back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce face romanul cand n-are ce face

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 August 2009, ora 15:47

RADIOGRAFII SOCANTE! Bradut in plaman, ciocane in anus si cutite in cap!





Cazuri uimitoare care au socat intreaga lume medicala arata inca o data cat de norocosi sunt unii oameni! De la braduti crescuti in plamani si pana la ciocane introduse in anus, radiografiile sunt ca o harta alb-negru a inventivitatii oamenilor.

Galerie foto:

* Ciocan
* Cutit infipt in cap
* radiografie
* cutit
* Piatra la rinichi
* robinet
* foarfeca
* bradut
* furculita
* fetus
* cuie
* cui
* lantisor
* cutit

(Poza 1)Asa ca incepem "calatoria" noastra cu barbatul din Olt, care a vrut sa scape de constipatie introducandu-si doua ciocane in anus! Desi cazul i-a socat pe medici, barbatul a declarat cu mandrie: "Cu grija, puteam sa bag si mai multe ciocane!!!"

(Poza 2) De o intamplare nefericita a avut parte si un barbat din Bucuresti, care a fost vazut umbland pe strada cu un cutit infipt in cap! Barbatul a fost dus la spital unde a fost operat de medici.
radiografie

(Poza 3) Mergem in China, unde Wenying a mers la doctor pentru ca nu mai putea suporta durerile de cap, pe care le simtea de 42 de ani. Mai mult, intregul corp fusese cuprins de contractii musculare foarte dureroase. Cand a ajuns la doctor, acesta a realizat cu stupoare ca Wenying avea in cap un glont de 3,3 cm, barbatul fusese impuscat in 1967 in timpul Revolutiei Culturale din China.

(Poza4)Ajungem in Marea Britanie, unde un barbat a supravietuit unui atac violent. Un cutit de bucatarie i-a fost infipt in cap, la doar cativa milimetri de creier.

(Poza 5) O piatra la rinichi de marimea unei nuci de cocos! Asta au gasit chirurgii din Ungaria cand l-au operat pe Sandor Sarkadi. Barbatul s-a internat in spital si a fost operat de urgenta. Piatra avea 17 centimetri in diametru.

(Poza 6) Mr. Zhao din China a avut parte de un accident foarte dureros. A fost internat in spital dupa ce alunecase in baie si a intrat cu capul in robinet. Acesta, desi i-a provocat o rana severa, nu i-a afectat ochiul.

(Poza 7) O foarfeca lunga de 9 cm si lata de 4cm in esofagul unui barbat! Un chinez fara noroc a vrut sa foloseasca instrumentul ascutit pentru a-si curata dintii, si din greseala foarfeca i-a alunecat pe gat!

(Poza 8) Un rus s-a trezit ca, dupa ce a crezut mereu ca are cancer, doctorii i-au scos din plaman... un copacel de cinci centimetri! Radiografiile aratau ca avea ceva, ca o tumora, pe plaman si toti credeau ca e canceroasa. Au vrut sa il opereze si, dupa ce au taiat o portiune din organ, ca sa ii faca biopsia, au descoperit minunea.

(Poza 9) A inghitit o furculita dupa ce a incercat sa-si scoata un gandac din gat! Este patania unei femei din Israel care a ajuns in urgenta la spital.


(Poza 10) Incheiem cu o ecografie cu un puternic mesaj pacifist! Aflat inca in burtica mamei sale, un bebelus i-a uimit pe medici cu semnul pe care l-a facut!



Raporteaza abuz de limbaj
Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 August 2009, ora 15:49

CICA SI CHINEZII CAND NU AU CE FACE SE APUCA SA-SI BAGE TE MIRI CE PE TE MIRI UNDE


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 August 2009, ora 16:33

OG privind desfiintarea invatamantului la distanta la Spiru Haret, adoptata de Guvern

Guvernul a decis sa desfiinteze, prin ordonanta, invatamantul la distanta din cadrul Universitatii Spiru Haret, potrivit declaratiilor ministrului Educatiei, Ecaterina Andronescu, de la finalul sedintei de Guvern de miercuri.

"Saptamana trecuta am prezentat raportul si principalele propuneri de masuri. Ordonanta de astazi vine si fixeaza prin litera legii masurile pe care le propunem pentru intrarea in legalitate a acestei universitati”, a declarat ministrul Educatiei.

”In speta este vorba de desfiintarea invatamantului la distanta si de altfel si Codul despre care am vorbit inlocuieste sistemul de invatamant la distanta cu invatamantul la distanta cu frecventa redusa. Pentru ca este anormal sa nu vezi profesorul niciodata, o ora sau o jumatate de ora, in tot ciclul de invatamant”, a subliniat Ecaterina Andronescu.

De asemenea, Ordonanta cere Universitatii "Spiru Haret" sa organizeze alegeri avand in vedere ca rectorul nu a mai fost validat de minister, asa cum cere Legea din anul 2000.

Totodata, institutia va intra intr-o perioada de monitorizare speciala care se face pe baza unei metodologii pe care o elaboreaza Ministerul Educatiei.

In ceea ce priveste studentii de la Drept care au terminat cu 180 de credite, ”o modalitatea de abordare total in contradictie cu ceea ce cere Legea invatamantului, Ordonanta stabileste ca ei trebuie sa-si completeze studiile de la 180 la 240 de credite, adica de la 3 ani la 4 ani, asa cum de altfel Legea invatamantului stabileste din anul 2004, dar universitatea din pacate nu a observat sau s-a facut ca trece pe langa lege si sigur ca i-a incurcat din pacate pe acesti studenti care au finalizat cu 180 de credite”, a adaugat ministrul Educatiei.

De asemenea, Ordonanta stabileste faptul ca studentii care sunt inscrisi in anul I sau II la invatamantul la distanta pot sa beneficieze de transferul la un alt program de studiu care sa fie acreditat, in asa fel incat sa-si poata finaliza studiile, iar diploma la sfarsitul studiilor sa poata fi recunoscuta.




Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 August 2009, ora 05:49

Eu bag...informatii in mine....


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 August 2009, ora 07:28



Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 August 2009, ora 03:21

De la: 999florin, la data 2009-08-15 07:28:19


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

11272 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Decembrie 2009, ora 06:41

CRACIUN FERICIT SI LUMINOS !


toti avem dreptate,toti aveti dreptate,toti stim adevarul,toti stiti adevarul,fiecare are dreptate,fiecare cunoaste adevarul,FIECARE ARE DREPTATEA SI ADEVARUL SAU- TRAIASCA DREPTATEA si ADEVARUL !!! Nu scuipa niciodata in oglinda!!! Intotdeauna poti face mai mult decat ai facut pana acum,niciodata nu e prea tarziu !!! Tot mai multi oameni ne vor binele,d'aia ne merge rau !!! "Orice adevar trece prin 3 faze:mai intai este ridiculizat, apoi trezeste o opozitie violenta,si in sfarsit este acceptat ca fiind evident de la sine"-Avicena. Daca nu stiu ca nu stiu, atunci mi se pare ca stiu. ANUNT UMANITAR :Rog Prostii si Cretinii,sa stea departe de mine !!! “Nu poti sa tratezi ochiul fara sa tii cont de cap, nu poti sa tratezi capul fara sa tii cont de minte si nu poti sa tratezi mintea fara sa tii cont de sufletul si spiritul omului.” (Zamolxe) http://www.youtube.com/watch?v=tNu44XzTnLY Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol. Albert Einstein DACA N-AM AVEA DEFECTE,NU NE-AR FACE PLACERE SA LE VEDEM PE ALE CELORLALTI,TOTI SUNTEM DEFECTI DESI NOI NE VEDEM NUMAI CALITATILE ....Barbatii conduc lumea. Femeile ii conduc pe barbati.....Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic. (CICERO )...Un om singur nu are nici o putere,puterea i-o dau cei care-l sustin...Vorba multa,saracia omului...Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost ...Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permitea inteligenta.....Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.....
Fosta membra 9am.ro

6522 mesaje
Membru din: 23/09/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 28 Decembrie 2009, ora 12:24

nimic


Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 28 Decembrie 2009, ora 12:29

De la: crio, la data 2009-12-28 12:24:39nimic


Intrã pe forum...


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
Fosta membra 9am.ro

11272 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Ianuarie 2010, ora 17:12


Duminica - 10/01/2010 (50 vizualizari)


O explozie s-a produs la un bloc din Maneciu - Ungureni, judetul Prahova
Explozie intr-un apartament din localitatea prahoveana Maneciu Ungureni. Doua persoane au fost ranite si mai multe locuinte au fost avariate. Deflagratia s-a produs cand proprietarul apartamentului a aprins lumina in bucatarie, unde se acumulasera gaze de la o butelie defecta.... romanii cand n-au ce face isi arunca locuintele in aer

Raporteaza abuz de limbaj
toti avem dreptate,toti aveti dreptate,toti stim adevarul,toti stiti adevarul,fiecare are dreptate,fiecare cunoaste adevarul,FIECARE ARE DREPTATEA SI ADEVARUL SAU- TRAIASCA DREPTATEA si ADEVARUL !!! Nu scuipa niciodata in oglinda!!! Intotdeauna poti face mai mult decat ai facut pana acum,niciodata nu e prea tarziu !!! Tot mai multi oameni ne vor binele,d'aia ne merge rau !!! "Orice adevar trece prin 3 faze:mai intai este ridiculizat, apoi trezeste o opozitie violenta,si in sfarsit este acceptat ca fiind evident de la sine"-Avicena. Daca nu stiu ca nu stiu, atunci mi se pare ca stiu. ANUNT UMANITAR :Rog Prostii si Cretinii,sa stea departe de mine !!! “Nu poti sa tratezi ochiul fara sa tii cont de cap, nu poti sa tratezi capul fara sa tii cont de minte si nu poti sa tratezi mintea fara sa tii cont de sufletul si spiritul omului.” (Zamolxe) http://www.youtube.com/watch?v=tNu44XzTnLY Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol. Albert Einstein DACA N-AM AVEA DEFECTE,NU NE-AR FACE PLACERE SA LE VEDEM PE ALE CELORLALTI,TOTI SUNTEM DEFECTI DESI NOI NE VEDEM NUMAI CALITATILE ....Barbatii conduc lumea. Femeile ii conduc pe barbati.....Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic. (CICERO )...Un om singur nu are nici o putere,puterea i-o dau cei care-l sustin...Vorba multa,saracia omului...Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost ...Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permitea inteligenta.....Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.....
Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Ianuarie 2010, ora 17:15

Mananca si bea ...

Raporteaza abuz de limbaj
Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
Fosta membra 9am.ro

11272 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Ianuarie 2010, ora 17:19

gresit dorinele,se omoara intre ei conform preceptelor biblice,i-auzi colea:Doua persoane au murit in urma unui grav accident care a avut loc dimineata, pe DN 1, in dreptul localitatii Balotesti.

Implicat in acest accident a fost un taximetrist care, din cauza vitezei foarte mari, de aproximativ 140 km/ora, a pierdut controlul volanului si a intrat intr-un parapet, informeaza Antena 3.

La fata locului s-au prezentat mai multe echipaje ale politiei si doua echipaje de la descarcerare.

Traficul in zona este ingreunat si se circula in sensul spre Ploiesti pe o ruta deviata.

Raporteaza abuz de limbaj
toti avem dreptate,toti aveti dreptate,toti stim adevarul,toti stiti adevarul,fiecare are dreptate,fiecare cunoaste adevarul,FIECARE ARE DREPTATEA SI ADEVARUL SAU- TRAIASCA DREPTATEA si ADEVARUL !!! Nu scuipa niciodata in oglinda!!! Intotdeauna poti face mai mult decat ai facut pana acum,niciodata nu e prea tarziu !!! Tot mai multi oameni ne vor binele,d'aia ne merge rau !!! "Orice adevar trece prin 3 faze:mai intai este ridiculizat, apoi trezeste o opozitie violenta,si in sfarsit este acceptat ca fiind evident de la sine"-Avicena. Daca nu stiu ca nu stiu, atunci mi se pare ca stiu. ANUNT UMANITAR :Rog Prostii si Cretinii,sa stea departe de mine !!! “Nu poti sa tratezi ochiul fara sa tii cont de cap, nu poti sa tratezi capul fara sa tii cont de minte si nu poti sa tratezi mintea fara sa tii cont de sufletul si spiritul omului.” (Zamolxe) http://www.youtube.com/watch?v=tNu44XzTnLY Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol. Albert Einstein DACA N-AM AVEA DEFECTE,NU NE-AR FACE PLACERE SA LE VEDEM PE ALE CELORLALTI,TOTI SUNTEM DEFECTI DESI NOI NE VEDEM NUMAI CALITATILE ....Barbatii conduc lumea. Femeile ii conduc pe barbati.....Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic. (CICERO )...Un om singur nu are nici o putere,puterea i-o dau cei care-l sustin...Vorba multa,saracia omului...Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost ...Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permitea inteligenta.....Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.....
CAMELEONII

164 mesaje
Membru din: 12/02/2010
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 14:59

Aia sanatosi ,se apuca de munca !

Raporteaza abuz de limbaj
Traian Bãsescu a venit azi la Cluj pentru a le transmite oamenilor sã meargã în 29 iulie la vot indiferent de modul în care aleg sã voteze ...dar ar prefera un DA sa plece pe mare......
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 15:05

De la: NICE, la data 2010-02-12 14:59:54Aia sanatosi ,se apuca de munca !
Ca sa se imbolnaveasca.....Si mie mi-a placut munca si cind m-am imbolnavit, nu se mai uita nimeni la mine. Chiar unii imi doreau sa mor. Mi-au spus-o in fata.
M-am invatat minte cu munca asta peste masura promovata de smecheri ptr a te exploata. Cine e bine platit sa munceasca ca are ptr ce. In privinta muncilor prost platite le-as desfiinta prin legi.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

11272 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 15:41


Raporteaza abuz de limbaj
toti avem dreptate,toti aveti dreptate,toti stim adevarul,toti stiti adevarul,fiecare are dreptate,fiecare cunoaste adevarul,FIECARE ARE DREPTATEA SI ADEVARUL SAU- TRAIASCA DREPTATEA si ADEVARUL !!! Nu scuipa niciodata in oglinda!!! Intotdeauna poti face mai mult decat ai facut pana acum,niciodata nu e prea tarziu !!! Tot mai multi oameni ne vor binele,d'aia ne merge rau !!! "Orice adevar trece prin 3 faze:mai intai este ridiculizat, apoi trezeste o opozitie violenta,si in sfarsit este acceptat ca fiind evident de la sine"-Avicena. Daca nu stiu ca nu stiu, atunci mi se pare ca stiu. ANUNT UMANITAR :Rog Prostii si Cretinii,sa stea departe de mine !!! “Nu poti sa tratezi ochiul fara sa tii cont de cap, nu poti sa tratezi capul fara sa tii cont de minte si nu poti sa tratezi mintea fara sa tii cont de sufletul si spiritul omului.” (Zamolxe) http://www.youtube.com/watch?v=tNu44XzTnLY Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol. Albert Einstein DACA N-AM AVEA DEFECTE,NU NE-AR FACE PLACERE SA LE VEDEM PE ALE CELORLALTI,TOTI SUNTEM DEFECTI DESI NOI NE VEDEM NUMAI CALITATILE ....Barbatii conduc lumea. Femeile ii conduc pe barbati.....Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic. (CICERO )...Un om singur nu are nici o putere,puterea i-o dau cei care-l sustin...Vorba multa,saracia omului...Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost ...Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permitea inteligenta.....Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.....
Fosta membra 9am.ro

4916 mesaje
Membru din: 22/01/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Februarie 2010, ora 00:30

De la: Dorulet, la data 2009-12-28 12:29:45
De la: crio, la data 2009-12-28 12:24:39nimic


Intrã pe forum...

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 01:00

De la: florinpreda999, la data 2009-12-25 06:41:24CRACIUN FERICIT SI LUMINOS !
Multumum la fel.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

5243 mesaje
Membru din: 11/08/2009
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 03:23

De la: nastasemihail, la data 2010-02-15 01:00:13
De la: florinpreda999, la data 2009-12-25 06:41:24CRACIUN FERICIT SI LUMINOS !
Multumum la fel.




Hristos a-nviat !


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3915 mesaje
Membru din: 13/01/2010
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 03:30

Paste-ti fericiti!

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 03:32

Doarme cind nu are ce face

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

3915 mesaje
Membru din: 13/01/2010
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 03:35

De la: nastasemihail, la data 2010-02-15 03:32:19Doarme cind nu are ce face
Doarme cine are somn Eu am baut cafea acuma seara cam multa si nu pot dormi

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 03:38

De la: rodik_mi, la data 2010-02-15 03:35:51
De la: nastasemihail, la data 2010-02-15 03:32:19Doarme cind nu are ce face
Doarme cine are somn Eu am baut cafea acuma seara cam multa si nu pot dormi
Fa reiki sa adormi. Eu nu dorm de curios. Am forumita si internita.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1171 mesaje
Membru din: 23/08/2009
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 03:39

De la: nastasemihail, la data 2010-02-15 03:32:19Doarme cind nu are ce face




A-nviat a treia zi dupa scripturi !


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3915 mesaje
Membru din: 13/01/2010
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 03:43

Cine a inviat dupa scripturi? Cred ca te referi la Hristos EL a inviat a treia zi DIN MORTI dupa cum spun scripturile ALTFEL... SE ISCA IAR NEINTELEGERI SI IAR CURGE SANGE NEVINOVAT PE TOPICUL DE SFINTE

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1171 mesaje
Membru din: 23/08/2009
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 03:48

De la: rodik_mi, la data 2010-02-15 03:43:32Cine a inviat dupa scripturi?




Pai daca te-ai nascut mai devreme nu ai de unde sa stii ,maica ! In tineretea mea am invatat pe la ora de religie cum e chestia aia cu scripturile ! E vorba de horus,isus si marduk -toti trei au murit si au inviat a treia zi,fiecare dupa scriptura lui !


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3915 mesaje
Membru din: 13/01/2010
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 03:56

Horus, fatuca draga, eu n-am facut religie la scoala dar am mai citit cateva carti si extrascolare si a avut grija natura de mine si m-a procopsit cu un fiu alaturi de care a trebuit sa-mi reincep ,,,cursurile scolare'' pana prin clasa a10 a cand l-am lasat sa se descurce ca nu mai biruiam si cu doua joburi si casa familie si lectii Astfel am parcurs si manualele de religie...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5243 mesaje
Membru din: 11/08/2009
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 16:26

De la: rodik_mi, la data 2010-02-15 03:56:53Horus, fatuca draga, eu n-am facut religie la scoala dar am mai citit cateva carti si extrascolare si a avut grija natura de mine si m-a procopsit cu un fiu alaturi de care a trebuit sa-mi reincep ,,,cursurile scolare'' pana prin clasa a10 a cand l-am lasat sa se descurce ca nu mai biruiam si cu doua joburi si casa familie si lectii Astfel am parcurs si manualele de religie...




Si scria acolo ca marduk,isus ,horus si altii -s-au nascut pe 25 decembrie ,din fecioare ,au murit si au inviat a treia zi ? Eu pun pariu ca nu scria ! Popii ""nu este prosti"" sa recunoasca asa ceva -si-ar da cu stangul in dreptu' ! Doamne ajuta ! Fericiti cei saraci cu duhul ( e vorba de aia neinformati ) !


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4916 mesaje
Membru din: 22/01/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Februarie 2010, ora 06:36

De la: karpov, la data 2010-02-15 16:26:59
De la: rodik_mi, la data 2010-02-15 03:56:53Horus, fatuca draga, eu n-am facut religie la scoala dar am mai citit cateva carti si extrascolare si a avut grija natura de mine si m-a procopsit cu un fiu alaturi de care a trebuit sa-mi reincep ,,,cursurile scolare'' pana prin clasa a10 a cand l-am lasat sa se descurce ca nu mai biruiam si cu doua joburi si casa familie si lectii Astfel am parcurs si manualele de religie...




Si scria acolo ca marduk,isus ,horus si altii -s-au nascut pe 25 decembrie ,din fecioare ,au murit si au inviat a treia zi ? Eu pun pariu ca nu scria ! Popii ""nu este prosti"" sa recunoasca asa ceva -si-ar da cu stangul in dreptu' ! Doamne ajuta ! Fericiti cei saraci cu duhul ( e vorba de aia neinformati ) !



Of, Karpov, te preocupa mult religia, numai despre asta vorbesti...

Raporteaza abuz de limbaj
Fl_Orion999

15216 mesaje
Membru din: 2/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Noiembrie 2013, ora 23:58


Raporteaza abuz de limbaj
Singura religie pe care o accept si o propovaduiesc este.....RELIGIA IUBIRII , a FERICIRII si a PROSPERITATII.... --------DUMNEZEU sa binecuvanteze ROMANIA.... *** ,,Fii om, fii drept �i recunoa�te c�, pe deasupra ambi�iilor, intrigilor �i urilor, este Patria, este ve�nicia neamului, �i c� acolo trebuie s� ne �nt�lnim totdeauna, chiar dac� nu ne �n�elegem de fiecare dat�."(Ion Antonescu) *** ,,�n ziua de azi, pentru a st�p�ni c�t mai mul�i oameni, nu se mai cuceresc teritorii, ci sufletele acelor oameni. Odat� ce ai sufletul, ai omul; iar c�nd ai omul, teritoriul vine de la sine." (contele de Marenches) ***,,Putem avea fie democratie in aceasta tara , fie putem avea mari bogatii concentrate in mainile a putini oameni, dar nu le putem avea pe ambele'' [Louis Brandeis---membru al Curtii Supreme de Justitie a S.U.A. ]***
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Noiembrie 2013, ora 15:53

De la: 999florin, la data 2009-08-13 15:47:39RADIOGRAFII SOCANTE! Bradut in plaman, ciocane in anus si cutite in cap!





Cazuri uimitoare care au socat intreaga lume medicala arata inca o data cat de norocosi sunt unii oameni! De la braduti crescuti in plamani si pana la ciocane introduse in anus, radiografiile sunt ca o harta alb-negru a inventivitatii oamenilor.

Galerie foto:

* Ciocan
* Cutit infipt in cap
* radiografie
* cutit
* Piatra la rinichi
* robinet
* foarfeca
* bradut
* furculita
* fetus
* cuie
* cui
* lantisor
* cutit

(Poza 1)Asa ca incepem "calatoria" noastra cu barbatul din Olt, care a vrut sa scape de constipatie introducandu-si doua ciocane in anus! Desi cazul i-a socat pe medici, barbatul a declarat cu mandrie: "Cu grija, puteam sa bag si mai multe ciocane!!!"

(Poza 2) De o intamplare nefericita a avut parte si un barbat din Bucuresti, care a fost vazut umbland pe strada cu un cutit infipt in cap! Barbatul a fost dus la spital unde a fost operat de medici.
radiografie

(Poza 3) Mergem in China, unde Wenying a mers la doctor pentru ca nu mai putea suporta durerile de cap, pe care le simtea de 42 de ani. Mai mult, intregul corp fusese cuprins de contractii musculare foarte dureroase. Cand a ajuns la doctor, acesta a realizat cu stupoare ca Wenying avea in cap un glont de 3,3 cm, barbatul fusese impuscat in 1967 in timpul Revolutiei Culturale din China.

(Poza4)Ajungem in Marea Britanie, unde un barbat a supravietuit unui atac violent. Un cutit de bucatarie i-a fost infipt in cap, la doar cativa milimetri de creier.

(Poza 5) O piatra la rinichi de marimea unei nuci de cocos! Asta au gasit chirurgii din Ungaria cand l-au operat pe Sandor Sarkadi. Barbatul s-a internat in spital si a fost operat de urgenta. Piatra avea 17 centimetri in diametru.

(Poza 6) Mr. Zhao din China a avut parte de un accident foarte dureros. A fost internat in spital dupa ce alunecase in baie si a intrat cu capul in robinet. Acesta, desi i-a provocat o rana severa, nu i-a afectat ochiul.

(Poza 7) O foarfeca lunga de 9 cm si lata de 4cm in esofagul unui barbat! Un chinez fara noroc a vrut sa foloseasca instrumentul ascutit pentru a-si curata dintii, si din greseala foarfeca i-a alunecat pe gat!

(Poza 8) Un rus s-a trezit ca, dupa ce a crezut mereu ca are cancer, doctorii i-au scos din plaman... un copacel de cinci centimetri! Radiografiile aratau ca avea ceva, ca o tumora, pe plaman si toti credeau ca e canceroasa. Au vrut sa il opereze si, dupa ce au taiat o portiune din organ, ca sa ii faca biopsia, au descoperit minunea.

(Poza 9) A inghitit o furculita dupa ce a incercat sa-si scoata un gandac din gat! Este patania unei femei din Israel care a ajuns in urgenta la spital.


(Poza 10) Incheiem cu o ecografie cu un puternic mesaj pacifist! Aflat inca in burtica mamei sale, un bebelus i-a uimit pe medici cu semnul pe care l-a facut!



Cit de cretinoid poti sa fii.
Vii cu stiri din astea teribiliste, 1% de pe aici, si restul din toata lumea adunate de mintea ta bolinda, si le arunci ca fiind din aceasta tara, cind ele sint culese de un bolnav ca tine de pe intreg mapamondul.
de aceea spun ca unul ca tine ai facut mai mult deservicii acestei tari ai oamenilor de aici, cu toate topicele deschise de tine.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului CE FACE ROMANUL CAND N-ARE CE FACE
Mergi la: