back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Globalizarea si noua ordine mondiala

 


 
Pagini: << 1 2 Sari la pagina:
 
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Mai 2009, ora 17:55





Ultima avertizare



„După aceea am văzut pogorându-se din cer un alt înger, care avea o mare putere; și pământul s-a luminat de slava lui. El a strigat cu glas tare și a zis: ‚A căzut, a căzut, Babilonul cel mare! A ajuns un locaș al demonilor, o închisoare a oricărui duh necurat, o închisoare a oricărei păsări necurate și urâte; pentru că toate neamurile au băut din vinul mâniei curviei ei, și împărații pământului au curvit cu ea, și negustorii pământului s-au îmbogățit prin risipa desfătării ei.’ Apoi am auzit din cer un alt glas, care zicea: ‚Ieșiți din mijlocul ei, poporul Meu, ca să nu fiți părtași la păcatele ei, și să nu fiți loviți cu urgiile ei!’” (Apocalips 18)



Dumnezeu a ridicat un popor special, pregătit pentru acest moment de criză în istoria omenirii. Toate puterile iadului s-au aliat spre a confisca anunțul îngerului de mai sus. Omenirea trebuie să creadă în viitorul luminos al secolului 21, dar mai ales să se înhame cu voie bună la realizarea lui.

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Mai 2009, ora 18:04

www.youtube.com/v/wt9PK7H9Arc&hl=en&fs=1">www.youtube.com/v/wt9PK7H9Arc&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Mai 2009, ora 18:09

www.youtube.com/v/A6ro3Hv9Ge0&hl=en&fs=1">www.youtube.com/v/A6ro3Hv9Ge0&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">


Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Septembrie 2009, ora 12:22

Hai ca-i buna stirea : Papa Benedict al XVI-lea cere infiintarea unei Autoritati politice mondiale.
“Pentru gestionarea economiei mondiale, pentru asanarea economiilor lovite de criza, pentru prevenirea agravarii crizei si a adancirii deze­chilibrelor, este urgenta infiintarea unei reale Autoritati politice mondiale“. In opinia Suveranului Pontif, aceasta entitate, care ar constitui “un grad superior de organizatie la scara internationala, pentru gestionarea globalizarii”, ar trebui “sa procedeze la o dezirabila dezarmare integrala, la asigurarea securitatii alimentare, la protejarea mediului si la reglarea fluxurilor migratorii”. Totodata, enciclica papala, devenita o traditie in Biserica Catolica de peste un secol, solicita construirea unei ordini sociale care sa se conformeze ordinii morale, “interconectarii dintre sferele morale si sociale, legaturii dintre sferele civile, economice si politice, asa cum se prevede in Carta Natiunilor Unite”., Autoritatea “trebuie sa fie subordonata realizarii binelui comun”, “sa fie recunoscuta de toata lumea si sa se bucure de putere efectiva pentru a fi in masura sa ofere fiecaruia securitate, respect, justitie si drepturi”, se mai spune in text .
Cum ?! Biserica Crestina vrea Noua Ordine Mondiala ?!!!


Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
Fosta membra 9am.ro

5243 mesaje
Membru din: 11/08/2009
Postat pe: 11 Septembrie 2009, ora 17:37

De la: Dorinel, la data 2009-09-11 12:22:20Hai ca-i buna stirea : Papa Benedict al XVI-lea cere infiintarea unei Autoritati politice mondiale.
“Pentru gestionarea economiei mondiale, pentru asanarea economiilor lovite de criza, pentru prevenirea agravarii crizei si a adancirii deze­chilibrelor, este urgenta infiintarea unei reale Autoritati politice mondiale“. In opinia Suveranului Pontif, aceasta entitate, care ar constitui “un grad superior de organizatie la scara internationala, pentru gestionarea globalizarii”, ar trebui “sa procedeze la o dezirabila dezarmare integrala, la asigurarea securitatii alimentare, la protejarea mediului si la reglarea fluxurilor migratorii”. Totodata, enciclica papala, devenita o traditie in Biserica Catolica de peste un secol, solicita construirea unei ordini sociale care sa se conformeze ordinii morale, “interconectarii dintre sferele morale si sociale, legaturii dintre sferele civile, economice si politice, asa cum se prevede in Carta Natiunilor Unite”., Autoritatea “trebuie sa fie subordonata realizarii binelui comun”, “sa fie recunoscuta de toata lumea si sa se bucure de putere efectiva pentru a fi in masura sa ofere fiecaruia securitate, respect, justitie si drepturi”, se mai spune in text .
Cum ?! Biserica Crestina vrea Noua Ordine Mondiala ?!!!




Nu cred asa ceva dar ...te faci frate cu pana treci puntea -in speranta ca mai fac rost de ceva enoriasi dupa ce trece marea a-brambureala a crizei economice ( a nu se citi ecumenice ) !



gabita_9n

3 mesaje
Membru din: 11/09/2009
Postat pe: 11 Septembrie 2009, ora 21:30

De la: , la data 2009-05-12 17:45:29„Satana este foarte grăbit să-și pună în aplicare planurile pentru ultimul mare conflict, unde fiecare va trebui să se decidă. După ce evanghelia a fost proclamată în lume timp de aproape două mii de ani, Satana mai prezintă încă omenirii scenele pe care le-a prezentat lui Hristos. El face să treacă prin fața lor, într-un mod foarte minunat, împărățiile acestei lumi în toată slava lor. El oferă aceste lucruri tuturor celor care vor accepta să i se închine. El caută astfel să-i aducă pe toți sub stăpânirea lui. Satana se luptă cu disperare să se prezinte ca fiind Dumnezeu, și să distrugă pe toți cei care se opun puterii lui. Astăzi, omenirea se prosternă în fața lui. Puterea lui este primită ca fiind puterea lui Dumnezeu. Se împlinește profeția din Apocalips c㠄tot pământul se mira după fiar㔠(EGWhite - AU 1 ianuarie 1901).


... ADEVAR ABSOLUT.


gabita_9n

3 mesaje
Membru din: 11/09/2009
Postat pe: 11 Septembrie 2009, ora 21:32

De la: , la data 2009-05-12 18:04:42






...bravo Walter Veith, esti o legenda pt.omenirea asta care zace in bezna spirituala .


Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Septembrie 2009, ora 06:15

De la: gabita_9n, la data 2009-09-11 21:30:10
De la: , la data 2009-05-12 17:45:29„Satana este foarte grăbit să-și pună în aplicare planurile pentru ultimul mare conflict, unde fiecare va trebui să se decidă. După ce evanghelia a fost proclamată în lume timp de aproape două mii de ani, Satana mai prezintă încă omenirii scenele pe care le-a prezentat lui Hristos. El face să treacă prin fața lor, într-un mod foarte minunat, împărățiile acestei lumi în toată slava lor. El oferă aceste lucruri tuturor celor care vor accepta să i se închine. El caută astfel să-i aducă pe toți sub stăpânirea lui. Satana se luptă cu disperare să se prezinte ca fiind Dumnezeu, și să distrugă pe toți cei care se opun puterii lui. Astăzi, omenirea se prosternă în fața lui. Puterea lui este primită ca fiind puterea lui Dumnezeu. Se împlinește profeția din Apocalips c㠄tot pământul se mira după fiar㔠(EGWhite - AU 1 ianuarie 1901).
... ADEVAR ABSOLUT.
ATENTIE!
Inaintea administrarii oricarui medicament, consultati medicul sau farmacistul.


Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Septembrie 2009, ora 05:27

De la: Dorinel, la data 2009-09-12 06:15:13
De la: gabita_9n, la data 2009-09-11 21:30:10
De la: , la data 2009-05-12 17:45:29„Satana este foarte grăbit să-și pună în aplicare planurile pentru ultimul mare conflict, unde fiecare va trebui să se decidă. După ce evanghelia a fost proclamată în lume timp de aproape două mii de ani, Satana mai prezintă încă omenirii scenele pe care le-a prezentat lui Hristos. El face să treacă prin fața lor, într-un mod foarte minunat, împărățiile acestei lumi în toată slava lor. El oferă aceste lucruri tuturor celor care vor accepta să i se închine. El caută astfel să-i aducă pe toți sub stăpânirea lui. Satana se luptă cu disperare să se prezinte ca fiind Dumnezeu, și să distrugă pe toți cei care se opun puterii lui. Astăzi, omenirea se prosternă în fața lui. Puterea lui este primită ca fiind puterea lui Dumnezeu. Se împlinește profeția din Apocalips c㠄tot pământul se mira după fiar㔠(EGWhite - AU 1 ianuarie 1901).
... ADEVAR ABSOLUT.
ATENTIE!
Inaintea administrarii oricarui medicament, consultati medicul sau farmacistul.

De ce? Se presupune ca si ei au luat medicamentul respectiv?


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Septembrie 2009, ora 05:28

Un lucru ar trebui sa fie clar. Nu un om sau o organizatie vor face unificarea omenirii pe diferite planuri. Ci va fi un proces cerut ca necesitate.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

24 mesaje
Membru din: 18/08/2009
Postat pe: 14 Septembrie 2009, ora 21:37

De la: nastasemihail, la data 2009-09-13 05:28:46Un lucru ar trebui sa fie clar. Nu un om sau o organizatie vor face unificarea omenirii pe diferite planuri. Ci va fi un proces cerut ca necesitate.


Adevarat este ce spuneti dvs. colegu Nastase Mihail .Am sa adaug, ca pentru acest proces, lucreaza multi oameni si multe organizatii .Se lucreaza cu multa viclenie pentru a se asigura caracterul de necesitate a acestui proces .
S-auzim de bine.Rasputin.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Septembrie 2009, ora 15:17

De la: Rasputin, la data 2009-09-14 21:37:22
De la: nastasemihail, la data 2009-09-13 05:28:46Un lucru ar trebui sa fie clar. Nu un om sau o organizatie vor face unificarea omenirii pe diferite planuri. Ci va fi un proces cerut ca necesitate.


Adevarat este ce spuneti dvs. colegu Nastase Mihail .Am sa adaug, ca pentru acest proces, lucreaza multi oameni si multe organizatii .Se lucreaza cu multa viclenie pentru a se asigura caracterul de necesitate a acestui proces .
S-auzim de bine.Rasputin.

Cu respect ...Dar tu de unde stii?
Incalzirea asta care modifica multe in lume tot astia viclenii or fi facut-o?

Nu mai are nimeni putere asupra unei omeniri intregi, stai linistit. Numai neputinciosii mai incearca pe ici pe colo, prin influentare in media in special. Ii recunosti cind iti vine sa zimbesti....
Unificarea va fi ca o necesitate de crestere a nivelului de trai. Real. Pina acum s-a lucrat la scaderea acestui nivel, la majoritate.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

24 mesaje
Membru din: 18/08/2009
Postat pe: 15 Septembrie 2009, ora 19:26

Respectele mele, domnu Nastase.
Vadit este faptul ca dvs. sunteti adeptul globalizarii , si tot vadit este si faptul ca eu nu vad lucru bun in globalizare .In ciuda celor de mai sus, am convingerea ca putem purta un dialog ( scris ) pe tema globalizarii fara sa devenim dusmani de moarte .
Intrebarea legata de incalzirea globala, imi pare a fi vadit pe langa problema in cauza.Am sa aduc in discutie criza globala ( mondiala ) in care ne aflam, si care criza ,zic eu , ca este mai aproape de subiect .Spun asta deoarece multa lume impartaseste convingerea ca aceasta criza ar avea o cauza artificiala , iar ceea ce se intampla azi nu se datoreaza intamplarii .Practic treaba este perceputa ca fiind punerea in practica a unui plan , o aplicare in practica pas cu pas .
Legat de treaba ca nimeni nu mai are putere asupra unei omeniri intregi .Va contrazic .Astazi , mai mult ca nici cand ,se exercita un control la nivel mondial .In sprijinul acestei afirmatii ,am sa va dau exemplul Iranului , mai precis programul sau nuclear ( o fi militar sau nu este alta problema ) cert e ca se fac presiuni asupra Iranului , deci mijloace de control si impunere exista ,poate nu atat de eficiente pe cat si le doresc artizanii globalizarii , dar ele exista .
Acum ,legat de viclenia cu care se incearca a se creea starea de necesitate a globalizarii. Chiar dvs. afirmati : "Pina acum s-a lucrat la scaderea acestui nivel, la majoritate.".Mie imi pare a fi ceva viclean in treaba asta . Cam ce motiv pertinent ar fi acela ce justifica aducerea in saracie a popoarelor, o saracire provocata , pentru ca mai apoi sa vin si sa afirm, stii eu am cheia problei ( ca doar eu am provocat-o ) asa ca va invit sa va supuneti orbeste ?. In fapt popoarele vor fi puse in situatia de a cere globalizarea .
Legat de intrebarea dvs.: "Cu respect ...Dar tu de unde stii?" .Tot ce se intampla azi in lume , mai mult ca oricand , ma fac sa cred ca toate cele ce se intampla servesc cuiva , si sigur nu celor multi.
Chiar nu va pare ca o ciudatenie ca marii bogati ai lumii se afla in spatele globalizarii, chiar nu va ridica semne de intrebare ca sunt unii ce se intalnesc pe ascuns sa stabileasca soarta lumii ?.Chiar credeti ca cei ce detin uriase averi, au fost loviti peste noapte de grija saracilor?.Ce motive aveti sa credeti ca se urmareste un nivel de trai mai ridicat , ce va face sa credeti ca cei bogati vor renunta la privilegiile lor ?.
Toate cele bune.Rasputin.


Ebony

14969 mesaje
Membru din: 5/01/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 23 Ianuarie 2010, ora 00:53

De la: nastasemihail, la data 2009-05-12 06:18:59Chestia asta cu tonti la fel, e buna cind vrei sa deviezi meteoritul de pe traiectorie. Dar atunci cind vrei sa te odihnesti, e bine sa dormi, cu visele tale. Ca sa nu mai spun ca exista o multime de domenii unde nu poate exista uniformitate.
Daca gasesti niste agitati care sa te conduca, nu mai are nimeni liniste si nici curaj sa riposteze. Ca sa nu mai spun de idei aberante care ar vrea sa le puna in aplicare cei de la virf. Cum se si incearca.
Auzi, mai Radita, se cunoaste ca nu ai trait in comunism, de vorbesti asa. Face-ti pe acolo pe la voi experimentul asta, si lasati-ne pe noi sa cunoastem libertatea mai departe.


Raporteaza abuz de limbaj
symy1

4661 mesaje
Membru din: 4/02/2009
Oras: Zalau

Postat pe: 23 Ianuarie 2010, ora 09:42

Dorinel...fi bun si ma lamureste,in toata conspiratia asta mondiala,NU VAD ROLUL CHINEI..!!!! Tu nu realizezi ca China a ajuns o putere mondiala,nu poti s-o axcluzi asa usor.Sau va forma axa;China -Rusia-Coreia-Japonia...ect

Raporteaza abuz de limbaj
symy-apocalipsa.blogspot.ro
stejerean_vasile

672 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Bistrita

Postat pe: 25 Ianuarie 2010, ora 22:09

De la: symy1, la data 2010-01-23 09:42:39Dorinel...fi bun si ma lamureste,in toata conspiratia asta mondiala,NU VAD ROLUL CHINEI..!!!! Tu nu realizezi ca China a ajuns o putere mondiala,nu poti s-o axcluzi asa usor.Sau va forma axa;China -Rusia-Coreia-Japonia...ect


este deja formata un fel de axa... China, Rusia, India; Brazilia.

Raporteaza abuz de limbaj
Omerta Vision
Pagini: << 1 2 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Globalizarea si Noua Ordine Mondiala
Mergi la: