back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Fiat linea, albea,....

 


 
 
dragos_petrescu2005

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Iunie 2010, ora 01:20

M-AM GANDIT SA DESCHID UN SUBIECT NOU DOAR CU MASINILE DIN GAMA FIAT,PENTRU A FI MAI USOR DE IDENTIFICAT SI ACCESAT.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

2 mesaje
Membru din: 14/04/2010
Oras: Targoviste

Postat pe: 2 Iunie 2010, ora 09:30

Salut te-ai gandit foarte bine ...deoarece eu sunt posesor a-l unui Fiat Albea de 2008 , si ma intereseaza sa mai discutam si sa cautam ceva accesorii pt acest model de autoturism ;) M-ar interesa niste faruri cu angel eyes ...nu stiu de unde as putea sa fac rost ! daca cunoste cineva , astept un raspuns . Multa bafta

Raporteaza abuz de limbaj
i love this car
dragos_petrescu2005

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Iunie 2010, ora 01:15

De la: cornelmen, la data 2010-06-02 09:30:11Salut te-ai gandit foarte bine ...deoarece eu sunt posesor a-l unui Fiat Albea de 2008 , si ma intereseaza sa mai discutam si sa cautam ceva accesorii pt acest model de autoturism ;) M-ar interesa niste faruri cu angel eyes ...nu stiu de unde as putea sa fac rost ! daca cunoste cineva , astept un raspuns . Multa bafta

vreau sa-ti spun ca inainte de masina actuala ,am avut un fiat albea ,(varianta full option)si am fost super multumit de ea, avand posibilitatea sa schimb masina am ales tot fiat, de data asta linea(de asemenea full option,emotion, 1,4 t-jet,120 cp, toate optiunile posibile-mai putin pielea),deci, despre albea (am avut-o 3 ani), iti pot spune tot ce vrei sa sti.

Raporteaza abuz de limbaj
piulescu

25 mesaje
Membru din: 17/09/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 6 Iunie 2010, ora 11:12

Din pacate Albea si Linea sunt modele facute in special pentru Europa de Est si reprezinta un compromis al calitatii in favoarea pretului care se pare ca le-a iesit celor de la Fiat.Eu am avut doar Fiat de prin 2000 incoace,cu mici exceptii, incluzand aici si masinile de firma.Prima data am avut in 2000 de la firma un Punto Diesel cu motorul clasic(fara turbo)cu care am facut vreo 80.000 km, dupa aceea am primit un Punto JTD in 2 usi de 80 CP, masina aia a fost ceva de vis m-am dat cu ea 120.000 km, apoi am avut de data asta proprietate personala un Punto benzina 1,2 de 60 CP- am mers cu el cam 40.000 km, apoi tot de la firma un Stilo JTD de 80 CP care acum e masina personala, dupa Punto pe benzina mi-am adus din Germania un Punto JTD de 86 CP, apoi ne-au schimbat la firma masinile si acu (de vreo 2 ani)ma dau cu un Bravo 1,9 Multijet de 120 CP cu care am deja 80.000 km.Prin 2005 i-am adus din Germania unui prieten un Doblo Diesel de 60 de caluti, si am mai condus ocazional de la firma Doblo 1,3 Multijet care mi s-a parut absolut fantastic, si avea cam 250.000 km la bord.
Ca si parere generala, motoarele diesel mi se par exceptionale, cu singurul Punto pe benzina care l-am avut am patit o chestie urata, mi s-a ars centralina de injectie, si m-am chinuit pana sa gasesc una noua la un pret acceptabil. In rest foarte multumit am fost de Fiaturi, ultimele 2 masini personale pe care le-am avut le-am vandut la colegi de-ai mei, oameni cu care si acum ma vad zi de zi, si care la randul lor sunt multumiti de aceste masini.

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului FIAT LINEA, ALBEA,....
Mergi la: