back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Salut

 


 
 
bordianuvalentin

8 mesaje
Membru din: 2/03/2009
Postat pe: 26 Martie 2009, ora 12:54

salut, am probleme cu transportul prin bucuresti, ma gandeam sa imi achizitionez un scuter de 50 cm,singura problema este ca nu imi plac modele clasice cu golul acela pt picioare, am vazut zilele aste la un magazin un model peste care nu am mai dat pana acum,seamana cu o motocicleta are rotile destul de bine proportionate in genere este placut la aspect cam ce mi-as dori rich nos daca imi aduc bine aminte se numeste modelul este de 50 de cm, dar este destul de scump 65 mil , per total intrebarea mea este unde dumnezeu sa gasesc acelas model la un pret rezonabil

Raporteaza abuz de limbaj
alexandru_binisor

16 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Martie 2009, ora 04:24

dap il gasesti mai rezonabil cauta pe bikeshop

Raporteaza abuz de limbaj
manolescu_dan

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Martie 2009, ora 09:43

daca nu vrei neaparat un scuter nou, gasesti o oferta foarte bogata pe "okazii.ro". se gasesc o gramada de modele... succes.

Raporteaza abuz de limbaj
phradamon_cotiso

1 mesaj
Membru din: 14/11/2007
Oras: Iasi

Postat pe: 29 Martie 2009, ora 12:05

Aprilia rs50, Derbi gp50, Gilera dna 50, yamaha tzr 50,

Raporteaza abuz de limbaj
musat_aurel30

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Martie 2009, ora 12:54

Sfat, nu lua First Bike.
Am lucrat acolo, nu recomand sub nici o forma.
Intreaba atat: ce garantie au (nu in ani) ci in km si o sa-ti spuna tot!

Raporteaza abuz de limbaj
mihailicoiu

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Martie 2009, ora 13:23

sub nicio forma rich, first bike. pe langa pretul mare, te lovesti si la service de multe probleme.
intra pe www.magazin.smartmotor.ro pe forum si vezi acolo discutii despre scutere, sau
www.scuterclub.ro, sau
www.scuteristi.ro
Eu am peugeot vclic, la 3700ron, de un an, 5300km si nu am avut mari probleme cu el, garantie 2 ani fara limita de km, dar iti bagi picioarele in ea de garantie daca o faci in bucuresti la niba, anda trading sau altele, unde te taxeaza pe ora tehnologica la revizii. In schimb am fost cu el la o revizie la Daperom Pitesti, importatorul direct si am fost foarte multumit acolo. Am platit doar uleiul.
Tin sa spun ca este facut in China, la fel si Piagio Fly, care costa 1300Euro

Raporteaza abuz de limbaj
flrn_sndlsc

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 31 Martie 2009, ora 19:04

Am de un an First Bike,am facut deja 5000km si nu am avut probleme cu el.E model mare ptr care am dat 4700,dar merita!!!Stau in Calarasi(oras) si am mers pana acum de 4 ori pana la Snagov,Ilfov.Am facut pana acolo 4h si 45min...Totul este de cum il intretii,ce uleiuri ii pui si cand le schimbi!Sunt lejere si confortabile!Doua persoane se simt foarte confortabil,mai ales la drum lung!

Raporteaza abuz de limbaj
bordianuvalentin

8 mesaje
Membru din: 2/03/2009
Postat pe: 31 Martie 2009, ora 20:02

va multumesc foarte mult de raspunsuri, momentan am rezolvat problema transportului, ma tenteaza scuteria, dar nu imi mai pot lua acum trebuie sa reduc cheltuielile ,am iesit foarte ieftin cu mijlocul actual de transport sper sa ma tina multumesc !

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului salut
Mergi la: