back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Este bine sa ai casa ta ?

 


 
 
Fosta membra 9am.ro

136 mesaje
Membru din: 23/07/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Iulie 2012, ora 14:50

DE VANZARE

Duplex in Domnesti, zona de vile cea mai bine cotata, langa cartierul Curtea Domneasca ,utilitati,
suprafata 116 m,p+1, 3 camere,2 bai,1 balcon, 250mp teren,(cu posibilitate extindere teren) la cheie(gresie,faianta,parchet,bai utilate,centrala termica,termopane Rehau maro 5 camere).
Materiale folosite pt constructie:caramida porotherm,termoizolatie de 10 cm,beton B200 si B250 , fier de 8,10,14,16, acoperis tabla tip lindab.
Vila se poate cumpara in orice stadiu de executie al proiectului.
Daca va fi achizitionata in faza de constructie, exista posibilitatea alegerii finisajelor interioare.
PRET : LA CHEIE 67.000 Euro, TVA INCLUS
LA ROSU -36 000 EURO,TVA INCLUS

Raporteaza abuz de limbaj
http://www.youtube.com/watch?v=rzORw7-RLCs&feature=related
Fosta membra 9am.ro

1254 mesaje
Membru din: 8/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Octombrie 2012, ora 01:35

Este oferta cea mai avantajoasa,mai ales ca racordarea la utilitati se face grtuit de catre contructor.

Raporteaza abuz de limbaj
http://www.youtube.com/watch?v=F1SBPwpj4Kc http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&NR=1&v=TA3FvTSnqFI http://www.youtube.com/watch?v=DuX41-2HAYU&feature=related
Fosta membra 9am.ro

1254 mesaje
Membru din: 8/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Noiembrie 2012, ora 05:37

Da casa ideala pentru o familie ideala !

Raporteaza abuz de limbaj
http://www.youtube.com/watch?v=F1SBPwpj4Kc http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&NR=1&v=TA3FvTSnqFI http://www.youtube.com/watch?v=DuX41-2HAYU&feature=related
Fosta membra 9am.ro

4841 mesaje
Membru din: 14/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Noiembrie 2012, ora 19:23

De la: CONDOR, la data 2012-11-03 05:37:33Da casa ideala pentru o familie ideala !


Sa mori tu jartea penala? Ia uite afaceristul de succes cum isi face el reclama moca pe forumul 9am?
Bai mate-fripte, plateste in presa, la TV si fa-ti acolo reclama, nu mai induce oamenii in eroare pe forum! Sunt sigur, la cat de ordinar stiu ca esti, ca ai folosit cele mai ieftine si mai proaste materiale, asa ca fraier ala care s-o lasa inselat de tine!

Raporteaza abuz de limbaj
"No man is an island entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main... And therefore never send to know for whom the bell tolls; it tolls for thee." - John Donne
Mircea_Popovici_1

17 mesaje
Membru din: 25/04/2013
Postat pe: 25 Aprilie 2013, ora 02:10

Ai observat corect și apreciez,drept pentru care am deschis un subiect nou unde sper sã fie comentate subiecte gen reclama sufletul comerțului și unde discuțiile despre un imobil (teren) sã aducã un plus de informație , privind imobilul,omisã probabil ”neintenționat” în cadrul postãrilor de tip sugestiv ”e tot ce-ți trebuie în viațã,dacã plãtești cimentul și cãrãmida pusã și montatã de unii în țara asta” pe te miri ce câmp sau mlaștinã (necartografiatã).Dacã am fost suficient/minimal în exprimare sprijinã-mi demersul de conștientizare a românilor interesați despre ceea ce ar trebui sã fie imobiliare (nu prostealã). Dacã stii cum te rog deschide subiecte secundare în cadrul subiectului propus de mine . Cu Stimã Mircea Popovici.

Raporteaza abuz de limbaj
Mircea_Popovici_1

17 mesaje
Membru din: 25/04/2013
Postat pe: 25 Aprilie 2013, ora 02:44

Mesajul este o reclamã pentru umilirea cumpãrãtorului de bunã credințã .ATENȚIE!!! Orice mesaj de tip PP (plasare de produs ) pentru cã ”suntem consumatori europeni”, trebuie sã conținã informații complete și precis corecte privind produsul altfel cei informați ”incomplet/uneori incorect” în scopul obținerii unor foloase de cãtre unii” se pot considera ”prostiți” așa pe Românește, ca exemplu cum ar fi cei informați imobiliar pe net de locații din BUCURESTI dar ele se aflã în comune(orãșele limitrofe - satelit ale capitaleiÎ. Deci mai pe scurt operația de apreciere/promovare nu se încadreazã ”în litera și spiritul legii” .faptul cã nu mai corespunzi ”Terms&Conditions” sau retragerea ta voluntarã î-mi dã dreptate în afirmații.Sper ca și administratorii site-ului ,care-mi pot comunica opiniile lor la email popovicimircea111@gmail, sã fi observat aceastã jalnicã metodã de reclamã incompletã cu scopul de a obține foloase material.

Raporteaza abuz de limbaj
Mircea_Popovici_1

17 mesaje
Membru din: 25/04/2013
Postat pe: 25 Aprilie 2013, ora 03:09

Mãi ”FRATEEEEEE” calitate înseamnã ,locație neinundabilã,materiale gen cãrãmidã plinã,tocãrie de lemn (stejar cu geam termopan nu plastic NENEEEE),pardoseli de stejar vecchio,gresie (adicã nu plãci ceramice BÃÃÃ....),MAI pe scurt ce prezinți acolo sunt ”mãrgele pentru afro....” sau copii foarte ieftine de materiale folosite pentru ”O CASÔ,și se pot ”clasa” elegante dupã pãrerea ta pentru ”ZONA CENTRALÔ a comunei limitrofe marelui oraș BUCUREȘTI( pesemne satului Olteni) , dupã barierã ,cu ”trotuar ce acoperã proiectul perpetuu nefinalizat de apã/canal”, ,nici nu mai vreau sã comentez avantajele casei de vis (poate coșmar cã este tot un vis) .Sã mã scuze toți locuitorii zonei pentru aprecierile/referirile mele negative la acest demers de reclamã imobiliarã,prin care nu am dorit sã le diminuez nimic din confortul pe care și l-au creat si comunitatea pe care au creat-o cu eforturi materiale și morale importante,dar reclama aceasta mascatã m-a dus la acest comentariu .

Raporteaza abuz de limbaj
Sellmag

7 mesaje
Membru din: 21/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Iunie 2013, ora 03:48

De la: Mircea_Popovici_1, la data 2013-04-25 03:09:37Mãi ”FRATEEEEEE” calitate înseamnã ,locație neinundabilã,materiale gen cãrãmidã plinã,tocãrie de lemn (stejar cu geam termopan nu plastic NENEEEE),pardoseli de stejar vecchio,gresie (adicã nu plãci ceramice BÃÃÃ....),MAI pe scurt ce prezinți acolo sunt ”mãrgele pentru afro....” sau copii foarte ieftine de materiale folosite pentru ”O CASÔ,și se pot ”clasa” elegante dupã pãrerea ta pentru ”ZONA CENTRALÔ a comunei limitrofe marelui oraș BUCUREȘTI( pesemne satului Olteni) , dupã barierã ,cu ”trotuar ce acoperã proiectul perpetuu nefinalizat de apã/canal”, ,nici nu mai vreau sã comentez avantajele casei de vis (poate coșmar cã este tot un vis) .Sã mã scuze toți locuitorii zonei pentru aprecierile/referirile mele negative la acest demers de reclamã imobiliarã,prin care nu am dorit sã le diminuez nimic din confortul pe care și l-au creat si comunitatea pe care au creat-o cu eforturi materiale și morale importante,dar reclama aceasta mascatã m-a dus la acest comentariu .




I like it,ai pus punctul pe "I " nene. Bravo.

Raporteaza abuz de limbaj
Mircea_Popovici_1

17 mesaje
Membru din: 25/04/2013
Postat pe: 29 Iunie 2013, ora 01:43

Este de apreciat spiritul tãu fin de observație
precum și aprecierile personale la obiect .
Cred cã ești, în postare ,suficient minimal apreciativ (și poate prea puțin agresiv verbal) vis-a vis de ”informațiile dezinteresate”,plasate de unii ce se cred formatori de opinie.
Te poți exprima și pe topicul propus de mine și”alambicat exprimat” pentru alții.

Te pup pa ! pa !
Cred cã te vei alãtura topicului propus de mine. Așa ca sã mai afle lumea unele altele...,despre cum merge imobiliara (info/reclamã) pe net.

Raporteaza abuz de limbaj
Mircea_Popovici_1

17 mesaje
Membru din: 25/04/2013
Postat pe: 29 Iunie 2013, ora 01:56

Cu Stimã,

Mulțumesc pentru interesul acordat subiectului ,precum și pentru timpul acordat lecturii ”strigãtului meu gâjâit -vis a vis -de prosteala pe net (pardon pe topicuri).

Sper sã veniți și cu adãugiri, mãcar așa ca sã nu am imaginea de GICÃ-CONTRA ,și sã fiți convinsã cã am momente de dispozitie,
în care postez lucruri interesante-reale despre subiectul propus.

Raporteaza abuz de limbaj
Mircea_Popovici_1

17 mesaje
Membru din: 25/04/2013
Postat pe: 29 Iunie 2013, ora 02:28

Revin pentru cã am recitit mesajul persoanei care nu mai este membrã pe forum

ATENȚIE este vorba de un proiect de DUPLEX adicã ceva cu douã nivele, cum s-ar zice dupã preț ,
douã autoturisme mai bune, coajã, unul peste altul -visul vieții-

Ceva fizic deocamdatã inexistent (neconstruit)-proiect

Ceva este cert la acest proiect ,plasticul ramelor de geam va fi maro.

Cotarea zonei propuse pentru proiectul de vila
este fațã de lacul Mihãilești, sau de cota râului ARGEȘ, sau fațã de cartierul PRIMAVERII-DOROBANȚI ?

Utilitãți?

PROSTEALÃ MAREEEE! (vezi mãcar dicționarul profesioniștilor imobiliari și obsevi la ce ce referã cuvântul folosit la un proiect /realitate imobiliar/ã).

Cu stimã pentru cititori
mai revin (dacã sunt dez/apreciat) cu alte posturi.

Raporteaza abuz de limbaj
Mircea_Popovici_1

17 mesaje
Membru din: 25/04/2013
Postat pe: 29 Iunie 2013, ora 03:08

Bãi Fostã membrã

Ca sã dai un anunț imobiliar ”moca” existã multe site-uri pe net!

Ca sã ne ”bagi nouã p-asta cu este bine sã ai casa ta ?” și apoi sã ne spui depre proiecte (visuri) imobiliare” mai”subțire”.

CASA este un termen ce definește în principal o clãdire de locuit,(dar mai sunt și multe alte definiții).
În acea ”CASA”, pot locui temporar-pe termen scurt,mediu,lung- unii.
Ei pot fi locatari ocazionali,pe termen scurt-mediu-lung,contra cost sau cu titlu gratuit,etc...,și în care stau cei ce nu se pot numi”HOMELESS”

Dacã vrei sã ne spui ceva legat de persoane ”fãrã casã” care stau în dubiu dacã sã aibe o casã și pentru care sã desfãșuram o campanie de sprijin,de acord.

DAR

DACÃ amesteci lucrurile cu interese ”mercantile” LASA-NEEEEE! Nici nu prostești persoane ce vor sã cumpere o casã,și mai mult NU PROSTEȘTI LUMEA pe NET:

Te pup,PA! PA!

Raporteaza abuz de limbaj
greta

12 mesaje
Membru din: 5/01/2011
Postat pe: 21 Octombrie 2013, ora 11:08

Evident ca este bine sa ai casa ta, cat sa stai cu chirie? Pentru ce platesti banii aia, nimic nu iti va reveni in final. Ideal este sa se ia o casa din tinerete, astfel incat la batranete sa ai un acoperis deasupra capului sigur, fara rate de la banca!

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 August 2014, ora 14:19

E cel mai bine sa ai casa ta.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
9am_4104

2 mesaje
Membru din: 26/06/2014
Postat pe: 26 August 2014, ora 16:05

Buna! Parerea mea e ca sa ai apartamentul tau e cel mai bine, cu atat mai mult daca apartamentul e intr-un complex rezidential investitia e si mai buna, mai ales pe termen lung. Si eu m-am confruntat cu aceeasi dilema si in cele din urma decat sa platesc lunar o chirie mai bine platesc o rata la banca, dar stiu ca apartamentul e al meu. Eu m-am mutat la inceputul anului intr-un apartament de doua camere dintr-un complex din nordul Bucurestiului si sunt foarte multumita. Apartamentul este foarte ok iar facilitatile pe care le ofera sunt super: piscine exterioare, terenuri de tenis si de baschet, plaja. Cat despre zona, fiind la marginea orasului, este liniste, aer curat si esti mai departe de toata aglomeratia din oras. Pentru mine asta e un mare plus. Si foarte important este paza non stop. Daca nu ai masina nu e o problema, e transport asigurat care merge bine, eu n-am avut probleme sa vina la intervale ciudate sau sa fie ft aglomerat.

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului ESTE BINE SA AI CASA TA ?
Mergi la: