back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Spaga la medici

 


 
 
eny

1 mesaj
Membru din: 6/05/2009
Oras: Sighisoara

Postat pe: 17 Aprilie 2010, ora 19:32

in ce lume traim??????????/

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

273 mesaje
Membru din: 26/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Aprilie 2010, ora 19:43

traim in lumea in care mai nimic nu e gratis.....si desi toate costa...nu e nimic foarte bine pus la punct asha fel incat sa nu se mai intample ce ii deranjeaza atat de tare pe unii!!!....adica io nu stiu de fapt ce ii deranjeaza pe unii cu adevarat...gestul in sine de a da spaga sau faptul ca trebuie sa plateasca serviciile de care se folosesc!!
...apropos de subiectul cu spaga la medici....exista persoane care nu au asigurarile sociale platite si care nu se duc la clinici particulare ca nu isi permit....mi se pare normal ca persoanele alea sa plateasca cumva serviciile medicale sub o forma sau alta...chiar si sub forma asta(de a da spaga)...si inca o treaba....nu mi se pare suficient sa ai niste asigurari medicale platite ca sa te duci intr/un spital ca la mama acasa si sa dispui dupa cum poftesti de serviciile personalul si dotarea din spitale...fara ca sa dai mai nimic in schimb....ca si foarte putin ...tot mai nimic inseamana!!!!.......ce mi se pare mie nasol intr/un fel e cand se intampla ca unii medici ...nu toti(sa nu/i bagam pe toti in rahat pentru cativa)....sa ceara ...de la obraz cum se zice..o suma mai mare decat i/a fost oferita...profitand de situatia in care omul respectiv nu are cum sa se eschiveze de acolo..si nu are incotro...tre sa faca pe dracu in 4 daca vrea sa fie tratat cat decat....///...stau si ma gandesc ca unii poate chiar nu au de unde....si nu se duc acolo dintr/un moft!!!...dar in acelasi timp inteleg si cate ceva din nevoia de bani...ne/acoperita in mediul spitalelor...mai ales atunci cand serviciile alea nu sunt platite nici de pacient si nici de stat!!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7245 mesaje
Membru din: 16/10/2009
Postat pe: 17 Aprilie 2010, ora 21:04

De la: eny, la data 2010-04-17 19:32:42in ce lume traim??????????/

intr-o lume cu orizontul ingust!

Raporteaza abuz de limbaj
" Minds are like parachutes. They only function when they are open." Sir James Dewar, scientist (1877-1925)
| Varianta pentru tiparire a topicului Spaga la medici
Mergi la: