back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Conceperea copiilor cu sexul dorit

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

964 mesaje
Membru din: 7/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Mai 2009, ora 10:30

De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-08 19:41:24Un raspuns simplu:

-O femeie multumita, face baieti-

-O femeie folosita, face fete-

Daca vrei sa ai baieti, fa-ti femeia fericita!


Daca nu ai cunostintele necesare, te rog sa te abti, este mai intelept. O femeie multumita sau nemultumita va face un copil, fie baiat, fie fata, in functie de ... "dotarile" barbatului. Punct. Ce te face sa crezi ca daca are un baiat este mai fericita? Si ce te face sa crezi ca daca are o fata este nefericita?


Religia este o rãmãºiþã a copilãriei inteligenþei noastre, ea se va stinge pe mãsurã ce adoptãm raþiunea ºi ºtiinþa ca principii directoare. Am ceva mai bun de oferit in locul religiei: propria vointa, libera alegere si increderea in propriile puteri.
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Mai 2009, ora 17:29

Dorin
Nu ai citit atent. Esti un pic in afara problemei. Citi copii ai?
Te rog citeste mai atent raspunsul, care este simplu.
Daca vrei lamuriri intreaba-ma.


Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Mai 2009, ora 17:35

Da o femeie care are baieti este mai fericita, ca baietii o iubesc mai mult decit fetele.
Fetele iubesc mai mult tatal.
Asta este natura umana, de mii de ani, si nu se mai schimba.
Daca ai nevasta, datoria ta este s-o faci fericita.
Daca nu ai insoara-te cit mai repede!


Fosta membra 9am.ro

964 mesaje
Membru din: 7/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Mai 2009, ora 17:41

De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-10 17:29:47Dorin
Nu ai citit atent. Esti un pic in afara problemei. Citi copii ai?
Te rog citeste mai atent raspunsul, care este simplu.
Daca vrei lamuriri intreaba-ma.

ok. Lamureste-ma si pe mine cu date stiintifice pozitia ta, si nu cu o asemenea supozitie. O sa am un copil in curand.


Religia este o rãmãºiþã a copilãriei inteligenþei noastre, ea se va stinge pe mãsurã ce adoptãm raþiunea ºi ºtiinþa ca principii directoare. Am ceva mai bun de oferit in locul religiei: propria vointa, libera alegere si increderea in propriile puteri.
Fosta membra 9am.ro

964 mesaje
Membru din: 7/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Mai 2009, ora 17:46

De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-10 17:35:30Da o femeie care are baieti este mai fericita, ca baietii o iubesc mai mult decit fetele.


Fetele iubesc mai mult tatal.


Asta este natura umana, de mii de ani, si nu se mai schimba.


Daca ai nevasta, datoria ta este s-o faci fericita.


Daca nu ai insoara-te cit mai repede!



Pai ce legatura are asta cu sexul copilului? Explica-te! Nu poti pur si simplu programa un copil cu sexul dorit. Repet, tine de "dotarile" barbatului. Spui ceva de genul ca, fetele sunt inferioare si baietii sunt superiori. Spui ceva de genul ca, femeile care au fete sunt nefericite (!!!!) si daca au baieti sunt fericite(!!!) . Eu n-am mai auzit de asa ceva. Cu greu ma abtin sa te calific intr-o anumita categorie.


Religia este o rãmãºiþã a copilãriei inteligenþei noastre, ea se va stinge pe mãsurã ce adoptãm raþiunea ºi ºtiinþa ca principii directoare. Am ceva mai bun de oferit in locul religiei: propria vointa, libera alegere si increderea in propriile puteri.
Fosta membra 9am.ro

1639 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Mangalia

Postat pe: 10 Mai 2009, ora 17:54

De la: Dorin_Ilie, la data 2009-05-10 10:30:00
De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-08 19:41:24Un raspuns simplu:
-O femeie multumita, face baieti-
-O femeie folosita, face fete-
Daca vrei sa ai baieti, fa-ti femeia fericita!

Daca nu ai cunostintele necesare, te rog sa te abti, este mai intelept. O femeie multumita sau nemultumita va face un copil, fie baiat, fie fata, in functie de ... "dotarile" barbatului. Punct. Ce te face sa crezi ca daca are un baiat este mai fericita? Si ce te face sa crezi ca daca are o fata este nefericita?


Mie mi-a placut mult de tot replica lui radita09_telus_ !!!
Mie mi s-a parut un "apopo general " adresat barbatilor in sensul de a-si respecta femeia pe care o au alaturi...si in felul acesta vor avea ceea ce-si doresc
Toti barbatii isi doresc urmasi baieti ...nu?

Frumoasa replica radita09_telus_!


Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Mai 2009, ora 17:58

Camelia
Ai copii? Avem nevoie de raspunsul tau ca femeie!
Dupa aceea intram in detalii.


Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Mai 2009, ora 18:00

Dorin
Daca un copil a fost deja conceput, este prea tirziu raspunsul meu.
Dar pentru urmatorul copil te va ajuta.


Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Mai 2009, ora 18:01

Eu am 5 baieti si 3 fete, asa ca stiu si eu ceva!


Fosta membra 9am.ro

964 mesaje
Membru din: 7/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Mai 2009, ora 18:08

De la: CAMELYA_, la data 2009-05-10 17:54:18
De la: Dorin_Ilie, la data 2009-05-10 10:30:00
De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-08 19:41:24Un raspuns simplu:

-O femeie multumita, face baieti-

-O femeie folosita, face fete-

Daca vrei sa ai baieti, fa-ti femeia fericita!


Daca nu ai cunostintele necesare, te rog sa te abti, este mai intelept. O femeie multumita sau nemultumita va face un copil, fie baiat, fie fata, in functie de ... "dotarile" barbatului. Punct. Ce te face sa crezi ca daca are un baiat este mai fericita? Si ce te face sa crezi ca daca are o fata este nefericita?




Mie mi-a placut mult de tot replica lui radita09_telus_ !!!

Mie mi s-a parut un "apopo general " adresat barbatilor in sensul de a-si respecta femeia pe care o au alaturi...si in felul acesta vor avea ceea ce-si doresc

Toti barbatii isi doresc urmasi baieti ...nu?



Frumoasa replica radita09_telus_!


Camelia, nu-mi vine sa cred ca tu ca femeie poti sa spui asa ceva. Da, barbatul isi doreste sa aibe un baiat ca urmas, dar asta nu are nimic in comun cu conceperea sexului viitorului copil.
Adica toate femeile din lumea asta care au fete sunt ... nefericite? Poate numai in familii de mediocrii, de cele mai multe ori in familii cu educatie zero, mai poti auzi asa ceva, si asta nu din cauza ei, si din cauza dobitocului de barbat care se crede mai "mascul" sau mai "soricel" daca are baiat sau fata. Imi vine sa rad si sa plang in acelasi timp ca imi este dat sa mai aud asemenea lucruri in 2009. Am crezut ca reusim sa depasim aceste mentalitati.


Religia este o rãmãºiþã a copilãriei inteligenþei noastre, ea se va stinge pe mãsurã ce adoptãm raþiunea ºi ºtiinþa ca principii directoare. Am ceva mai bun de oferit in locul religiei: propria vointa, libera alegere si increderea in propriile puteri.
Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Mai 2009, ora 18:08

De la: CAMELYA_, la data 2009-05-10 17:54:18
De la: Dorin_Ilie, la data 2009-05-10 10:30:00
De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-08 19:41:24Un raspuns simplu:
-O femeie multumita, face baieti-
-O femeie folosita, face fete-
Daca vrei sa ai baieti, fa-ti femeia fericita!

Daca nu ai cunostintele necesare, te rog sa te abti, este mai intelept. O femeie multumita sau nemultumita va face un copil, fie baiat, fie fata, in functie de ... "dotarile" barbatului. Punct. Ce te face sa crezi ca daca are un baiat este mai fericita? Si ce te face sa crezi ca daca are o fata este nefericita?


Mie mi-a placut mult de tot replica lui radita09_telus_ !!!
Mie mi s-a parut un "apopo general " adresat barbatilor in sensul de a-si respecta femeia pe care o au alaturi...si in felul acesta vor avea ceea ce-si doresc
Toti barbatii isi doresc urmasi baieti ...nu?

Frumoasa replica radita09_telus_!


Camy, din pãcate ºi din nefericire, Rãdiþã nu la ce spui tu se referea! El nu vorbea la figurat!
Sunt doar elucubaþii....spuse de cineva care nu are nici cea mai vagã idee cã determinarea sexului viitorului copil, nu are absolut nici o legãturã cu "fericirea" pe care o are femeia în timpul actului sexual (la conceperea unui copil) . Sunt femei care în urma unui viol au dat naºtere unor copii, atât fete cât ºi bãieþi! Este exclus sã spui despre o femeie care în urma unui viol a dat naºtere unui bãiat....cum cã i-ar fi plãcut sã fie violatã!!!
Mie cel puþin "mi se apleacã" atunci când vãd astfel de aberaþii!!!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Mai 2009, ora 18:11

De la: dany_sw33tyn, la data 2008-08-16 16:08:20Ce determina sexul copilului

Fiecare celula a corpului uman (exceptand celulele sexuale) are 46 cromozomi, din care 44 nu au legatura cu sexul, pe cand 2 cromozomi simbolizati cu X si Y sunt specifici sexului, asa cum am aratat mai inainte. Astfel, o celula din corpul femeii este caracterizata prin formula 44 + XX cromozomi, in timp ce la barbat celula este caracterizata prin formula 44 + XY cromozomi.
In organele reproducatoare, ovarul femeii si testiculul barbatului, celulele care dau nastere gametilor se divid dupa tipul de diviziune meioza, in urma careia numarul de cromozomi ai celulelor sexuale rezultate este redus la jumatate. Asadar, in ovar se produce un singur fel de celule (ovule) caracterizate prin formula 22 + X cromozomi, iar in testicule se produc doua feluri de celule (spermatozoizi). Jumatate din numarul total de celule sunt spermatozoizi cu 22 + X cromozomi, iar cealalta jumatate sunt spermatozoizi cu 22 + Y cromozomi.
Prin urmare, sexul copilului este determinat de felul cromozomului (X sau Y) ce intra in alcatuirea spermatozoidului care parcurge efectiv procesul fecundatiei, stiind ca dintre numerosii spermatozoizi existenti, doar unul singur fuzioneaza cu ovulul.
Astfel, daca ovulul (22 + X cromozomi) se uneste cu un spermatozoid ce are 22 + Y cromozomi, va rezulta o celula-ou cu 44 + XY cromozomi, formula valabila pentru copil – baiat.
Daca insa ovulul (22 + X cromozomi) se uneste cu un spermatozoid ce are 22 + X cromozomi, va rezulta o celula-ou cu 44 + XX cromozomi, formula valabila pentru copil – fata.
Referitor la probabilitatea de a se produce una sau alta dintre combinatiile mentionate, fac precizarea ca pana la aceasta lucrare s-a considerat ca asemenea combinatii au loc cu totul intamplator, fara influenta directa a unor factori. Nimic nu este mai fals decat aceasta ipoteza. Cum s-ar putea admite ca perpetuarea speciilor este un fenomen intamplator, cand realitatea inconjuratoare ne arata contrariul? Astfel, la om, si nu numai la el, numarul indivizilor de sex masculin este mereu aproape egal cu numarul indivizilor de sex feminin. Se nasc aproximativ 51 de baieti la 50 de fete, realizandu-se raportul de aproape 1:1. Prin urmare, este exclus sa fie intamplator un fenomen care se desfasoara in asa fel incat de milioane de ani se mentine intre sexe un echilibru numeric relativ perfect. De aici se poate desprinde concluzia ca, in realitate, exista cu siguranta anumiti factori care decid felul sexului si despre care urmeaza sa scriu la locul potrivit al acestei lucrari.


Acesta este rãspunsul CORECT !!!!!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Mai 2009, ora 18:26

Dora
Hai spune-ne si noua cum ti-ai arinjat tu cromozomii ca sa ai baiat?


Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Mai 2009, ora 18:29

Dorin
Iti multumesc de clasificare! Dar pentru cultura ta generala, am 20 de ani de scoala, asa ca nu ma consider un dobitoc!


Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Mai 2009, ora 18:33

De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-10 18:26:38Dora
Hai spune-ne si noua cum ti-ai arinjat tu cromozomii ca sa ai baiat?


Poþi sã citeºti singur mai sus ce se întâmplã! Eu nu am aranjat nimic!
Dar este o mare aberaþie sã spui, cã dacã sexul copilului este fatã, atunci în momentul conceperii copilului, (pentru cã atunci se determinã ºi dacã va fi fetiþã sau bãiat)...femeia nu a fost fericitã...sau invers, dacã sexul copilului va fi bãiat...sã spui cã ea a fost fericitã....
Am nãscut atât fetiþã cât ºi bãiat! Ceea ce ai spus tu, repet, este o ABERAÞIE, care nu are nici o legãturã cu determinarea sexului unui copil! Asta-i bistoº!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 10 Mai 2009, ora 18:38

Numarul anilor de scoala nu este intotdeauna direct proportional cu inteligenta........de aceea au ajuns in posturi inalte unii numai pentru ca si-au luat masterele si doctoratele pe bani......Asa ca lauda-te cu altceva...eventual cu coeficientul de inteligenta IQ sau EQ (emotional Q) care este mai important ......


Fosta membra 9am.ro

964 mesaje
Membru din: 7/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Mai 2009, ora 18:40

De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-10 18:29:35Dorin
Iti multumesc de clasificare! Dar pentru cultura ta generala, am 20 de ani de scoala, asa ca nu ma consider un dobitoc!

Pai bine mai Radita, dupa 20 de ani de scoala mai gandesti ca bunicii? Hai ca pe ei ii inteleg, nu aveau cunostintele necesare, dar de la tine speram altceva. Imi pare rau ca uneori mai "apas pedala", dar ... .


Religia este o rãmãºiþã a copilãriei inteligenþei noastre, ea se va stinge pe mãsurã ce adoptãm raþiunea ºi ºtiinþa ca principii directoare. Am ceva mai bun de oferit in locul religiei: propria vointa, libera alegere si increderea in propriile puteri.
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Mai 2009, ora 18:41

Sa nu uitam ca organismul uman este acelasi din momentul creatiei si pina azi.
Pina si animalele pot fi reglate genetic.
Ce aberatii, nu stiti ce vorbiti!
Sau mai bine zis, slab informati.
Daca vreti sa va deschideti mintea mai vorbim daca nu...


Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Mai 2009, ora 18:46

De la: blackjack, la data 2009-05-10 18:38:50Numarul anilor de scoala nu este intotdeauna direct proportional cu inteligenta........de aceea au ajuns in posturi inalte unii numai pentru ca si-au luat masterele si doctoratele pe bani......Asa ca lauda-te cu altceva...eventual cu coeficientul de inteligenta IQ sau EQ (emotional Q) care este mai important ......

De acord cu tine: dar scoala te invata cum sa inveti. Atit cit traiesti tot inveti. Fiind un refractar nu vei invata nimic. Problemele trebuiesc studiate din toate unghiurile, si abia dupa acea dai verdictul.
Dora
Iti voi da si tie raspunsul imediat.


Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Mai 2009, ora 18:47

De la: blackjack, la data 2009-05-10 18:38:50Numarul anilor de scoala nu este intotdeauna direct proportional cu inteligenta........de aceea au ajuns in posturi inalte unii numai pentru ca si-au luat masterele si doctoratele pe bani......Asa ca lauda-te cu altceva...eventual cu coeficientul de inteligenta IQ sau EQ (emotional Q) care este mai important ......


Ce sã mai....?! Sã facã bine sã mai citeascã...ºi dupã sã-ºi dea cu pãrerea! Poþi sã ai 20 de copii....determinarea sexului acestora, nu are nici o legãturã cu anii de ºcoalã fãcuþi, IQ, EQ, plãcerea care o au cei doi în timpul actului sexual sau lipsa ei....etc.
Dar poate ne lumineazã în marea lui ºtiinþã, cum poate nevastã-sa, sau el sã-i comande unei celule nou formate, sã devinã fetiþã sau bãiat! Zãu cã-i de râs!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Mai 2009, ora 19:01

Dorin
Considerind ce am scris mai sus: organismul omenesc este acelas de la creatie pina azi, imi permite sa trag niste concluzii logice.
1. Adam si Eva au primit o porunca:"Cresteti, inmultiti-va si umpleti pamintul", si au avut baieti si fete.
2. Cind Iacov merge ca sluga la socru lui Laban, il insala pe acesta, punind nuiele jupuite in fata oilor, si oile faceau miei baltati si invers. Folosind acest procedeu "rudimentar"-zicem noi-aproape ca l-a saracit pe socru.
3. In anii nostri auzeam femeile batrine: "Ia in brate, fata, copilasul asta ca sa faci si tu un baiat", sau invers.
4. Instinctiv se facea o selectie genetica.
5. Daca sti sa-ti aduci femeia la extaz, s-o faci fericita sexual, ai toate sansele sa ai un baiat.
6. Doar folosind femeia ca un obiect al satisfactiei tale sexuale, si lasind-o nepasatoare, iti va aduce negresit o fata. Nu uita o femeie are nevoie de un timp mai lung ca sa intre in combinatie. Un barbat, in 5 minute a terminat treaba. Unele femei au nevoie de 30 de minute.
Te-am iluminat un pic?


Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Mai 2009, ora 19:05

Dora
Hai fi sincera!
Cind ai fost mai fericita?
Cind ai facut fata ori baiatul?


Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Mai 2009, ora 19:05

De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-10 19:01:31Dorin
Considerind ce am scris mai sus: organismul omenesc este acelas de la creatie pina azi, imi permite sa trag niste concluzii logice.
1. Adam si Eva au primit o porunca:"Cresteti, inmultiti-va si umpleti pamintul", si au avut baieti si fete.
2. Cind Iacov merge ca sluga la socru lui Laban, il insala pe acesta, punind nuiele jupuite in fata oilor, si oile faceau miei baltati si invers. Folosind acest procedeu "rudimentar"-zicem noi-aproape ca l-a saracit pe socru.
3. In anii nostri auzeam femeile batrine: "Ia in brate, fata, copilasul asta ca sa faci si tu un baiat", sau invers.
4. Instinctiv se facea o selectie genetica.
5. Daca sti sa-ti aduci femeia la extaz, s-o faci fericita sexual, ai toate sansele sa ai un baiat.
6. Doar folosind femeia ca un obiect al satisfactiei tale sexuale, si lasind-o nepasatoare, iti va aduce negresit o fata. Nu uita o femeie are nevoie de un timp mai lung ca sa intre in combinatie. Un barbat, in 5 minute a terminat treaba. Unele femei au nevoie de 30 de minute.
Te-am iluminat un pic?


Rãdiþã, îþi spun, din proprie experienþã: ce spui tu aici, "it"s bullshit!!!" Crede-mã!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Mai 2009, ora 19:07

De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-10 19:05:00Dora
Hai fi sincera!
Cind ai fost mai fericita?
Cind ai facut fata ori baiatul?

Deja þi-am rãspuns: bullshit!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
Fosta membra 9am.ro

5013 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 10 Mai 2009, ora 19:25

De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-10 18:01:58Eu am 5 baieti si 3 fete, asa ca stiu si eu ceva!

adica de 5 ori ai multumito si de 3 ori ai folosit-o


Fosta membra 9am.ro

964 mesaje
Membru din: 7/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Mai 2009, ora 19:36

De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-10 19:01:311. Adam si Eva au primit o porunca:"Cresteti, inmultiti-va si umpleti pamintul", si au avut baieti si fete.



Inteleg de la ce "teorie" ai plecat.

De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-10 19:01:31

3. In anii nostri auzeam femeile batrine: "Ia in brate, fata, copilasul asta ca sa faci si tu un baiat", sau invers.


Pai eu ce-ti spuneam mai sus, ii inteleg pe cei batrani, dar pe tine dupa 20 de ani de scoala ... .

De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-10 19:01:31.


5. Daca sti sa-ti aduci femeia la extaz, s-o faci fericita sexual, ai toate sansele sa ai un baiat.

Te rog sa nu mai faci asemenea afirmatii, recunoaste odata ca nu este adevarat.

De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-10 19:01:31.6. Doar folosind femeia ca un obiect al satisfactiei tale sexuale, si lasind-o nepasatoare, iti va aduce negresit o fata. Nu uita o femeie are nevoie de un timp mai lung ca sa intre in combinatie. Un barbat, in 5 minute a terminat treaba. Unele femei au nevoie de 30 de minute.[/quote]

Am crezut ca vi cu nu stiu ce date stiintifice si tu ma iei cu ... Biblia. Este alegerea ta, eu cred ce spune stiinta.





Religia este o rãmãºiþã a copilãriei inteligenþei noastre, ea se va stinge pe mãsurã ce adoptãm raþiunea ºi ºtiinþa ca principii directoare. Am ceva mai bun de oferit in locul religiei: propria vointa, libera alegere si increderea in propriile puteri.
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Mai 2009, ora 19:44

De la: aadnanaaa, la data 2009-05-10 19:25:05
De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-10 18:01:58Eu am 5 baieti si 3 fete, asa ca stiu si eu ceva!

adica de 5 ori ai multumito si de 3 ori ai folosit-o

Exact.
Eu cel putin sint sincer, dar voi tot o dati cotita.
Ce tot va ascundeti dupa deget.
Dora nu este sincera oricum.


Fosta membra 9am.ro

5013 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 10 Mai 2009, ora 19:46

De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-10 19:44:15
De la: aadnanaaa, la data 2009-05-10 19:25:05
De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-10 18:01:58Eu am 5 baieti si 3 fete, asa ca stiu si eu ceva!

adica de 5 ori ai multumito si de 3 ori ai folosit-o

Exact.
Eu cel putin sint sincer, dar voi tot o dati cotita.
Ce tot va ascundeti dupa deget.
Dora nu este sincera oricum.

Ce nasol o dai! Doamne ce tampenii spui.Si tu esti constient ca ai folosit-o si ea la fel ce porcarie


Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Mai 2009, ora 19:48

Dorin
Si ce este stiinta.
Sint date stiintifice in limbaj arhaic acolo.
Citeste mai atent.
Acolo gasesti: istorie, politica sociologie, filozofie,genetica,astronomie etc. Singura problema, limbajuj este arhaic.


Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Mai 2009, ora 19:52

De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-10 19:44:15
De la: aadnanaaa, la data 2009-05-10 19:25:05
De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-10 18:01:58Eu am 5 baieti si 3 fete, asa ca stiu si eu ceva!

adica de 5 ori ai multumito si de 3 ori ai folosit-o

Exact.
Eu cel putin sint sincer, dar voi tot o dati cotita.
Ce tot va ascundeti dupa deget.
Dora nu este sincera oricum.


Nu pot sã cred cã în sec. XXI, încã mai sunt indivizi care sã mai poatã sã scoatã asemenea inepþii!!!!!
Mã faci pe mine mincinoasã, în încercarea ta de a discredita ºtiinþa, în special genetica.
Înþelege o datã pentru totdeauna cã plãcerea care o simte partenera în timpul concepþiei unui copil, nu are absolut nici o legãturã cu determinarea sexului acelui bebeluº! E o mare nesimþire din partea ta sã faci astfel de afirmaþii nefondate!
În loc sã mã faci pe mine mincinoasã mai bine ai pune mâna ºi ai citii! Ruºine sã-þi fie!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
Pagini: << 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Conceperea copiilor cu sexul dorit
Mergi la: