back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Steaua bucuresti-singura echipa adevarata din romania

 


 
Pagini: << 23 24 25 26 27 Sari la pagina:
 
Fl_Orion999

15216 mesaje
Membru din: 2/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Noiembrie 2015, ora 18:01

DINAMO-STEAUA, singurul DERBY al fotbalului românesc, în această seară ÎN DIRECT la Digi Sport

DINAMO-STEAUA. Pentru Dinamo doar victoria contează în derby-ul din Ştefan cel Mare. Pe locul al cincilea în clasament, alb-roşiii îşi simt ameninţată poziţia în playoff şi vor să învingă marea rivală după 12 meciuri directe fără victorie în faţa Stelei.


Mircea Rednic, antrenor Dinamo Cât am fost eu antrenor la Dinamo, Dinamo n-a pierdut cu Steaua .Nu avem alta alternativă, decât victoria ţinând cont de situaţia noastră în clasament.

Dorin Rotariu, atacant Dinamo : Nu contează cine marchează. E cazul ca şi Dinamo să o bată pe Steaua!

Ambiţia dinamoviştilor nu îi sperie pe stelişti, care promit să înscrie în poarta rivalei.

Dumitru Dumitriu, antrenor Steaua Astfel de jocuri sunt foarte plăcute şi importante, îndeosebi în momentul în care se marchează. 0-0, cât ar fi el de frumos, faze spectaculoase, nu cred eu că e pe gustul suporterilor. Noi, dacă marcăm primii, nu o să ne închidem. Noi jucăm în continuare.

Lucian Filip, Steaua Nu ne sperie Dinamo, cunoaştem echipa, am analizat-o, ştim cum să îi contracarăm.

3,2 goluri pe meci este media ultimelor 10 întâlniri dintre Dinamo şi Steaua.


Singura religie pe care o accept si o propovaduiesc este.....RELIGIA IUBIRII , a FERICIRII si a PROSPERITATII.... --------DUMNEZEU sa binecuvanteze ROMANIA.... *** ,,Fii om, fii drept �i recunoa�te c�, pe deasupra ambi�iilor, intrigilor �i urilor, este Patria, este ve�nicia neamului, �i c� acolo trebuie s� ne �nt�lnim totdeauna, chiar dac� nu ne �n�elegem de fiecare dat�."(Ion Antonescu) *** ,,�n ziua de azi, pentru a st�p�ni c�t mai mul�i oameni, nu se mai cuceresc teritorii, ci sufletele acelor oameni. Odat� ce ai sufletul, ai omul; iar c�nd ai omul, teritoriul vine de la sine." (contele de Marenches) ***,,Putem avea fie democratie in aceasta tara , fie putem avea mari bogatii concentrate in mainile a putini oameni, dar nu le putem avea pe ambele'' [Louis Brandeis---membru al Curtii Supreme de Justitie a S.U.A. ]***
Fl_Orion999

15216 mesaje
Membru din: 2/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Noiembrie 2015, ora 16:15

Gigi Becali, DECIZIE de ultimă oră. STEAUA, aproape de DESFIINŢARE
www.romaniatv.net/gigi-becali-decizie_259223.html

Steaua s-ar putea desfiinţa la începutul anului viitor dacă nu va gasi un stadion pe care să poata juca meciurile de acasă.


Gigi Becali va lua o decizie in scurt timp, a anunţat Helmuth Duckadam, imaginea FCSB.

"Daca nu se lamureste situatia pana in iarna, trebuie luata o hotarare. Adica ori sa se mute echipa in alta parte, Buzau, Pitesti, ce alege patronul, ori sa se desfiinteze!, a reactionat Duckadam, potrivit SportNews.ro.

Steaua a fost evacuata din complexul sportiv din Ghencea si nu mai poate juca in Bucuresti dupa ce ISU a inchis Arena Nationala. Steaua a jucat deja un meci considerat pe teren propriu la Cluj, pe arena celor de la CFR, iar cele ramase de disputat in acest an le va organiza la Pitesti.

Jucatorii se vor antrena insa langa Bucuresti, in bazele FRF de la Mogosoaia si Buftea.

Citeste mai mult pe RTV.NET: www.romaniatv.net/gigi-becali-decizie_259223.html#ixzz3stDnewEO

Raporteaza abuz de limbaj
Singura religie pe care o accept si o propovaduiesc este.....RELIGIA IUBIRII , a FERICIRII si a PROSPERITATII.... --------DUMNEZEU sa binecuvanteze ROMANIA.... *** ,,Fii om, fii drept �i recunoa�te c�, pe deasupra ambi�iilor, intrigilor �i urilor, este Patria, este ve�nicia neamului, �i c� acolo trebuie s� ne �nt�lnim totdeauna, chiar dac� nu ne �n�elegem de fiecare dat�."(Ion Antonescu) *** ,,�n ziua de azi, pentru a st�p�ni c�t mai mul�i oameni, nu se mai cuceresc teritorii, ci sufletele acelor oameni. Odat� ce ai sufletul, ai omul; iar c�nd ai omul, teritoriul vine de la sine." (contele de Marenches) ***,,Putem avea fie democratie in aceasta tara , fie putem avea mari bogatii concentrate in mainile a putini oameni, dar nu le putem avea pe ambele'' [Louis Brandeis---membru al Curtii Supreme de Justitie a S.U.A. ]***
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 7 Mai 2019, ora 13:08

Am pierdut tot ce iubeam mai tare in viata asta, mi.au murit pe rand copii, nevasta, parintii.
M.am stins in lacrimi si durere, cu gandul la ei.
Insa demnitatea inca traieste in mine si imi zice ca orice.as primii in schimb, sa nu.mi tradez neamul.
Cum sa votati PSD,partidul unui comunist care a omorat mii de romani in goana dupa putere?
Chiar nu aveti pic de demnitate romanilor? " FLORIN CALINESCU

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 7 Mai 2019, ora 15:37

Am pierdut tot ce iubeam mai tare in viata asta, mi.au murit pe rand copii, nevasta, parintii.
M.am stins in lacrimi si durere, cu gandul la ei.
Insa demnitatea inca traieste in mine si imi zice ca orice.as primii in schimb, sa nu.mi tradez neamul.
Cum sa votati PSD,partidul unui comunist care a omorat mii de romani in goana dupa putere?
Chiar nu aveti pic de demnitate romanilor? " FLORIN CALINESCU

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 23 24 25 26 27 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului STEAUA BUCURESTI-SINGURA ECHIPA ADEVARATA DIN ROMANIA
Mergi la: