back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Diferente intre femei si barbati

 


 
 
tajmi86

101 mesaje
Membru din: 16/02/2009
Postat pe: 22 Ianuarie 2013, ora 15:41

Buna tuturor,

As vrea si eu o parere mai ales din partea barbatilor:

de ce barbatii considera ca este atat de importanta afirmarea sociala si profesionala si ascensiunea in aceste medii
femeile traiesc mai mult in sfera sentimentelor din punctul meu de vedere si considera ca cele mai importante sunt acestea in viata.Nu cred ca exista nici o femeie zdravana la cap vorba aia care sa isi conceapa viata fara sa iubeasca sau fara sa fie iubita....dealtfel ce fel de lume ar fi aceea lipsita de dragoste si de sentimente in general ?! Cred ca ar fi una groaznica..
din pacate am intalnit multi barbati ...si nu vreau sa fiu feminista cand spun asta care actioneaza fara scrupule si in relatiile cu femeile: inseala , mint , abuzeaza , isi bat joc etc, dar si in relatiile sociale in general..se folosesc de orice fel de relatii pe care le au doar ca sa isi atinga interesele de tot felul.E drept ca sunt si femei care fac asta , dar cred totusi ca barbatii sunt mai numerosi la acest capitol...
Intrebarea mea este: cum pot acesti barbati sa existe in felul acesta? ..fara nici un sentiment in viata lor , fara NIMIC...
As vreau sa stiu parerile voastre...
Mersi!


Raporteaza abuz de limbaj
Oksana_

1552 mesaje
Membru din: 13/06/2010
Postat pe: 23 Ianuarie 2013, ora 21:10


Na , mie parcã îmi venea sã dau scriere câtorva tembelisme din evanghelia dupã oksana, dar cum nu mã prea încadrez doleanțelor din aliniatul doi...silenzio stampa ))

Raporteaza abuz de limbaj
jollyliviu

6 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Ianuarie 2013, ora 11:10

Din cele mai vechi timpuri se stie ca barbatul este "pater familiae". Ei, din rolul asta pe care il are in familie, el are o serie de responsabilitati, primordiale, sa le spunem asa, legate de prosperitatea familiei, asigurarea unui trai decent si sigur si, de ce nu, asigurarea securitatii familiei! Nu stiu ce fel de barbat ai intilnit tu, dar trebuie sa stii ce SIGUR nu sunt toti la fel. Se pare ca tu ai avut ghinionul sa intilnesti unul, asa cum l-ai descris tu, dar si barbatii sunt sentimentali si iubitori, dar, recunosc, noi traim la un "foc" nai putin intens decit voi,femeile !

Raporteaza abuz de limbaj
Liviu
manumarius2004

60 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Ianuarie 2013, ora 11:16


Cred ca dorinta barbatilor de a reusii in cariera , de a se afirma social , financiar este din cele mai vechi timpuri cand ei trebuiau sa vaneze , sa culeaga , sa cultive ptr a supravietuii si a incerca prin asta sa impresioneze feminele ptr a le intretine si a coabita cu ele , dintotdeauna , cu mici exceptii a fost asa , povara resurselor unui camin , cuplu erau asigurate de catre partea masculina a relatiei , unora le da un sentiment imens de satisfactie sa isi poata permita orice , considerand ca astfel pot avea orice .Luptand foarte mult pe acest front financiar , nu mai au resurse sa intretina la foc intens sentimentele undei femei si incearca sa compenseze atentia , iubirea , tandretea cu satisfactia materiala .Nu e mai putin adevarat ca barbatii sunt si mai superficiali in dragoste in comparatie cu barbatii.Cat despre femei , ele au fost mereu flacara care a intretinut focul dragostei aprins , cele care au dus relatia in spate sperand ca va merge si asa .Asta ca sa nu vb si de uscaturile din randul feminelor care isi sacrifica sentimentele pentru a pune mana pe un carierist sau unul care face bani din toate pozitiile.

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy_549

2 mesaje
Membru din: 24/01/2013
Postat pe: 24 Ianuarie 2013, ora 13:47

rabdarea, caracterul....:)

Raporteaza abuz de limbaj
tajmi86

101 mesaje
Membru din: 16/02/2009
Postat pe: 24 Ianuarie 2013, ora 19:33

mersi pt raspunsuri..vroaim sa vad mai multe pareri ca in felul asta sa imi pot cumva confirma ca exista si oameni pe lumea asta pentru care nu conteza numai interesele personale, sau banii sau chiar sexul...si ca mai exista si sentimente care au abilitatea de a face viata mai frumoasa...Nu vreau sa sune prea siropos ,dar consider ca se pune prea mare accent pe toate aceste aspecte materiale enumerate mai sus si mult prea putin pe latura emotionala a lucrurilor...Toate cele bune:)

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Diferente intre femei si barbati
Mergi la: