back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Directie

 


 
 
nesta7435

6 mesaje
Membru din: 8/10/2009
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 15:50

conduc un renault clio 2003,a inceput sa mearga greu directia cate o data.nu stiti care ar fi problema ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

132 mesaje
Membru din: 4/09/2009
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 16:22

SAL,greu in ce sens,merge in *suturi* sau uneori e greoaie,tragi tare de volan,se aude vreun suierat cand iei stanga sau dr?Poate fi uleiul de vina sau e slabita cureaua ce antren pompa de servodirectie.sau sau sau.da mai multe detalii si iti pot spune ce ai pt ca am avut si io probl mari cu directia si am luat tot cap coada sistematic.sall

Raporteaza abuz de limbaj
nesta7435

6 mesaje
Membru din: 8/10/2009
Postat pe: 15 Octombrie 2009, ora 15:29

da merge greu stanga,dreapta parca nu ar fi servo,fara suturi

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

132 mesaje
Membru din: 4/09/2009
Postat pe: 15 Octombrie 2009, ora 17:55

Verifica starea uleiului(nivelul,vascozitatea),cureaua sa nu patineze pe fulie,racordurile flexibile si teava de tur(cea sub presiune)sa nu fie infundata.Dreneaza sistemul de fluid si inlocuieste-l.daca nici asa prin met empirice nu merge,verif daca pompa mai debiteaza(baga ulei sub presiune)pe un stand sau simplist,desfacand un racord de la tur si vezi daca *pisa*(scz expresia)ulei.daca nu,e ceva cu caseta de directie dar pt asta te sfatuiesc sa cauti ajutor la profesionisti pt ca daca o repari p genunchi risti sa ramai fara directie intro curba in fata unui tir sal.ast rsp sa zici c a avut poate ii ajuti p altii cu patania ta

Raporteaza abuz de limbaj
nesta7435

6 mesaje
Membru din: 8/10/2009
Postat pe: 16 Octombrie 2009, ora 16:48

a fost uleiul.dar cred ca pierde pe la casta ,in partea stanga se pare ca am burduful spart si curge pe langa semering.
Sa schimb caseta?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

132 mesaje
Membru din: 4/09/2009
Postat pe: 16 Octombrie 2009, ora 20:42

Nicidecum.Orice se poate repara.Si acum merge bine?daca ai scurgeri te sfatuiesc sa apelezi la un service specializ p reparatii casete directie.banuiesc ca tb inloc un simering nimic grav dar.....nu se stie daca lasi tb asa sa nu se agraveze probl pan la compromiterea casetei.e un pic de lucru dar se poate repara.Doar la service ca nu mai nimeresti tu in garaj unghiul de fuga si risti mult daca o repari la *unu ce se pricepe*.in plus serviceul acorda garantie si.....numai bine

Raporteaza abuz de limbaj
nesta7435

6 mesaje
Membru din: 8/10/2009
Postat pe: 17 Octombrie 2009, ora 15:32

vorbim luni mai exact,cand virez maxim dreapta,stanga aud un tacait aproape cand e virajul maxim ?

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului directie
Mergi la: