back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce masina ti`ai cumpara?

 


 
Pagini: << 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 August 2009, ora 02:51

Trabant


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
9am096416

278 mesaje
Membru din: 9/07/2009
Postat pe: 17 August 2009, ora 17:59

Daca as avea bani mi-as cumpara un VOLVO ultima generatie.Ma multumesc si cu LOGAN,are 3 ani si ne-am plimbat pestste tot ,in tara cu el ,de fapt a ajuns si inGermania ,Austria,Elvatia,Ungaria e aproape ,nu mai vorbesc,e excelenta.Dar un VOLVO e lux.????


M
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 06:29

Intrucat nu am carnet si am o varsta la care nu cred ca se mai acorda, m-ar interesa una din acele masinute care se conduc fara carnet, Aixam sau similare ! Crezi ca poti face rost !?


Vested tanar !
Fosta membra 9am.ro

127 mesaje
Membru din: 21/10/2008
Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 17:33

De la: 9am125241, la data 2009-11-04 06:29:43 Intrucat nu am carnet si am o varsta la care nu cred ca se mai acorda, m-ar interesa una din acele masinute care se conduc fara carnet, Aixam sau similare ! Crezi ca poti face rost !?
SUBCATEGORIA B1: autovehiculul cu trei sau patru roti având masa proprie peste 400 kg, dar nu mai mare de 550 kg si echipat cu un motor cu ardere interna cu capacitate cilindrica mai mare de 45 cmc sau cu orice alt motor cu o putere echivalenta ori cu viteza prin constructie mai mare de 50 km/h in aceasta subcategorie intra diferite marci precum ::::Aixam ,Chatenet etc .dar si buggy sau blestematele ATV -uri la tricicle desi sigur nu te intereseaza gasesti in italia piaggio dar atentie subcategoria B1 se adreseaza celor care au implinit 16 ani si au dobandit prin examinare aceasta categorie nu exista nici o masinuta in Romania pe care sa o conduci pe drumurile publice fara carnet si fara inmatriculare Iar masininute se gasesc si fara ajutorul unui intermediar www.autoscout24.ro/List.aspx?vis=1&make=16361&pricefrom=1000&pag... www.autoscout24.ro/List.aspx?vis=1&make=16352&pricefrom=1000&pag... SI INCA CEVA !!!!! CINE MAI STIE SITUATIA CU FICIORSU LUI GEOANA ARE PERMIS CATEGORIA B1????? DAR FIATUL 500 ERA IN LIMITA SUBCATEGORIEI B1 ???????


LOLI

25 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 17:50

cred ca Alin e foarte ocupat cu afacerea ca nu-l mai vedem pe aici nu?...... ei si vroiam sa cer si eu o parere ....... cautand sa-mi iau masina am dat de o oferta zic eu destul de buna si intru in contact cu proprietearul , in prima faza pe e/mail , acesta imi trimite mesaj inapoi ca e in anglia si ca deasta vinde maisna ...... bun ,....il intreb cum am putea face tranzactia ?....el imi trimite masaj spunandumi asa ..... ca vrea sa merg la Western Union si sa depun pe numele mamei sau cui vreau eu suna de 2000 euro si sa-i arat hartiuta precum ca eu am bani , asta era o dovada ca eu am bani si ca nu vine el degeaba din Londra , {masina 3300 euro , Audi A2, 2004 , euro 4, motorina , multe poze , arata super , are pe ea tot ce e nevoie } el a zis ca are masina in Italia deja in orasul in care stau eu , si lam rugat daca nu vrea sa ma puna in contact cu persoana unde are masina si sa ii arat acelei persoane banii sa nu mai dau bani si pe comision la W.U si doar sa vad masina . Deci un schimb de incredere...... el mia zis ca nu are pe nimeni de incredere in Italia dar sa pun pe numele prietenului meu daca vreau suma sau a mamei si doar sai arat dovada banilor prin hartia eliberata de W.U . OK ,ii trimite prietenul meu mesaj ca suntem interesati sa ne dea un nr de telefon sa vb exact cum vom face , insa nu a mai dat nici un semn de viata , nici nr de telefon ....... oare era TEAPA? Varianta care a propuso el e ste legala in banci cu un credit intre firme unde isi fac o dovada , in fine ..... eu daca ii aratam dovada prin hartia eliberata de W.U clar ca acopeream nr. cu care se pot ridica bani ......asa doar pentru linistea mea . dar acum sunt asa curioasa de ce nu a mai raspuns de 2 zile , ca doar are interesul sa vanda masina nu????.....ce parere aveti?


9am168562

23 mesaje
Membru din: 4/11/2009
Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 18:58

Incredibil dar adevarat
Credeti-ma: am incercat toate metodele posibile (si legale). Aceasta

este cea mai USOARA si mai RAPIDA cale. Poti sa faci o gramada de bani,

repede si legal. Merge! E testat! Tot ce trebuie sa faci deocamdata

este sa citesti cu atentie si pana la final textul.

Eram sceptica, totusi...
In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe Internet (probabil la fel cum

faci si tu acum) cand am descoperit un articol in care se spunea ca pot

sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie initiala de

numai 60.000 de lei vechi. Imediat m-am gandit [chestia asta trebuie sa

fie vreo escrocherie]. Dar, curios fiind, am continuat sa citesc.

Articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 10.000 de lei la fiecare

din cele 6 adrese mentionate in articol. Apoi sa iti treci numele si

adresa la sfarsitul listei in pozitia a 6-a si sa publici articolul la

minim 200 de forum-uri/adrese cu anunturi pe Internet. Pur si simplu!

Dupa ce am analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa

prieteni m-am hotarat sa incerc. La urma urmei ce aveam de pierdut in

afara de 60.000 de lei vechi si 6 timbre?
Cum este si normal, la inceput eram sceptic si chiar ingrijorat in

privinta aspectului legal. Asa ca m-am interesat la PTTR si mi-au

confirmat ca intr-adevar e legal! Deci am facut infima investitie de

60.000 de lei.(vechi adica 6 ron)

Surpriza!...
Ghiciti ce s-a petrecut !!! ... Intr-un interval de 7 zile am inceput

sa primesc bani in cutia postala. Eram uluit! M-am gandit ca probabil

se va opri curand, dar banii au continuat sa vina! In prima saptamana

am primit 370.000 de lei. La sfarsitul celei de-a doua aveam 1.090.000.

In a treia saptamana stransesem 25.470.000 de lei! Si banii continua sa

vina cu repeziciune. In mod cert a meritat sa cheltui cei 60.000 de lei

si cele 6 timbre (Am cheltuit mult mai mult jucand la loto si la

bingo!). Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza. In

primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul

ca sa il aveti la indemana.
Cum?...
PASUL 1:

Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele : [M-AM ADAUGAT LA

LISTA TA], apoi impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic). Acum

iei 6 bancnote de 10.000 de lei si pui CATE UNA in FIECARE din cele 6

coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui FIECARE

coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6

plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor), fiecare

dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 10.000 de lei.

Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:


1)Ciobanu Marius Ctin,iasi,str.profesor ioan simionescu nr 6,bl d1 et 4

ap 3 ,jud iasi
2)Cristea George localitatea Topolog jud. Tulcea
3)Manea Alexandra Raluca; Bucuresti str. Aleea Dobrina nr 6 bl.49C sc.

A apt.25. sector 2.
4)Dumitru Aurel

Alexandru;jud.Giurgiu;loc.Giurgiu;str.Tineretului;bl.206;sc.b;ap.20
5)Zgripcea maria madalina. Strada Alexandru ioan cuza,nr 38

A,calimanesti,judetul VALCEA
6>POPLIUC ION.IASI STR.GRADINARI 12 BLOC E22 SC.A AP.12
PASUL 2:
Acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie

mai sus (6 devine 5, 5 devine 4,etc...). Astfel numarul 6 devine liber:

completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.Trebuie foarte clar

sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-A, vei

primi cu mult mai putini bani, pentru ca factorul de multiplicare se

diminueaza. Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si

SA TRIMITI PLICURILE, deoarece altminteri, te excluzi singur din

circuit semanind neincrederea.

PASUL 3:
Schimba ce doresti dar, pe cat se poate, incearca sa mentii articolul

cat mai aproape de original. Acum publica anuntul la cat mai multe

forum-uri/newsgroup-uri(sunt o groaza). 200 este atat cat iti trebuie

dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei

castiga! Nu e nevoie sa scrii din nou tot acest articol; poti sa

selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi in memoria

calculatorului('Copy' din meniul 'Edit'); deschizi un fisier gol cu

'notepad'('File'...'New') si inserezi textul ca sa iti adaugi numele in

pozitia a 6-a ('Edit'...'Paste'); salvezi fisierul cu extensia .txt.

Acum cauti pe Internet newsgroup-uri (forum-uri on-line, message

board-uri, site-uri de chat, de discutii) romanesti bineinteles, sau la

diverse adrese e-mail pe care le cunosti si publici articolul. Va

sugerez sa treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca

acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri.GATA!

Felicitari...
Nu ar trebui sa iti ia mai mult de 30 de secunde pentru fiecare

newsgroup! TINE MINTE : MAI MULTE NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI

BANI! TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200!

Calcule...
Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile! Daca vrei

poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de

scrisori pe care le vei primi. De ce? Din cele MINIM 200 de publicari

pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri (un exemplu

FOARTE-FOARTE mic). Deci am castigat 50.000 de lei cu numele meu pe

pozitia a 6- a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au

trimis cate o scrisoare, publica la randul lor MINIMUL de 200 de

articole cu numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si ei cate 50.000 de

lei.Eu primesc astfel 5*5*10.000 de lei = 250.000 de lei si tot asa mai

departe....
Daca fiecare participant publica articolul de MINIM 200 de ori! Si

totul cu o investitie initiala de 60.000 de lei si 6 timbre. Cand

numele tau nu se mai afla in lista poti sa repeti procedura : iei

ultima varianta a articolului si trimiti cate 10.000 de lei la adresele

care se afla in lista, punandu-ti numele pe pozitia a 6-a. Acum publici

articolul din nou de MINIM 200 de ori.
Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni intra pe Internet si

citesc aceste articole ASA CUM CITESTI TU ACUM !! Asa ca iti poti

permite 60.000 de lei sa vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da...

Unii au spus "dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un

ban?" Ce sanse sunt sa se intample asta cand ZILNIC se alatura 20-

50.000 de useri noi la Internet dintre care foarte multi citesc astfel

de anunturi si sunt dispusi sa incerce ?
JUCATI CINSTIT SI CORECT SI VETI AVEA NUMAI DE CASTIGAT!!


Fosta membra 9am.ro

127 mesaje
Membru din: 21/10/2008
Postat pe: 5 Noiembrie 2009, ora 17:51

hai ca esti nesimtita vorbim de masini nu mai incerca sa ne mai prosti cu inginerii financiare santem oameni cu scaun la cap cu studii nu pampalai


Fosta membra 9am.ro

127 mesaje
Membru din: 21/10/2008
Postat pe: 5 Noiembrie 2009, ora 18:06

Alin este un tip foarte ambitios si foarte destept el are parerile lui legate de masinile second -hand mai bune sau mai rele cu care eu dar si alti ca mine nu am fost de acord iata de ce nu mai apare pe acest topic sfaturile lui mi-au fost utile chear si mie ,fara cunostintele lui acest topic pare lipsit de substanta !!!!!!


LOLI

25 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 6 Noiembrie 2009, ora 14:42

pe mine ma interesa o parere despre ce am scris nu in mod special o parere despre Alin..... eu doar am presuspus ca are alta treaba atat......


Ninu

58 mesaje
Membru din: 27/04/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 7 Noiembrie 2009, ora 14:29

Mai bine ai pune in discutie ce tip de masini am vrea acolo-Cu banii......
Eu unul mi+as dori ,dar stiu ca nu pot deocamdata o Skoda Octavia.E o masina superba calitativ si competitiv.Deci....


Fosta membra 9am.ro

127 mesaje
Membru din: 21/10/2008
Postat pe: 8 Noiembrie 2009, ora 01:31

De la: LOLI, la data 2009-11-06 14:42:34 pe mine ma interesa o parere despre ce am scris nu in mod special o parere despre Alin..... eu doar am presuspus ca are alta treaba atat......
cred ca mai inteles gresit pe acest topic au fost pareri contra masinilor second hand pe care alin sa saturat sa le mai contra atace ,atat am avut de zis .Iata de ce in lipsa lui cred ca nu va mai fii cineva mai obiectiv in ceace priveste un automobil second hand achizitie care si eu o dezaprob dar care are si ea avantajele ei acum depinde si de buget si de cat iti poti intinde plapuma .iti urez sa alegi masina potrivita gustului si buzunarului tau !!!!!!


Fosta membra 9am.ro

127 mesaje
Membru din: 21/10/2008
Postat pe: 8 Noiembrie 2009, ora 02:06

pe orice site auto scrie clar sa nu dai bani inainte orice comerciant stie mai multe decat te-ai duce tu sa cumperi masina din occident si ca sa vezi cat de putin stii despre achizitia unei masini iti spun ca pe www.autoscout .de la cercetare A2 din 2004 motorina nu ai sa gasesti o masina de 3000 de euro (exceptie una cu volan pe dreapta si una lovita rau toate sant peste 7000 alea proaste fireste) ceva bun abia pe la mijloc vei gasi (adica din 74 de masi gasite pe la a 30 -35 erau bune dar peste 9000 euro DE CE NU A MAI RASPUNS??????? SIGUR NU EXISTA NICI O MASINA IN ITALIA !!!!!!!!!! CU SIGUR NICI UN PRIETEN TE-A SALVAT DOAR INTREBARILE TALE CARE L-AU SPERIAT


LOLI

25 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 9 Noiembrie 2009, ora 09:03

Merci Costica , asta vroiam sa aud , o parere , oricum mi-a dat senzatia a ceva ciudat , in fine .... uite am sa-ti dau aici anuntul respectiv de curiozitate , ciudat e si faptul ca e de o luna anuntul ,iar daca era adevarat masina asta nu statea mai mult de o spatamana pe site , nu-i asa? ...... www.kijiji.it/annunci/auto/annunci-siena/audi-a2-1-4-tdi/735975.... si uitat de ea ....... daca tot ai vb cu mine .....ce zici de o SKODA FABIA -2004- 70.000KM -4500 EURO - euro 4/???? 1 an garantie , fara probleme masina ........ ii ???.....e o oferta buna ???? concesionar auto desigur, ca mai bien e asa


queridabruneta

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Noiembrie 2009, ora 02:08

buna,mereu imi voi cumpara numai bmw.dupa parerea mea e una dintre cele mai bune marci de masinii din lume!


Fosta membra 9am.ro

127 mesaje
Membru din: 21/10/2008
Postat pe: 10 Noiembrie 2009, ora 17:47

Draga LOLI presupun ca skodita este un benzinar de 1,2 htp si pretul este potrivit din ce am inteles locuiesti in italia !!!!???? si masina se afla la un dealer italian !!!!???? daca este asa si mai iti ofera si garantie un an este foarte bine pe weltauto.ro vei gasi doar sase luni garantie DAR ASIGURATE CA ACEST PRET NU ESTE PENTRU EXPORT (mai ales daca este diesel ) mie mi-ar place sa cred ca este vorba de motorul de 1,4 si masina este full option sau ca ar fii la un dealer din romania dar este bine si asa


Fosta membra 9am.ro

127 mesaje
Membru din: 21/10/2008
Postat pe: 10 Noiembrie 2009, ora 17:49

De la: queridabruneta, la data 2009-11-10 02:08:56buna,mereu imi voi cumpara numai bmw.dupa parerea mea e una dintre cele mai bune marci de masinii din lume!
daca este citez ,,,, una dintre cele mai bune marci '''''' de ce nu o ei pe cea mai buna marca ......care este hai recunoaste


LOLI

25 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 10 Noiembrie 2009, ora 18:05

buna Costi ...da masina e pe benzina si e motor de 1.4 cu detoate pe ea (full) aseara am fost si am si probat-o .... zici ca e fluturas , merge extraordinar de usor , chiar ma convins si masina a fost si ingrijita , zici ca e noua , in general mai toate pe aici au cate o zgarietura , asta nu e nici zgariata , e ok ....apropo ..... exact la o saptamana dupa ce i-am cerut nr de tel . aluia cu audi de pe net , aseara mi-a raspuns zicandu-mi doar ca ...mi-a explicat deja ce am de facut .... si nici un nr de tel .... ....... deci acum mi-a dat si confirmarea ca e '' tepar'' cum zic unii ...... merci pentru pareri.


Ninu

58 mesaje
Membru din: 27/04/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 11 Noiembrie 2009, ora 14:24

Nu stiu exact ce sfat sa+ti dau,dar pot spune ca mie imi place Skoda Octavia sau favorit.Eu yic ca merita incercat.


Fosta membra 9am.ro

127 mesaje
Membru din: 21/10/2008
Postat pe: 12 Noiembrie 2009, ora 16:27

Pentru LOLI daca va cadea si varianta cu skodita te-as indruma sa cauti si paginile de net al firmelor de leasing din romania vei gasi masini foarte bune in plus prin inmatricularea in romania vei castiga si la chetuielile cu asigurarile impozitul si alte dandanale apoi eviti si taxa de prima inmatriculare in cazul unei repatrieri !!!!!


LOLI

25 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 12 Noiembrie 2009, ora 18:47

imi doresc si sper sa nu cada varianta cu Skoda sunt de acord cu tine in legatura cu inmatricularea in tara........insa mie imi trebuie cat mai repede o masina si asa m-am lungit, ca am vrut sa iau ceva ieftin la inceput ca nu era in plan chiar acum masina , ci la anu , dupa care m-am gandit ca daca iau ceva si fac un credit, macar sa merite ,, ceva bun si nu foarte scumpa .... in fine..... cum si ei lucreaza lent , deja..... ma grabesc .... acum astept raspunsu;l de la banca , d am facut cererea pentru skodita si acum mi sa si pus pata pe ea .....ca mi-a placut mult cand am probat-o.....
.......si daca ma orientam la ceva din tara , crezi ca gaseam asa ieftina ??......la mana a2a stiu ca aici in italia sunt intr-o stare mult mai buna decat masinile din tara , in primul rand sosele ... si pe urma depinde si de la cine o iei , cum a fost intretinuta , aici astia le folosesc mai mult pentru servici ,ma rog asta e partea2a .... oricum astept cu nerbdare sa vad ce-mi zice banca ....
.....cred ca Fabia merge bine la femei ca sunt mai mici decat octavia ..... eu am vrut ceva si mai mic, imi trebuie sa ma ma pot misca nu o iau doar sa ma plimb cu ea , si cam toti alearga dupa masini mai micute pentru servici si oras pentru ca gasesti mai usor loc de parcare in aglomeratiile astea si Consumul e mai mic nu?..... mai ales in oras consumi mai mult decat pe autostrada nu ???.....


Fosta membra 9am.ro

127 mesaje
Membru din: 21/10/2008
Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 21:27

din pacate este o realitate sant destule masini cu kilometrii mult mai putini decat in afara este adevarat ca soselele sant mai deosebite dar cum ai zis si tu sant masini de oras si cum si in roma sant gropi totul nu este legat decat de hotararea ta si sincer iti zic ::::: dute cu inima deschisa alege dupa suflet si nu cu mintea ca nu conteaza ce zic ceilalti important este sa iti placa tie BINE NU CHEAR CU SUFLETUL


sile30bpl

5 mesaje
Membru din: 19/12/2008
Postat pe: 14 Noiembrie 2009, ora 15:45

TEAPA 100 LA 100 BINE CA TE-AI TREZIT LA TIMP


LOLI

25 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 14 Noiembrie 2009, ora 17:38

va multumesc de pentru sfaturi si pentru pareri. ...eu stau in Siena , cam 230 km de Roma , e oras turisti dar e micut si , masina e intr-o localitate si mai micuta la 20 km de Sine , deci masina nu e prea uzata, necirculand cu ea in oras, asta ma si incantat ..... am intrat pe club skoda.ro si am vazut pe acolo preturi si km la masini ...... sunt preturi mult mai mari cu km peste 100.000 .... si nu se compara , ma gandesc ca nu iau teapa in privinta pretului comparativ cu felul in care se prezinta masina ,deci cum ai zis ..... m-am hoatar sa o iau . , merci de sfaturi .
..... nici nu ma lasam pacalita de persoana cu Audi , tocmai deasta ii cerusem nr de tel sa ma conving de mai multe..... banuieli , in afara de asta el avea pus si un nr de fix de italia si numele unui fete, si cand am sunat la nr respectiv ..... mi sa zis ca e nr inexistent ...... ....... deci pacaleala cu siguranta ..... o zi buna tuturor


9am_www

11 mesaje
Membru din: 31/10/2009
Postat pe: 15 Noiembrie 2009, ora 00:11

dacia 1100


Fosta membra 9am.ro

127 mesaje
Membru din: 21/10/2008
Postat pe: 15 Noiembrie 2009, ora 22:18

buna masina dar numai sa mai gasesti acum un sh mi-as cumpara patru tipuri de masini atentie !!!!! uitati ce ma intereseaza acum ::::: NR 1 ---- renault laguna II benzina de 1,6 sau 1,8 cam din 2002 dar ceva bun gasesc pe la 6000 de euro si cu tot cu taxe deja ma duc la pretul unui logan 1,6 nou NR 2----- aro 244 sau 243 preferabil motor toyota dar merge si peugeot ----partea proasta este ca nu prea se gasesc sh si mai sufera de hibele aro dar nici alt 4x4 nu mias cumpara in aceiasi bani NR 3 ----- iveco daily II anii 90-99 foarte fiabile usor de intretinut si cel mai interesant mai bune decat un aro camioneta , NR 4 Cap tractor ROMAN Brasov cu motor caterpillar sau renault acesta alegere din urma sa dovedit cea mai eficace pentru camionagii de curse nationale (in special regionale folosite la transport de fier cereale sau utilaje de constructii) ele beneficiaza de un pret bun de SH mai ingrijite decat un iveco la aceiasi bani 7500 sau 14000euro cel modernizat la un important service specializat


Fosta membra 9am.ro

127 mesaje
Membru din: 21/10/2008
Postat pe: 15 Noiembrie 2009, ora 23:10

am uitat de matiz si logan SH !!!!!!!!!!!!! am lasat spre exemplificare si cateva poze cu aceste masini in prima mea galerie foto


pink_

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 10:41

Buna ziua

M-ar interesa sa cumpar matiz, 2000 euro , inmatriculata etc...
:)


LOLI

25 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 16:08

buna Costi.....'' am notat'' cam ce ai prefera tu , chiar vrei sa-ti cumperi o masina sau doar ai scris cam ce ai prefera in cazul in care ti-ai achizitiona o masina???....cu ce scop ti-ai lua un cap tractor ??? .... pentru ca ti-ar fi de folos neapratat ?... sau doar asa?? ...... ..., bun si legat de renalt sau peugeot..... astea sunt masini cu aspect foarte frumos si din punctul meu de vedere ,un designe reusit , insa sunt masini Frantuzesti si se zice ca sunt cam slabute si au un consum cam mare ,,,,chiar si un peugeot 206 cu un motor de 1.4...... din ce am vazut eu in cautarile mele, avea un consunm de 8.5 in oras ,deci nu prea convenabil , nu mai zic cant combustibil ar consuma la motor de 1,8....... si m-am interesat de astea ca eu chiar pusesem oki pe un peugeot 206 ..... sfaturile care le-am primit de la mai multe persoane au fost sa-mi iau o masina cu un motot nemtesc .... sti cum se zeice, ca astea ar fi masini bune ..... Audi , Volsw..., Skoda ..., printre altele si Opelul...ma rog si inca alte cateva marci ..., bineteles ca eu m-am oprit la ce mi sa parut convenabil si la ce mi-am putut permite .... astea sunt doar pareri generale despre masinile .
..... Skodita o iau, gata , sa aprobat , e a mea, fac actele la banca saptamana asta si am luat-o
si uite ca am sa ma uit pe aici de un Renaul laguna 1.6 , 1.8 din 2000 cum ai zis tu sa vedem ce gasesc ....o sa-ti arat... ciao , o zi buna...


Fosta membra 9am.ro

127 mesaje
Membru din: 21/10/2008
Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 18:03

eeee NR 1-- ma intereseaza un matiz pentru sotie (zice ca este prea mare loganul) sau un aro 244 cu motor de peugeot sau toyota (pentru vanatoare) poate fac un schimb cu loganul , stiu eu????!!! NR 2---- apoi eu mi-am cumparat noul logan 1,6 16 valve ...... cam consuma fata de loganul meu diesel (care este exceptional in oras doar sotiei nu ai place ))l-am preferat in defavoarea oricarui vehicol second hand fie el si nemtesc (iar mitul nemtesc a apus demult ) . din simplu motiv ca acestea nu au garantie pe cand un autoturism nou da NR 3 IVECO DAILY pentru tata la cherhana NR 4 de ce cap tractor roman ???? pai poate renunt la marinarie si ma apuc de transport rutier stiu eu GLUMEAM am pe cineva care are doua mercedes actros o investitie de peste 100 mii de euro in conditiile in care transporta cereale /fier vechii / balastru nu prea au facut curse decat regionale o investitie costisitoare daca te gandesti ca nu fac bani constant .Asteptand combina in brazda sa recolteze sa dai un minim de 25-30mii pe un cap tractor cam a ajuns lux in romania iveco stralis/ eurotech 10 15mii euro are multi km 600-700mii ceva dotari in plus dar ce te incalzeste ca tot frig este noaptea ca intrun roman reconditionat la acelasi pret dar mai putin rulat si dotat iar in camp la balastru sau la fier vechii diferenta de 50 mii de euro pentru doua masini +semiremorca nu prea se cunoaste decat la buzunar . .


LOLI

25 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 15:39

eeee acum inteleg da ai zis ceva de renaul laguna ..... am gasit , daca vrei iti arat , din 2002 cum ai zis tu insa numai cu motor de 1,9 ....sa inteleg ca esti din constanta???... ...uite iti pun aici cateva anunturi sa te uiti de curiozitate .........

www.car4you.it/auto-usate/annuncio/RENAULT/Laguna/usato/gasolio/...

www.cuboauto.it/annunci/auto-usata-renault-laguna-159014.html#


www.cuboauto.it/annunci/auto-usata-renault-laguna-318941.html#


www.cuboauto.it/annunci/auto-usata-renault-laguna-317527.html#

www.cuboauto.it/annunci/auto-usata-renault-laguna-135240.html#

erau o gramada iti inchipui , doar sa vezi si tu





Pagini: << 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului ce masina ti`ai cumpara?
Mergi la: