back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Chiar exista extraterestrii? ce ne spune fbi defapt?

 


 
 
Cosmin_Cosmin

27 mesaje
Membru din: 9/02/2011
Oras: Pitesti

Postat pe: 12 Aprilie 2011, ora 17:33

Legat de subiectul extraterestrii. De cateva zile, cam toate site-urile si posturile tv, trag tare pe subiectul extraterestrii si desecretizarea unor dosare ale FBI.
1. Nu cred ca FBI ar desecretiza "ceva" ce este inca subiect fierbinte
2. Daca au prins asa ceva se afla oricum
3. Basnuiesc ca e doar propaganda
4. Se incearca deturnarea atentiei

Voi ce credeti. Hai sa auzim pareri!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7327 mesaje
Membru din: 26/08/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 12 Aprilie 2011, ora 18:17

De la: Cosmin_Cosmin, la data 2011-04-12 17:33:02Legat de subiectul extraterestrii. De cateva zile, cam toate site-urile si posturile tv, trag tare pe subiectul extraterestrii si desecretizarea unor dosare ale FBI.
1. Nu cred ca FBI ar desecretiza "ceva" ce este inca subiect fierbinte
2. Daca au prins asa ceva se afla oricum
3. Basnuiesc ca e doar propaganda
4. Se incearca deturnarea atentiei

Voi ce credeti. Hai sa auzim pareri!


spune-mi si mie,referitor la punctul numarul 2 :) ''Daca au prins asa ceva se afla oricum'' ia uimeste-ma cine afla ??? si cum ?

Raporteaza abuz de limbaj
Sa fii ce vrei tu sa fii,nu ce vor altii,Sa faci ce vrei tu sa faci,nu ce fac altii,Sa gandesti cum gandesti tu,nu cum o fac altii,N-o sa ma vezi sa uit cine sunt da` o sa-i vezi p altii
flavius_hagiu

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 13 Aprilie 2011, ora 08:53

ar fi pacat atata risipa de spatiu daca am fi singuri in univers

Raporteaza abuz de limbaj
Cosmin_Cosmin

27 mesaje
Membru din: 9/02/2011
Oras: Pitesti

Postat pe: 13 Aprilie 2011, ora 10:32

Wikileaks :P

Raporteaza abuz de limbaj
zahariaaurelian

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 13 Aprilie 2011, ora 10:45

Fum fara foc nu iese....si cum aia au niste legi pe care le respecta asa se face ca dupa un anumit numar de ani un document se .....
ca s-a facut asta voit sau din greseala poate ar fi o intrebare si de aici rezulta alte intrebari:
1. daca s-a facut voit ce se urmareste,deoarece subiectul nu mai era de prima pagina
2.daca s-a facut din greseala,cum au putut sa greseasca ca presupun ca au un regim foarte strict aceste documente

Raporteaza abuz de limbaj
doarimpreuna

22 mesaje
Membru din: 3/12/2007
Postat pe: 13 Aprilie 2011, ora 10:47

Wikileaks a fost si e al lor dragul meu.

Raporteaza abuz de limbaj
Filu - www.doarimpreuna.ro
gigi_72iosif

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 13 Aprilie 2011, ora 11:10

Tot mai multa lumina se abate asupra Pamantului. Lucrurile tinute in intuneric incep sa apara la lumina. Daca inca sunt oameni care cred ca suntem singuri in Univers, ar fi cazul sa se mai documenteze. Atata timp cat traim pe Pamant suntem terestri. Dar oare ce suntem cu adevarat? De unde venim si unde plecam?
Oare Dumnezeu este atat de limitat incat nu a putut sa faca si alte forme de viata? Vorbim de lucruri infinite si noi ne limitam doar la o singura viata pe Pamant si in Univers. Atata timp cat ne pastram o minte limitata si nu ne deschidem mai mult, este foarte greu sa intelegem si sa acceptam ceea ce se intampla in jurul nostru. Sa nu uitam cat de limitata era omenirea in urma cu cateva sute de ani, cand s-a descoperit ca Pamantul este rotund.
Da, exista extraterestri si multe alte forme de viata si existenta in Univers.

Raporteaza abuz de limbaj
9am049996

1 mesaj
Membru din: 12/05/2009
Postat pe: 13 Aprilie 2011, ora 11:17

Extratereºti sunt ºi vor exista în Univers.Probabil suntem un experiment.Mai bine sã lãsãm istoria sã-ºi urmeze cursul.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7327 mesaje
Membru din: 26/08/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 13 Aprilie 2011, ora 11:40

De la: yuppy010154, la data 2011-04-13 11:17:59Extratereºti sunt ºi vor exista în Univers.Probabil suntem un experiment.Mai bine sã lãsãm istoria sã-ºi urmeze cursul.


adica noi oamenii suntem un experiment ??

Te-ai uitat prea mult la filme.... :)

Raporteaza abuz de limbaj
Sa fii ce vrei tu sa fii,nu ce vor altii,Sa faci ce vrei tu sa faci,nu ce fac altii,Sa gandesti cum gandesti tu,nu cum o fac altii,N-o sa ma vezi sa uit cine sunt da` o sa-i vezi p altii
VYP3R

53 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Constanta

Postat pe: 13 Aprilie 2011, ora 11:42

De la: Goku, la data 2011-04-13 11:40:08
De la: yuppy010154, la data 2011-04-13 11:17:59Extratereºti sunt ºi vor exista în Univers.Probabil suntem un experiment.Mai bine sã lãsãm istoria sã-ºi urmeze cursul.


adica noi oamenii suntem un experiment ??

Te-ai uitat prea mult la filme.... :)


iar tu te increzi prea mult in ceea ce este "normal"

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4090 mesaje
Membru din: 1/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Aprilie 2011, ora 11:45


eu cred ca am fost extrtaterestri la origini dar acum suntem terestri.
exact cum un moldovean se crede bucurestean dupa 2 saptamani in capitala!

Raporteaza abuz de limbaj
analizez, judec si dau verdicte!
Fosta membra 9am.ro

7327 mesaje
Membru din: 26/08/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 13 Aprilie 2011, ora 11:47

De la: VYP3R, la data 2011-04-13 11:42:36
De la: Goku, la data 2011-04-13 11:40:08
De la: yuppy010154, la data 2011-04-13 11:17:59Extratereºti sunt ºi vor exista în Univers.Probabil suntem un experiment.Mai bine sã lãsãm istoria sã-ºi urmeze cursul.


adica noi oamenii suntem un experiment ??

Te-ai uitat prea mult la filme.... :)


iar tu te increzi prea mult in ceea ce este "normal"


pai spune-mi tu te rog ce este ''normal'' :) sa nu mor prost :)


Raporteaza abuz de limbaj
Sa fii ce vrei tu sa fii,nu ce vor altii,Sa faci ce vrei tu sa faci,nu ce fac altii,Sa gandesti cum gandesti tu,nu cum o fac altii,N-o sa ma vezi sa uit cine sunt da` o sa-i vezi p altii
nicolaie_sorin

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 13 Aprilie 2011, ora 11:50

1 F.B.I. SA CAM SATURAT SA FIE MASCOTA UNOR ORGANIZATII SECRETE.
2.ORICUM TREBUIA SA FIE CUNOSCUTE ACESTE LEGATURII CARE SINT MULT MAI VECHII.
3.SI SINT FORTATI SA SPUNA ADEVARUL DE CATRE ALTE FIINTE CARE NE-AU LASAT SA NE DEZVOLTAM CAM FORTAT CA SA NU SPUNEM CA NU STIM CE ESTE TEHNOLOGIA.
4.DA INTRADEVAR VOM AFLA ADEVARUL IAR IN VIITOR VOM FI ANIHILATI DE ALTE SPECII.

Raporteaza abuz de limbaj
luludaki

288 mesaje
Membru din: 27/12/2010
Postat pe: 13 Aprilie 2011, ora 11:58

FBI ascunde si a ascuns de-a lungul anilor foarte multe.Stati linistiti ca noi suntem mintiti prin mass media.Discovery ne minte, CNN la fel ,la tot pasul.Sunt multe lucruri pe care noi nu le stim si nici nu le vom afla.Mai bine ar trebui sa ne pese de ce se intampla cu adevarat in jurul nostru,in tara noastra.
Si Iosif72,cum poti spune asa ceva despre Dumnezeu ca ar avea gandirea limitata?Tu stiai ca Darvin a fost platit de masoni sa zica toate porcariile alea despre om sa induca lumea in eroare,sa nu mai aiba incredere in Dumnezeu?Asa ca pe mine nu ma mira nimic atunci cand intervine omul.
Si daca ar exista asa ceva ce?Vreti sa-i invitam la o cafea cu la noi acasa?Hm...A qui bono?

Raporteaza abuz de limbaj
luludaki

288 mesaje
Membru din: 27/12/2010
Postat pe: 13 Aprilie 2011, ora 12:04

De la: Goku, la data 2011-04-13 11:40:08
De la: yuppy010154, la data 2011-04-13 11:17:59Extratereºti sunt ºi vor exista în Univers.Probabil suntem un experiment.Mai bine sã lãsãm istoria sã-ºi urmeze cursul.


adica noi oamenii suntem un experiment ??

Te-ai uitat prea mult la filme.... :)


Suntem un experiment.Dovada in tara noastra e Codex Alimentarius prin prezenta substantei initium in alimente.Nu e o joaca.e adevarat.Vor sa interzica naturistele.La prima vedere un ignorant ar zice si ce daca,dar astia vor sa ne omoare prin vaccinuri si prin toate rahaturile.

Raporteaza abuz de limbaj
Azgard

657 mesaje
Membru din: 28/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Aprilie 2011, ora 13:14

De la: Goku, la data 2011-04-13 11:47:24
De la: VYP3R, la data 2011-04-13 11:42:36
De la: Goku, la data 2011-04-13 11:40:08
De la: yuppy010154, la data 2011-04-13 11:17:59Extratereºti sunt ºi vor exista în Univers.Probabil suntem un experiment.Mai bine sã lãsãm istoria sã-ºi urmeze cursul.


adica noi oamenii suntem un experiment ??

Te-ai uitat prea mult la filme.... :)


iar tu te increzi prea mult in ceea ce este "normal"


pai spune-mi tu te rog ce este ''normal'' :) sa nu mor prost :)


eh, prea mult stres, prea multa normalitate, sti vorba aia: "nu lua viata in serios, ca nu scapa nimeni cu viata"

Raporteaza abuz de limbaj
burn baby, burn ...
Fosta membra 9am.ro

7327 mesaje
Membru din: 26/08/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 13 Aprilie 2011, ora 13:29

De la: Azgard, la data 2011-04-13 13:14:52
De la: Goku, la data 2011-04-13 11:47:24[quote
eh, prea mult stres, prea multa normalitate, sti vorba aia: "nu lua viata in serios, ca nu scapa nimeni cu viata"


Eu stiu alte vorbe dar nu vreau sa fiu nepoliticos... :)

Dar astept sa vad daca domnul VYP3R stie despre ce vorbeste,si ma va lamurii

Raporteaza abuz de limbaj
Sa fii ce vrei tu sa fii,nu ce vor altii,Sa faci ce vrei tu sa faci,nu ce fac altii,Sa gandesti cum gandesti tu,nu cum o fac altii,N-o sa ma vezi sa uit cine sunt da` o sa-i vezi p altii
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 13 Aprilie 2011, ora 13:40

De la: luludaki, la data 2011-04-13 12:04:10

Suntem un experiment.Dovada in tara noastra e Codex Alimentarius prin prezenta substantei initium in alimente.Nu e o joaca.e adevarat.Vor sa interzica naturistele.La prima vedere un ignorant ar zice si ce daca,dar astia vor sa ne omoare prin vaccinuri si prin toate rahaturile.


Am citit si eu despre acest Initium care intra in compozitia unor fungicide furnizate de BASF..dar pana la urma nimeni nu forteaza producatori agricoli sa-l foloseasca la rosii,castraveti si alte culturi,la fel cum e alegerea ta sa te vaccinezi impotriva la sapte mii de nush ce boli si virusi de gripa si alte cele..Si cat priveste medicina naturist atata vreme cat ea dainue de mi de ani se practica o sa se mai practice si de acum in colo doar ca magazinele naturiste se vor transforma iarasi ca pe vremuri " in vraciu satului" sau mai stiu eu ce organizare futurista dar plantele nu vor muri asta e clar...Totul de opreste daca oameni vor si isi pun inaintea propriei lor vieti lacomia unor indivizi si interesele unor companii.Companiile alea au devenit mari prin oamenii care le folosesc produsele...intr-o economie viabila asa cum s-au ridicat prin oameni tot oamenii le pot da jos..


“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 13 Aprilie 2011, ora 15:20

De la: Goku, la data 2011-04-13 11:40:08
De la: yuppy010154, la data 2011-04-13 11:17:59Extratereºti sunt ºi vor exista în Univers.Probabil suntem un experiment.Mai bine sã lãsãm istoria sã-ºi urmeze cursul.


adica noi oamenii suntem un experiment ??

Te-ai uitat prea mult la filme.... :)


sau in oglinda

Raporteaza abuz de limbaj
KNIGHT_31

944 mesaje
Membru din: 3/02/2015
Oras: Alba-Iulia

Postat pe: 14 Aprilie 2011, ora 01:15

De la: pickard, la data 2011-04-13 11:45:54
eu cred ca am fost extrtaterestri la origini dar acum suntem terestri.
exact cum un moldovean se crede bucurestean dupa 2 saptamani in capitala!



BAI EXTRATERESTRULE

Raporteaza abuz de limbaj
ser

4151 mesaje
Membru din: 1/03/2011
Postat pe: 14 Aprilie 2011, ora 09:41

mie mi se pare interesanta faza cu vacile...ca extraterestri rapeau vaci...acum imi explic eu de ce vaca de nevasta a vecinului a plecat inexplicabil de acasa...si cred ca tot extraterestri au inventat si laptele praf,cand eliberau vacile rapite din nava...pana jos numai lapte lichid nu mai dadeau!

Raporteaza abuz de limbaj
nimeni nu se poate numi om mare,daca si-a pierdut sufletul de copil!
ametist8

93 mesaje
Membru din: 6/10/2008
Postat pe: 14 Aprilie 2011, ora 10:19

"Exista o “elita” care conduce aceasta lume din cele mai vechi timpuri si care are o linie de sânge straveche!
Aceasta “elita” este extrem de lacoma dar nu este formata din prosti! Ei s-au prins demult ca lucrurile o vor lua razna odata cu cresterea demografica exploziva si au început sa teasa un plan care sa contracareze haosul social si implicit pierderea controlului.
Pe scurt acest plan ar putea fi numit “Noua Ordine Mondiala”.
Ce înseamna acest lucru?
a)“Conform multor gânditori progesisti, Noua Ordine Mondiala este o încercare, a elitelor internationale, de a monopoliza realitatea noastra politica si economica la scara globala.
De asemenea, se sustine ca include modificari demografice, în special politicile de depopulare cu scopul reducerii supracresterii populatiei lumii. Implementarea cu succes a Noii Ordini Mondiale ar marca sfârsitul democratiei, sfârsitul autodeterminarii nationale, sfârsitul drepturilor omului si sfârsitul multor servicii publice (incluzând sanatatea si învatamântul).
O anuntare deschisa a acestor schimbari, ar genera aproape sigur proteste masive si violente la scara mondiala.
Acesta este motivul pentru care sunt introduse gradual, secret si cu un ridicat grad de dezinformare. Utilizarea puternicelor grupuri de presiune si a avantajelor financiare pentru coruperea politicienilor, folosirea unei retele de activisti postati strategic si utilizarea mijloacelor de informare corporatiste pentru musamalizarea adevarului si raspândirea propagandei, dovedesc ca pregatirile pentru întreaga operatiune a necesitat mult timp si planificare.
Lipsa opozitiei substantiale în interiorul sistemului, dovedeste de asemenea prezenta unei pânze de colaboratori benevoli care au infiltrat sistemul si presteaza “munca murdara” pentru elite.
Deseori este greu de crezut ca elitele au reusit sa-si extinda puterea peste atât de multe posturi de control peste spectrul combinat al economicului, politicului si socialului vietii noastre.
Poate aici îsi au originile scepticismul si sintagma “teoria conspiratiei”.
Din nefericire, faptul ca toate schimbarile indica într-o singura directie, exclude posibilitatea unei coincidente.
Oportunismul si conformismul sunt larg raspândite într-o societate care continua sa se elibereze de orice restrictie, inclusiv valorile morale.
Ca parte a planurilor Noii Ordini Mondiale, toate sursele de valori culturale independente au fost plasate sub atac.
Acestea includ institutiile familiei si bisericii, organizatiile pentru drepturile omului, muncitorilor si legii internationale, cât si multe mijloace traditionale de promovare a valorilor morale (de exemplu, în literatura, arta si mijloacele de informare).
Suntem martorii unor încercari fara precedent de “deregularizare” a modelului familial traditional, a slabirii autoritatii parintesti si de reducere a timpului de calitate pe care familiile îl petrec împreuna.
Observam subfinantarea, supraîncarcarea si zapacirea învatamântului de stat si a sistemului de sanatate de stat, în încercarea de a le distruge eficienta, si pregatirea terenului pentru privatizare.
Observam închiderea posibilitatilor recreationale accesibile din afara oraselor pentru familiile muncitoare, în încercarea de a restrânge masele din clasele de jos la ghetourile urbane.
În consecintã, observam scãderea standardului de viaþã ºi creºterea sãraciei, o tendinþa care face imposibilã obþinerea independenþei financiare pentru majoritatea familiilor muncitoare, o tendinþã care prinde pe viaþã oamenii în capcana ipotecilor ºi împrumuturilor, o tendinþã care subjugã oamenii.
Observãm creºterea sprijinului pentru multiculturalism ºi deregularizarea majoritaþii standardelor culturale, morale ºi nationale.
Considerând cã toate aceste schimari “restructuralizante” au început sã aiba efect imediat dupã prabuºirea Uniunii Sovietice, aceasta, de asemenea, poate fi cu greu vazutã ca o coincidenþã.

Într-o þarã bogatã, poporul ar trebui sã fie bogat.

Un sistem care creste bogãþia elitelor pe costul maselor, este un sistem colonial, concentrat pe exploatare.
De la sfârsitul Razboiului Rece, oamenii au devenit o alta comoditate.”

b)“Noua Ordine Mondialã este o conspiraþie mondialã condusã de grupuri formate de cãtre diferiþi indivizi cu o anumitã putere, fie aceastã financiarã sau politica care conspirã ca sã conducã în cele din urma întreaga lume printr-un guvern mondial autonom, care ar înlocui rapid statele nationale suverane ºi sã punã capãt luptelor pentru puterea internationalã.
Cu alte cuvinte, reprezintã un guvern foarte puternic care ar uni toate þãrile sub comanda lui, pentru a deþine puterea absolutã ºi controlul asupra intregii planete.
Dupã infiinþarea unui asemenea guvern, se pare cã populaþia planetei va scade drastic, la maxim 1.000.000.000 de oameni, pentru a usura munca guvernului, ºi a speria pe supravietuitori pentru ca aceºtia sã se supuna noilor legi.
Conform ultimelor noutãþi un asemenea proiect a început de mulþi ani, iºi desfasoarã activitatea în locaþii ultra secrete.
În acest proiect ar fi implicaþi cei mai influenþi, puternici ºi bogaþi oameni din lume, de la preºedinþi, ºi pâna la oameni de afaceri ce au o anumitã autoritate pe plan mondial, iar cei ce se vor opune alianþei vor fi indepartaþi.
„Vom avea un guvern mondial, fie cã vã place, fie ca nu. Singura întrebare este daca el va fi creat prin cucerire sau prin consimþãmânt.” – Paul Warburg – membru al Consiliului pentru Relaþii Externe (CFR), declaraþie fãcutã în februarie 1950 în fatã Senatului american.
Primul pas pentru realizarea acestui plan îl constituie manipularea masei de creºtini.
În acest sens masonii pregatesc proiectul Blue Beam (Raza Albastrã) care ar urma sã simuleze sosirea lui Iisus pe Pamânt.
Pentru acest lucru se vor folosi unde de joase frecvenþã care vor avea ca scop întipãrirea în memorie a unor mesaje trimise de cãtre guvern ºi o hologramã uriaºã care va fi amplasatã la 100km deasupra Pamântului pe întreaga suprafatã a Planetei.
Aceasta holograma va fi diferitã pentru fiecare zona a planetei, în functie de religie, limbã, astfel cã fiecare creºtin va vedea ceea ce este scris în Bibia lui, ºi va auzi mesajele lui Iisus în limba lui.
“Blue Beam (raza albastra) este un proiect al NASA care presupune patru directii de parcurs pentru implementarea noii religii mondiale New Age.
Aceasta religie este chiar baza noului guvern mondial, pentru ca fara aducerea omenirii în aceasta sclavie spirituala dictatura Noii Ordini Mondiale nu ar fi posibila.“ – extras din prezentarea realizata de Serge Monaste în 1994 în care demasca proiectul Blue Beam.
Un alt pas important pentru manipularea maselor îl reprezinta descoperirile arheologice care au ca scop subminarea credintei.
Astfel, în 2007 James Cameroon a declarat ca a descoperit sarcofagul lui Iisus, iar testele ADN, dovezile stiintifice si statisticile pun la îndoiala bazele religiei crestine.
Alaturi de acest sarcofag, arhelogii au mai gasit si alte 10 cutii cu oase pe care se aflau nume cheie din Noul Testament: Joshua – Iisus, Maria, Iosif, Meriem – Maria Magdalena, Matei, Iuda.
In final, controlul total al planetei va fi obtinut prin lupta, un razboi care va conduce la cucerirea tuturor tarilor.

„A patra dimensiune a proiectului Blue Beam include controlul total asupra planetei. Pentru aceasta se va simula o invazie extraterestra în marile orase ale lumii. Se mizeaza pe faptul ca tarile care detin armament nuclear îl vor utiliza pentru a se apara de acest pericol, devenind apoi total vulnerabile fata de adevaratul atac, ce va fi realizat ulterior de guvernul din umbra.”

„Scopul este sa fie anihilata orice forma de opozitie fata de Noua Ordine Mondiala.
Utilizând tehnologiile despre care am vorbit mai sus undele generatoare de gânduri vor putea fi transmise prin retelele de fibre optice, cabluri TV, linii telefonice si vor patrunde în orice echipament care contine microcipuri.
La acel moment procesul de implantare al microcipurilor la nivelul populatiei va fi realizat, astfel încat oamenii vor putea fi usor impinsi la un val de sinucideri, violente si nebunie.”
– extras din prezentarea realizata de Serge Monaste in 1994 in care demasca proiectul Blue Beam.”


Concluzie:
Douã dintre cele trei scenarii care conduc invariabil cãtre sfârºitul civilizaþiei aºa cum o cunoaºtem în prezent, se deruleazã sub ochii noºtrii ºi suntem atât de orbi, de preocupaþi de prostiile de zi cu zi încât nu vedem cã suntem pe marginea prãpastiei. Cât priveste scenariul legat de activitatea solarã ºi influenþa acestuia asupra Terei primim continuu avertizãri chiar ºi pe sursele principale mass media dar noi, în aroganþa ºi indolenþa noastra nu luam nimic în seamã pâna când va fi prea târziu ºi vom muri precum broastele fierte la foc mic.


Ideea este cã ne trãim ultimii ani dacã nu începem sã facem ceva chiar acum.
“Asteaptã-te la tot ce e mai bun dar, pregãteste-te pentru ce-i mai rãu”


ypahebirowtnod

179 mesaje
Membru din: 14/04/2011
Postat pe: 14 Aprilie 2011, ora 15:12

FBI, de cand trebuie sa ne pese de ei? sunt doar un simplu grup, doar numele este de ei...extraterestrii...poate exista, dar ce ne pasa noua, ar trebui sa ne pese de cum sa ne traim viata intr-un mod cat mai sanatos,sa ne pese cum sa ne traim viata intr-un mod placut, sa ne gandi sa facem lucruri cu adevarat frumoase, nu sa pierdem timpul lamentandu-ne ca FBI-ul ne ascunde cine stie ce prostie...daca e sa o luam in particular fiecare in parte ascundem cate ceva, mai grav sau mai putin grav, si eu cred ca e mai bine sa vorbim cat mai putin si sa facem cat mai multe cat despre intrebarile care ne framanta pe noi, raspunsurile le vom afla in timp si spatiu...

Raporteaza abuz de limbaj
luludaki

288 mesaje
Membru din: 27/12/2010
Postat pe: 14 Aprilie 2011, ora 15:21

De la: ypahebirowtnod, la data 2011-04-14 15:12:50FBI, de cand trebuie sa ne pese de ei? sunt doar un simplu grup, doar numele este de ei...extraterestrii...poate exista, dar ce ne pasa noua, ar trebui sa ne pese de cum sa ne traim viata intr-un mod cat mai sanatos,sa ne pese cum sa ne traim viata intr-un mod placut, sa ne gandi sa facem lucruri cu adevarat frumoase, nu sa pierdem timpul lamentandu-ne ca FBI-ul ne ascunde cine stie ce prostie...daca e sa o luam in particular fiecare in parte ascundem cate ceva, mai grav sau mai putin grav, si eu cred ca e mai bine sa vorbim cat mai putin si sa facem cat mai multe cat despre intrebarile care ne framanta pe noi, raspunsurile le vom afla in timp si spatiu...



Raporteaza abuz de limbaj
Virusake

13 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Timisoara

Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 12:22

extraterestrii exista. de asta sunt sigur. ar fi o risipa inutila de spatiu, daca am fi singuri in univers. oricum, fbi nu poate sa desecretizeze anumite dosare tinute sub cheie atata timp si cu atata strictete, precum nici romanii nu pot sa dezvaluie secretele gasite in cavernele de sub muntii Bucegi si din alte zone ale tarii noastre. exista doar pe Pamant atatea secrete descoperite si secretizate pentru a nu arunca lumea in haos si pentru a se pastra balanta puterii in mainile unora incat nici nu va vine sa credeti. Nu mai spun despre ce se afla dincolo de stratosfera. sunt sigur ca in secolul trecut s-a stabilit cel putin un contact cu forme de viata din alte sisteme solare, respectiv galaxii, doar ca se pastreaza secrete fata de populatia generala pentru a se pastra un anumit "echilibru" - ii spun ei, dar defapt se incearca detinerea suprematiei in diverse domenii de anumite organizatii si organe cu interes in aceste domenii. sunt multe organizatii despre care nici nu s-a auzit sau daca s-a auzit, nu se poate dovedi nimic deoarece sunt prea bine puse la punct. wikileaks este o unealta perversa in mainile unor oameni dibaci care cauta sa denigreze si sa distruga anumite organe si pozitii in stat. si daca ati observat, wikileaks "arunca" cate o stire "bomba" dupa care se face disparut, neprezentand dovezi concrete si irefutabile si vizeaza doar anumite state, lasand altele la o parte. unde tumultul real este mai ridicat fata de prezentarea faptelor, acolo trebuyie indreptata atentia. dar mass-media fiind controlata de cine "trebuie", faptele sunt intotdeauna prezentate sa puna intr-o lumina prosta doar persoanele/personalitatile vizate si care stau in calea reusitei proiectelor altora.


Inspre cele 4 zari... Deodata!
Fosta membra 9am.ro

1701 mesaje
Membru din: 17/02/2011
Postat pe: 29 Mai 2011, ora 12:31

- Aveþi certificat cã sunteþi sãnãtos psihic?
- Din pãcate nu. Pe drum încoace mi l-au luat marþienii.

Raporteaza abuz de limbaj
Am gusturi simple. Mã mulþumesc cu ce-i mai bun. Oscar Wilde
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 29 Mai 2011, ora 12:47

De la: Emm_, la data 2011-05-29 12:31:16- Aveþi certificat cã sunteþi sãnãtos psihic?
- Din pãcate nu. Pe drum încoace mi l-au luat marþienii.


Daca l-au luat martienii e bine ca-l iei inapoi cand intra pe fir romulanii ii mai rau ca aia nu returneaza nika inapoi..

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
Razzyy

1194 mesaje
Membru din: 19/03/2013
Postat pe: 31 Mai 2011, ora 21:18

De la: hagiufa, la data 2011-04-13 08:53:00ar fi pacat atata risipa de spatiu daca am fi singuri in univers

vezi ca te acuz de plagiat. practic eu am inventat aceasta remarca!ne cunoastem?

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Chiar exista extraterestrii? Ce ne spune FBI defapt?
Mergi la: