back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cum sa linistesc un administrator de bloc analfabet?

 


 
 
trucami

60 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Noiembrie 2013, ora 21:16

Va rog sa imi comunicati care este solutia juridica pe care o gasiti aplicabila urmatorului caz.
In blocul unde locuiesc, administratorul de bloc are obiceiul incepand cu 2011sa scrie de mana bilete pe care le semneaza si le afiseaza in partea interioara a geamului de la avizier si geamul caseriei asociatiei de proprietari.
Biletele contin diverse mesaje catre ‘locatarii’ din bloc si au ca subiect diverse alte persoane din bloc pe care ii evidentiaza trecandu-le numele.
Biletele care contin numele meu au fost adunate si depuse cu o plangere la politie la departamentul de proximitate.
Am solicitat agentilor sa intervina pentru a obliga administratorul sa inceteze in a-si comunica gandurile personale pe bilete abuzand de faptul ca are acces la spatiile comune ale asociatiei.
Am incadrat fapta la art 3 punctul 1 coroborat cu punctul 14 din Legea 61/1991 si am cerut ca administartorul sa fie amendat pentru ca timp de 3 ani, in permanenta ne agreseaza cu afisarea acestor bilete.
Agentul a refuzat sa amendeze persoana demonstrata cu inscrisuri ca fiind vinovata pe motiv ca ei nu pot aplica aceste articole decat daca scrierea se efectueaza direct pe pereti si nu prin lipirea de bilete pe geamuri si ca mesajul nu contine amenintari sau cuvinte urate.
L-am contrazis pentru ca acolo legea specifica de scriere si nu limiteaza la scrierea pe pereti.
As dori o modalitate legala de-a pedepsi efuziunea scriitoriceasca a unui angajat al asociatiei, asa cum este administratorul de bloc, in ale carui atributiuni de serviciu nu intra si comunicarea cu proprietarii prin lipirea periodica de bilete.

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Cum sa linistesc un administrator de bloc analfabet?
Mergi la: