back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Religia in scoli, pro sau contra ?

 


 
Pagini: << 58 59 60 61 62 63 64 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

72 mesaje
Membru din: 11/02/2013
Postat pe: 12 Februarie 2013, ora 22:16

De la: 9am_1443, la data 2013-02-07 11:17:52
De la: 9am121159, la data 2013-01-27 14:48:07Acum inteleg de ce nu vreti religie in scoli....ca sa nu cunoasteti pedeapsa pacatelor.De aceia sustineti ca nu exzista Dumnezeu....ca numai El are puterea sa va opreasca,sa nu pacatuiti.Cugetati,si lasati generatiile noi sa invete religie,ca sa se starpeasca hotii,curvarii,preacurvarii,mincinosii,pofticiosii,criminalii,neascultatorii de parinti,sa invete sa pazeasca poruncile lui Dumnezeu,ca vedeti ce se intampla prin tara din aceasta cauza.


De cand se face religia in scoala pacatele sunt mai numeroase.Religia a cazut in desuetudine,si-a pierdut misterul,deci e o greseala a celor ce sunt la conducerea bisericii.


Eu cred ca e greseala celor care aleg calea.


sunt_al_naibii

3127 mesaje
Membru din: 7/08/2010
Postat pe: 12 Februarie 2013, ora 22:22

De la: 9am121159, la data 2013-01-27 14:48:07Acum inteleg de ce nu vreti religie in scoli....ca sa nu cunoasteti pedeapsa pacatelor.De aceia sustineti ca nu exzista Dumnezeu....ca numai El are puterea sa va opreasca,sa nu pacatuiti.Cugetati,si lasati generatiile noi sa invete religie,ca sa se starpeasca hotii,curvarii,preacurvarii,mincinosii,pofticiosii,criminalii,neascultatorii de parinti,sa invete sa pazeasca poruncile lui Dumnezeu,ca vedeti ce se intampla prin tara din aceasta cauza.


pai exact de asemenea exemple,,divine'' demne de urmat abunda cartea aia neagra care v-a albit pe creieri...incearca sa-mi dai replica si-ti voi dovedi cu ,,materialu' clientului''...

Raporteaza abuz de limbaj
Numai persoanele care se smulg din atracția sferelor mistico-religioase sãlbatice pot ajunge la inspiratia, ocrotirea și ajutorul Adevãratului Dumnezeu--------"Dragostea infinitã este singurul ADEVÃR ... orice altceva este o iluzie." - David Icke-----http://youtu.be/s8P7Eitg9cs-------chiar daca un om este ingenuncheat ...dar inca mai are spiritul si constiinta treze...acel om este liber....
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 13 Februarie 2013, ora 14:56

Acum inteleg de ce nu vreti religie in scoli....ca sa nu cunoasteti pedeapsa pacatelor.De aceia sustineti ca nu exzista Dumnezeu....ca numai El are puterea sa va opreasca,sa nu pacatuiti.Cugetati,si lasati generatiile noi sa invete religie,ca sa se starpeasca hotii,curvarii,preacurvarii,mincinosii,pofticiosii,criminalii,neascultatorii de parinti,sa invete sa pazeasca poruncile lui Dumnezeu,ca vedeti ce se intampla prin tara din aceasta cauza.

---0---

pai exact de asemenea exemple,,divine'' demne de urmat abunda cartea aia neagra care v-a albit pe creieri...incearca sa-mi dai replica si-ti voi dovedi cu ,,materialu' clientului''...
-------
Cartea aceia sfanta,ne arata ce au gresit si alte generatii,dar Cel ce ne-a creat,ne spune sa nu facem asa ca sa nu murim vesnic.

Raporteaza abuz de limbaj
sunt_al_naibii

3127 mesaje
Membru din: 7/08/2010
Postat pe: 14 Februarie 2013, ora 22:16

De la: 9am121159, la data 2013-02-13 14:56:12 Acum inteleg de ce nu vreti religie in scoli....ca sa nu cunoasteti pedeapsa pacatelor.De aceia sustineti ca nu exzista Dumnezeu....ca numai El are puterea sa va opreasca,sa nu pacatuiti.Cugetati,si lasati generatiile noi sa invete religie,ca sa se starpeasca hotii,curvarii,preacurvarii,mincinosii,pofticiosii,criminalii,neascultatorii de parinti,sa invete sa pazeasca poruncile lui Dumnezeu,ca vedeti ce se intampla prin tara din aceasta cauza.

---0---

pai exact de asemenea exemple,,divine'' demne de urmat abunda cartea aia neagra care v-a albit pe creieri...incearca sa-mi dai replica si-ti voi dovedi cu ,,materialu' clientului''...
-------
Cartea aceia sfanta,ne arata ce au gresit si alte generatii,dar Cel ce ne-a creat,ne spune sa nu facem asa ca sa nu murim vesnic.


nu prea stii ce vorbesti, mamaita..esti dusa rau de tot....cartea aceea...si-ti voi demonstra....vorbeste despre zeii salbatici ai israelitilor si ororile produse de ei sau la indemnul si instigarea lor, fara vreo legatura cu dumnezeu....

Raporteaza abuz de limbaj
Numai persoanele care se smulg din atracția sferelor mistico-religioase sãlbatice pot ajunge la inspiratia, ocrotirea și ajutorul Adevãratului Dumnezeu--------"Dragostea infinitã este singurul ADEVÃR ... orice altceva este o iluzie." - David Icke-----http://youtu.be/s8P7Eitg9cs-------chiar daca un om este ingenuncheat ...dar inca mai are spiritul si constiinta treze...acel om este liber....
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 15 Februarie 2013, ora 16:45

Cartea Sfanta Biblia este etalonul tuturor religiilor.In ea ne vorbeste chiar Dumnezeul cel adevarat,prin prooroci si evanghelisti.Mai spune ca toti cei ce se inchina la lucruri facute de maini omenesti,icoane,statui se inchina dracilor.Apocalipsa 9/20.Tu la acesti dumnezei esti deaceia nu intelegi cartea.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

258 mesaje
Membru din: 13/02/2013
Postat pe: 15 Februarie 2013, ora 16:55

De la: 9am121159, la data 2013-02-15 16:45:05Cartea Sfanta Biblia este etalonul tuturor religiilor.In ea ne vorbeste chiar Dumnezeul cel adevarat,prin prooroci si evanghelisti.Mai spune ca toti cei ce se inchina la lucruri facute de maini omenesti,icoane,statui se inchina dracilor.Apocalipsa 9/20.Tu la acesti dumnezei esti deaceia nu intelegi cartea.



...fals !...esti intr-o mare eroare habotnico, intr-o mare eroare !...mai documenteaza-te ; informeaza-te, bilblia nu a fost, nu este, si nu contine ceea ce dumneata afirmi vehement, dar nu prezinti nici un argument al vreunei demonstratii rationale care sa-ti justifice afirmatiile.

...vezi?.. putina scoala, carte putina, minte deloc, si iar te trezesti vorbind,tastand, numai prostii!

Raporteaza abuz de limbaj
sunt_al_naibii

3127 mesaje
Membru din: 7/08/2010
Postat pe: 16 Februarie 2013, ora 07:45

De la: 9am121159, la data 2013-02-15 16:45:05Cartea Sfanta Biblia este etalonul tuturor religiilor.In ea ne vorbeste chiar Dumnezeul cel adevarat,prin prooroci si evanghelisti.Mai spune ca toti cei ce se inchina la lucruri facute de maini omenesti,icoane,statui se inchina dracilor.Apocalipsa 9/20.Tu la acesti dumnezei esti deaceia nu intelegi cartea.



in nici un pasaj din vechiul testament nu se face vorbire despre DUMNEZEU, ci numai despre zeii tribali ai vechilor iudei, dintre care unii preluati de la babilonieni [el inseamna zeu in limba babiloniana ] ....in secolul 3 e.n. , cu ocazia traducerii vechiului testament in limba latina, calugarul ieronim a savarsit cumplita blasfemie de a traduce numele tuturor zeilor salbatici ai israelitilor prin formula,,dominus dei''----transformata ulterior in conceptul de DUMNEZEU----pastrand in text toate faptele abominabile ale acelor zei....asa a inceput cumplita ratacire a unei bune parti din omenire, ratacire care a determinat moartea a mai mult de un miliard de pamanteni si a intarziat evolutia civilizatiei umane cu circa 15 secole....comparativ cu crimele iudeo-crestinismului, cele ale nazismului si comunismului sunt floare la ureche....

Raporteaza abuz de limbaj
Numai persoanele care se smulg din atracția sferelor mistico-religioase sãlbatice pot ajunge la inspiratia, ocrotirea și ajutorul Adevãratului Dumnezeu--------"Dragostea infinitã este singurul ADEVÃR ... orice altceva este o iluzie." - David Icke-----http://youtu.be/s8P7Eitg9cs-------chiar daca un om este ingenuncheat ...dar inca mai are spiritul si constiinta treze...acel om este liber....
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 16 Februarie 2013, ora 14:41

Cartea Sfanta Biblia este etalonul tuturor religiilor.In ea ne vorbeste chiar Dumnezeul cel adevarat,prin prooroci si evanghelisti.Mai spune ca toti cei ce se inchina la lucruri facute de maini omenesti,icoane,statui se inchina dracilor.Apocalipsa 9/20.Tu la acesti dumnezei esti deaceia nu intelegi cartea.
-----
...fals !...esti intr-o mare eroare habotnico, intr-o mare eroare !...mai documenteaza-te ; informeaza-te, bilblia nu a fost, nu este, si nu contine ceea ce dumneata afirmi vehement, dar nu prezinti nici un argument al vreunei demonstratii rationale care sa-ti justifice afirmatiile.

...vezi?.. putina scoala, carte putina, minte deloc, si iar te trezesti vorbind,tastand, numai prostii!
-------
1535,am destula scoala,profesionala,liceu,scoala tehnica,si aveam dreptul sa ma inscriu direct in anul doi la subingineri fara sa mai dau examen,dar am avut probleme familiare si am renuntat.Pentru a fi om al lui Dumnezeu nici nu-mi trebuia atata scoala.Daca citesti Biblia vei vedea ca sf.apostoli,in afara de Luca care a fost doctor,nu aveau nici pe sfert din scoala mea.Si sa nu uit doploma de "EVANGHELIST DEPLIN" care este mai pe sus decat toate diplomele.Tu nu vei capata niciodata asemenea diploma.Si iata cateva versete adresate tie de Dumnezeu. Isaia 5/ 20 Vai de cei ce numesc rãul bine, ºi binele, rãu, care spun cã întunericul este luminã, ºi lumina, întuneric, care dau amãrãciunea în loc de dulceaþã, ºi dulceaþa în loc de amãrãciune!
21 Vai de cei ce se socotesc înþelepþi ºi se cred pricepuþi!
1 Corinteni 3/ 18 Nimeni sã nu se înºele: dacã cineva dintre voi se crede înþelept în felul veacului acestuia, sã se facã nebun, ca sã ajungã înþelept.

19 Cãci înþelepciunea lumii acesteia este o nebunie înaintea lui Dumnezeu. De aceea este scris: „El prinde pe cei înþelepþi în viclenia lor.”

20 ªi iarãºi: „Domnul cunoaºte gândurile celor înþelepþi. ªtie cã sunt deºarte.”

21 Nimeni sã nu se fãleascã, dar, cu oameni, cãci toate lucrurile sunt ale voastre:
Voi va faliti cu Horus,Buda,Mahomed....pentru ca santeti lumesti,nu puteti gandi duhovniceste.
Dumnezeu spune "cand Evanghelia va fi propovaduita in toata lumea,atunci va veni sfarsitul".Nu scrie cand va fi propovaduit Coranul sau Talmudul,sau alte scrieri vechi sau noi.Ei ce zici?....la cine este prostia? de care tot vorbiti.Intorceti-va la Dumnezeu caci fara El stiinta voastra impreuna cu voi va pieri si se va transforma intr-o mana de cenusa vesnic.Veniti din intuneric la lumina,din minciuna la adevar si din moarte la viata.Credeti ca daca ne tot impungeti veti reusi? Nicidecum.Domnul a invins la cruce si rusinea.Deci nu ne rusinam in fata celor ce se cred singuri intelepti,caci nu vedem nici-o intelepciune la ei.Mai intai ca oamenii de stiinta cu adevarat,nu-si jignesc semeni.Au trecut prin fata ochilor mei astfel de oameni,care cel putin sant educati.

Raporteaza abuz de limbaj
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 16 Februarie 2013, ora 14:50

Cartea Sfanta Biblia este etalonul tuturor religiilor.In ea ne vorbeste chiar Dumnezeul cel adevarat,prin prooroci si evanghelisti.Mai spune ca toti cei ce se inchina la lucruri facute de maini omenesti,icoane,statui se inchina dracilor.Apocalipsa 9/20.Tu la acesti dumnezei esti deaceia nu intelegi cartea.
------
in nici un pasaj din vechiul testament nu se face vorbire despre DUMNEZEU, ci numai despre zeii tribali ai vechilor iudei, dintre care unii preluati de la babilonieni [el inseamna zeu in limba babiloniana ] ....in secolul 3 e.n. , cu ocazia traducerii vechiului testament in limba latina, calugarul ieronim a savarsit cumplita blasfemie de a traduce numele tuturor zeilor salbatici ai israelitilor prin formula,,dominus dei''----transformata ulterior in conceptul de DUMNEZEU----pastrand in text toate faptele abominabile ale acelor zei....asa a inceput cumplita ratacire a unei bune parti din omenire, ratacire care a determinat moartea a mai mult de un miliard de pamanteni si a intarziat evolutia civilizatiei umane cu circa 15 secole....comparativ cu crimele iudeo-crestinismului, cele ale nazismului si comunismului sunt floare la ureche....
-----
Tu ai precizat de la inceput al cui esti "al naibi,adica al diavolului",deacaia nu ai vazut ca atat Vechiul cat si noul Testanent vorbeste de Dumnezeu,care a vorbit proorocilor gura catre gura.Intoarce-te la El si-ti va vorbi si tie,daca te intorci cu toata inima.

Raporteaza abuz de limbaj
sunt_al_naibii

3127 mesaje
Membru din: 7/08/2010
Postat pe: 17 Februarie 2013, ora 16:36

De la: 9am121159, la data 2013-02-16 14:50:14 Cartea Sfanta Biblia este etalonul tuturor religiilor.In ea ne vorbeste chiar Dumnezeul cel adevarat,prin prooroci si evanghelisti.Mai spune ca toti cei ce se inchina la lucruri facute de maini omenesti,icoane,statui se inchina dracilor.Apocalipsa 9/20.Tu la acesti dumnezei esti deaceia nu intelegi cartea.
------
in nici un pasaj din vechiul testament nu se face vorbire despre DUMNEZEU, ci numai despre zeii tribali ai vechilor iudei, dintre care unii preluati de la babilonieni [el inseamna zeu in limba babiloniana ] ....in secolul 3 e.n. , cu ocazia traducerii vechiului testament in limba latina, calugarul ieronim a savarsit cumplita blasfemie de a traduce numele tuturor zeilor salbatici ai israelitilor prin formula,,dominus dei''----transformata ulterior in conceptul de DUMNEZEU----pastrand in text toate faptele abominabile ale acelor zei....asa a inceput cumplita ratacire a unei bune parti din omenire, ratacire care a determinat moartea a mai mult de un miliard de pamanteni si a intarziat evolutia civilizatiei umane cu circa 15 secole....comparativ cu crimele iudeo-crestinismului, cele ale nazismului si comunismului sunt floare la ureche....
-----
Tu ai precizat de la inceput al cui esti "al naibi,adica al diavolului",deacaia nu ai vazut ca atat Vechiul cat si noul Testanent vorbeste de Dumnezeu,care a vorbit proorocilor gura catre gura.Intoarce-te la El si-ti va vorbi si tie,daca te intorci cu toata inima.


am inteles...cand e vorba de folosit logica si ratiunea sau nu mai avem ce spune ...ne legam de cu totu' altceva ..doar ca sa nu tacem si sa recunoastem ca suntem aerieni total ...si toate esafodajele create de noi pe baza falsurilor grosolane ar trebui daramate...si sa incepem sa redevenim oameni adevarati...e grele bre...

Raporteaza abuz de limbaj
Numai persoanele care se smulg din atracția sferelor mistico-religioase sãlbatice pot ajunge la inspiratia, ocrotirea și ajutorul Adevãratului Dumnezeu--------"Dragostea infinitã este singurul ADEVÃR ... orice altceva este o iluzie." - David Icke-----http://youtu.be/s8P7Eitg9cs-------chiar daca un om este ingenuncheat ...dar inca mai are spiritul si constiinta treze...acel om este liber....
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 17 Februarie 2013, ora 19:05

Tu ai precizat de la inceput al cui esti "al naibi,adica al diavolului",deacaia nu ai vazut ca atat Vechiul cat si noul Testanent vorbeste de Dumnezeu,care a vorbit proorocilor gura catre gura.Intoarce-te la El si-ti va vorbi si tie,daca te intorci cu toata inima.



am inteles...cand e vorba de folosit logica si ratiunea sau nu mai avem ce spune ...ne legam de cu totu' altceva ..doar ca sa nu tacem si sa recunoastem ca suntem aerieni total ...si toate esafodajele create de noi pe baza falsurilor grosolane ar trebui daramate...si sa incepem sa redevenim oameni adevarati...e grele bre...
-----
Deschide ochii mari...ca sa vezi si raspunsul.....Ok?

Raporteaza abuz de limbaj
sunt_al_naibii

3127 mesaje
Membru din: 7/08/2010
Postat pe: 17 Februarie 2013, ora 19:12

De la: 9am121159, la data 2013-02-17 19:05:07 Tu ai precizat de la inceput al cui esti "al naibi,adica al diavolului",deacaia nu ai vazut ca atat Vechiul cat si noul Testanent vorbeste de Dumnezeu,care a vorbit proorocilor gura catre gura.Intoarce-te la El si-ti va vorbi si tie,daca te intorci cu toata inima.



am inteles...cand e vorba de folosit logica si ratiunea sau nu mai avem ce spune ...ne legam de cu totu' altceva ..doar ca sa nu tacem si sa recunoastem ca suntem aerieni total ...si toate esafodajele create de noi pe baza falsurilor grosolane ar trebui daramate...si sa incepem sa redevenim oameni adevarati...e grele bre...
-----
Deschide ochii mari...ca sa vezi si raspunsul.....Ok?


mamaita..io-ti propun sa mai pui mana pe-o carte..alta in afara de aia neagra si plina de orori..talica nu prea ai intrebari...atunci de un' sa ai raspunsuri...

Raporteaza abuz de limbaj
Numai persoanele care se smulg din atracția sferelor mistico-religioase sãlbatice pot ajunge la inspiratia, ocrotirea și ajutorul Adevãratului Dumnezeu--------"Dragostea infinitã este singurul ADEVÃR ... orice altceva este o iluzie." - David Icke-----http://youtu.be/s8P7Eitg9cs-------chiar daca un om este ingenuncheat ...dar inca mai are spiritul si constiinta treze...acel om este liber....
sunt_al_naibii

3127 mesaje
Membru din: 7/08/2010
Postat pe: 17 Februarie 2013, ora 19:12

De la: 9am121159, la data 2013-02-17 19:05:07 Tu ai precizat de la inceput al cui esti "al naibi,adica al diavolului",deacaia nu ai vazut ca atat Vechiul cat si noul Testanent vorbeste de Dumnezeu,care a vorbit proorocilor gura catre gura.Intoarce-te la El si-ti va vorbi si tie,daca te intorci cu toata inima.



am inteles...cand e vorba de folosit logica si ratiunea sau nu mai avem ce spune ...ne legam de cu totu' altceva ..doar ca sa nu tacem si sa recunoastem ca suntem aerieni total ...si toate esafodajele create de noi pe baza falsurilor grosolane ar trebui daramate...si sa incepem sa redevenim oameni adevarati...e grele bre...
-----
Deschide ochii mari...ca sa vezi si raspunsul.....Ok?


mamaita..io-ti propun sa mai pui mana pe-o carte..alta in afara de aia neagra si plina de orori..talica nu prea ai intrebari...atunci de un' sa ai raspunsuri...

Raporteaza abuz de limbaj
Numai persoanele care se smulg din atracția sferelor mistico-religioase sãlbatice pot ajunge la inspiratia, ocrotirea și ajutorul Adevãratului Dumnezeu--------"Dragostea infinitã este singurul ADEVÃR ... orice altceva este o iluzie." - David Icke-----http://youtu.be/s8P7Eitg9cs-------chiar daca un om este ingenuncheat ...dar inca mai are spiritul si constiinta treze...acel om este liber....
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 18 Februarie 2013, ora 15:57

Tu ai precizat de la inceput al cui esti "al naibi,adica al diavolului",deacaia nu ai vazut ca atat Vechiul cat si noul Testanent vorbeste de Dumnezeu,care a vorbit proorocilor gura catre gura.Intoarce-te la El si-ti va vorbi si tie,daca te intorci cu toata inima.



am inteles...cand e vorba de folosit logica si ratiunea sau nu mai avem ce spune ...ne legam de cu totu' altceva ..doar ca sa nu tacem si sa recunoastem ca suntem aerieni total ...si toate esafodajele create de noi pe baza falsurilor grosolane ar trebui daramate...si sa incepem sa redevenim oameni adevarati...e grele bre...
-----
Deschide ochii mari...ca sa vezi si raspunsul.....Ok?



mamaita..io-ti propun sa mai pui mana pe-o carte..alta in afara de aia neagra si plina de orori..talica nu prea ai intrebari...atunci de un' sa ai raspunsuri..
----
Am o biblioteca plina,as vrea sa mai vand din ele,nu vrei sa cumperi.....am si una scrisa de mine.

Raporteaza abuz de limbaj
sunt_al_naibii

3127 mesaje
Membru din: 7/08/2010
Postat pe: 18 Februarie 2013, ora 23:06

De la: 9am121159, la data 2013-02-18 15:57:46 Tu ai precizat de la inceput al cui esti "al naibi,adica al diavolului",deacaia nu ai vazut ca atat Vechiul cat si noul Testanent vorbeste de Dumnezeu,care a vorbit proorocilor gura catre gura.Intoarce-te la El si-ti va vorbi si tie,daca te intorci cu toata inima.



am inteles...cand e vorba de folosit logica si ratiunea sau nu mai avem ce spune ...ne legam de cu totu' altceva ..doar ca sa nu tacem si sa recunoastem ca suntem aerieni total ...si toate esafodajele create de noi pe baza falsurilor grosolane ar trebui daramate...si sa incepem sa redevenim oameni adevarati...e grele bre...
-----
Deschide ochii mari...ca sa vezi si raspunsul.....Ok?



mamaita..io-ti propun sa mai pui mana pe-o carte..alta in afara de aia neagra si plina de orori..talica nu prea ai intrebari...atunci de un' sa ai raspunsuri..
----
Am o biblioteca plina,as vrea sa mai vand din ele,nu vrei sa cumperi.....am si una scrisa de mine.


daca ai vorbit serios....spune-mi te rog cativa autori, cateva titluri si cat ceri pe ele...

Raporteaza abuz de limbaj
Numai persoanele care se smulg din atracția sferelor mistico-religioase sãlbatice pot ajunge la inspiratia, ocrotirea și ajutorul Adevãratului Dumnezeu--------"Dragostea infinitã este singurul ADEVÃR ... orice altceva este o iluzie." - David Icke-----http://youtu.be/s8P7Eitg9cs-------chiar daca un om este ingenuncheat ...dar inca mai are spiritul si constiinta treze...acel om este liber....
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 19 Februarie 2013, ora 15:29


daca ai vorbit serios....spune-mi te rog cativa autori, cateva titluri si cat ceri pe ele...
----------
Am sa-ti scriu cateva:

- Vremea sfarsitului - de Valerica Nicolescu = 3 Euro
- Coranul - de Mahomed = 30 Euro
- Misterele Terei - un grup de autori = 60 Euro - Ii mai spune "Marea provocare a stiintei"
- Tragedia Veacurilor- de Elen Whute = 15 Euro.

Dupa ce cumperi ,iti trimit altele.

Raporteaza abuz de limbaj
sunt_al_naibii

3127 mesaje
Membru din: 7/08/2010
Postat pe: 19 Februarie 2013, ora 18:08

De la: 9am121159, la data 2013-02-19 15:29:32
daca ai vorbit serios....spune-mi te rog cativa autori, cateva titluri si cat ceri pe ele...
----------
Am sa-ti scriu cateva:

- Vremea sfarsitului - de Valerica Nicolescu = 3 Euro
- Coranul - de Mahomed = 30 Euro
- Misterele Terei - un grup de autori = 60 Euro - Ii mai spune "Marea provocare a stiintei"
- Tragedia Veacurilor- de Elen Whute = 15 Euro.

Dupa ce cumperi ,iti trimit altele.



am crezut ca poti fii o femeie normala...m-am inselat...vinde-le respectivele mizerii la vreun azil de ,,glumeti''....

Raporteaza abuz de limbaj
Numai persoanele care se smulg din atracția sferelor mistico-religioase sãlbatice pot ajunge la inspiratia, ocrotirea și ajutorul Adevãratului Dumnezeu--------"Dragostea infinitã este singurul ADEVÃR ... orice altceva este o iluzie." - David Icke-----http://youtu.be/s8P7Eitg9cs-------chiar daca un om este ingenuncheat ...dar inca mai are spiritul si constiinta treze...acel om este liber....
Fosta membra 9am.ro

258 mesaje
Membru din: 13/02/2013
Postat pe: 20 Februarie 2013, ora 00:01

De la: 9am121159, la data 2013-02-19 15:29:32
daca ai vorbit serios....spune-mi te rog cativa autori, cateva titluri si cat ceri pe ele...
----------
Am sa-ti scriu cateva:


- Misterele Terei - un grup de autori = 60 Euro - Ii mai spune "Marea provocare a stiintei"


Dupa ce cumperi ,iti trimit altele.



rusinicaaaaa !...60€?
Misterele Terrei Marea Provocarea A Stiintei
Cartonata, editura: READER'S DIGEST, 384 pagini, an aparitie: 2005 - 30 lei.

mercador.ro/oferta/misterele-terrei-marea-provocare-a-stiintei-r...

Raporteaza abuz de limbaj
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 20 Februarie 2013, ora 14:11

rusinicaaaaa !...60€?
Misterele Terrei Marea Provocarea A Stiintei
Cartonata, editura: READER'S DIGEST, 384 pagini, an aparitie: 2005 - 30 lei.
---------
Eu am primit-o prin posta la acest pret...asa ca rusinica se muta in alta parte si ziceau ca printr-o tragere la sorti vom castiga niste premii.

Raporteaza abuz de limbaj
Corina_Petre_1

428 mesaje
Membru din: 28/01/2013
Postat pe: 20 Februarie 2013, ora 14:21

De la: 9am121159, la data 2013-02-19 15:29:32
daca ai vorbit serios....spune-mi te rog cativa autori, cateva titluri si cat ceri pe ele...
----------
Am sa-ti scriu cateva:

- Vremea sfarsitului - de Valerica Nicolescu = 3 Euro
- Coranul - de Mahomed = 30 Euro
- Misterele Terei - un grup de autori = 60 Euro - Ii mai spune "Marea provocare a stiintei"
- Tragedia Veacurilor- de Elen Whute = 15 Euro.

Dupa ce cumperi ,iti trimit altele.


Bune invataurile cartilor sfinte. Inveti sa manuiesti euroii si sa bagi preturi de 3 ori mai mari la prima strigare. De parca ar fi carti de colectie.
Dar nu inveti ca se scrie si se pronunta "sunt" si nu "sant" (n-am diacritice pa calculatorul asta, ma scuzati). Iar tragedia... e scrisa de Ellen White.
Cate editii din Biblie o avea? Si la ce preturi?! Aaa! Pardon, astea probabil ca sunt fara pret!

Raporteaza abuz de limbaj
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 20 Februarie 2013, ora 14:35

Bune invataurile cartilor sfinte. Inveti sa manuiesti euroii si sa bagi preturi de 3 ori mai mari la prima strigare. De parca ar fi carti de colectie.
Dar nu inveti ca se scrie si se pronunta "sunt" si nu "sant" (n-am diacritice pa calculatorul asta, ma scuzati). Iar tragedia... e scrisa de Ellen White.
Cate editii din Biblie o avea? Si la ce preturi?! Aaa! Pardon, astea probabil ca sunt fara pret!
---------
Nu se mai de nimic gratis,nici Biblia.

Raporteaza abuz de limbaj
Corina_Petre_1

428 mesaje
Membru din: 28/01/2013
Postat pe: 20 Februarie 2013, ora 14:36

De la: 9am121159, la data 2013-02-20 14:35:03Bune invataurile cartilor sfinte. Inveti sa manuiesti euroii si sa bagi preturi de 3 ori mai mari la prima strigare. De parca ar fi carti de colectie.
Dar nu inveti ca se scrie si se pronunta "sunt" si nu "sant" (n-am diacritice pa calculatorul asta, ma scuzati). Iar tragedia... e scrisa de Ellen White.
Cate editii din Biblie o avea? Si la ce preturi?! Aaa! Pardon, astea probabil ca sunt fara pret!
---------
Nu se mai de nimic gratis,nici Biblia.


Cati bani iei pentru "invataturile" pe care le bagi in fiecare zi pe forum?

Raporteaza abuz de limbaj
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 20 Februarie 2013, ora 14:38

Cele 18 culte religioase primesc in 2013 de la buget 487,4 milioane lei, respectiv 0,08 % din PIB, din care 276,9 milioane lei pentru salarizarea personalului clerical, 174,1 milioane lei pentru cel neclerical si 36,4 milioane lei sprijin pentru constructii, restaurari, informeaza Patriarhia.

"Intrucat in aceasta perioada mai multe persoane rauvoitoare vehiculeaza in presa cu scopul vadit de a exagera valoarea fondurilor primite de Cultele religioase din Romania ca sprijin financiar din partea statului, pentru corecta informare a opiniei publice prezentam datele din bugetul de stat pe anul 2013, puse la dispozitia Patriarhiei Romane de Ministerul Finantelor Publice. Astfel, la capitolul finantare culte in 2013 este trecuta suma de 487,4 milioane de lei, din care 276,9 milioane lei pentru salarizarea personalului clerical, 174,1 milioane lei pentru salarizarea personalului neclerical si 36,4 milioane lei sprijin pentru constructii, restaurari etc", se arata intr-un comunicat al Patriarhiei Romane citat de MEDIAFAX.

Raporteaza abuz de limbaj
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 20 Februarie 2013, ora 14:41

Cati bani iei pentru "invataturile" pe care le bagi in fiecare zi pe forum?
-------
Atat te duce pe tine mintea......nu am primit de la biserica nici macar un leu.,din conta duc.

Raporteaza abuz de limbaj
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 20 Februarie 2013, ora 14:44

Totusi este scris:"De ma veti marturisi in fata oamenilor,va voi marturisi si eu in fata Tatalui Meu care este in ceruri,dar de va lepadati de mine in fata oamenilor,Ma voi lepada si eu in fata Tatalui meu care este in ceruri.

Raporteaza abuz de limbaj
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 20 Februarie 2013, ora 14:45

PS.Iata ce ma face sa va marturisesc si voua.

Raporteaza abuz de limbaj
Corina_Petre_1

428 mesaje
Membru din: 28/01/2013
Postat pe: 20 Februarie 2013, ora 14:47

De la: 9am121159, la data 2013-02-20 14:41:22Cati bani iei pentru "invataturile" pe care le bagi in fiecare zi pe forum?
-------
Atat te duce pe tine mintea......nu am primit de la biserica nici macar un leu.,din conta duc.


Madame, mata ai zis ca azi nu se mai da nimic pe gratis. Eu una dau. Si carti. Gratis, in sens cuprinzator. Fara sa cer bani sau recunostinta. Iar la biserica duci lei (nu euro?!) in schimbul a ce?



Raporteaza abuz de limbaj
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 20 Februarie 2013, ora 14:48

De meteoritul care a cazut acum in Rusia ai auzit?Intorcrti-va la Dumnezeu cat mai este timp de har.Daca vei veni atunci te vei convinge cati bani iei pentru marturisire.....adica zero bani.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

258 mesaje
Membru din: 13/02/2013
Postat pe: 20 Februarie 2013, ora 14:50

De la: 9am121159, la data 2013-02-20 14:11:58rusinicaaaaa !...60€?
Misterele Terrei Marea Provocarea A Stiintei
Cartonata, editura: READER'S DIGEST, 384 pagini, an aparitie: 2005 - 30 lei.
---------
Eu am primit-o prin posta la acest pret...asa ca rusinica se muta in alta parte si ziceau ca printr-o tragere la sorti vom castiga niste premii.



...in fiecare secunda se naste un fraier, sarlatanul ordinar n-are altceva de facut decat sa-l descopere si sa-i ofere o marfa la un pret pe care fraiera il considera avantaos.

Raporteaza abuz de limbaj
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 20 Februarie 2013, ora 14:51

Am daruit si eu destule carti pe banii mei,dar voi pe acest forum va laudati ca santeti bogati,iar pe noi ne faceti prosti,si ca nu avem ce manca,se cade ca si voi sa daruiti la altii,nu sa asteptati de la saraci.

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 58 59 60 61 62 63 64 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Religia in scoli, pro sau contra ?
Mergi la: