back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce televiziuni urmaresti....

 


 
Pagini: << 42 43 44 45 46 47 48 49 50 >> Sari la pagina:
 
9am_1533

1 mesaj
Membru din: 13/02/2013
Postat pe: 13 Februarie 2013, ora 14:44

Antenele, Realitatea si cele de stiinta, istorie geografie, natura


maria953

13 mesaje
Membru din: 12/12/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 12:00

Uite ca acum sunt la puetere USL-isti,Antenele . Si pentru ca nu au cum sa critice puterea lor,critica puterea veche,guvernul BOC-BASESCU si se leaga tot de gentile si pantofii d-nei Udrea.SIC.Nu mai au subiecte,nu-si pot critica mogulii,varanul, pe Ponta pe Crinut.Discuta tot despre trecut,de greaua mostenire primita.Sunt ridicoli sunt sub orice critica,dar sunt scuzabili,altfel nu si-ar mai primi salariile nesimtite date de patronii lor pe care-i gadila peste tot.URIT,scarbos.Presa,mass media nu fac altceva decat sa-si vada propriul interes.Nu arata si lucrurile bune care s-au facut in tara si se fac(indiferent de cine este la putere).Insa lor(presa,tv,internet) asta le place sa arate,tot ce este urat despre propria tara,despre propriul popor.In tara asta nu sun numai hoti,mincinosi si lenesi,mai sunt si oameni care fac lucruri bune,oameni cinstiti,onesti,muncitori.OAMENI DE BINE.

Raporteaza abuz de limbaj
maria953

13 mesaje
Membru din: 12/12/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 12:06

Tind sa cred ca la data aceasta ti-ai rezolvat problema de sanatate.Frumos ceea ce ai scris.Subscriu.Sa auzim de bine.Sanatate.

Raporteaza abuz de limbaj
maria953

13 mesaje
Membru din: 12/12/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 12:13

PROTV,B1 TV,Animal Planet,Programe educative,Cateodata RTV ,Antenele niciodata(imi fac sila cat sunt de idioti),dar ce sa le faci isi iau salarii grozave ca sa fie asa(sau sa se faca).

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3068 mesaje
Membru din: 30/04/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 12:37

De la: maria953, la data 2013-02-21 12:00:59Uite ca acum sunt la puetere USL-isti,Antenele . Si pentru ca nu au cum sa critice puterea lor,critica puterea veche,guvernul BOC-BASESCU si se leaga tot de gentile si pantofii d-nei Udrea.SIC.Nu mai au subiecte,nu-si pot critica mogulii,varanul, pe Ponta pe Crinut.Discuta tot despre trecut,de greaua mostenire primita.Sunt ridicoli sunt sub orice critica,dar sunt scuzabili,altfel nu si-ar mai primi salariile nesimtite date de patronii lor pe care-i gadila peste tot.URIT,scarbos.Presa,mass media nu fac altceva decat sa-si vada propriul interes.Nu arata si lucrurile bune care s-au facut in tara si se fac(indiferent de cine este la putere).Insa lor(presa,tv,internet) asta le place sa arate,tot ce este urat despre propria tara,despre propriul popor.In tara asta nu sun numai hoti,mincinosi si lenesi,mai sunt si oameni care fac lucruri bune,oameni cinstiti,onesti,muncitori.OAMENI DE BINE.
ç
Marioara am inteles, din ce-ai sris, sau am dedus, ca nu esti cu comunistii aia de uselisti si ai vederi de dreapta da' sa spui ca un salariat la privat are salar nesimtit, asta e de stanga, hotataste-te de ce parte esti!
www.youtube.com/watch?v=89yw7wqoaio
Nici despre baiatul asta nu mi-am dat seama pa ce parte este, daca poti sa ma ajuti ti-as fi recunoscator, dar trebuie sa fii atenta si sa vezi tot videoclipul

Raporteaza abuz de limbaj
Gabi_Oganovici_1

1 mesaj
Membru din: 3/02/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Martie 2013, ora 00:51

Antena 3 imi tine de urat in aceasta peregrinare existentiala numita viata

Raporteaza abuz de limbaj
gabi b.o.
sunt_al_naibii

3127 mesaje
Membru din: 7/08/2010
Postat pe: 16 Martie 2013, ora 01:28

De la: Gabi_Oganovici_1, la data 2013-03-16 00:51:49Antena 3 imi tine de urat in aceasta peregrinare existentiala numita viata



,,Am multi prieteni si petrec timpul liber cu ei.''

astea-s cuvinte scrise de tine la descrierea de pe 9am de la profil....care-i adevarul....???

Raporteaza abuz de limbaj
Numai persoanele care se smulg din atracția sferelor mistico-religioase sãlbatice pot ajunge la inspiratia, ocrotirea și ajutorul Adevãratului Dumnezeu--------"Dragostea infinitã este singurul ADEVÃR ... orice altceva este o iluzie." - David Icke-----http://youtu.be/s8P7Eitg9cs-------chiar daca un om este ingenuncheat ...dar inca mai are spiritul si constiinta treze...acel om este liber....
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 16 Martie 2013, ora 09:25

De la: sunt_al_naibii, la data 2013-03-16 01:28:55
De la: Gabi_Oganovici_1, la data 2013-03-16 00:51:49Antena 3 imi tine de urat in aceasta peregrinare existentiala numita viata



,,Am multi prieteni si petrec timpul liber cu ei.''

astea-s cuvinte scrise de tine la descrierea de pe 9am de la profil....care-i adevarul....???


poi, isi invita prietenii la teveu si combat sau compatimesc impreuna !

Raporteaza abuz de limbaj
sendra25

2 mesaje
Membru din: 28/03/2013
Postat pe: 28 Martie 2013, ora 23:50

De la: symy1, la data 2011-01-17 20:04:31 Discovery...Animal Planet....National Geographic....

Cam la fel si eu, sunt satula de emisiuni de prost gust.

Raporteaza abuz de limbaj
mihaisapera

3 mesaje
Membru din: 1/09/2010
Postat pe: 4 Septembrie 2013, ora 19:07

digi24

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3068 mesaje
Membru din: 30/04/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 Septembrie 2013, ora 19:18

Preferabil ar fi sa urmarim si posturile de stiri, oricare ar fi ele, basiste felixiste s.s.a.m.d............asta asa ca sa avem idee cum votam

Raporteaza abuz de limbaj
symy1

4661 mesaje
Membru din: 4/02/2009
Oras: Zalau

Postat pe: 4 Septembrie 2013, ora 21:29

De la: sandu60, la data 2013-09-04 19:18:40Preferabil ar fi sa urmarim si posturile de stiri, oricare ar fi ele, basiste felixiste s.s.a.m.d............asta asa ca sa avem idee cum votam
eu votez cu tine...

Raporteaza abuz de limbaj
symy-apocalipsa.blogspot.ro
Fosta membra 9am.ro

1833 mesaje
Membru din: 4/06/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 5 Septembrie 2013, ora 11:14

La urmatoarele alegeri votati cu incredere Ali Baba ! El are in subordine doar 40 de hoti ...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1833 mesaje
Membru din: 4/06/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 5 Septembrie 2013, ora 11:16

Ce televiziuni sa mai urmaresc ?! ...Toate cenzureaza !!!

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Septembrie 2013, ora 12:06

Televiziuni cu ciini.....

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 5 Septembrie 2013, ora 15:09

De la: _2148_, la data 2013-09-05 11:16:56Ce televiziuni sa mai urmaresc ?! ...Toate cenzureaza !!!

in cazul asta, vinde-l ca tot nu-ti mai trebuie si ia-ti o carte, un pik-up sau un acvariu cu pestisori si-i manipulezi tu pe ei : cind vrei sa le dai de mincare , le dai....cind nu, nu si o sa te priveasca exact ca pe Dumnezeu din cer si sa vezi cu ce bucurie te vor saluta !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1833 mesaje
Membru din: 4/06/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 5 Septembrie 2013, ora 15:39

De la: gabigabi2, la data 2013-09-05 15:09:24
De la: _2148_, la data 2013-09-05 11:16:56Ce televiziuni sa mai urmaresc ?! ...Toate cenzureaza !!!

in cazul asta, vinde-l ca tot nu-ti mai trebuie si ia-ti o carte, un pik-up sau un acvariu cu pestisori si-i manipulezi tu pe ei : cind vrei sa le dai de mincare , le dai....cind nu, nu si o sa te priveasca exact ca pe Dumnezeu din cer si sa vezi cu ce bucurie te vor saluta !


Ai cumva nevoie de un teveu second-hand ???

Pfff...merci de sfat , da' nu-ti inchipui ca daca nu ma uit la televizor , frec menta sau busuiocu'

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 5 Septembrie 2013, ora 16:07

nu stiu ce faci si drept sa-ti spun, nici nu ma prea intereseaza asta, dar chestia cu cititul , ca sfat,
nu-i de lepadat, caci daca ai practica "sportul " asta, ti-ai da seama ca toata civilizatia noastra e nascuta pe cenzura si interdictie ,incepind cu acel NU :
nu fura, nu ucide, nu rivni la bunul altuia....
noi insine am fost cenzurati de cind ne-am nascut si ne cenzuram copii ....dar cea mai apriga dintre toate este auto-cenzura !

Raporteaza abuz de limbaj
ioanamd

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Septembrie 2013, ora 21:24

Antena 3

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1833 mesaje
Membru din: 4/06/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Septembrie 2013, ora 15:33

De la: gabigabi2, la data 2013-09-05 16:07:03nu stiu ce faci si drept sa-ti spun, nici nu ma prea intereseaza asta, dar chestia cu cititul , ca sfat,
nu-i de lepadat, caci daca ai practica "sportul " asta, ti-ai da seama ca toata civilizatia noastra e nascuta pe cenzura si interdictie ,incepind cu acel NU :
nu fura, nu ucide, nu rivni la bunul altuia....
noi insine am fost cenzurati de cind ne-am nascut si ne cenzuram copii ....dar cea mai apriga dintre toate este auto-cenzura !


Si ce te face sa crezi ca esti mai citita decat mine ? Faptul ca bati campii pe forum toata ziua ??

Nu stiu ce si cat oi fi citit dumneata , da' cred ca le-ai facut ghiveci daca ai ajuns sa aperi A3 folosindu-te de poruncile biblice , cu motivatia ca inclusiv biblia cenzureaza .

Vorbim de o televiziune de STIRI , mai madam' , nu de "Un show pacatos" sau de TRINITAS !!!

Jurnalistii trebuie sa respecte si ei un cod deontologic , exista o etica jurnalistica , ei nu sunt personaje din desene animate !

Erai buna sa lucrezi la CNA !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 6 Septembrie 2013, ora 15:55

De la: _2148_, la data 2013-09-06 15:33:04
De la: gabigabi2, la data 2013-09-05 16:07:03nu stiu ce faci si drept sa-ti spun, nici nu ma prea intereseaza asta, dar chestia cu cititul , ca sfat,
nu-i de lepadat, caci daca ai practica "sportul " asta, ti-ai da seama ca toata civilizatia noastra e nascuta pe cenzura si interdictie ,incepind cu acel NU :
nu fura, nu ucide, nu rivni la bunul altuia....
noi insine am fost cenzurati de cind ne-am nascut si ne cenzuram copii ....dar cea mai apriga dintre toate este auto-cenzura !


Si ce te face sa crezi ca esti mai citita decat mine ? Faptul ca bati campii pe forum toata ziua ??

Nu stiu ce si cat oi fi citit dumneata , da' cred ca le-ai facut ghiveci daca ai ajuns sa aperi A3 folosindu-te de poruncile biblice , cu motivatia ca inclusiv biblia cenzureaza .

Vorbim de o televiziune de STIRI , mai madam' , nu de "Un show pacatos" sau de TRINITAS !!!

Jurnalistii trebuie sa respecte si ei un cod deontologic , exista o etica jurnalistica , ei nu sunt personaje din desene animate !

Erai buna sa lucrezi la CNA !


oi fi sau n'oi fi mai citita decit tine, nu asta conteaza , dar tot ceea ce am citit se IMBUCA in idei care se pot dezvolta, ca cea despre Cenzura, de ex.,dar daca doar atita ai inteles din ce-am spus ca justific prin biblie cenzura , atunci imi bat gura cam degeaba !
din pacate, nu-i suficient sa citesti tone sau metri de carti ; nu-i nevoie nici sa faci parada dind citate din cutare sau cutare ; e suficient ca ceea ce aduni din gindirea altora sa integrezi , prin intelegere , in propria gindire si sa-ti maresti, astfel , orizontul propriu !
P.S
dar, m-ai facut sa rid cu etica aia ! exista , cica, si o etica politica si morala si a justitiei si medicala si profesorala ....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1833 mesaje
Membru din: 4/06/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Septembrie 2013, ora 16:17

Exista , da ! Si eu stiu ca exista si niste pedepse , daca furi , daca ucizi , daca incalci jurmantul lui Hipocrate , ehehe....unde mai pui ca toti ministresii astia jura cu mana pe biblie si de fiecare data incalca jurmantul ...Presa si Politica sunt mai presus de orice , bag seama !

Stii care e pedeapsa pentru o televiziune de stiri care cenzureaza si prezinta trunchiat stirile ?
Nu CNA-ul ! In timp , isi va pierde credibilitatea si , implicit , telespectatorii !!!


Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 6 Septembrie 2013, ora 16:37

upssss si atunci cum de este A 3 Lider de piata ca audienta ?
dar, asa e : in timp ce ea se sustine Singura, B1 e cam subventionata de la stat ca sa aibe TB unde sa fie laudat !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1833 mesaje
Membru din: 4/06/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Septembrie 2013, ora 16:56

De la: gabigabi2, la data 2013-09-06 16:37:29upssss si atunci cum de este A 3 Lider de piata ca audienta ?
dar, asa e : in timp ce ea se sustine Singura, B1 e cam subventionata de la stat ca sa aibe TB unde sa fie laudat !


daca studiezi statistic cota de piata a televziunilor de stiri, comparativ cu anul trecut , vei avea surpriza sa observi ca la A3 , numarul telespectatorilor este intr-o continua scadere !!!

Habar n-aveam ca B1 este subventionata de stat , esti sigura ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fl_Orion999

15216 mesaje
Membru din: 2/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Septembrie 2013, ora 16:58

De la: gabigabi2, la data 2013-09-06 15:55:26
De la: _2148_, la data 2013-09-06 15:33:04
De la: gabigabi2, la data 2013-09-05 16:07:03nu stiu ce faci si drept sa-ti spun, nici nu ma prea intereseaza asta, dar chestia cu cititul , ca sfat,
nu-i de lepadat, caci daca ai practica "sportul " asta, ti-ai da seama ca toata civilizatia noastra e nascuta pe cenzura si interdictie ,incepind cu acel NU :
nu fura, nu ucide, nu rivni la bunul altuia....
noi insine am fost cenzurati de cind ne-am nascut si ne cenzuram copii ....dar cea mai apriga dintre toate este auto-cenzura !


Si ce te face sa crezi ca esti mai citita decat mine ? Faptul ca bati campii pe forum toata ziua ??

Nu stiu ce si cat oi fi citit dumneata , da' cred ca le-ai facut ghiveci daca ai ajuns sa aperi A3 folosindu-te de poruncile biblice , cu motivatia ca inclusiv biblia cenzureaza .

Vorbim de o televiziune de STIRI , mai madam' , nu de "Un show pacatos" sau de TRINITAS !!!

Jurnalistii trebuie sa respecte si ei un cod deontologic , exista o etica jurnalistica , ei nu sunt personaje din desene animate !

Erai buna sa lucrezi la CNA !


oi fi sau n'oi fi mai citita decit tine, nu asta conteaza , dar tot ceea ce am citit se IMBUCA in idei care se pot dezvolta, ca cea despre Cenzura, de ex.,dar daca doar atita ai inteles din ce-am spus ca justific prin biblie cenzura , atunci imi bat gura cam degeaba !
din pacate, nu-i suficient sa citesti tone sau metri de carti ; nu-i nevoie nici sa faci parada dind citate din cutare sau cutare ; e suficient ca ceea ce aduni din gindirea altora sa integrezi , prin intelegere , in propria gindire si sa-ti maresti, astfel , orizontul propriu !
P.S
dar, m-ai facut sa rid cu etica aia ! exista , cica, si o etica politica si morala si a justitiei si medicala si profesorala ....



apropo de ,,metri de carti''...sa va spun o poveste ...la inceputul anilor '90 ma aflam intr-una din librariile din centrul capitalei....la un moment dat in fata librariei opreste un gipan si din el coboara un ,,domn'' spilcuit....care intra in libraria respectiva si comanda...nici mai mult...nici mai putin...de doua ori 2,13 metri de carti...pe motiv ca-si luase casa noua cu piscina si biblioteca si avea nevoie sa umple rafturile goale...

Raporteaza abuz de limbaj
Singura religie pe care o accept si o propovaduiesc este.....RELIGIA IUBIRII , a FERICIRII si a PROSPERITATII.... --------DUMNEZEU sa binecuvanteze ROMANIA.... *** ,,Fii om, fii drept �i recunoa�te c�, pe deasupra ambi�iilor, intrigilor �i urilor, este Patria, este ve�nicia neamului, �i c� acolo trebuie s� ne �nt�lnim totdeauna, chiar dac� nu ne �n�elegem de fiecare dat�."(Ion Antonescu) *** ,,�n ziua de azi, pentru a st�p�ni c�t mai mul�i oameni, nu se mai cuceresc teritorii, ci sufletele acelor oameni. Odat� ce ai sufletul, ai omul; iar c�nd ai omul, teritoriul vine de la sine." (contele de Marenches) ***,,Putem avea fie democratie in aceasta tara , fie putem avea mari bogatii concentrate in mainile a putini oameni, dar nu le putem avea pe ambele'' [Louis Brandeis---membru al Curtii Supreme de Justitie a S.U.A. ]***
Fl_Orion999

15216 mesaje
Membru din: 2/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Septembrie 2013, ora 17:04

De la: _2148_, la data 2013-09-06 16:56:27
De la: gabigabi2, la data 2013-09-06 16:37:29upssss si atunci cum de este A 3 Lider de piata ca audienta ?
dar, asa e : in timp ce ea se sustine Singura, B1 e cam subventionata de la stat ca sa aibe TB unde sa fie laudat !


daca studiezi statistic cota de piata a televziunilor de stiri, comparativ cu anul trecut , vei avea surpriza sa observi ca la A3 , numarul telespectatorilor este intr-o continua scadere !!!

Habar n-aveam ca B1 este subventionata de stat , esti sigura ?



nu stiu exact daca e subventionata de stat b1...da' sigur cineva o subventioneaza...prea putina reclama emite-n eter pt. cat de multi mancatori de rahat si neica -nimeni care se afla-n treaba se perinda pe-acolo....rar cate-o emisiune care-ar putea sa capteze interesul unui public atat de numeros incat aceasta televiziune sa mai poata ridica pretentii de formator de opinie....

Raporteaza abuz de limbaj
Singura religie pe care o accept si o propovaduiesc este.....RELIGIA IUBIRII , a FERICIRII si a PROSPERITATII.... --------DUMNEZEU sa binecuvanteze ROMANIA.... *** ,,Fii om, fii drept �i recunoa�te c�, pe deasupra ambi�iilor, intrigilor �i urilor, este Patria, este ve�nicia neamului, �i c� acolo trebuie s� ne �nt�lnim totdeauna, chiar dac� nu ne �n�elegem de fiecare dat�."(Ion Antonescu) *** ,,�n ziua de azi, pentru a st�p�ni c�t mai mul�i oameni, nu se mai cuceresc teritorii, ci sufletele acelor oameni. Odat� ce ai sufletul, ai omul; iar c�nd ai omul, teritoriul vine de la sine." (contele de Marenches) ***,,Putem avea fie democratie in aceasta tara , fie putem avea mari bogatii concentrate in mainile a putini oameni, dar nu le putem avea pe ambele'' [Louis Brandeis---membru al Curtii Supreme de Justitie a S.U.A. ]***
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 6 Septembrie 2013, ora 17:04

De la: _2148_, la data 2013-09-06 16:56:27
De la: gabigabi2, la data 2013-09-06 16:37:29upssss si atunci cum de este A 3 Lider de piata ca audienta ?
dar, asa e : in timp ce ea se sustine Singura, B1 e cam subventionata de la stat ca sa aibe TB unde sa fie laudat !


daca studiezi statistic cota de piata a televziunilor de stiri, comparativ cu anul trecut , vei avea surpriza sa observi ca la A3 , numarul telespectatorilor este intr-o continua scadere !!!

Habar n-aveam ca B1 este subventionata de stat , esti sigura ?


nu chiar cu titlul de subventie, dar e abonata la contracte cu Statul !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 6 Septembrie 2013, ora 17:07

De la: Fl_Orion999, la data 2013-09-06 16:58:43
De la: gabigabi2, la data 2013-09-06 15:55:26
De la: _2148_, la data 2013-09-06 15:33:04
De la: gabigabi2, la data 2013-09-05 16:07:03nu stiu ce faci si drept sa-ti spun, nici nu ma prea intereseaza asta, dar chestia cu cititul , ca sfat,
nu-i de lepadat, caci daca ai practica "sportul " asta, ti-ai da seama ca toata civilizatia noastra e nascuta pe cenzura si interdictie ,incepind cu acel NU :
nu fura, nu ucide, nu rivni la bunul altuia....
noi insine am fost cenzurati de cind ne-am nascut si ne cenzuram copii ....dar cea mai apriga dintre toate este auto-cenzura !


Si ce te face sa crezi ca esti mai citita decat mine ? Faptul ca bati campii pe forum toata ziua ??

Nu stiu ce si cat oi fi citit dumneata , da' cred ca le-ai facut ghiveci daca ai ajuns sa aperi A3 folosindu-te de poruncile biblice , cu motivatia ca inclusiv biblia cenzureaza .

Vorbim de o televiziune de STIRI , mai madam' , nu de "Un show pacatos" sau de TRINITAS !!!

Jurnalistii trebuie sa respecte si ei un cod deontologic , exista o etica jurnalistica , ei nu sunt personaje din desene animate !

Erai buna sa lucrezi la CNA !


oi fi sau n'oi fi mai citita decit tine, nu asta conteaza , dar tot ceea ce am citit se IMBUCA in idei care se pot dezvolta, ca cea despre Cenzura, de ex.,dar daca doar atita ai inteles din ce-am spus ca justific prin biblie cenzura , atunci imi bat gura cam degeaba !
din pacate, nu-i suficient sa citesti tone sau metri de carti ; nu-i nevoie nici sa faci parada dind citate din cutare sau cutare ; e suficient ca ceea ce aduni din gindirea altora sa integrezi , prin intelegere , in propria gindire si sa-ti maresti, astfel , orizontul propriu !
P.S
dar, m-ai facut sa rid cu etica aia ! exista , cica, si o etica politica si morala si a justitiei si medicala si profesorala ....



apropo de ,,metri de carti''...sa va spun o poveste ...la inceputul anilor '90 ma aflam intr-una din librariile din centrul capitalei....la un moment dat in fata librariei opreste un gipan si din el coboara un ,,domn'' spilcuit....care intra in libraria respectiva si comanda...nici mai mult...nici mai putin...de doua ori 2,13 metri de carti...pe motiv ca-si luase casa noua cu piscina si biblioteca si avea nevoie sa umple rafturile goale...


ete na ! vezi ca esti rau ? asa avea omul : 2 rafturi de biblioteca a 2, 13 m latime !

Raporteaza abuz de limbaj
Fl_Orion999

15216 mesaje
Membru din: 2/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Septembrie 2013, ora 17:08

De la: Fl_Orion999, la data 2013-09-06 17:04:26
De la: _2148_, la data 2013-09-06 16:56:27
De la: gabigabi2, la data 2013-09-06 16:37:29upssss si atunci cum de este A 3 Lider de piata ca audienta ?
dar, asa e : in timp ce ea se sustine Singura, B1 e cam subventionata de la stat ca sa aibe TB unde sa fie laudat !


daca studiezi statistic cota de piata a televziunilor de stiri, comparativ cu anul trecut , vei avea surpriza sa observi ca la A3 , numarul telespectatorilor este intr-o continua scadere !!!

Habar n-aveam ca B1 este subventionata de stat , esti sigura ?



nu stiu exact daca e subventionata de stat b1...da' sigur cineva o subventioneaza...prea putina reclama emite-n eter pt. cat de multi mancatori de rahat si neica -nimeni care se afla-n treaba se perinda pe-acolo....rar cate-o emisiune care-ar putea sa capteze interesul unui public atat de numeros incat aceasta televiziune sa mai poata ridica pretentii de formator de opinie....



despre antena 3...nu a fost niciodata lider de piata autoritar si incontestabil...decat uneori si doar pe anumite intervale orare...in rest exact ca si b1...cu diferenta ca reclama lor este mai consistenta...chiar daca de multe ori obtinuta prin santaj sau sistem troc---imi faci un serviciu...te servesc---cu ,,pretenasii'' domnului felix varanu....

Raporteaza abuz de limbaj
Singura religie pe care o accept si o propovaduiesc este.....RELIGIA IUBIRII , a FERICIRII si a PROSPERITATII.... --------DUMNEZEU sa binecuvanteze ROMANIA.... *** ,,Fii om, fii drept �i recunoa�te c�, pe deasupra ambi�iilor, intrigilor �i urilor, este Patria, este ve�nicia neamului, �i c� acolo trebuie s� ne �nt�lnim totdeauna, chiar dac� nu ne �n�elegem de fiecare dat�."(Ion Antonescu) *** ,,�n ziua de azi, pentru a st�p�ni c�t mai mul�i oameni, nu se mai cuceresc teritorii, ci sufletele acelor oameni. Odat� ce ai sufletul, ai omul; iar c�nd ai omul, teritoriul vine de la sine." (contele de Marenches) ***,,Putem avea fie democratie in aceasta tara , fie putem avea mari bogatii concentrate in mainile a putini oameni, dar nu le putem avea pe ambele'' [Louis Brandeis---membru al Curtii Supreme de Justitie a S.U.A. ]***
Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 23/08/2013
Postat pe: 6 Septembrie 2013, ora 17:13

Mai bine comutati pe...muzica?!!!

www.youtube.com/watch?v=F6E9HsWGVJI


Raporteaza abuz de limbaj
http://www.youtube.com/watch?v=dRcQZLseS1Q :D
Pagini: << 42 43 44 45 46 47 48 49 50 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce televiziuni urmaresti....
Mergi la: