back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Jocurile si conspiratiile pietei imobiliare si dedesubturile ei

 


 
 
9am_4130

1 mesaj
Membru din: 3/07/2014
Postat pe: 3 Iulie 2014, ora 03:12

Cum este posibil ca sarlatanii din piata imobiliara sa creeze o medie la nivel de Romanie (ex. Un apartament in Bucuresti 2 camere in medie de 45.000 euro, sa mergi in alt judet din tara unde esti dezavantajat de: lipsa locurilor de munca, lipsa transportului Metrorex, tramvaie, spitale, unitati de invatamant, farmacii sau cabinete stomatologice la cine stie cati kilometri distanta, si multe altele) a vanzarilor locuintelor din capitala cu acele locuinte judetene cu diverse deficite.
Cum se poate face aceasta nedreptate fata de ofertantul din capitala, neluandu-se in considerare aceste aspecte vitale si importante?
In concluzie vanzatorul dintr-un anume judet este in mare avantaj ca poate sa vanda la acelasi prêt un apartament ca cel din capitala.
Vreau sa adresez un exemplu scurt sa vedeti unde este problema: ex. Sa presupunem ca am vandut un apartament cu o suprafata de 70 m2 in Bucuresti cu 3 camere, si vreau sa-mi cumpar in alt judet o locuinta pe care eu o gasesc la aceleasi preturi de Bucuresti sau posibil mai mari……inseamna ca nu am realizat nimic vanzand in Bucuresti cu multiple avantaje exprimate mai sus si cumparand in alt judet la acelasi prêt, deci vanzatorul din capitala este cel in pierdere totala. Rezolvarea ar fi ca ofertantii din capitala sa sanctioneze aceasta nedreptate si sa mareasca preturile imobilelor, ca au fost si sunt pacaliti de EXCROCII DIN IMOBILIARE precizand ca de vina este INFLATIA. Dar curios este faptul ca si in capitala inflatia nu este aplicata tuturor vanzarilor, cum ar fi zonele Floreasca, Primaverii, Unirii, Dorobanti, etc.
Deci cine se joaca cu preturile apartamentelor noastre? Deci in concluzie noi suntem PROPRIETARI si nimeni nu trebuie sa ne impuna prêt de lista. Puneti adevaratele preturi pe locuintele voastre daca nu vreti sa regretati mai tarziu pentru aceasta sarlatanie care vi-o induce agentul sau intermediarul imobiliar, nu va lasati pacaliti si influentati de ei.
Daca sunteti deacord cu mine uniti-va sa distribuim acest material informativ mai multor vanzatori sau prin distributia pe internet prin diverse postari.
SUCCES!

Raporteaza abuz de limbaj
9am_4437

2 mesaje
Membru din: 26/09/2014
Postat pe: 26 Septembrie 2014, ora 11:57

intr-adevar te lovesti de tot soiul de situatii cand vrei sa te muti. Eu de exemplu, am tot auzit de la cunoscutii mei ca sunt tot felul de probleme si complicatii cu agentiile imobiliare. Asa ca in primavara asta, cand am facut un impumut pentru prima casa, am inceput sa caut singura apartamente si sa cumpar direct de la constructor. Dupa ceva vizualizari si discutii am ales un apartament de 2 camere, intr-un bloc nou din complexul cosmopolis. mie mi-a placut si zona unde e amplasat pentru ca e zona mai cocheta, e inconjurat de verdeata si iesi in DN1, in cazul in care vrei sa pleci spre munte. Complexul arata ca un mic orasel,ai de toate acolo, farmacie, supermarket, teren de tenis, spalatorie auto si chiar niste restaurante. Eu asa va sfatuiesc, scapati de intermediarii dubiosi, ca acum se poate sa iti iei casa si fara agentii imobiliare sau mai stiu eu ce!

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului JOCURILE SI CONSPIRATIILE PIETEI IMOBILIARE SI DEDESUBTURILE EI
Mergi la: