back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce program de contabilitate sa instalez?

 


 
 
pmarius1

1 mesaj
Membru din: 26/08/2014
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 August 2014, ora 12:18

Buna! Am inceput inca o data acest subiect fiindca raspunsurile din tema "programe de contabilitate" nu m-au lamurit. Am deschis o companie de turism. Suntem o intreprindere mica (pana la 10 persoane). Acum am nevoie de un program de contabilitate. Am gasit multe informatii despre SAGA, Ciel si Winmentor. Dar nu ma pot hotari la nici una. Ciel multi considera incomplet si SAGA are limitarile ei. Winmentor e prea scump pentru compania mea. Mai exista si alta varianta mai buna?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1909 mesaje
Membru din: 11/05/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 27 August 2014, ora 13:03

Domnul Marius.... nu exista un organism/asociatie al/a micilor intreprinzatori? Ei ar trebui sa te lamureasca in aceasta privinta, inclusiv ei ar putea avea un program personal la care sa aiba acces cei ce fac parte din sistem.

Poti sa te interesezi la finante, si ei sunt in masura sa te consilieze, mai ales ca declaratiile le vei depune si catre ei. Unele declaratii sunt stas, probabil le poti accede pe propriul lor site.

Intereseaza-te ce trebuie sa iti faca programul pe care ai dori sa il instalezi in firma ta (clienti, furnizori, facturare, achizitii, plati, statistici samd).... si in functie de cerinte, iti alegi unul. Depinde cate din optiunile programului vei folosi, poate nu este necesar sa achizitionezi cel mai scump de pe piata, nu e obligatoriu sa te si satisfaca!

Bafta si sa ne tii la curent! Eu personal , folosesc programul pus la dispozitie de organismul ce m-a insotit in procedura de creeere a societatii. Dar eu nu sunt in Romania, deci difera sistemele. Vezi tu !

Raporteaza abuz de limbaj
Constiinta si oglinda sa nu va lipseasca la niciun drum ! Nu este datoria mea sa te conving ca ceea ce iti spun eu exista , ci doar sa iti spun ca exista. Nu este datoria mea sa te schimb. Fiecare are datoria sa se schimbe fara interventia externa sie insusi/insasi.
Fosta membra 9am.ro

1909 mesaje
Membru din: 11/05/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 27 August 2014, ora 13:07

Ce mai pot si stiu sa iti spun, domnul Marius, este ca pe Ciel am lucrat si eu o perioada , inclusiv ultima actualizare la scoala aici tot in Ciel am efectuat-o. Multe companii il utilizeaza inca, dar si SAGA e in voga. Io personal fusesem multumita de Ciel.

Raporteaza abuz de limbaj
Constiinta si oglinda sa nu va lipseasca la niciun drum ! Nu este datoria mea sa te conving ca ceea ce iti spun eu exista , ci doar sa iti spun ca exista. Nu este datoria mea sa te schimb. Fiecare are datoria sa se schimbe fara interventia externa sie insusi/insasi.
transart

5 mesaje
Membru din: 10/04/2015
Oras: Cluj

Postat pe: 10 Aprilie 2015, ora 12:32

Trebuie sa aveti in vedere in alegerea software-ului de contabilitate, facturare sau gestiune ca mirajul unui software ieftin sau gratuit poate avea repercursiuni pe viitor, fie prin costuri suplimentare neprevazute, fie prin pierderea datelor si informatiilor sensibile. Recuperarea datelor de cele mai multe ori este imposibila sau daca este posibila costa enorm de mult.

Utilizarea de software vechi, pe platforma invechita gen MS-DOS, cu o interfata vizuala neprietenoasa, cu o baza de date de tip primitiv este o investitie slaba. Un software bun este o investitie care adauga valoare firmei.

Va recomand sa alegeti un software precum cele oferite de Transart, sa vedeti ce firme din domeniul Dvs. utilizeaza aceste solutii software, ca sa aveti siguranta ca se potriveste si ca este deja testat cu succes!

Raporteaza abuz de limbaj
Cu respect, Bela Gaspar Account Manager Transart Tel: 0740 115775 bela.gaspar@transart.ro
Haector

5 mesaje
Membru din: 6/04/2016
Postat pe: 7 Aprilie 2016, ora 17:23

Buna ziua. Va puteti tine f usor contabilitatea cu ajutorul aplicatiei CIEL V7. Este un soft usor de utilizat iar costurile sunt ok. Cei de la Ciel ofera si cursuri gratuite de utilizare a aplicatiei si asistenta tehnica astfel incat sa inveti mai rapid ca sa-l folosesti. Si se pot face si personalizari in functie de specificul activitatii firmei. Programele sunt actualizate in timp real. Eu il folosesc si sunt destul de multumit. O zi buna !

Raporteaza abuz de limbaj
Marcus

3 mesaje
Membru din: 15/04/2016
Postat pe: 15 Aprilie 2016, ora 15:31

Desi e veche intrebarea ta, eu iti recomand Ciel V7. Este destul de ok si se pliaza cam pe orice nevoie, plus ca vine cu o asistenta tehnica f ok.

Raporteaza abuz de limbaj
Codrescu

2 mesaje
Membru din: 22/04/2016
Postat pe: 22 Aprilie 2016, ora 14:16

Salut. Variante bune sunt multe, ai enumerat si tu cateva. Eu folosesc Ciel V7 si crede-ma ca merita sa-l incerci. Are, dupa parerea mea si nu numai, functionalitati peste multe alte softuri.

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce program de contabilitate sa instalez?
Mergi la: