back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Felicitari ptr ziua de nastere.

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Iunie 2009, ora 21:48

Sa ne felicitam si pupacim aici.
Sa nu incurcam cu anuntul ca altfel iese altceva. Ne cautam printre comentarii.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

763 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 4 Iunie 2009, ora 22:31

De la: nastasemihail, la data 2009-06-04 21:48:41Sa ne felicitam si pupacim aici.

Sa nu incurcam cu anuntul ca altfel iese altceva. Ne cautam printre comentarii.


"La multi ani !" si multi pupici celor care s-au nascut intr-o zi de 4 iunie.


Insusirea este numita perseverenta cand este folosita pentru o cauza buna si incapatanare daca e pusa in slujba unei cauze rele. (Lawrence Sterne)
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Iunie 2009, ora 22:36

De la: 9am1313, la data 2009-06-04 22:31:43
De la: nastasemihail, la data 2009-06-04 21:48:41Sa ne felicitam si pupacim aici.

Sa nu incurcam cu anuntul ca altfel iese altceva. Ne cautam printre comentarii.




"La multi ani !" si multi pupici celor care s-au nascut intr-o zi de 4 iunie.


Aici ii culegi de pe topic de anunturi de zi de nastere si ii albesti cu pupicuri pe topicul asta. Sau tu pupi tot ce pica?

Asta ca sa fie mai liber ala cu anunturi clare.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

763 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 4 Iunie 2009, ora 22:36

De la: nastasemihail, la data 2009-06-04 22:36:12
De la: 9am1313, la data 2009-06-04 22:31:43
De la: nastasemihail, la data 2009-06-04 21:48:41Sa ne felicitam si pupacim aici.

Sa nu incurcam cu anuntul ca altfel iese altceva. Ne cautam printre comentarii.




"La multi ani !" si multi pupici celor care s-au nascut intr-o zi de 4 iunie.


Aici ii culegi de pe topic de anunturi de zi de nastere si ii albesti cu pupicuri pe topicul asta. Sau tu pupi tot ce pica?

Asta ca sa fie mai liber ala cu anunturi clare.



Pupicii sunt pentru cei care sunt nascuti pe 4 iunie si citesc mesajul pe care l-am scris pe topicul pe care tocmai l-ai deschis.


Insusirea este numita perseverenta cand este folosita pentru o cauza buna si incapatanare daca e pusa in slujba unei cauze rele. (Lawrence Sterne)
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Iunie 2009, ora 02:07

LA MULTI ANI CELOR NASCUTI ASTAZI 5 IUNIE[INTR-UN ALT AN SE INTELEGE]


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Iunie 2009, ora 02:14

De la: 9am1313, la data 2009-06-04 22:36:53
De la: nastasemihail, la data 2009-06-04 22:36:12
De la: 9am1313, la data 2009-06-04 22:31:43
De la: nastasemihail, la data 2009-06-04 21:48:41Sa ne felicitam si pupacim aici.
Sa nu incurcam cu anuntul ca altfel iese altceva. Ne cautam printre comentarii.


"La multi ani !" si multi pupici celor care s-au nascut intr-o zi de 4 iunie.

Aici ii culegi de pe topic de anunturi de zi de nastere si ii albesti cu pupicuri pe topicul asta. Sau tu pupi tot ce pica?
Asta ca sa fie mai liber ala cu anunturi clare.



Pupicii sunt pentru cei care sunt nascuti pe 4 iunie si citesc mesajul pe care l-am scris pe topicul pe care tocmai l-ai deschis.

La multi ani.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Iunie 2009, ora 02:15

La multi ani tuturor celor nascuti pe 5 iunie.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Iunie 2009, ora 02:43

De la: 9am1313, la data 2009-06-04 22:31:43
De la: nastasemihail, la data 2009-06-04 21:48:41Sa ne felicitam si pupacim aici.
Sa nu incurcam cu anuntul ca altfel iese altceva. Ne cautam printre comentarii.


"La multi ani !" si multi pupici celor care s-au nascut intr-o zi de 4 iunie.

Scuze daca am fost badaran. Esti o draguta si se pare ca m-a luat gura pe dinainte. De fapt am vrut sa te laud ca pupi pe toti si s-a inteles pe dos.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

763 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 5 Iunie 2009, ora 18:37

Iti accept scuzele.


Insusirea este numita perseverenta cand este folosita pentru o cauza buna si incapatanare daca e pusa in slujba unei cauze rele. (Lawrence Sterne)
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 17:46

La multi ani celor nascuti pe 6 iunie.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

763 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 18:21

De la: nastasemihail, la data 2009-06-06 17:46:04La multi ani celor nascuti pe 6 iunie.


Sa fie sanatosi si sa aiba parte de tot ce este mai bun si mai frumos.

P.S. Eu chiar acum plec sa sarbatoresc ziua unei domnisoare care astazi a implinit 25 de ani.'


Insusirea este numita perseverenta cand este folosita pentru o cauza buna si incapatanare daca e pusa in slujba unei cauze rele. (Lawrence Sterne)
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 18:22

De la: 9am1313, la data 2009-06-06 18:21:10
De la: nastasemihail, la data 2009-06-06 17:46:04La multi ani celor nascuti pe 6 iunie.

Tu? Daca da felicitari.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

763 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 18:26

Cred ca te-ai grabit.


Insusirea este numita perseverenta cand este folosita pentru o cauza buna si incapatanare daca e pusa in slujba unei cauze rele. (Lawrence Sterne)
Fosta membra 9am.ro

763 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 7 Iunie 2009, ora 21:48

De la: balarie, la data 2009-06-07 20:00:47Buna, azi e ziua mea si sunt in plina criZa de "discopatie" cica.. Inchid geamurile ca sa nu auda vecinii urletele mele. Azi noapte am fost la camera de garda a Spitalului Municipial. de la triere am ajuns pe mana unui stagiar de la neuro-chirurgie. M-a intrebat cum a inceput, i-am povestit si mi-a zis de ce n-am venit ieri, apoi cand a inceput sa-mi scrie reteta fara nici un fel de investigatii, i-am zis ca m-am indopat cu analgezice si antiinflamatorii dar nu cedeaza de asta am venit. Mi-a zis ca nu-mi pot face investigatii fiindca urgenta este pentru leziuni majore. L-am intrebat daca trebuia sa ma arunc de la balcon de durere ca sa fiu investigata la urgenta? Nu e suficient ca urlu de durere si ca nu pot sta in nici culcata, nici in picioare, nicj pe sacun de durerea care se duce pe piciorul stang? I-am zis ca durerea asta de picior poate are alte cauze. Eram ingrijorata.si bunul simt imi spune ca orice problema trebuie depistata la timp si nu cand e tardiiv. Ma rog, m-am intors acasa cu reteta pe care urma s-o fac azi fiindca nu era nici o farmacie deschisa azi noapte. Am trecut prin chinuri groaznice. Nu doresc nimanui dar experienta mi-a fost utila. Na-i ce cauta la urgenta cand esti in dureri decat daca te arunci de la balcon sau te lasa inima de la pumnii de analgezice. M-am ales doar cu o mustruluiala. Pe urma tot ei zic ca ne tratam dupa ureche fiindca nu ne prezentam la doctor cand apar probleme. Cum s-o mai iei. Mai ales in week-end. Unde sa te duci? De maine incep circuitul recomandat, medic de familie, sa-i spun ca am un flegmon fesier de la o ijectie facuta in trecut si ca s-ar putea ca el sa-mi dea problemele cu durerea de picior, trimitere pe nu stiu unde, etc ca tot am fost intr-un spital. M-am dus bou si m-am intors vaca, fara un diagnostic.



"La multi ani !" si multa, multa sanatate ca-i mai buna decat toate !

si


Insusirea este numita perseverenta cand este folosita pentru o cauza buna si incapatanare daca e pusa in slujba unei cauze rele. (Lawrence Sterne)
Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 7 Iunie 2009, ora 22:45

Felicit eroicul popor roman pentru faptul ca a ales asa cum era de asteptat!


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Iunie 2009, ora 20:39

Felicitari pentru cei nascuti pe 8 iunie.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Iunie 2009, ora 03:59

Felicitari ptr cei nascuti pe data de 9 iunie.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Iunie 2009, ora 11:50

la multi ani pt.nea marin vanea si toti cei nascuti astazi!


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Iunie 2009, ora 08:37

De la: ADERP_NIROLF_ERTEP999, la data 2009-06-10 11:50:44la multi ani pt.nea marin vanea si toti cei nascuti astazi!



Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Iunie 2009, ora 08:38

Felicitari celor nascuti pe 13 iunie 2009.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

763 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 14 Iunie 2009, ora 15:56

Pe 13 iunie 2009 fiul meu a implinit 13 ani si 8 luni.
"La multi ani !" plini de sanatate .


Insusirea este numita perseverenta cand este folosita pentru o cauza buna si incapatanare daca e pusa in slujba unei cauze rele. (Lawrence Sterne)
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Iunie 2009, ora 04:39

De la: 9am1313, la data 2009-06-14 15:56:44Pe 13 iunie 2009 fiul meu a implinit 13 ani si 8 luni.
"La multi ani !" plini de sanatate .

Sa creasca mare si voinic.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
krapoo2004

15 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 17 Iunie 2009, ora 21:55

la multi ani tuturor..
ziua mea a fost pe 8 iunie :D


paintball phanatik --- un lup galben
Fosta membra 9am.ro

763 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 18 Iunie 2009, ora 19:48

De la: krapoo2004, la data 2009-06-17 21:55:37la multi ani tuturor..

ziua mea a fost pe 8 iunie :D


"La multi ani !", sa fii fericit si sa ai parte de cat mai multe aniversari "proprii si personale".


Insusirea este numita perseverenta cand este folosita pentru o cauza buna si incapatanare daca e pusa in slujba unei cauze rele. (Lawrence Sterne)
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Iunie 2009, ora 12:02

De la: 9am1313, la data 2009-06-07 21:48:26
De la: balarie, la data 2009-06-07 20:00:47Buna, azi e ziua mea si sunt in plina criZa de "discopatie" cica.. Inchid geamurile ca sa nu auda vecinii urletele mele. Azi noapte am fost la camera de garda a Spitalului Municipial. de la triere am ajuns pe mana unui stagiar de la neuro-chirurgie. M-a intrebat cum a inceput, i-am povestit si mi-a zis de ce n-am venit ieri, apoi cand a inceput sa-mi scrie reteta fara nici un fel de investigatii, i-am zis ca m-am indopat cu analgezice si antiinflamatorii dar nu cedeaza de asta am venit. Mi-a zis ca nu-mi pot face investigatii fiindca urgenta este pentru leziuni majore. L-am intrebat daca trebuia sa ma arunc de la balcon de durere ca sa fiu investigata la urgenta? Nu e suficient ca urlu de durere si ca nu pot sta in nici culcata, nici in picioare, nicj pe sacun de durerea care se duce pe piciorul stang? I-am zis ca durerea asta de picior poate are alte cauze. Eram ingrijorata.si bunul simt imi spune ca orice problema trebuie depistata la timp si nu cand e tardiiv. Ma rog, m-am intors acasa cu reteta pe care urma s-o fac azi fiindca nu era nici o farmacie deschisa azi noapte. Am trecut prin chinuri groaznice. Nu doresc nimanui dar experienta mi-a fost utila. Na-i ce cauta la urgenta cand esti in dureri decat daca te arunci de la balcon sau te lasa inima de la pumnii de analgezice. M-am ales doar cu o mustruluiala. Pe urma tot ei zic ca ne tratam dupa ureche fiindca nu ne prezentam la doctor cand apar probleme. Cum s-o mai iei. Mai ales in week-end. Unde sa te duci? De maine incep circuitul recomandat, medic de familie, sa-i spun ca am un flegmon fesier de la o ijectie facuta in trecut si ca s-ar putea ca el sa-mi dea problemele cu durerea de picior, trimitere pe nu stiu unde, etc ca tot am fost intr-un spital. M-am dus bou si m-am intors vaca, fara un diagnostic.



"La multi ani !" si multa, multa sanatate ca-i mai buna decat toate !

si


Va pup si eu ! Permiteti sa ma prezint :

7 Iunie

Gemeni - Ziua animatorulu

Persoanele nascute pe 7 iunie stiu sa simta pulsul publicului, dar adesea ele vor stabili cum stau lucrurile in cadrul societatii sau familiei. Nativii pot fi visatori, nerealisti sau pot fi persoane pe care nu te poti baza. Prin felul lor de a fi, ei stiu cum sa traga foloase de pe urma dorintelor si gandurilor celorlalti.

Intr-adevar, increderea si carisma lor pot cauza dezamagire in cazul in care vor fi desemnati sa preia un rol de conducere si nu vor face fata. Fara indoiala, ei trebuie sa se aventureze pentru a atrage cat mai multe aprecieri din partea societatii.

Cei nascuti astazi sunt inzestrati cu un sarm seducator care ii captiveaza pe ceilalti. Adesea, acest talent este folosit intr-o maniera facila, inconstienta, fara vreun calcul prealabil. In cazul in care doresc sa aiba un succes durabil, pentru nativii zilei de 7 iunie este foarte important sa se ancoreze profund in realitate si sa nu se multumeasca cu aparentele.

Adesea, fiind considerati superficiali, ei trebuie sa-si extinda orizonturile dincolo de aspectul material al vietii (haine, masina, casa, bani etc.). Acest lucru va fi factorul cheie in determinarea abilitatii lor de a pune bazele unor prietenii stranse si de a-si lua angajamente profunde.

In cazul in care trebuie sa-si stabileasca baze mai profunde pentru viata lor, in general, ei vor esua in mod repetat in relatiile lor personale. Uneori, cei nascuti astazi nu sunt constienti de propriile deficiente, dar la un moment dat, exista posibilitatea ca o persoana la care tin cu adevarat sa le deschida ochii.

De obicei, „limbajul” in care exceleaza nativii zilei de 7 iunie este cu desavarsire cel non-verbal. Pentru ei, limbajul vizual, al corpului si limbajul dragostei sunt firesti. Dorinta lor de a-i seduce pe ceilalti, fie la propriu, fie la figurat, este proportionala cu aptitudinea lor de a face acest lucru.

Aceasta seductie poate lua o forma fizica, dar si una verbala. Din nefericire, ceea ce poate insemna foarte mult pentru nativii zilei de 7 iunie poate fi doar o impresie trecatoare. Astfel, ei sunt foarte in masura sa ii dezamageasca pe ceilalti.

Din cand in cand, cei nascuti pe 7 iunie pot manifesta tendinta de a se comporta aparent bizar. Pentru majoritatea, acest lucru reprezinta o diversiune inofensiva. Este posibil ca ei sa incerce doar o noua activitate sau o noua modalitate de exprimare, asa cum altii, de exemplu, ar putea incerca o noua palarie.

Intr-adevar, persoanele nascute pe 7 iunie sunt cele mai distractive persoane ale anului. Acest lucru se observa pe deplin atunci cand ei joaca rolul de gazde.

Nativii zilei de 7 iunie reprezinta in mod categoric tipul de senzuali si atletici carora le place orice forma de miscare si orice contact fizic. In plus, ei delecteaza prin faptul ca ii socheaza pe ceilalti si fac glume. Mai presus de toate, ei dispretuiesc tipul de oameni pretentiosi, plini de aere si ifose.

Chiar si cand au foarte mult succes, nativii zilei de 7 iunie se mandresc cu ei insisi prin faptul ca stiu sa isi parteze bunul simt si sunt la zi cu noutatile. Amuzamentul este probabil cel care le ofera cea mai mare satisfactie, mai ales in cazul in care ei sunt pusi in situatia de a aprecia o piesa sau joaca chiar ei in aceasta.

SFATURI: Controleaza-ti puterea de seductie. Ii poti induce pe ceilalti in eroare si vei regreta mai tarziu. Incearca sa te simti bine (nu mai fi atat de dependent de audienta). Studiaza-ti temeinic subiectele si expune-le cu seriozitate.

PUNCTE FORTE:
Amuzant
Caraghios
Fermecator

PUNCTE SLABE:
Nu te poti baza pe el
Preocupat
Insensibil



All Things Grow With Love
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Iunie 2009, ora 06:44

Felicitari celor nascuti astazi 21 iunie


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Iunie 2009, ora 14:49

De la: 9am1313, la data 2009-06-06 18:21:10
De la: nastasemihail, la data 2009-06-06 17:46:04La multi ani celor nascuti pe 6 iunie.


Sa fie sanatosi si sa aiba parte de tot ce este mai bun si mai frumos.

P.S. Eu chiar acum plec sa sarbatoresc ziua unei domnisoare care astazi a implinit 25 de ani.'


Bunica mea s-a nascut pe 6 Iunie in 1900 si a murit la 89 de ani tot in Iunie. N-a apucat revolutia si regret ca n-am stiut sa fiu mai mult alaturi de ea. Traia cu siguranta mai mult. Dumnezeu s-o odihneasca in pace !
Sa va spun ceva haios povestit de bunica. Pe cand mama era insarcinata cu mine si era cam in ultimul termen de nastere, bunica mea se ruga in sinea ei sa nu ma nasc in zodia Gemeni. Apoi, cand a vazut ca se ingroasa gluma si ca termenul de nastere intrase in zodie s-a multumit sa se roage sa nu ma nasc in aceeasi zi cu ea. Treaba a facut ca de pe 5 Iunie, mama incepuse sa se schimbe la fata si cam dadea semne. In noaptea de 5 spre sase si toata ziua de 6 bunica a stat numai in genunchi. Ma rog, in final m-am nascut pe 7 Iunie. Cand mi-a povestit asta, am intrebat-o de ce nu a vrut sa ma nasc in aceeasi zi cu ea si mi-a raspuns ca nu vroia sa am soarta ei. A dus o viata incarcata de munca pana la epuizare. Cu toate astea, era o persoana de-a dreptul speciala, dar ea n-a realizat, probabil ca nu i-a spus-o nimeni.


All Things Grow With Love
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Iunie 2009, ora 14:52

Felicitari celor nascuti astazi 21 iunie


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 01:32

La multi ani celor nascuti pe 28 Iunie.

28 Iunie

Rac - Ziua stimularii emotionale

Persoanele nascute pe data de 28 iunie pun de obicei emotiile inaintea ratiunii. Aceste persoane abordeaza problemele in mod imediat si direct. Au un farmec aparte care atrage in mod invariabil simpatia colegilor si a familiei.

O mare parte a acestui farmec este datorata umorului si naturaletii cu care sunt inzestrati. Din moment ce umorul este considerat cel mai sigur drum pentru a ajunge la sufletul cuiva, nativii au foarte multe sanse de a face o impresie buna.

Cei nascuti in aceasta zi au un talent deosebit de a-i face pe ceilalti sa reactioneze din punct de vedere emotional. Nativii isi pun in valoare intentionat acest talent pentru a beneficia de atentia celor din jur.

Capacitatea acestor persoane de a uimi este considerabila. Din aceasta cauza, cei care ajung sa-i cunoasca, mai devreme sau mai tarziu pe acesti nativi, stiu ca se pot asteapta la orice din partea lor.

In ciuda spontaneitatii, persoanele nascute pe data de 28 iunie gandesc totul inainte de a face ceva. Nativii zilei sunt foarte priceputi in a anticipa efectul actiunilor lor.

In general, persoanele nascute pe data de 28 iunie prefera sa abordeze o problema cu calm si rabdare. Prefera sa duca o munca de convingere subtila decat sa atace frontal. Sunt foarte convingatori in tot ceea ce fac, planifica si calculeaza totul pana la cel mai mic detaliu.

Din acest motiv, rareori se intampla sa evalueze in mod gresit o situatie sau sa isi formeze o impresie eronata despre un grup. Cei nascuti in aceasta zi au tendinta de a fi mai mult extovertiti decat de a fi introvertiti. Acest lucru nu inseamna ca sunt indivizi lipsiti de profunzime. Au o personalitate complexa si din aceasta cauza nu sunt usor de inteles.

In mod frecvent, nativii zilei de 28 iunie ocupa pozitii de conducere atat in cadrul cercurilor de familie cat si in cadrul grupurilor sociale. Ca angajati, se pot retrage pentru catva timp intr-un loc linistit, prestand o munca care nu implica prea multe responsabilitati.

Chiar si in acest caz, daca se va ivi ocazia, cei nascuti in aceasta zi nu o vor pierde si vor spune o povestire haioasa sau vor face o remarca acida. In mod logic, munca, etica si intuitia ii vor face sa devina buni angajati. Cu toata acestea pentru acesti oameni devotamentul fata de munca nu inseamna neaparat si ordine acasa.

Aspectele particulare ale vietii lor (dragostea, munca in casa, educatia copiilor, respectarea responsabilitatilor, etc.) pot fi haotice, uneori chiar scapand de sub control. Probabil ca cea mai mare pedeapsa pe care o poate primi un nativ al acestei zile este sa fie ignorat si lipsit de aprecierea celorlalti.

Unii dintre nativi oscileaza permanent intre nevoia de a fi in centrul actunii, de a beneficia de atentie si nevoia de a fi singuri cu excentricitatile lor. Pentru colegii si copiii nascuti pe 28 iunie trebuie sa ai un deosebit simt al umorului si foarte multa rabdare sau sa fii capabili sa oferi exraordinar de multa dragoste.

Persoanele nascute pe data de 28 iunie au un interes deosebit de a cunoaste oamenii. Pentru ca sunt fascinati de natura umana (mai ales de copii), nativii pot fi foarte atrasi de domeniile care studiaza comportamentul, isoria, limbajul sau antropologia.

Din acest punct de vedere, cei nascuti in aceasta zi au cariere stralucite ca psihologi. In mod sigur, ei vor fi capabili sa recunoasca motivatiile si gandurile oamenilor si sa explice actiunile acestora. In cercurile din care fac parte sunt in mod frecvent consultati atunci cand este vorba de o asemenea problema.

Totusi, nu vor fi luati de toata lumea in serios, din cauza umorului lor. Dincolo de aceasta fatada joviala, cei nascuti in aceasta zi sunt persoane hipersensibile si serioase.

SFATURI: Sa fii centrul atentiei poate fi amuzant, dar mai devreme sau mai tarziu toata lumea trebuie sa se maturizeze. Gaseste o modalitate de a renunta la comentariile acide. Abordeaza un umor fin.

PUNCTE FORTE:
Jovial
Interesant
Amuzant

PUNCTE SLABE:
Nesigur
Uituc
Enervant


Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
Fosta membra 9am.ro

2055 mesaje
Membru din: 21/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 02:00

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR NASCUTI PE DATA DE 29 IUNIE!


Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Felicitari ptr ziua de nastere.
Mergi la: