back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Adevarata avere

 


 
 
Fosta membra 9am.ro

18 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Bistrita

Postat pe: 30 Noiembrie 2008, ora 09:21

Cei saraci muncesc pentru bani. Cei bogati pun banii sa munceasca pentru ei. Invata gratis cum sa castigi independenta financiara. Detalii pe: www.euroctavian.ws

Raporteaza abuz de limbaj
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 30 Noiembrie 2008, ora 14:35

da-mi si mie mai multe detalii pe mess id-ul e la fel ca aici

Raporteaza abuz de limbaj
Alex_udrescu

4 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 12:23

....nu stiu ce sa zic ,se aseamana foarte mult cu Delphin International si cu Caritas de care nu se poate sa nu fi auzit pana acum.Multi sau nenorocit,au facut imprumuturi la banci ca sa se inscrie.Dupa parerea mea nu e de bine.In urma cu ceva timp mai exact acum un an am fost invitat de o prietena ( care la inceput visa sa faca bani dar care pana la urma s-a dovedit fiind pagubita si nu de 10 dolari ci de 2000,fiindca aceasta era taxa de inscriere atunci) sa particip la un astfel de eveniment care se tine in diferite sali si unde cei inscrisii deja isi aduceau potentialele victime, vad ca acum s-a modificat si trebuie doar sa vizionezi acest filmulet.Principiul este acelesi credetima, iti arata tot felul de oameni care zic ei sau realizat din aceasta afacere dar dupa care se ascund mi si mi de pagubiti care au muscat momeala .Haideti sa va spun cum functiioneaza.Totul se bazeaza pe un sistem piramidal.Practic platesti sa te inscrii iar pe urma obtii venituri doar daca convingi alte persoane sa se inscrie si evident sa inv. aceasta suma. Ce sa mai. NU VA SFATUIESC SA VA INSCRIETI TOTUL PARE FRUMOS DAR NU ESTE DE LOC
Mai bine de cei 10 dolari cumparatii copiilor cate o jucarie pe luna si veti fi mult mai fericit decat daca va apucati de asa ceva

Raporteaza abuz de limbaj
monicaotvos

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Iulie 2009, ora 17:32

Nu stiu ce sa zic despre altele companii/firme de care se spune ca poti castiga bani eu pot doar sa vorbesc doar de 2 dintre companiile/firmele pe care leamincercat 1 dintre ele este chiar GDI despre care vorbeste si Taviut, vreau sa spun ca cum ai zis si tu Alex seamana foarte mult cu Delphin International si eu am fost intrat in aceasta afacere, si credema ca nu merita sa dai 10$ pe luna. Deoarece eu cand am intrat,mai exact acum un an, am fost plin de entuziasm, am visat sa castig mii de dolari, sa fiu exact cum se spunea dar, dupa cam 2/3 luni mi-am dat deama ca am cazut in plasa unor nenorociti care nu doreau decat sa castige bani pe pielea altora. Nu zic ca erau doar 10$ pe luna, nu 2300 cum era la delphin dar totusi erau si istiau nistre bani.
Acuma nu zic ca nu lucrez cu o companie asemanatoare dar totusi nu platesc lunar 10$ ci platesc cand vreau eu mai exact cand am nevoie de produsele lor, pe care le vinde online. si asta se intampla sa cumpar odata pe an cand platesc 20 euro.
De aceea va zic aveti grija deoarece sunt unele companii care promit multe dar nu se tin deloc de promisiune ci mai degraba ei se imbogatesc iar tu vei pierde.
Imi cer scuze daca am jignit pe cineva dar daca vrea cineva sa faca un pas atat de mareatunci bn ar fi sa se gandeasca de vreo 10 ori.

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Adevarata avere
Mergi la: