back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Work agency??? ce trebuie sa stiti sa nu luati teapa!

 


 
 
9am_3902

6 mesaje
Membru din: 5/05/2014
Postat pe: 12 Martie 2015, ora 23:38

WORK AGENCY…….de fapt,mai exact CODENY REALJOB MIOVENI,inafara de faptul ca ofertele acelea ‘’super valabile’’ sunt identice,exista destule puncte care atesta ca de fapt aceasta firma WORK AGENCY asa cum apare pe sitte-urile de recrutare este parte din ceea ce este CODENY REALJOB din Mioveni.Aceeasi dna CONSTANTIN CORNELIA MONICA sta in spatele acestor escrocherii ce merg de minune in tara asta.
Cum sa spui ca firma asta este strict din Italia si nu are intermediari,niste mincinosi si ordinari care de cand lucreaza in acest stil au pacalit ‘’n’’ persoane sub diferite nume,cu documentatii false si nelegale si tot continua sub orice metode sa faca ilegalitati.
Numai minciuni si documentatii ilegale care nu exista si nu se pot verifica,asa lucreaza acesti nemernici:
‘’TOTAL FINA ELF
Via Rettifilo al Bravo 25180027
Frattamaggiore Napoli
Portita I.V.A 00745171215
Tel. Lb.Romana 0039.346.955.9221 sau 0748.509.741

Personal feminine, masculin, si cupluri pentru munci agricole de sezon
Varsta cuprinsa intre 18-50 ani
Recoltat fructe-legume de sezon in sere broccoli capsuni, conopida
Salariu 30 euro/8 ore lucrate.
Ore suplimentare 4 euro/ora
Masa nu este asigurata dar sunt conditii decente de gatit utilate
Cazarea costa 100 euro/luna si este oprita din salariu
Limba italiana nu este obligatorie dar constituie un avantaj

Transportul pana in Italia este suportat de catre angajat (dvs) si este organizat din locatia dvs
Comisionul Agentiei este de 100 euro,pe care platiti in ziua plecarii la urcarea in autocar
Avand in vedere faptul ca este transport organizat cu autocarul trebuie sa va trimiteti la noi 10 euro din pretul biletului de autocar pentru rezervare bilet,avand garantia atat dvs cat si noi ca mergti si locul din autocar nu ramane neocupat
Daca sunteti de acord cu oferta transmisa, trimiteti actele necesare de mai jos pe e-mail ca sa putem completa documentele pe care si dvs le semnati contractual in Italia la angajare
ACTE NECESARE --COPIE CARTE IDENTITATE
--CAZIER JUDICIAR.
--ADEVERINTA MEDIC FAMILIE –clinic sanatoas si apta munca
ACTELE SE DEPUN PE E-MAIL benyjobs93@gmail.com
Pentru alte intrebari sunati
TELEFONIC LA NR 0039.346.955.9221 SAU 0748.509.741 PENTRU LIMBA ROMANA’’

Acestea sunt ‘’rahaturile’’ cu care pacalesc atatea persoane,cu aceste falsitati grosolane profita de disperarea si durerea oamenilor care pica in plasa lor.
Cand mai apelati la ei sau mai primiti oferte de munca sa le cereti date concrete si exacte si aici si in tara straina cu documente valabile si legale,nu cu toate rahaturile de oferte puse pe netjobs,tocmai.ro,jooble,jobcrawler si alte sitte-uri,nu se merita sa aruncati niste bani in buzunarele lor pe minciuni ordinare si sa ajungeti pe mana unor persoane straine care doar va exploateaza si nu va alegeti cu nimic,unde va mai expuneti si la alte pericole.
Fiti atenti la tot ce vi se vinde,nu va costa nimic sa va interesati inainte sa va aruncati in plasa acestor nemernici care isi ascut glasul cand va promit vise,credeti ca strainii nu au de munca in tara lor si au nevoie de noi,noi ne ducem peste ei si acesti nemernici si profitori recurg la tot felul de chichite sa isi indese buzunarele cu banii aruncati de cei neinformati care pica in aceasta vrajba.


Aceasta WORK AGENCY este alta parte a CODENY REALJOB,a ceea ce a fost VYD OFFER LOGIC si ce o mai fi fost.....nu sunt decat iluzii si atat si persoanele care stau in spatele acestor firme abia asteapta sa profite de neinformarea celor ce pica in plasa lor.

Aceasta este o intrebare de a mea adresata dnei CONSTANTIN sau dlui DEROLEDE sau dnei MIROIU,depinde cine vrea sa imi raspunda,dar la care nu am primit raspuns...concluziile le trageti singuri:
‘’
me
To Office Bens Today at 12:07 AM
Ce mai faceti dna Monica? m-ati uitat,nu prea va mai merge cu tepele sau s-a cam prins lumea de ceea ce faceti?
imi vine sa rad,firma asta WORK AGENCY este o noua inventie de a atrage persoanele in ispita obtinerii asa ziselor locuri de munca in italia,mai exact Napoli,ca acolo se poate,acolo e orasul tuturor posibilitatilor,de CODENY s-a cam prins lumea si acum iesiti pe piata cu WORK AGENCY.....vai de mine,e o firma strict pe Italia,nu are intermediari....ma faci sa rad de prostiile si marsaviile care le scoateti pe gura de ani de zile...si Beny asta cine e? cumva vreo ruda cu procente din castiguri? hmmm,aceleasi oferte rupte din filele vechi cu care aruncati in persoane nevinovate,sa va fie rusine,sunteti o rusine mizera dna Constantin! Asa cum am spus si ma repet,sunt si o sa fiu intotdeauna in umbra a ceea ce faceti,asa cum intotdeauna v-am spus sa nu va bateti joc de mine si a-ti facut-o cu varf si indesat,mereu o sa fiu acel om dar de care sa nu uitati ca v-ati batut joc si o stiti prea bine....sa nu uitati ca v-am repetat de mii de ori sa nu ma pacaliti,nu a fost onest ca a-ti facut asta si nu eram genul de care sa va bateti joc de mine,a-ti preferat fuga si nu e bine!’’

Mare atentie la acesti nemernici,pe care sincer eu nu dau 2 bani,sunt satul de raul facut si ii astept sa ma confrunte,i-am tot rugat dar nu au curaj,prefera fuga!


Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului WORK AGENCY??? Ce trebuie sa stiti sa nu luati teapa!
Mergi la: