back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cati bani vrei tu

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
mirela_po2000

2 mesaje
Membru din: 19/02/2009
Postat pe: 22 Februarie 2009, ora 11:36

Legea Multiplicarii !
Vrei sa castigi bani usor stand degeaba?
Urmezi doar trei pasi; foarte simplu!
Eu am facut niste bani si sunt multumita de aceasta metoda deoarece si mie mi-a fost spusa tot de cineva care la randul sau a castigat bani prin acest mod. Nu este nici o gluma, crede-ma! Depinde numai de tine daca vrei sa citesti pagina asta sau nu, eu nu pot spune decat ca 10 minute de citit iti pot schimba viata(si portofelul), depinde numai de tine "POTI FACE BANI USOR SI REPEDE"...crede-ma, am incercat toate metodele posibile (si legale).aAceasta este cea mai USOARA si mai RAPIDA cale.aPoti sa faci o gramada de bani, repede si legal.aMerge! E testat! Tot ce trebuie sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie si pana la finalul textului. Eram sceptica totusi...In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe Internet (probabil la fel cum faci si tu acum) cand am descoperit un articol asemanator cu acesta in care spunea ca pot sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie de numai 6 RON. Imediat m-am gandit "chestia asta trebuie sa fie vreo escrocherie". Dar, curios fiind, am continuat sa citesc. Articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 1 RON la fiecare din cele 6 adrese mentionate in articol. Apoi sa iti treci numele si adresa la sfarsitul listei in pozitia a 6-a si sa publici articolul la minim 200 de forum-uri/adrese cu anunturi pe Internet sau prin mail la cat mai multe adrese. Pur si simplu! Dupa ce am analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa prieteni m-am hotarat sa incerc. La urma urmei ce aveam de pierdut in afara de 6 RON si 6 timbre? Cum este si normal, la inceput eram sceptica si chiar ingrijorata in privinta aspectului legal. Asa ca m-am interesat la PTTR si mi-au confirmat ca intr-adevar e legal! Deci am facut infima investitie de 6 RON. Surpriza!...Ghiciti ce sa petrecut!!!..Intr-un interval de 7 zile am inceput sa primesc bani in cutia postala.aEram uimita! M-am gandit ca probabil se va opri curand, dar banii au continuat sa vina! In prima saptamana am primit 37 RON. La sfarsitul celei de-a doua aveam 109 RON. In a treia saptamana stransesem 2547 RON! Si banii continuau sa vina cu repeziciune. In mod cert a meritat sa cheltui cei 6 RON si cele 6 timbre (Am cheltuit mult mai mult jucand la loto si la bingo!).
Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza. In primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul ca sa il aveti la indemana. Cum?

Pasul 1: Iei 6 coli de hartie si scri pe fiecare din ele:"M-AM ADAUGAT LA LISTA TA", astfel incat cel ce primeste plicul sa te adauge la listele pe care urmeaza sa le posteze si asa adresa ta va aparea pe alte sute si sute multiplicate de forum-uri, apoi impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic).
Acum iei 6 bacnote si le pui CATE UNA in FIECARE din cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui fiecare coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor, pentru a ajunge in continuare pe forum-uri!), fiecare dintre ele continand o coala de hartie si o bacnota de 1 RON. Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:

1)Pavelescu Ana-Maria, Str. Matei Basarab, Bl.30, Sc.B, et.1, ap.8,Localitatea Rm.Valcea, Judetul Valcea, cod 240616
2)Vacar cristina florina,sat dumitrita,comuna dumitrita,nr.101.strada principala,judet bistrita-nasaud,cod 427037,
3)Rizea Alexandru, str dragos-voda bl p22-23 sc d, ap14 ,cod 118110 loc pitesti jud arges,
4)Barta Levente str Cetatii bl 33c ap 15 Rupea jud brasov cod 505500,
5) Pralea Loredana Violeta, Aleea Calinului 9, BL Q 7, ap 10, Oradea, jud Bihor, cod 410520
6) Popescu mirela maria, Slatina – Olt, cod 230066, str Draganesti nr 3, bloc 3 , scA, apt7

Pasul 2: Acum tai din lista pe nr. 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus (6 devine 5, 5 devine 4, etc...).
Astfel numarul 6 devine liber: completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECAT CEA DE-A 6-a, vei primi cu multi mai putini bani, pentru ca factorul de multiplicare se diminueaza.Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE, deoarece altminteri te excluzi singur din circuit semanand neincrederea.

Pasul 3: Schimba ce doresti dar, pe cat se poate, incearca sa mentii articolul cat mai aproape de original.
Acum publica anuntul la cat mai multe forum-uri/newsgroup-uri (sunt o groaza). 200 este atat cat iti trebuie dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei castiga! Nu e nevoie sa scrii din nou tot acest articol; poti sa selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi in memoria calculatorului, apoi inserezi textul ca sa iti adaugi numele in pozitia a 6-a si apoi salvezi fisierul cu extensia .txt.
Acum cauti pe Internet newsgroup-uri (forum-uri on-line, message board-uri, site-uri,de chat, de discutii) romanesti bineinteles, sau la diverse adrese e-mail pe care le cunosti si publici articolul.
Va sugerez sa treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri GATA!
Felicitari...
TINE MINTE: MAI MULTE NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI BANI!
TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200! Oricum petreci timp pe net, de ce sa nu fie si cu rezultate financiare?
Calcule...Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile!
Daca vrei poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi.
De ce? Din cele minim 200 de publicari pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri (un exemplu foarte-foarte mic).Deci am castigat 5 RON cu numele meu pe pozitia a 6-a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare, publica la randul lor MINIMUL de 200 de articole cu numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si eu cate 5 RON. Eu primesc astfel 5x5x1 RON=25 RON.
Continuand exemplul cu acest numar mic (5) de persoane care raspund la articol, castig 125 RON cu numele meu pe pozitia a 4-a, 625 RON cu numele meu pe a 3-a, 3125 RON pe pozitia a 2-a si...DA! 15625 RON cu numele meu pe pozitia intai.UIMITOR! Daca fiecare participant publica articolul de MINIM 200 de ori! Si totul cu o investitie initiala de 6 RON si 6 timbre.
Cand numele tau nu se mai afla in lista poti sa repeti procedura: iei ultima varianta a articolului si trimiti cate 1 RON la adresele care se afla in lista, purtandu-ti numele pe pozitia a 6-a. Acum publici articoluldin nou in MINIM 200 de ori. Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni intra pe internet si citesc aceste articole ASA CUM CITESTI TU ACUM !!
Asa ca iti poti permite 6 RON sa vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da...Unii au spus /"dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un ban?"/ Ce sanse sunt sa se intample asta cand zilnic se alatura 20-50.000 se useri noi la Internet dintre care foarte nulti citesc astfel de anunturi si sunt dispusi sa incerce?
JUCATI CINSTIT SI CORECT SI ADRESA TA VA AJUNGE PE MII DE FORUM-URI, ASTFEL VEI PRIMI MII DE PLICURI.IN FIECARE ZI INTRA SUTE SAU MII DE OAMENI PE FORUM!VETI AVEA NUMAI DE CASTIGAT!!! JOCUL SE BAZEAZAPE O BINECUNOSCUTA LEGE DIN ECONOMIE SI ANUME LEGEA MULTIPLICARII PE CARE CRED CA O POTI INTELEGE. CRED CA MARILE MAGAZINE SE IMBOGATESC PT CA TU AI CUMPARAT O STICLA DE VIN? NU...SE CUMPARA INDUSTRIAL...DECI DACA JOCI CORECT SI TRIMITI PLICURI ADRESA TA VA APAREA PE MULT MAI MULTE SITE-URI SI VEI PRIMI CU MUUULT MAI MULTI BANI! BAFTA!
p.s. foarte important: o sa intanlesti oameni care nu sunt de acord cu asta si care nu au curaj sa incerce sa se imbogateasca inteligent. Trebuie doar sa-i ignori asa cum fac eu, joaca si o sa vezi cum plicurile incep sa soseasca. Daca ai incredere si perseverezi o sa-mi multumesti...cat pentru cei care nu joaca...va raciti gura degeaba, eu primesc zeci de plicuri cu bani si o sa continui sa joc...
BAFTA!!


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

118 mesaje
Membru din: 21/02/2009
Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 12:17

Eu nu vreau nici un ban. Eu vreau sa fiu lasat dracului in pace sa nu ma mai ajute nimeni si sa nu-mi mai bage mana in buzunar pana la cot sa ma fure ca in codru, sa ma puna sa platesc tva si impozit pe facturi neincasate si sa sutin astfel te miri ce firme falimentere inclusiv statul care insusi este dator si percepe peneliteti de la mine pentru datoriile lui.


opris_anna_maria

228 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 14 Martie 2009, ora 14:06

INTREBAREA AR TREBUI SA FIE ASA : CATI BANI AI PUTEA CHELTUI CA SA STIU CATI SA-TI DAU


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Martie 2009, ora 16:42

Ce-s aia bani?


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Aprilie 2009, ora 02:08

1000 euro pe luna.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
9am031078

64 mesaje
Membru din: 12/04/2009
Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 22:37

Mesajele de genul celui din 22febr.2009 ora 11:36, sa fie respinse , scoateti escrocii din joc . Banii se cistiga din munca , nu luati de bune lichelismele!!!


click_cont

1644 mesaje
Membru din: 10/02/2009
Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 22:41

De la: 9am031078, la data 2009-04-13 22:37:23Mesajele de genul celui din 22febr.2009 ora 11:36, sa fie respinse , scoateti escrocii din joc . Banii se cistiga din munca , nu luati de bune lichelismele!!!


BANII SE CASTIGA ORICUM, UNEORI TREBUIE DOAR SA AI UN CONT DESCHIS IN EURO SI HABAR DE PUTINA ENGLEZA. SUCCES!


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Aprilie 2009, ora 21:28

Da, somalezi care rideau de salariile noastre.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
grigorescu_nelutu

125 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 21 Aprilie 2009, ora 21:35

Nu credeti in excrocii de pe internet; orice s-ar ivi cautati detalii concrete si apoi daca credeti ca e ok treceti mai departe; eu nu vand decat domenii web si pana acum sunt multi care au fost interesati de idee; nu sunt unul care inseala pe internet (am un loc de munca din care imi castig existenta); colaborarea cu GDI am inceput-o acum 2 luni si sunt foarte multumit de rezultate pana in prezent; Taote cele bune si scuze celor care ii deranjeaza anunturile mele.


Ai timp de pierdut pe net? copiaza metoda mea si castiga bani.. Viziteaza: www.banifrumosi.ws
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Aprilie 2009, ora 21:51

De la: grigorescu_nelutu, la data 2009-04-21 21:35:45Nu credeti in excrocii de pe internet; orice s-ar ivi cautati detalii concrete si apoi daca credeti ca e ok treceti mai departe; eu nu vand decat domenii web si pana acum sunt multi care au fost interesati de idee; nu sunt unul care inseala pe internet (am un loc de munca din care imi castig existenta); colaborarea cu GDI am inceput-o acum 2 luni si sunt foarte multumit de rezultate pana in prezent; Taote cele bune si scuze celor care ii deranjeaza anunturile mele.

Eu te cred.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
grigorescu_nelutu

125 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 21 Aprilie 2009, ora 21:59

De la: nastasemihail, la data 2009-04-21 21:51:56
De la: grigorescu_nelutu, la data 2009-04-21 21:35:45Nu credeti in excrocii de pe internet; orice s-ar ivi cautati detalii concrete si apoi daca credeti ca e ok treceti mai departe; eu nu vand decat domenii web si pana acum sunt multi care au fost interesati de idee; nu sunt unul care inseala pe internet (am un loc de munca din care imi castig existenta); colaborarea cu GDI am inceput-o acum 2 luni si sunt foarte multumit de rezultate pana in prezent; Taote cele bune si scuze celor care ii deranjeaza anunturile mele.

Eu te cred.


Mersi frumos pt ca ma crezi; cine ma cunoaste personal stie ce fel de persoana sunt; nu am cerut nimic de pomana toata viata; tot ce am realizat pana acum am realizat pe munca mea (de la 18 ani ma descurc singur) si pot sa spun ca am abolut tot mai putin un copil pe care mi-l doresc foarte mult.


Ai timp de pierdut pe net? copiaza metoda mea si castiga bani.. Viziteaza: www.banifrumosi.ws
vladidec

851 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Mai 2009, ora 20:20

binga....cine naiba joaca la bingo ? :D


Astepti ca OAMENI MARI sa se nasca din partidele politice existente ? Daca nu, acorda-ne 2 minute din viata ta si vezi cum poti schimba totul ! >>www.plr.orgdominus.ro & www.orgdominus.ro
doinita67

96 mesaje
Membru din: 15/11/2008
Oras: Calarasi

Postat pe: 10 Mai 2009, ora 10:02

Banii?Firar-ar sa fie ei ca de la ei incep multe.Eu nu imi doresc decit banii sa traiesc decent ca e mai sanatos si stiti acea vorba-ce-i mult nu-i bun si ce-i putin nu ajunge.In viata mea nu mi-am dorit sa fiu milionara ,dorinta mea este sa fiu un om normal ca si pina acum ,sa am prieteni ,sa vorbim aceiasi limba ,sa muncesc sa primesc banii ce mi se cuvin pe munca prestata,si cum traversam vremurile astea ........nu numai ca am senzatia ..ci am certitudinea ca muncim pentru altii si se vede cu ochiul liber ceeace spun. SI ma intreb daca notiunea cuvintului OM peste ceva timp o sa mai fie la intemina oricui ,avind in vedere jungla in care traim....si va spun acest lucru ,datorita faptului ca la mine la servici nu-mi recunosc anumite colege ....care nu au dus greul nici inainte nici acum.Pacat .am ajuns sa fim sluga banului,sa depindem de el,sa ne vindem,sa tradam,sa dezamagim.........pacat


Fosta membra 9am.ro

116 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tecuci

Postat pe: 10 Iunie 2009, ora 18:54

Draga mirela" ideea ta este veche de 30 de ani.In 1979, trimiteam cate o bancnota de 5 lei dupa acelasi sistem.Singurul lucru era ca trebuia sa stii tu adresele pe de rost la alte neamuri s-au prieteni.Intr-adevar acum exista internetul ca sa anunti sistemul, dar este fara viitor.Si prin logica iti dai seama ca la un moment dat, lista poate ajunge in cercul tau de prieteni, si te vei trezi poate cu 500 de plicuri intr-o luna de zile,Gandeste logic. dupa ce ai fost scos din lista, maxim de bani care ii primesti este de vreo 3.000 de lei.Si de ce crzi ca nu vei primi in continuare plicuri si vei fi numai la stadiul sa platesti.De aia a picat si pe vremea raposatului. Succes la alte idei de facut bani.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Iunie 2009, ora 03:49

Acum m-am razgindit. Nu mai vreau sa muncesc ptr venituri de nimic.nimic. Ori 2000 euro, ori nimic. Daca nu, atunci vreau la STAT. Ca au salarii de vreo 2 ori mai mari, minimele decit media la particulari. Am terminat-o cu munca. Vorbesc serios, nu glumesc.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

118 mesaje
Membru din: 21/02/2009
Postat pe: 13 Iunie 2009, ora 07:15

Banii au valoarea muncii depuse pentru a fi casigati. Banii castigati usor au valoare mai mica decat aceias suma muncita. De ce nu intreaba nimeni oare, cat vrei sa muncesti tu, sau de ce nu vorbeste nimeni despre obligatiile omului nu dor despre drepturile omului, sau sa spuna cineva, pe o axa a valorilor, de unde si pana unde se incadreaza specia umana si care sunt minimu de conditii pe care trebuie sa le indeplineasca un individ pentru a intra in categoria OM ???


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Iunie 2009, ora 07:42

De la: olaru_l_yahoo_com, la data 2009-06-13 07:15:36Banii au valoarea muncii depuse pentru a fi casigati. Banii castigati usor au valoare mai mica decat aceias suma muncita. De ce nu intreaba nimeni oare, cat vrei sa muncesti tu, sau de ce nu vorbeste nimeni despre obligatiile omului nu dor despre drepturile omului, sau sa spuna cineva, pe o axa a valorilor, de unde si pana unde se incadreaza specia umana si care sunt minimu de conditii pe care trebuie sa le indeplineasca un individ pentru a intra in categoria OM ???

Eram sigur ca daca din domeniul particular se doreste marirea veniturilor se vine cu chestia aia ca trebuie meritate salariile. Sau cind vor fi revendicari gigantice in curind din domeniul oamenilor cu adevarat saraci, iar se va arunca chestia aia cu caduca sau ca trebuie sa-si merite salariul, sau ca mai exista si datorii. Eu le-as recomanda calduros celor care se cred in drept sau superiori sau mai presus de altii sa-si dezvolte o afacere personala sau sa se angajeze la patroni. Sa vada realitatea, nu utopia vietii. Sa vada cum se cistiga CONTINUU DREPTUL LA VIATA.
AICI INCHEI, FIINDCA IN MOD REAL M-AM ENERVAT DE IPOCRIZIA CELOR CE NU CUNOSC NISTE REALITATI DIN LUMEA IN CARE TRAIESC.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

116 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tecuci

Postat pe: 14 Iunie 2009, ora 07:57

Sistemul monetar – sursã a sclaviei economice
Într-o lume în care 1% din populaþie deþine 40% din bogãþiile planetei, în care 34.000 de copii mor zilnic din cauzã sãrãciei ºi a unor boli care pot fi prevenite, într-o lume în care 50% din populaþie trãieºte cu mai puþin de $2 pe zi - un lucru este clar: ceva e foarte greºit.
Societatea de astãzi este formatã dintr-o serie de instituþii: de la instituþii politice, religioase, legale, la instituþii de clasã socialã ºi de specializare ocupaþionalã. Aceste instituþii ne influenþeazã profund modul de viaþã, de gândire ºi felul în care percepem lumea care ne înconjoarã. Totuºi cât de bine le cunoaºtem noi pe ele? Oare suntem în stare sã le distingem adevãrata faþã ?
Se pare cã dintre toate instituþiile existente care ne direcþioneazã ºi condiþioneazã viaþa, nici una nu este tratatã cu atât de multã nepãsare ca sistemul monetar. Cãpãtând proporþii aproape religioase, instituþia monetarã existã ca una din cele mai nedisputate forme de credinþã existente. Cum sunt creaþi banii ? Cum sunt administraþi ºi cum ne afecteazã acest lucru pe noi ? Acestea sunt niºte întrebãri care intereseazã pe foarte puþini dintre noi.
Trãim într-o sclavie economicã. Sistemul financiar este una din cele mai paralizante structuri inventate vre-odatã de umanitate. Banii sunt creaþi din nimic de cãtre bãnci prin îndatorare, în schimbul unei dobânzi ºi circulaþi aleatoriu prin comerþ. Oamenii se vãd nevoiþi sã concureze pentru muncã, cu scopul de a obþine suficienþi bani din rezervele monetare pentru a-ºi acoperi costul vieþii de zi cu zi. Pentru cã, dacã te întrebi la sfârºitul unei zile de muncã, pentru cine lucrezi tu de fapt, vei obþine un singur rãspuns – pentru bancã. Banii sunt creaþi de bancã ºi ajung invariabil în bancã. Scopul lor este transferul bogãþiei de la persoanã la bancã. Pentru cã dacã nu eºti în stare sã-þi plãteºti rata, banca îþi va lua proprietatea.
Existã douã metode de a cuceri o þarã: prin armã ºi prin îndatorare. Datoria este o armã folositã pentru a înrobi societãþi ºi þãri, iar dobânda este principala sa muniþie. Cantitatea de bani datoratã bãncilor depãºeºte întotdeauna cantitatea de bani aflatã în circulaþie. Astfel fiecare ban din portmoneul tãu este datorat cuiva de cineva, iar dacã toatã lumea, inclusiv statul, ar reuºi cumva sã-ºi plãteascã datoriile, atunci nu ar mai rãmâne nici un ban în circulaþie. Bãncile sunt adevãraþii noºtri stãpâni împreunã cu marile corporaþii ºi guvernele care le sprijinã. Aceºtia sunt adevãraþii teroriºþi ai lumii moderne, nu grupãri precum Al Quaida care nu sunt nimic altceva decât o invenþie a serviciilor secrete. Adevãraþii teroriºti nu apar la televizor, ei poartã costume de $2000, se plimbã în limuzine ºi opereazã cu miliarde. Ei hotãrãsc soarta a regiuni sau chiar a þãri întregi, declanºeazã rãzboaie ºi decid cine ajunge la conducere. Indiferent dacã suntem conºtienþi de acest lucru sau nu, ceea ce menþine în viaþã toate instituþiile ºi însãºi societatea – este banul.
Piaþa liberã nu este decât o invenþie ingenioasã a capitalismului. Una dintre ideile de bazã a primilor promotori ai pieþii libere precum Adam Smith era cã „interesul propriu ºi competiþia duc la prosperare socialã, deoarece competiþia creeazã stimuli care-i motiveazã pe oameni sã persevereze”. Totuºi ceea ce nu se spune, este cum o economie bazatã pe competiþie duce invariabil la corupþie strategicã, consolidarea bogãþiei, stratificare socialã, paralizie tehnologicã ºi abuz în muncã, devenind în cele din urmã o formã de dictaturã guvernamentalã condusã de o elitã bogatã. Lumea este preluatã de o mânã de puteri ale afacerilor care dominã resursele naturale de care avem nevoie pentru a supravieþui ºi controleazã banii de care avem nevoie pentru a procura aceste resurse. Puterea financiarã ºi corporativã primeazã în faþa vieþii umane. Suntem forþaþi sã luptãm unul împotriva altuia pentru ziua de mâine, iar inegalitatea creºte pe zi ce trece ºi din ce în ce mai mulþi oameni devin disperaþi.
Te trezeºti dimineaþã în faþa monitorului tãu de 17 inch sau deschizi televizorul ºi auzi conducãtorii þãrii vorbind despre democraþie ºi despre egalitate. Nu existã democraþie, nu existã egalitate. Existã doar marile corporaþii, bãncile ºi interesele lor. Nu mai trãim demult într-o lume a naþiunilor ºi ideologiilor. Lumea este un colegiu de corporaþii conduse nemijlocit de regulile afacerilor. General Motors, IBM, Microsoft, AT&T – astea sunt naþiunile din ziua de azi. Lumea este o afacere. Eºti ceea ce câºtigi ºi ceea ce consumi.
Unele idei ºi date folosite în acest articol au fost preluate din filmele Zeitgeist,
Zeitgeist Addendum ºi The Corporation.


tanasegheorghe99

154 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 25 Iunie 2009, ora 14:42

Domul Doru multumesc pt extrasele din documentar( le-am vazut) dar daca tot ati facut o sinteza, treceti tot nu doar aleatoriu( in documentar se mai zice si cam cum sa scapam sau asa ar da imresia)


Fosta membra 9am.ro

16 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 14:40

se vede ca suntem o tara de p.................cum dracu zicea ca se cheama duduia aceea care a pus 6 lei si a facut mil dute tanti in alta parte si lasa ne cineva spunea ca bani se fac prin munca dar de acord cu tine dar din munca onesta si nu aici in ROMANIA findca cu toti traim intrun sistem infect in care daca ai un job ti se va spune sa fi multumit ca ai un job cu toate ca bani nuti ajung nici pt o jumatate de cola ori cum este o idee buna cum sa faci bani din prostia altora sau din foamea cuiva


Fosta membra 9am.ro

12 mesaje
Membru din: 14/06/2009
Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 14:50

Citi bani vreau?fara numar........si tot nu ajung


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Iunie 2009, ora 13:29

De la: olaru_l_yahoo_com, la data 2009-06-13 07:15:36Banii au valoarea muncii depuse pentru a fi casigati. Banii castigati usor au valoare mai mica decat aceias suma muncita. De ce nu intreaba nimeni oare, cat vrei sa muncesti tu, sau de ce nu vorbeste nimeni despre obligatiile omului nu dor despre drepturile omului, sau sa spuna cineva, pe o axa a valorilor, de unde si pana unde se incadreaza specia umana si care sunt minimu de conditii pe care trebuie sa le indeplineasca un individ pentru a intra in categoria OM ???




TEORETIC !!!! Practic in Romania MUNCA nu are valoare asa cum BANII sunt mai importanti decat VIATA semenilor. Banii nu trebuie sa fie un scop in sine, duc la decadenta si desertaciune.



Iata ce au facut banii dintr-o persoana sensibila, creativa, un suflet de inger pe care mediul decadent al uzinei de bani l-a transformat la propriu in monstru din filme horor si i-au adus numai desertaciune si singuratate. Am mai primit noi exemple in postul Pastelui cu privire la cat de putin ne pot ajuta banii in sine. Michael Jackson a murit in postul Sf. Petru si Pavel. Nu este un exemplu negativ, ESTE UN EXEMPLU. DUMNEZEU SA-L IERTE iar sufletul lui SA SE ODIHNEASCA IN PACE !

BANII LUI NU AU INSEMNAT NIMIC IN SCHIMB SPIRITUL SAU VA DAINUI ! Sa regandim criteriile de valori.



All Things Grow With Love
leo_

448 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Iulie 2009, ora 12:31

De la: nastasemihail, la data 2009-06-13 03:49:59Acum m-am razgindit. Nu mai vreau sa muncesc ptr venituri de nimic.nimic. Ori 2000 euro, ori nimic. Daca nu, atunci vreau la STAT. Ca au salarii de vreo 2 ori mai mari, minimele decit media la particulari. Am terminat-o cu munca. Vorbesc serios, nu glumesc.


asta inseamna ca va platesc rau particularii daca 5 mil sunt de 2 ori mai multi. succes la munca


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Iulie 2009, ora 03:26

Vreau la stat cu munca de la particulari. Na ca am zis-o. Sau invers?


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
casatopnord

53 mesaje
Membru din: 1/02/2009
Postat pe: 7 Iulie 2009, ora 08:29

E UN NOU MOD DE A EXCROCA PE NAIVII,,,,,,VAI CELOR CE VOR FI DE ACORD MAI BINE DUTE LA MUNCA ,,,,SAU


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Iulie 2009, ora 12:47

Bani ??/ Il auzeam ieri la tv pe Botezatu descriind high-life-ul in care se invarte. Spunea ca totul e poleit, glamour dar in realitate e o lume cu mult putregai. O iau ca pe o parere avizata, ca o re-confirmare a ceea ce stiam.


All Things Grow With Love
dinugeorgeta2003

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ploiesti

Postat pe: 9 Iulie 2009, ora 09:08

De la: click_cont, la data 2009-04-13 22:41:23
De la: 9am031078, la data 2009-04-13 22:37:23Mesajele de genul celui din 22febr.2009 ora 11:36, sa fie respinse , scoateti escrocii din joc . Banii se cistiga din munca , nu luati de bune lichelismele!!!


BANII SE CASTIGA ORICUM, UNEORI TREBUIE DOAR SA AI UN CONT DESCHIS IN EURO SI HABAR DE PUTINA ENGLEZA. SUCCES!


Fosta membra 9am.ro

241 mesaje
Membru din: 8/08/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 9 Iulie 2009, ora 09:16

De la: cornel_burduja2000, la data 2009-06-29 14:40:01se vede ca suntem o tara de p.................cum dracu zicea ca se cheama duduia aceea care a pus 6 lei si a facut mil dute tanti in alta parte si lasa ne cineva spunea ca bani se fac prin munca dar de acord cu tine dar din munca onesta si nu aici in ROMANIA findca cu toti traim intrun sistem infect in care daca ai un job ti se va spune sa fi multumit ca ai un job cu toate ca bani nuti ajung nici pt o jumatate de cola ori cum este o idee buna cum sa faci bani din prostia altora sau din foamea cuiva
Eu o am pe Monica Iacob RIdzii,face niste invirteli cu banii fraierilor de a ajuns si fimea europarlamentar.Cum sa ma despart de ea,boul de Emil la luat gura pe dinainte,DNA ul este arma mea impotriva celor care se opun politici mele nu impotriva infractorilor din PDL


gabymarinescu_pulsar

375 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 August 2009, ora 14:24

Numai atatia cati as fi castigat muncind!Dar fara munca.Atat.In resyt Life!


Fosta membra 9am.ro

20 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 10:17

fff fain.....TIPIC ROMANULUI,in general vorbind.....vrem mereu chilipiruri,bani nemunciti sau cu putina munca,bani multi....DE-AIA MERGE ROMANIA ASA BINE,pt ca majoritatea....GANDIM LA FEL,doar gura e de noi! asta-i baiul!...FARA MUNCA NU SE POT FACE BANI!,EXCLUZAND CAZUL CASTIGULUI LA LOTO,A VRE-UNEI MOSTENIRI,SAU IN CAZUL IN CARE SUNTETI GUVERNANTI...HAHAHA

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului cati bani vrei tu
Mergi la: