back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce putem face ca iubirea sa reinvie, cand e pe punctul de a se stinge?

 


 
 
Lala22

1 mesaj
Membru din: 28/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Februarie 2009, ora 17:46

Hello! Am avut si eu candva parte de o iubire pura si sincera. Dar din pacate nu a durat mult. Totul s-a transformat relativ repede. De ce sau cand, nu stiu exact. Acum nu stiu daca mai iubesc sau stau din obisnuinta cu partenerul meu. Cand iau decizia sa pun capat relatiei, nu am tupeu sa i-o spun si lui. Mi-e teama sa traiesc fara el, si simt ca nu pot trai fara el. Inseamna foate mult pentru mine. Dar mai am si o mare problema cu gelozia. In el nu am incredere deloc si sunt disperata la gandul ca m-ar putea insela. Ne certam foarte des numai din cauza aceasta. Pentru ca simt ca imi ascunde lucruri si ca inca ma mai inseala.Ce pot sa fac?


yuppy004094

1 mesaj
Membru din: 12/08/2009
Postat pe: 12 August 2009, ora 18:59

ma..nuj ce sa zik...dar..punel la incerca..asa e cel mai bine..si atunci vezi daca te iubeste..si imediat iti vine increderea in el...eu...am stat cu o fata 10 luni...apoi neam desparti din cauza majoratului unei verisoare de-a ei....am fost gelos...o sunam pe verisoara ei si s-a suparat...si aja s-a stins iubirea noastra...eu inca mai tin la ea..si inca mult..

Raporteaza abuz de limbaj
BabyCriss

2181 mesaje
Membru din: 16/03/2010
Postat pe: 20 Mai 2010, ora 13:01

De la: Lala22, la data 2009-02-28 17:46:21Hello! Am avut si eu candva parte de o iubire pura si sincera. Dar din pacate nu a durat mult. Totul s-a transformat relativ repede. De ce sau cand, nu stiu exact. Acum nu stiu daca mai iubesc sau stau din obisnuinta cu partenerul meu. Cand iau decizia sa pun capat relatiei, nu am tupeu sa i-o spun si lui. Mi-e teama sa traiesc fara el, si simt ca nu pot trai fara el. Inseamna foate mult pentru mine. Dar mai am si o mare problema cu gelozia. In el nu am incredere deloc si sunt disperata la gandul ca m-ar putea insela. Ne certam foarte des numai din cauza aceasta. Pentru ca simt ca imi ascunde lucruri si ca inca ma mai inseala.Ce pot sa fac?


pai in primul rand ar trebui sa clarifici ceea ce simti:) sa vezi daca mai iubesti sau pur si simplu e doar obisnuinta cum ai spus-o si tu :) iar daca e a doua varianta, atunci pune capat relatiei, nu are rost sa o lungesti..vei fi nefericita atat tu cat si el :) de ce sa simti ca nu poti trai fara el?:) o sa treaca in timp, si apoi iti vei putea oferi o noua sansa, de a fi fericita alaturi de un altul care va stii sa-ti mentina vie flacara iubirii pentru el, va stii sa-ti confere certitudinile de care ai tu nevoie..si in felul asta, va exista increderea..nu are rost sa te legi de o relatie fara viitor..pentru ca e clar ca din moment ce nu mai ai incredere in el, asta nu o sa mearga...vei face multe crize de gelozie din teama ca el sa nu insele, si pana la urma unul dintre voi se va satura ( el de crizele tale, si tu de faptul ca in mintea ta mereu vei crede ca te inseala).
asa ca nu mai sta pe ganduri, si rupe-te cat mai repede de relatia asta, mai ales daca simti ca iti ascunde lucruri...

Raporteaza abuz de limbaj
Daca ai vointa poti muta si muntii, daca ai creier ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza…
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce putem face ca iubirea sa reinvie, cand e pe punctul de a se stinge?
Mergi la: