.

Raporteaza abuz de limbaj
dac21477

99 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Noiembrie 2009, ora 00:11

De la: nazdravana, la data 2009-08-31 16:48:27@Dacianus

Taman de cuvantul "regula" mi te-ai luat?Regulile is facute pentru a fi incalcate, astea is doar simple jocuri ale mintii. Realitatea sta altfel, insa unele trasaturi chiar merg.Dar nu asta tre`sa ne ghideze in mod vital.Iar frumusetea e un termen extrem de vag...

Esti nazdravana!

Raporteaza abuz de limbaj
moniq13

299 mesaje
Membru din: 12/11/2009
Postat pe: 27 Noiembrie 2009, ora 22:08

Cine spune ca numai femeilor le place horoscopul???dc intotdeauna se face referire la femei cand spui: horoscop,shoping,club,romantism...etc....ma lasa-ti cu niste chestii care pur si simplu sunt irelevante....

Raporteaza abuz de limbaj
brealsouL

415 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 20 Ianuarie 2010, ora 18:48

pentru ca e adevarat, si pentru ca un barbat o data ce se lasa mai aproape de o femeie si si dezvaluie vulnerabilitatile, gen romantism, etc, automat e luat de fraier, de aceea probabil e atat de greu sa gasesti o femeie adevarata mai ales in zilele noastre, una fara complexe, sigura pe sine si cu atitudine, care sa stie gandi singura fara sa aibe nevoie sa i se spuna ceva si sa nu aibe mereu sentimentul de nesiguranta.

de ce majoritatea femeile fug dupa barbatii cu bani, de ce sunt intr atat de proaste incat sa creada ca un barbat cu bani va face mai mult cu ele decat sa se foloseasca de ele pana la primul rid, de ce nu au femeile simtul demnitatii, orgoliu, de ce barbatii gatesc mai bine ca femeile, etc astea sunt intrebari care probabil isi vor gasi raspunsul pe acest deosebit forum.

Raporteaza abuz de limbaj
BECU13

14 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Ianuarie 2010, ora 09:03

pentru ca sunt niste fiinte ratacite. fara horoscop nu ar gasi decat mall-ul.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1302 mesaje
Membru din: 1/01/2010
Postat pe: 21 Ianuarie 2010, ora 10:25

De la: Nolwenn, la data 2009-10-21 23:55:27Nu sunt atrasa de horoscoape si nici de ce se spune de "compatibilitati", ca are ce sa ma atraga, iar compatibilitatile mi le creez daca vreau, cu cine doresc.


Cred ca unele trasaturi generale se aplica, am tot citit la horoscoape si am incercat sa ma uit in jur daca asa e. In linii mari, se aplica.

Compatibilitati, ai dreptate, ti le mai faci si singura. De ex, se spune ca Pesti si Sagetator este cea mai proasta combinatie posibila, dar la mine a mers.

Oricum, sa-ti citesti horoscopul zilnic si sa mai si crezi in el, mi se pare o prostie.

Raporteaza abuz de limbaj
cine spune ce-i normalitatea?
cretzu_bv2006

21 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 22 Ianuarie 2010, ora 16:27

le place pentru ca...si le mai place si pentru ca...

Toata lumea i-l citeste,hai sa fim seriosi.Sunt peroane care recunosc asta sunt care nu,sunt care si cred in asta sunt care nu,este advarat ca la femei exista o atractie mai mare fata de astrologie,asa a fost intodeauna,nu cred ca se poate explica direct, de ce?

Raporteaza abuz de limbaj
citystella

1245 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Iasi

Postat pe: 19 Aprilie 2010, ora 21:55

De la: alexapostol, la data 2010-01-22 16:27:45le place pentru ca...si le mai place si pentru ca...

Toata lumea i-l citeste,hai sa fim seriosi.Sunt peroane care recunosc asta sunt care nu,sunt care si cred in asta sunt care nu,este advarat ca la femei exista o atractie mai mare fata de astrologie,asa a fost intodeauna,nu cred ca se poate explica direct, de ce?



Iti explic eu de ce, pentru ca o femeie are mai mult tact si mai multa rabdare decat un barbat.

Raporteaza abuz de limbaj
Stella
citystella

1245 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Iasi

Postat pe: 19 Aprilie 2010, ora 21:56

De la: Rockk, la data 2010-01-20 18:48:28pentru ca e adevarat, si pentru ca un barbat o data ce se lasa mai aproape de o femeie si si dezvaluie vulnerabilitatile, gen romantism, etc, automat e luat de fraier, de aceea probabil e atat de greu sa gasesti o femeie adevarata mai ales in zilele noastre, una fara complexe, sigura pe sine si cu atitudine, care sa stie gandi singura fara sa aibe nevoie sa i se spuna ceva si sa nu aibe mereu sentimentul de nesiguranta.

de ce majoritatea femeile fug dupa barbatii cu bani, de ce sunt intr atat de proaste incat sa creada ca un barbat cu bani va face mai mult cu ele decat sa se foloseasca de ele pana la primul rid, de ce nu au femeile simtul demnitatii, orgoliu, de ce barbatii gatesc mai bine ca femeile, etc astea sunt intrebari care probabil isi vor gasi raspunsul pe acest deosebit forum.


De ce barbatii gatesc mai bine decat femeile, pentru ca vor sa le impresioneze.

Raporteaza abuz de limbaj
Stella
citystella

1245 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Iasi

Postat pe: 19 Aprilie 2010, ora 21:57

De la: johnny_n25, la data 2009-11-13 15:47:47Probabil pentru ca daca crezi in horoscop inseamna ca esti previzibil (deci vulnerabil), cine stie ca esti in zodia X, va astepta sa reactionezi exact ca cineva cu acea zodie, cu aceleasi gusturi etc, iar fiindca femeile au firea mai slaba ca a barbatilor, le place sa stie ca au controlul a macar atat, crezand ca stiu totul despre tine si vai, esti ca o marioneta care dansezi cum "canta" niste bolovani ce se rotesc pe cer, iar ele au marea putere a cunoasterii. Dar de fapt e o mare prostie. Visati in continuare, fetelor.


Multumim pentru acest drept, dar nu tu ni l-ai dat. Orice om are acest drept inca de la nastere.

Raporteaza abuz de limbaj
Stella
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 19 Aprilie 2010, ora 22:00

De la: citystella, la data 2010-04-19 21:55:08
De la: alexapostol, la data 2010-01-22 16:27:45le place pentru ca...si le mai place si pentru ca...

Toata lumea i-l citeste,hai sa fim seriosi.Sunt peroane care recunosc asta sunt care nu,sunt care si cred in asta sunt care nu,este advarat ca la femei exista o atractie mai mare fata de astrologie,asa a fost intodeauna,nu cred ca se poate explica direct, de ce?



Iti explic eu de ce, pentru ca o femeie are mai mult tact si mai multa rabdare decat un barbat.


ai citat pe toata lumea, numa' pe mine nu

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 19 Aprilie 2010, ora 22:02

De la: Haps, la data 2010-04-19 22:00:07
De la: citystella, la data 2010-04-19 21:55:08

Iti explic eu de ce, pentru ca o femeie are mai mult tact si mai multa rabdare decat un barbat.


ai citat pe toata lumea, numa' pe mine nu


Ei, hai ca te citez eu, doar sa nu te mai vad suparat!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
citystella

1245 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Iasi

Postat pe: 19 Aprilie 2010, ora 22:03

De la: Haps, la data 2010-04-19 22:00:07
De la: citystella, la data 2010-04-19 21:55:08
De la: alexapostol, la data 2010-01-22 16:27:45le place pentru ca...si le mai place si pentru ca...

Toata lumea i-l citeste,hai sa fim seriosi.Sunt peroane care recunosc asta sunt care nu,sunt care si cred in asta sunt care nu,este advarat ca la femei exista o atractie mai mare fata de astrologie,asa a fost intodeauna,nu cred ca se poate explica direct, de ce?



Iti explic eu de ce, pentru ca o femeie are mai mult tact si mai multa rabdare decat un barbat.


ai citat pe toata lumea, numa' pe mine nu


Fii rezonabil, am doar doua maini.

Raporteaza abuz de limbaj
Stella
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 19 Aprilie 2010, ora 22:06

De la: citystella, la data 2010-04-19 22:03:50
De la: Haps, la data 2010-04-19 22:00:07
De la: citystella, la data 2010-04-19 21:55:08
De la: alexapostol, la data 2010-01-22 16:27:45le place pentru ca...si le mai place si pentru ca...

Toata lumea i-l citeste,hai sa fim seriosi.Sunt peroane care recunosc asta sunt care nu,sunt care si cred in asta sunt care nu,este advarat ca la femei exista o atractie mai mare fata de astrologie,asa a fost intodeauna,nu cred ca se poate explica direct, de ce?



Iti explic eu de ce, pentru ca o femeie are mai mult tact si mai multa rabdare decat un barbat.


ai citat pe toata lumea, numa' pe mine nu


Fii rezonabil, am doar doua maini.


"cu manutele alea doua"...imi trimti adresa ca sa ma autoinvit la tine acasa

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
citystella

1245 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Iasi

Postat pe: 19 Aprilie 2010, ora 22:08

De la: Haps, la data 2010-04-19 22:06:28
De la: citystella, la data 2010-04-19 22:03:50
De la: Haps, la data 2010-04-19 22:00:07
De la: citystella, la data 2010-04-19 21:55:08
De la: alexapostol, la data 2010-01-22 16:27:45le place pentru ca...si le mai place si pentru ca...

Toata lumea i-l citeste,hai sa fim seriosi.Sunt peroane care recunosc asta sunt care nu,sunt care si cred in asta sunt care nu,este advarat ca la femei exista o atractie mai mare fata de astrologie,asa a fost intodeauna,nu cred ca se poate explica direct, de ce?



Iti explic eu de ce, pentru ca o femeie are mai mult tact si mai multa rabdare decat un barbat.


ai citat pe toata lumea, numa' pe mine nu


Fii rezonabil, am doar doua maini.


"cu manutele alea doua"...imi trimti adresa ca sa ma autoinvit la tine acasa



Raporteaza abuz de limbaj
Stella
citystella

1245 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Iasi

Postat pe: 19 Aprilie 2010, ora 22:59

Ia sa-mi citesc si eu horoscopul pe ziua de azi!

Raporteaza abuz de limbaj
Stella
brealsouL

415 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 20 Aprilie 2010, ora 12:34

De la: , la data 2008-07-01 20:22:07de la de ce le plac horoscoapele femeilor??


ca atata pot

Raporteaza abuz de limbaj
citystella

1245 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Iasi

Postat pe: 20 Aprilie 2010, ora 19:03

De la: Rockk, la data 2010-04-20 12:34:04
De la: , la data 2008-07-01 20:22:07de la de ce le plac horoscoapele femeilor??


ca atata pot


Misoginismul e in floare.

Raporteaza abuz de limbaj
Stella
areku

7604 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Aprilie 2010, ora 20:22

De la: citystella, la data 2010-04-20 19:03:49
De la: Rockk, la data 2010-04-20 12:34:04
De la: , la data 2008-07-01 20:22:07de la de ce le plac horoscoapele femeilor??


ca atata pot


Misoginismul e in floare.


horrorscopul...nu e nici macar un ghid...insa zodiacul...cel putin nu asta euro...ala chinezesc..poti sa l folosesti in linii mari...si anume...sa afli anum.tipare...fiecare om e diferit...dar...
nu stiu daca voua vi sa intamplat....sa schimbati 2..3..zone(sa va mutati) si sa intalnitzi aceleasi tipuri de persoane...ca cei din zonele precedente...si sa vedeti ca sunt cam aceleasi grupuri...aceleasi tipuri de glume aceleasi obiceiuri...in mare....

Raporteaza abuz de limbaj
live your life so u have nothing to regret
citystella

1245 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Iasi

Postat pe: 20 Aprilie 2010, ora 21:01

Daca se schimba locurile, ar fi normal ca si obiceiurile sa sa schimba, dar si oamenii chiar de isi schimba locul nu-si schimba obiceiul. Cum e cu lupul care-si schimba doar parul.

Apropos de schimbari: www.youtube.com/watch?v=DZfyE36UodU&feature=related

Raporteaza abuz de limbaj
Stella
Fosta membra 9am.ro

498 mesaje
Membru din: 2/03/2010
Postat pe: 20 Aprilie 2010, ora 21:26

De la: areku, la data 2010-04-20 20:22:39
nu stiu daca voua vi sa intamplat....sa schimbati 2..3..zone(sa va mutati) si sa intalnitzi aceleasi tipuri de persoane...ca cei din zonele precedente...si sa vedeti ca sunt cam aceleasi grupuri...aceleasi tipuri de glume aceleasi obiceiuri...in mare....

Mai, eu am facut cateva schimbari de-a lungul timpului , insa (din contra) am observat ca oamenii pe care i-am intalnit/cunoscut nu erau foarte asemanatori celor din locatia precedenta.

Raporteaza abuz de limbaj
citystella

1245 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Iasi

Postat pe: 22 Aprilie 2010, ora 10:58

Berbec (21.03-20.04)
Planeta dominantã: Marte, planeta încãpãþãnãrii ºi încãierãrilor.
Animalul sacru: bãrzãunul
Personalitate: Berbecul guverneazã capul, drept pentru care Berbecii sunt experþi în a se arunca cu capul înainte, a face doar ce-i taie capul ºi a da cu capul de pragul de sus. Sunt foarte siguri pe ei în tot ce fac, chiar ºi când fac cele mai monumentale prostii. Plini de energie ºi iniþiativã, sunt atât de grãbiþi ºi de ocupaþi, încât nu au timp sã gândeascã. Cu toate astea, în înþelepciunea lor nemãrginitã, ºtiu întotdeauna ce e mai bine pentru ceilalþi. Nimeni n-are voie sã-i contrazicã, în timp ce ei îºi pãstreazã dreptul inalienabil de a contrazice pe toatã lumea. Specialitatea lor este viteza, din care cauzã au mereu fel de fel de vânãtãi, arsuri sau tãieturi ºi sunt clienþi fideli ai service-urilor ºi asigurãrilor auto. Cea mai mare afacere a vieþii lor este sexul, pe care-l practicã numai din dragoste, chiar dacã dragostea respectivã nu dureazã decât o zi.
Meseria potrivitã: director, pompier, instructor de sex, bungeejumper, spãrgãtor de bãnci.
Pizza magicã: Diavolo.
Medicamentul norocos: energizantele


Taur (21.04-21.05)
Planeta dominantã: Venus, planeta trãndãviei ºi a lascivitãtii,
Animalul sacru: vaca indianã
Personalitate: Taurul e recunoscut pentru stabilitate ºi perseverenþã, de fapt douã modalitãþi de exprimare a lipsei de imaginaþie. Universul lui se mãrgineºte la ce poate sã vadã, sã guste sau sã pipãie. Noþiunile complexe îl tulburã profund, iar îndãrãtnicia lui n-are semãn - dacã a apucat într-o direcþie, aºa o þine. O schimbare de macaz ar implica un efort fizic ºi intelectual prea mare pentru lenea lui. În ciuda obtuzitãþii, dã însã dovadã de o aprigã viclenie atunci când îºi apãrã pielea sau vrea sã obþinã ceva. E maestru în a scoate castanele din foc cu mâna altuia. Dincolo de falnica-i robusteþe, Taurul ascunde o abominabilã laºitate.
Meseria potrivitã: contabil, lãutar, coafezã, manechin, pom-star,degustãtor de maionezã. Pizza magicã: Rusticana
Medicamentul norocos: întãritoarele (sexuale)


Gemeni (22.05-21.06)
Planeta dominantã: Mercur, planeta trãncãnelii ºi nevricalelor.
Animalul sacru: papagalul
Personalitate: Gemenii sunt isteþi ºi foarte adaptabili, cu alte cuvinte niºte oportuniºti lipsiþi de scrupule. Stãpânesc perfect arta comunicãrii ºi pot sã te mintã în faþã fãrã sã clipeascã. Sunt drãgãlãºenia întruchipatã când vor sã obþinã ceva ºi de-a dreptul sadici când au chef sã se joace cu nervii altora. Sprinteni ºi îndemânatici, dispar când þi-e lumea mai dragã ºi pot face nevãzute diverse obiecte care li se par interesante. κi scot din minþi ºefii ºi consorþii, dar nici unii nu-i dau afarã, din cauzã cã se pricep sã le spunã bancuri. În dragoste, sunt deschiºi tuturor posibilitãþilor ºi ar fi primii care ar subscrie la legalizarea poligamiei. Cu toate astea, în clipele romantice au tendinþa de a-ºi exprima pasiunea uitându-se pe pereþi..
Meseria potrivitã: agent de vânzãri, scamator, chelner, escroc.
Pizza magicã: Calzone.
Medicamentul norocos: gargara.


Rac (22.06-22.07)
Planeta dominantã: Luna, astrul toanelor ºi nãscocirilor.
Animalul sacru: lipitoarea
Personalitate: Racul este un profitor nesãtul, al cãrui unic scop în viaþã e sã care în bârlog tot ce-i picã în mânã. Este mai zgârcit ºi mai apucãtor decât tot neamul hãrciogilor la un loc. Se spune cã ar fi diplomat, dar în realitate manipuleazã pe toatã lumea ca sã-ºi rezolve interesele. Zâmbeºte graþios, înºirã verzi ºi uscate ºi joacã tot timpul teatru, fiind foarte popular printre cei gurã-cascã ºi slabi de minte. Are mania de a coopta tot soiul de rataþi pe care îi psihanalizeazã sau îi îndoctrineazã cu predici filozofice ori cuvântãri patriotice. κi iubeºte casa, dar nu este lipit de ea. Ros de morbul vagabondajului, dispare periodic pentru diverse intervale de timp. Din nefericire, se întoarce mereu înapoi ... În dragoste este adeptul romantismului siropos ºi leºinat. Asta, la început, cãci mai devreme sau mai târziu va scoate la bãtaie un nimicitor arsenal de tocare mãruntã a nervilor: toane, nazuri, îmbufnãri, bombãneli, bãnuieli, accese masochiste ºi ºantaje sentimentale.
Meseria potrivitã: politician sau afacerist interlop (la alegere), poet, cãmãtar, pitic de grãdinã.
Pizza magicã: Quattro formaggi.
Medicamentul norocos: alcoolul


Leu (23.07-22..08)
Planeta dominantã: Soarele, astrul egoismului ºi îngâmfãrii.
Animalul sacru: pupãza
Personalitate: Leul este un lider înnãscut ºi, ca toþi liderii, se înalþã strivindu-i pe cei cu mai mult bun-simþ decât el. Subordonaþii îi acordã respectul cuvenit, dar I-ar strânge de gât cu maximã plãcere. Ambiþie! ca nimeni altul. considerã cã a atins poziþia cuvenitã doar atunci cân nu mai are vreun loc alb pe cartea de vizitã. Se iubeºte atât de mult pe sine încât îºi pupã oglinda de câte ori se crede singur. Este aºa de obsedat de onoruri cã, dacã primeºte o cupã la campionatul de ºotron, e în stare sã umble cu ea atârnatã la gât, sã vadã lumea cât de grozav este. Atrage atenþia în orice adunare: fie este cel mai înzorzonat personaj, fie aruncã cu banii în toate pãrþile, fie poartã o armã. Pozeazã tot timpul, doarme pe stânga fiindcã profilul drept îl avantajeazã mai mult ºi aratã cu degetul mijlociu ca sã-ºi expunã mai bine diamantul de multe carate. În dragoste, este la fel de înflãcãrat ca un furnal ºi la fel de discret o trompetã cu amplificator.
Meseria potrivitã: împãrat, ºef de bloc, portar de hotel, dresor, hingher
Pizza magicã: Quattro stagioni.
Medicamentul norocos: toxina botulinicã.


Fecioarã (23.08-22.09)
Planeta dominantã: Mercur, planeta trãncãnelii ºi a isteriilor.
Animalul sacru: ciocãnitoarea
Personalitate: Zodiacele criticã spiritul critic al fecioarei, punând-o astfel într-o situaþie criticã. Cum, pe deasupra, fecioara mai e ºi metodica punctualã ºi perfecþionistã, sfârºesc prin a-i scoate pe toþi din pepeni. Obsedatã de igienã, detalii ºi clasificãri, este capabilã sã caute bacteriile cu lupa, sã frece duºumelele periuþa sau sã punã rufele în maºina de spãlat nu doar pe culori, ci ºi ordine crescãtoare ºi alfabeticã. Miroase enervant de curat, ceea ce leagã spiritual de cânii ºi pisicile din cartier. Fecioara este o fanã a listelor, tabelelor ºi regulamentelor pe punele subpuncte, care, în loc sã-i simplifice, îi încâlcesc teribil existenþa. Scurt, orice fecioarã veritabilã este: 1. mereu ocupatã cu o mie de nimicuri sau sã-ºi bage nasul unde nu-i fierbe oala. 2. tipicarã; 3. ipohondrã: 4.cicãlitoare: 5. cãrpãnoasã: 6. maniacã: 7. absolut necesarã (din pãcate). În dragoste, are cãldura unei frapiere ºi fantezia unui birocrat.
Meseria potrivitã: analist politic, CTC-ist, agent de dezinsecþie, sora medicalã (sau frate).
Pizza magicã: funghi.
Medicamentul norocos: toate, fãrã excepþie


Stella
citystella

1245 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Iasi

Postat pe: 22 Aprilie 2010, ora 11:02

Balantã (23.09-22.10)
Planeta dominantã: Venus, planeta trândãviei ºi lascivitãþii.
Animalul sacru: bibilica
Personalitate: Balanþa are certe înclinaþii intelectuale, utile în studiul aprofundat al programului tv, ºi un înalt simþ artistic, reflectat în flerul cu care-ºi asorteazã pantofii cu lenjeria. Plinã de graþie ºi eleganþã, umblã cu nasul pe sus, strâmbând suveran din el la orice încãlcare a etichetei. Se zice cã adorã confortul ºi armonia, ceea ce în traducere liberã înseamnã cã este leneºã ºi n-are principii ferme. Despre Balanþã se mai spune cã este o bunã colaboratoare ºi sfãtuitoare: în orice problemã, expune câteva zeci de soluþii, ca apoi sã-l lase pe celãlalt sã decidã. Cât despre vestitul ei echilibru, cel mai în mãsurã sã comenteze ar fi psihiatrul care o trateazã. În lipsa lui, se acceptã ºi mãrturiile apropiaþilor, adânc îngrijoraþi de viteza cu care-ºi schimbã pãrerile ºi de costurile mãrite ale dulciurilor pe care le înghite atunci când e deprimatã. Cel mai de seamã lucru din viaþa ei este dragostea, subiect bogat în detalii picante, prea indecente ca sã poatã fi relatate.
Meseria potrivitã: agent matrimonial, arbitru, escortã, gigolo, tester de hamace, rentier.
Pizza magicã: Capricciosa.
Medicamentul norocos: gelul anticelulitic.

Raporteaza abuz de limbaj
Stella
Pagini: << 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului de ce le plac horoscoapele femeilor??
Mergi la: