back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cum sa-l inchiriez repede?

 


 
 
greta

12 mesaje
Membru din: 5/01/2011
Postat pe: 20 Iulie 2012, ora 17:01

Buna!
Cat de lung scrieti un anunt de vanzare sau inchiriere? Cam cate detalii sa dau? E prima data cand incerc sa inchiriez un apartament. Sa ii fac si poze?
Va multumesc in avans pentru raspunsuri.

Raporteaza abuz de limbaj
9am_592

9 mesaje
Membru din: 10/07/2012
Oras: Braila

Postat pe: 20 Iulie 2012, ora 17:20

Nu stiu daca e o lungime standard. Trebuie sa dai cat mai multe detalii: camere, zona, daca e mobilat, daca are termopane, parchet, ma rog, despre facilitati. Da, ideal ar fi sa pui si poze – stii ce se spune, o poza face uneori cat 1000 de cuvinte. Eu imi pun anunturile pe ImobiliareBiz, am vandut repede terenul si casa. Bafta!

Raporteaza abuz de limbaj
9am_420

9 mesaje
Membru din: 28/05/2012
Postat pe: 8 August 2012, ora 15:13

Este bine sa pui poze pentru ca atrage mai multe vizualizari si este mai usor sa isi dea seama daca este ceea ce cauta. Mesajul nu trebuie sa fie lung e important sa fie la subiect, adica sa cumprinda informatii utile ca zona, suprafata, dotari si pret.
Multa bafta la vanzare!

Raporteaza abuz de limbaj
9am_1403

2 mesaje
Membru din: 26/01/2013
Postat pe: 26 Ianuarie 2013, ora 13:35

Sau poti da un anunt scurt intr-un ziar local de specialitate si te preiau toate agentiile imobiliare. Daca raportul calitate-pret este unul bun, garantat se inchiriaza pana seara. Daca vrei un pret mai mare...poti sa astepti si cateva zile, dar macar nu ai batai de cap cu postatul ofertei pe site-uri sau reactualizarea ofertelor ...in cazul in care inchirierea dureaza mai mult decat te astepti. Dupa aceasta prima experienta poate vei ajunge sa selectezi si agentul cu care vrei sa lucrezi pe viitor si in care ai incredere.
Multa bafta in continuare

Raporteaza abuz de limbaj
www.inchirierifaragriji.ro
| Varianta pentru tiparire a topicului Cum sa-l inchiriez repede?
Mergi la: