back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Premierul

 


 
 
nicu_com26

5 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 22 Mai 2010, ora 09:51

Agit o foaie, nevzndu-se din fotoliul prea mare pentru un nimeni i ncepu s citeasc irul de definiii cu care era ct pe ce s se sufoce bietul pitic: omule mai scurt dect numele-i, embrion, frntur de omuor, att de mic nct corpuoarele ce ptrund pe fereastr odat cu lumina par cu mult mai mari ca el, trup care mpreun cu milioane de semeni de-ai lui ar putea s msoare orele prin gtul unei clepsidre, alctuire n care piciorul st cel mai aproape de cap, bucic de carne care ncepe acolo unde sfrete, linie ce se ghemuiete ntr-un punct, mpunstur de ac, supus cruia trebuie s-i vorbeti cu grij de team ca suflarea s nu-l spulbere, substan aa de mic nct nu poate avea culoare, scnteiu de mutar, trupuor ce n-are nici mai mult nici mai puin dect a avut vreodat, materie fr form, form fr materie, corp fr corp, pur fptur de raiune, nscocire a minii menit s fie att de mrunt nct nici o lovitur nu l-ar putea nimeri ca s-l rneasc, avnd putin s fug prin orice crpturic i s se hrneasc timp de un an cu un singur grunte de orz, fiin prescurtat att de tare, c niciodat nu tii dac ade, st culcat sau drept, capabil s se ascund ntr-o goace de melc, smn, gruncior, smbur, punct de la i, individ matematic, nul aritmetic...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

2349 mesaje
Membru din: 6/12/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 22 Mai 2010, ora 12:47

Si pentru postarea asta doresti aplauze din partea noastra? Sau... vreun premiu in bani?

Raporteaza abuz de limbaj
tot eu...
Fosta membra 9am.ro

274 mesaje
Membru din: 14/06/2010
Oras: Craiova

Postat pe: 16 Iunie 2010, ora 23:21

te referi la boc?

Raporteaza abuz de limbaj
diana27
| Varianta pentru tiparire a topicului Premierul
Mergi la: