back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Levitatie interna, bio sau umana.

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Ianuarie 2011, ora 21:43

Se simte nevoia unei specificari, fata de topicul cu "levitatie", fiindca sint 2 tipuri de levitatie.
-Interna, biologica, sau umana,
-Levitatia externa. Sau cea facuta cu metode externe noastre. Cea tehnologica. Masinutele noastre.

Levitatia umana a existat dintotdeauna, dar cazuri f rare.alSe stiu cazuri in numar mare, in Franta sec 8. Regele de atunci a dat ordin sa fie omoriti toti acei...zburatori. Si s-a facut. Fiindca ii speriau pe oameni. Intunericul spiritual al evului mediu si-a spus cuvintul.


La noi legenda cu zburatorul a avut probabil si un suport real.
Mai aproape de noi au fost cazuri rare, dar destule, mai ales de calugari si yoghini.
Au existat si oameni normali, dar au fost catalogati....posedati.

In Anglia cel mai celebru este David Hume. In sec 19. Omul a iesit in pozitie de levitatie, orizontala, din camera, pe fereastra. Si a intrat, in casa in cealalta camera, pe fereastra.
Martori, citeva zeci, in casa lui.
S-a scris in ziare. probabil o fi si vreo poza, dar era la inceputul fotografiei. E cel mai celebru si mediatizat caz, din epoca mai recenta.


Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Ianuarie 2011, ora 21:45

Topicele le-am deschis ptr cazul din Rusia, acum f mediatizat.

Filmul intreg.

www.youtube.com/watch?v=N1izz_8rHiU&feature=player_embedded

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Ianuarie 2011, ora 21:54

Imi voi spune parerea despre caz. Eu consider ca e real.
-O mama cu un copil nu ar pune un copil sa faca scamatorii in padure aiurea. Fara sa fie cunoscuta. Deci nu a avut nimic de cistigat.
-Femeia cu copilul au fugit speriate.
-fetita a cazut destul de brusc. Daca era legata, ar fi fost lenta cazatura. Dupa cum da drumul o persoana ce ar tine-o eventual. Era totusi copil, si nu i s-ar fi pus in pericol sanatatea lasind-o sa cada brusc.
-Cazatura a fost destul de brusca, dart nu ca in cazul gravitatiei.
-Ciudat ciinele nu s-a apropiat. Animalelor le e frica de astfel de manifestari. De multe ori cind e ceva ce nu inteleg, schelalaie. Ciinele s-a oprit in urma.
-Aparatul e prea slab sa fie o facatura. daca era ceva premeditat, era un aparat cu rezolutie mai buna. Si nici atunci nu e un criteriu asta.
-Se vede clar ca nu tinea nimeni copilul cu ceva un sus, Ar fi dat deumul mai lent. Fiindca era totusi un copil destul de mic.
-Celelalte scamatorii de levitatie la inaltime se fac cu niste firicele invizibile si se misca f slab in jurul punctului de lagatura. Aici nu e asa ceva.

Inca o data, ar fi aparut persoanele. Dar la rusi au experienta cu regimurile dure care ii studiau ca pe animale.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Ianuarie 2011, ora 21:57

Acesta a fost cel mai celebru caz de levitatie pina la cel din Rusia.

www.youtube.com/watch?v=1sFoQORvAiw&feature=related

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1257 mesaje
Membru din: 20/07/2010
Oras: Buzau

Postat pe: 9 Ianuarie 2011, ora 21:59

excelent topic !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1639 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Mangalia

Postat pe: 9 Ianuarie 2011, ora 22:04


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1257 mesaje
Membru din: 20/07/2010
Oras: Buzau

Postat pe: 9 Ianuarie 2011, ora 22:07

De la: CAMELYA_, la data 2011-01-09 22:04:56Daca tot esti pasionat de subiect:

www.youtube.com/watch?v=etSivpBHUmE&feature=player_embedded
si unele reale
www.youtube.com/watch?v=tW6pVFOpE6Q&feature=player_embedded#!
www.youtube.com/watch?v=94xAkiWcUBQ&feature=player_embedded#!



sunt pasionat de ciudatenii!
ma intereseaza misterele, de orice natura ar fi ele...indiferent...

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Ianuarie 2011, ora 22:14

De la: CAMELYA_, la data 2011-01-09 22:04:56Daca tot esti pasionat de subiect:

www.youtube.com/watch?v=etSivpBHUmE&feature=player_embedded
si unele reale
www.youtube.com/watch?v=tW6pVFOpE6Q&feature=player_embedded#!
www.youtube.com/watch?v=94xAkiWcUBQ&feature=player_embedded#!



Primul caz. Sint cazuri in care respectivii se sprijina intr-o fisie de pinza, in aer. Si dorm. Deci levitatie reala. Si cazuri cind e o sirma solida. Noi de aici nu putem stii.
Al doilea caz, e real.
Al treilea caz...infricosator. Nu stie numeni daca nu e o persoana...teleportata din evul mediu. Ratacita in lumea noastra. Parerea mea ca saraca femeie nu si-a gasit lumea dupa moarte. Nu e din lumea noastra. brrrr......

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Ianuarie 2011, ora 22:16

Astea sint printre putinele cazuri incontestabile.
Altele sint mai mult sau mai putin credibile. Dar mai sint reale.
Sint curios daca picati pe ce stiu eu. Inca citeva.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1639 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Mangalia

Postat pe: 9 Ianuarie 2011, ora 22:30

Nu prea ma pricep eu la parapsihologie, insa cred ca se poate atinge aceasta stare.

Uite ce sfatuieste un yogin pe un forum. Citez :

"Ca sa ajungi la aceasta stare va trebuii sa umbli la chakras-uri atat de mult timp incat nu cred sa-ti ajunga intreaga viata.Va trebuii sa le deschizi pe rand(Atentie mare sa le DESCHIZI nu doar sa le activezi!!)si pentru a deschide doar una sau doua prin proceduri f. complexe,este nevoie de vointa de fier,si ani multi de munca,practic intreaga viatza.Ori stari deosebite ca Levitatia se ating deabea de la cea de a patra (Anahata)in sus adica:Wishuda,Ayna,Sahasrara,ceace nici un pamantean modern de rand nu a reusit vreodata,poate doar vechii calugari tibetani.Levitarea in vis este obisnuita,legat de trup doar prin cordonul de argint,spiritul leviteaza oriunde,si probabil ca la trezire itzi amintesti cate ceva din acele minunate trairi spirituale.Dar daca Levitatia in trup e practic de nerealizat,cea spirituala se poate realiza mai usor prin diverse metode:Yoga,Meditatii Transcedentale,etc.Proceduri mai accesibile si de care este plin internet-ul.Ori cum personal itzi doresc Mult Succes."

Sa ne apucam si noi de invatat sa zburam cu totii in capul lui Basescu!!


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Ianuarie 2011, ora 01:41

De la: CAMELYA_, la data 2011-01-09 22:30:33 Nu prea ma pricep eu la parapsihologie, insa cred ca se poate atinge aceasta stare.

Uite ce sfatuieste un yogin pe un forum. Citez :

"Ca sa ajungi la aceasta stare va trebuii sa umbli la chakras-uri atat de mult timp incat nu cred sa-ti ajunga intreaga viata.Va trebuii sa le deschizi pe rand(Atentie mare sa le DESCHIZI nu doar sa le activezi!!)si pentru a deschide doar una sau doua prin proceduri f. complexe,este nevoie de vointa de fier,si ani multi de munca,practic intreaga viatza.Ori stari deosebite ca Levitatia se ating deabea de la cea de a patra (Anahata)in sus adica:Wishuda,Ayna,Sahasrara,ceace nici un pamantean modern de rand nu a reusit vreodata,poate doar vechii calugari tibetani.Levitarea in vis este obisnuita,legat de trup doar prin cordonul de argint,spiritul leviteaza oriunde,si probabil ca la trezire itzi amintesti cate ceva din acele minunate trairi spirituale.Dar daca Levitatia in trup e practic de nerealizat,cea spirituala se poate realiza mai usor prin diverse metode:Yoga,Meditatii Transcedentale,etc.Proceduri mai accesibile si de care este plin internet-ul.Ori cum personal itzi doresc Mult Succes."

Sa ne apucam si noi de invatat sa zburam cu totii in capul lui Basescu!!



Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
vic

179 mesaje
Membru din: 2/12/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Ianuarie 2011, ora 13:41

Interesant subiectul Mihai.Trebuie insistat pe levitatia interna ca altfel discutind despre cea externa vom vedea cum pica cite unul de la etaj ca in filmul Titanic.
LA MULTI ANI.

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Ianuarie 2011, ora 01:14

De la: vic, la data 2011-01-10 13:41:15Interesant subiectul Mihai.Trebuie insistat pe levitatia interna ca altfel discutind despre cea externa vom vedea cum pica cite unul de la etaj ca in filmul Titanic.
LA MULTI ANI.

La multi ani.
Cea externa e cu avioane, elicoptere, rachete, si baloane.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Ianuarie 2011, ora 01:21

De la: nastasemihail, la data 2011-01-11 01:14:55
De la: vic, la data 2011-01-10 13:41:15Interesant subiectul Mihai.Trebuie insistat pe levitatia interna ca altfel discutind despre cea externa vom vedea cum pica cite unul de la etaj ca in filmul Titanic.
LA MULTI ANI.

La multi ani.
Cea externa e cu avioane, elicoptere, rachete, si baloane.

Pentru incepatori cu liftul..

Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Ianuarie 2011, ora 01:23

De la: Ingrid, la data 2011-01-11 01:21:29
De la: nastasemihail, la data 2011-01-11 01:14:55
De la: vic, la data 2011-01-10 13:41:15Interesant subiectul Mihai.Trebuie insistat pe levitatia interna ca altfel discutind despre cea externa vom vedea cum pica cite unul de la etaj ca in filmul Titanic.
LA MULTI ANI.

La multi ani.
Cea externa e cu avioane, elicoptere, rachete, si baloane.

Pentru incepatori cu liftul..

Si ptr incepatori avansati se iese cu liftul prin tavan.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Ianuarie 2011, ora 01:29

Vezi ca strici topicul, eu sunt cuminte!

Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Ianuarie 2011, ora 01:43

De la: Ingrid, la data 2011-01-11 01:29:56Vezi ca strici topicul, eu sunt cuminte!

De ce sa-l stric? Tot levitatie.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Ianuarie 2011, ora 06:37

Buna dimineata, Mihai!

Discutam aseara despre asta, cu Tudor....si brusc mi s-a parut bizar nu ca unii leviteaza, ci ca nu se leviteaza in mod firesc. Asa cum se inoata. /in fond aerul e un mediu, ca si apa.
In mod sigur exista o frana mintala, din cauza ca aerul e deasupra. Daca ar fi avut mare nevoie sa-l traverseze, precis car demult s-ar fi gasit metoda de a ,,inota" in el.

Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Ianuarie 2011, ora 11:19

De la: Ingrid, la data 2011-01-11 06:37:06Buna dimineata, Mihai!

Discutam aseara despre asta, cu Tudor....si brusc mi s-a parut bizar nu ca unii leviteaza, ci ca nu se leviteaza in mod firesc. Asa cum se inoata. /in fond aerul e un mediu, ca si apa.
In mod sigur exista o frana mintala, din cauza ca aerul e deasupra. Daca ar fi avut mare nevoie sa-l traverseze, precis car demult s-ar fi gasit metoda de a ,,inota" in el.

Buna dimineata.

Levitatia nu e mecanica. E ca o plutire. E o interactionare corp, cimp gravitational. De fapt greutatea nu scade. Si mie mi se pare ciudat. Poate voi spune si de asta. Am dovada ca e ceva de ordin psihic.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Ianuarie 2011, ora 06:58

Cred ca trebuie combinat.
Pentru zbor s-a mers numai pe directie fizica, mecanica, de s-a ajuns la avioane, pe de o parte.
Si numai pe psihic, pe mental, pentru levitatie, pe de alta parte
Pentru un zbor voluntar, controlat si independent, cam cum se vede in filmuletul cu copilul, trebuie neaparat combinate cele doua asupra propriei persoane. Cel mai aproape imi par anumiti dansatori...daca urmaresti, sunt intrati intr-o stare de cvasi imponderabilitate, de plutire, pamantul fiind doar un punct de sprijin, sporadic.

Eu am avut clar senzatia aceasta de imponderabilitate in timpul unei alergari ...la un moment dat mi s-a deplasat gandul de la motivul pentru care alergam, la modul cum alergam. Am constientizat brusc ritmul , viteza, lipsa efortului, vajaitul aerului, faptul ca atingeam pamantul numai ca punct de elan pentru avansare..a fost o senzatie pe pare mi-o amintesc foarte clar si acum dupa..muuuulti ani.

Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Ianuarie 2011, ora 16:33

De la: Ingrid, la data 2011-01-12 06:58:03Cred ca trebuie combinat.
Pentru zbor s-a mers numai pe directie fizica, mecanica, de s-a ajuns la avioane, pe de o parte.
Si numai pe psihic, pe mental, pentru levitatie, pe de alta parte
Pentru un zbor voluntar, controlat si independent, cam cum se vede in filmuletul cu copilul, trebuie neaparat combinate cele doua asupra propriei persoane. Cel mai aproape imi par anumiti dansatori...daca urmaresti, sunt intrati intr-o stare de cvasi imponderabilitate, de plutire, pamantul fiind doar un punct de sprijin, sporadic.

Eu am avut clar senzatia aceasta de imponderabilitate in timpul unei alergari ...la un moment dat mi s-a deplasat gandul de la motivul pentru care alergam, la modul cum alergam. Am constientizat brusc ritmul , viteza, lipsa efortului, vajaitul aerului, faptul ca atingeam pamantul numai ca punct de elan pentru avansare..a fost o senzatie pe pare mi-o amintesc foarte clar si acum dupa..muuuulti ani.
Copilul are nativa.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Mai 2011, ora 08:16

Bigudiurile leviteaza?

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1142 mesaje
Membru din: 16/05/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Mai 2011, ora 00:40

De la: nastasemihail, la data 2011-05-23 08:16:10Bigudiurile leviteaza?


Da . Cu o conditie : cand mi se ridica parul din cap , sa fiu la coafor sub casca .

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Mai 2011, ora 02:26

Deci m-am adaptat la stilul forumului.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
io_tania

63 mesaje
Membru din: 23/03/2010
Postat pe: 1 Iunie 2011, ora 20:00

Ce ziceti: "Inaltarea" are legatura cu levitatia?
Iata un articol interesant, o sinteza de la geometria sacra, la Inaltarea dpdv ezoteric...

esoterism.ro/ro/scmist.php

Raporteaza abuz de limbaj
I forgive you! God bless you!
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Iunie 2011, ora 23:44

De la: io_tania, la data 2011-06-01 20:00:57Ce ziceti: "Inaltarea" are legatura cu levitatia?
Iata un articol interesant, o sinteza de la geometria sacra, la Inaltarea dpdv ezoteric...

esoterism.ro/ro/scmist.php[/quote]
Da, dar poate fi o trecere combinata. Intrarea din dimensiunea fizica in alte dimensiuni. Deci e mai mult decit levitatie.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Iunie 2011, ora 23:46

Dupa ce am intuit despre ce e vorba, am citit o parte din articol.
Dar un om nu prea are puterea singur de a accede cu corpul fizic, in alte dimensiuni. Este ....ajutat.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 August 2011, ora 05:40

De la: Gaius_Baltar, la data 2011-01-09 22:07:40
De la: CAMELYA_, la data 2011-01-09 22:04:56Daca tot esti pasionat de subiect:

www.youtube.com/watch?v=etSivpBHUmE&feature=player_embedded
si unele reale
www.youtube.com/watch?v=tW6pVFOpE6Q&feature=player_embedded#!
www.youtube.com/watch?v=94xAkiWcUBQ&feature=player_embedded#!



sunt pasionat de ciudatenii!
ma intereseaza misterele, de orice natura ar fi ele...indiferent...

Si atunci de ce ai plecat de pe forum. Din moment ce se mai discuta pe aici astfel de subiecte.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 August 2011, ora 06:01

De la: io_tania, la data 2011-06-01 20:00:57Ce ziceti: "Inaltarea" are legatura cu levitatia?
Iata un articol interesant, o sinteza de la geometria sacra, la Inaltarea dpdv ezoteric...

esoterism.ro/ro/scmist.php[/quote]
Aici sint 2 aspecte. Este si inaltare spirituala. Si levitatie. E dificil, la o analiza superficiala, sa spui, de care e vorba la o referire, intr-o discutie. Sau in textele din vechime.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Octombrie 2012, ora 05:53

O singura data in viata am avut o senzatie f ciudata.
Mergeam pe linga o cladire, la servici, si m-am gindit cum ar fi sa ma ridic in sus. Am simtit imediat ca ma ridic pina la inaltimea ultimului etaj, 2, echivalent cu vreo 4 etaje de bloc. Dar eram alungit nu ridicat de la sol.
Nu am mai avut acea senzatie nici inainte nici dupa. Oi fi avut temperatura, ca era frig.


Se poate face un experiment de modificare a greutatii receptate de noi. Nu stiu daca si modificare de greutate reala.

1. Cu ajutorul respiratiei. Nu stiu exact cum. Dar e respiratie de tip yoghinica, Respiratie totala si repede. si se poate ridica greutate cu 2 degete de citeva ori mai mare decit daca nu se face exercitiul.
2. Se tin palmele peste o persoana, 4 persoane. cam 20 s. Efectul e la fel. In loc de vreo 2-3 kg, se pot ridica 20-25 kg. Adica 1/4 din persoana ridicata.
Eu am facut. Si degetele se inrosesc de efort, dar nu se intimpla nimic altceva.
In stare normala nu pot fi ridicate 20 kg cu 2 degete.
Nu stiu daca si prin autosugestie se poate.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului LEVITATIE INTERNA, bio sau umana.
Mergi la: