back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Care sunt diferentele intre sua a lui obama si cea a lui mccain?...

 


 
 
Corinash

34 mesaje
Membru din: 25/07/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Septembrie 2008, ora 16:42

Toata lumea spune ca va castiga Obama, ca are potential si discurs etc, etc..insa eu ma gandesc ca o parte din americani sunt f credinciosi, puritani si chiar rasisti si mi-e teama ca va veni o ..a treia era republicana ..ma apuca groaza. Daca se va intampla ceva asemanator cu ce s-a intamplat in Rusia?..Putin-Medvedev = Bush-McCain...


richard_gher2000

28 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Septembrie 2008, ora 15:56

E prea mult rasism in SUA.


tandrews

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Septembrie 2008, ora 19:22

daca va citiga Obama alegerile cred ca va avea soarta luiJ.F.K. Intr-o America asa rasista Obama nu are nici o sansa.Mi se pare ridicol sa-l comparam pe Bush sau McCain cu Putin,deoarece Putin este un adevarat lider,fiind f.inteligent.


monserat1000

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Septembrie 2008, ora 20:53

E prea mult rasism in sua????? imi pare rau, dar deja au intrat intr-o faza a discriminarii pozitive, ceea ce inseamna ca daca au de ales intre un alb si un afro-american( ca negru nu iti este permis sa ii numesti) il vor alege pe cel din urma, doar din frica de a nu fi acuzati de rasism.
Sa vedem, daca am avea un candidat la preseditie ..tigan declarat, cine l-ar vota?????


zamfiroiu_spiridon

20 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Curtea de Arges

Postat pe: 16 Septembrie 2008, ora 07:48

Diferenta dintre Basescu si Adrian Nastase


alu242004

30 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Septembrie 2008, ora 13:48

am avut tigani pe iliescu si nastase si s-a vazut ce capabili sunt; dar care e problema cu americanii ca sunt credinciosi; asta implica automat rasismul? si romanii sunt un popor de oameni credinciosi asta nu inseamna ca suntem rasisti; extreme vor fi intotdeauna important e sa nu ajunga la putere prin vot.


iulidan2

156 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 19 Septembrie 2008, ora 15:53

corect, am avut tigani la presedentie, ba chiar si Vacaroiu se zvoneste ca are ceva trasaturi tiganesti, ca nu mai zic de altii, care nu au fost la presedentie, dar conduc guvernul Tariceanu, adica Patriciu.
despre Obama, cu tot discursul lui, nu sunt convins ca va face fata, iar potentialul e ceva cu care afro-americanii atrag femeile, dar nu il ajuta sa conduca SUA.
McCain e cam in varsta, dar compenseaza cu doamna propusa secretar de stat.


Fosta membra 9am.ro

14 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 Septembrie 2008, ora 16:36

...Doamna propusa subsecretar de stat???!!Imi pare rau dar e o nulitate,in afara de faptul ca e destul frumusica, ca e genul de familista si ca lupta impotriva avortului-problema cu mare impact la americani(sunt intr-adevar foarte familisti si sa nu uitam ca fiica ei de 17 ani e insarcinata si nu avorteaza),tipa chiar e o nulitate.E celebra replica ei cum ca soldatii americani sunt trimisi de Dumnezeu in Irak,cu o misiune divine...hm,ce spuneti de asta??!!tipa chiar nu are ce cauta in politica,vorbeste mult,prost,nu da raspunsuri concrete,nu are conturata o idee clara despre ce are de facut etc dar zambeste frumos!!Obama e omul de care acum America are nevoie,de..potentialul lui!!nu de rasuflati precum Bush,McCain-care a ajuns in politica prin manevre destul de urate-si-a parasit prima nevasta care avusese un accident ptr ca nu mai corespundea,s-a casatorit cu fiica unui politician ffffffff bogat caare l-a propulsat in lumea politicii,de altfel cei ce i-au fost apropiati in acea perioada inclusiv socrul sau il descriu ca un om capabil de orice pentru a aajunge caat maai sus,fara principii,etc...Nu e vorba doar de asta dar Obama are o strategie pe termen lung,e tanar,"open mind",,nu un rasuflat care sa ii pese doar de banii lui.America trece printr-o perioada profunda de criza si are nevoie de un om puternic care sa se implice! din pacaate e adevart si ca americanii sunt inca rasisti iar unii nu gandesc pur si simplu!!


Fosta membra 9am.ro

14 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 Septembrie 2008, ora 16:38

scuze un rasuflat caruia si nu care!!!mea culpa!


ioana_2212

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 22 Septembrie 2008, ora 11:59

America NU are nevoie acum de o politica liberala ca a lui Obama....o sa se duca de rapa....Nu zic ca nu este un politician foarte bun...este un poltician exceptional dar la problemele pe care le au americanii.....si eu zic ca este mai potrivit McCain...In primul rand ca odata inceput razboiul din Irak...in cazul in care ar iesi Obama ar lasa balta lucrurile si ar aduce soldatii acasa...eu Nu zic sa continue cu razboiul dar odata ce au inceput acolo ce au inceput nu pot lasa de izbeliste tara aia in care si asa lucrurile merg foarte prost sub privirile lor... trebuie sa supravegheze macar o buna perioada de timp lucrurile acolo...Cand votam nu votam pentru ca ala vorbeste mai frumos si ala arata mai dragut...si este destept...si ok...votam un om care sa fie in stare sa tina o natiune in frau...iar americanii nu pot fi tinuti in bfrau de Obama...aici nu mai este vorba doar de rasism...americanii au probleme mult mai grave. si nu doar probleme sociale... Obama nu are experienta necesara chiar daca este f destept...nu are experienta necesara de a mentine America pe linia de plutire....In America sistemul este foarte bine pus la punct este ca un mecanism compus din multe altele si care merge perfect dar daca ceva acolo foarte mic si aparent nesemnificativ nu merge...tot se duce de rapa....si ii dau dreptate celui care a spus ca e posibil sa sfarseasca ca JFK...asa ca oameni buni ganditi si apoi votati!


Fosta membra 9am.ro

14 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Septembrie 2008, ora 17:05

Imi sustin punctul de vedere _pentru ca stiu foarte bine ce sustin-de oameni ca Obama are nevoie acum America,mai ales in situatia de criza in care este.McCain face parte dintr-o clasa de oameni ce isi gaseste echivalent in Romania in Adrian Nastase si compania,cu alte cuvinte este sustinut de bogatasi ce isi stiu doar popriile interese!asta e.NU E DE MIRARE CA AICI OBAMA E SUSTINUT DE OAMENI "OPEN MIND"CARE PE LANGA FAMILIE MAI AU IDEE DESPRE CE INSEAMNA ECONOMIE,CRIZA,ETC,OAMENI CU STUDII IN GENERAL ,E TIMPUL CA AMERICANII SA SE TREZEASCA,SA MAI LASE LUPTELE DE GENUL "EU SUNT BURICUL LUMII"SI SA FACA CEVA CONCRET ,PANA UNA,ALTA,CA SITUATIE -cel putin din punct de vedere economic la ora acuala,cu bursele care sunt intr-un balans continuu-fapt nemaintalnit pana acum si care da peste cap orice previziune -E GRI!Nu stiu cate discursuri ale lui McCAIN si ale familistei lui ai ascultat Ioana,mie sincer imi par penibile si fara nicio baza!Economia americanaa nu mai ce a fost


p_anamirei

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 6 Noiembrie 2008, ora 14:10

bai voua nu va este clar ca razboiul a fost fabricat


marian_bd_rotaru

1883 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Barlad

Postat pe: 7 Noiembrie 2008, ora 07:03

SUA , nu apartin nici lui Obama si nici lui McCain ! In ultimele 24h , apar insa semne , ca lumea noastra , va deveni Planeta Maimutelor !


marian9dinu

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Noiembrie 2008, ora 10:25

Si daca rasismul a fost doar un jok de culise al americanilor? doar de fatada ce parere aveti


marian9dinu

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Noiembrie 2008, ora 10:27

Hai sa facem pace cu razboi pace = razboi ?


Fosta membra 9am.ro

27 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 11:22

Nu este nici o diferenta... SUA este si va ramane la fel, total diferita de ceea ce au incercat sa creeze "parintii" acestei natiuni.

Va recomand sa urmariti documentarul "Zeitgeist". Il gasite pe Google Video subtitrat in limba romana.


www.FreshNews.ro
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 20 Noiembrie 2008, ora 18:28

Read attentivelly my article from today(A reply to Mr. Horia-Roman Patapievici), today on the 20th of november: amycommunications.wordpress.com











marian_bd_rotaru

1883 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Barlad

Postat pe: 21 Noiembrie 2008, ora 11:18

Nu exista SUA lui Obama ! Cum nu exista SUA nimanui ! Oricum Obama este un pericol mondial !


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 21 Noiembrie 2008, ora 17:44

Completare: for the jerks, he is!!


Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 21 Noiembrie 2008, ora 18:16

De la: amycommunicationswordpresscom, la data 2008-11-20 18:28:08 Read attentivelly my article from today(A reply to Mr. Horia-Roman Patapievici), today on the 20th of november: amycommunications.wordpress.com













necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 27 Ianuarie 2009, ora 13:20

De la: Corinash, la data 2008-09-05 16:42:00Toata lumea spune ca va castiga Obama, ca are potential si discurs etc, etc..insa eu ma gandesc ca o parte din americani sunt f credinciosi, puritani si chiar rasisti si mi-e teama ca va veni o ..a treia era republicana ..ma apuca groaza. Daca se va intampla ceva asemanator cu ce s-a intamplat in Rusia?..Putin-Medvedev = Bush-McCain...


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 27 Ianuarie 2009, ora 13:22

si cu negrul si cu albul tot masonii castiga si noi tot alba-neagra o sa jucam


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Februarie 2009, ora 22:24

De la: ZadY, la data 2008-11-12 11:22:28Nu este nici o diferenta... SUA este si va ramane la fel, total diferita de ceea ce au incercat sa creeze "parintii" acestei natiuni.

Va recomand sa urmariti documentarul "Zeitgeist". Il gasite pe Google Video subtitrat in limba romana.


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Februarie 2009, ora 22:26

fi amabil si spune-mi ce ai vazut asa nemaipomenit la acea facatura,in afara de cateva adevaruri pe care numai prostii nu le stiau,restul manipulare de cea mai joasa speta pt.spalarea creierelor mai slab dotate


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
| Varianta pentru tiparire a topicului Care sunt diferentele intre SUA a lui Obama si cea a lui McCain?...
Mergi la: