back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cum poti gasi prieteni adevarati?

 


 
 
tasa_nuti

182 mesaje
Membru din: 21/12/2008
Oras: Sighetu Marmatiei

Postat pe: 18 Ianuarie 2009, ora 13:28

AZI DACA GASESTI UN PRIETEN ADV. POTI SPUNE CA ESTI UN "UN OM BOGAT" PRIETENII FALSI SUNT CA,BOLOVANII DE PE DRUM!

Raporteaza abuz de limbaj
TASA
Fosta membra 9am.ro

2192 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Ianuarie 2009, ora 16:03

mai rau ca lumea nu mai crede in prietenie! devenim egoisti si individualisti!
Nu mai avem timp pentru prieteni..iar prietenii, ince incet vor disparea unul cate unul pana cand cuvantul prietenie nu va mai exista nici macar in DEX (online)


tasa_nuti

182 mesaje
Membru din: 21/12/2008
Oras: Sighetu Marmatiei

Postat pe: 18 Ianuarie 2009, ora 20:18

ptr.maria,te nteleg poate esti sceptica in legatura cu acest subiect dar alegrea o facem noi .E adevarat daca ai bani le poti cumpara ,PRIETENIA,DAR LOIALITATEA NU! ASA CA SA FIM OPTIMISTI FIINCA EXISTA SI PRIETENII CARE IN NECAZ ITI POT FI CA UN FRATE


TASA
tasa_nuti

182 mesaje
Membru din: 21/12/2008
Oras: Sighetu Marmatiei

Postat pe: 19 Ianuarie 2009, ora 10:50

De la: tasa_nuti, la data 2009-01-18 20:18:43ptr.maria,te nteleg poate esti sceptica in legatura cu acest subiect dar alegrea o facem noi .E adevarat daca ai bani le poti cumpara ,PRIETENIA,DAR LOIALITATEA NU! ASA CA SA FIM OPTIMISTI FIINCA EXISTA SI PRIETENII CARE IN NECAZ ITI POT FI CA UN FRATE


TASA
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 20 Ianuarie 2009, ora 00:30

Depinde si de asteptarile pe care le ai de la acestia.
Eu am prieteni, sinceri, saritori, intelegatori incerc sa nu-i stresez prea mult cu problemele mele si nefatarnici.Primesc criticile lor si incerc sa ma corectez cat pot de mult. Stiu sa iert si sa-mi cer iertare.Si copiilor daca le gresesc le cer iertare, se simt bine cand o fac, si vin si ma pupa.

Un bun prieten e Symy.


tasa_nuti

182 mesaje
Membru din: 21/12/2008
Oras: Sighetu Marmatiei

Postat pe: 20 Ianuarie 2009, ora 13:30

De la: maria_tudorie, la data 2009-01-20 00:30:50Depinde si de asteptarile pe care le ai de la acestia.
Eu am prieteni, sinceri, saritori, intelegatori incerc sa nu-i stresez prea mult cu problemele mele si nefatarnici.Primesc criticile lor si incerc sa ma corectez cat pot de mult. Stiu sa iert si sa-mi cer iertare.Si copiilor daca le gresesc le cer iertare, se simt bine cand o fac, si vin si ma pupa.

Un bun prieten e Symy.
si eu am priteni pe care ma pot baza la orce ora si sunt o fericita in acest moment ,dar viata m-a invatat sa stiu sa aleg corect ,asta dupa ce uni asa zisi Prietenii mau lasat la greu sau mi-au lasat un gust amar .dar viata este frumoasa si sa fi OPTIMISTI


TASA
Ebony

14969 mesaje
Membru din: 5/01/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 9 Iunie 2009, ora 13:52

Prieteni adevarati nu prea exista si daca exista sunt cam rari.Multi pot fi prieteni din interes,putini prieteni adevarati...pe care sa poti conta si la greu nu numai la bine.....


Fosta membra 9am.ro

2192 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Iunie 2009, ora 13:45

De la: tasa_nuti, la data 2009-01-18 20:18:43ptr.maria,te nteleg poate esti sceptica in legatura cu acest subiect dar alegrea o facem noi .E adevarat daca ai bani le poti cumpara ,PRIETENIA,DAR LOIALITATEA NU! ASA CA SA FIM OPTIMISTI FIINCA EXISTA SI PRIETENII CARE IN NECAZ ITI POT FI CA UN FRATE


Nu sunt sceptica..sunt realista..si este precum si in functie de asteptarile noastre! E mereu o negociere si la acest nivel! Prieteni adevarati? Exista...dar sunt putini. Pt ca sunt putini sunt valorosi! Depinde numai de noi sa le vedem adevarata lor valoare!


Ebony

14969 mesaje
Membru din: 5/01/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 9 Iulie 2009, ora 00:06

Sunt oameni care au multi prieteni....dar putini dintre acestia sunt prieteni adevarati.......


| Varianta pentru tiparire a topicului cum poti gasi prieteni adevarati?
Mergi la: