back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Andrei gheorghe umanitar

 


 
 
oana_papusa

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Iunie 2009, ora 20:32

Buna,
va voi povesti cat de scurt pot cazul lui Andrei, un prieten de-al nostru in varsta de 31 de ani, la o varsta la care crezi ca ai toata viata inainte,diagnosticat (initial) cu leucemie limfoblastica (o boala letala in tara noastra),
ma numar si eu printre prietenii lui Andrei care incercam sa gasim solutii care sa-l ajute pe el si familia lui sa treaca prin aceasta dificila experienta cu numele de leucemie.
Andrei a fost diagnosticat cu leucemie acuta limfoblastica pro-B si, desi nu e niciodata vreun moment prielnic sa primesti o astfel de veste, in cazul lui Andrei chiar a venit in momentul cel mai nepotrivit cu putinta, cand sotia lui era insarcinata cu baietelul lor in opt luni. Din acel moment a inceput calvarul cunoscut celor care au avut in preajma cazuri similare si intuit de cei care doar au auzit intamplator despre suferinta, mai ales psihica, a celor care trebuie sa lupte cu aceasta boala.
Acum Andrei se afla la Londra, i s-au facut o serie de investigatii pentru stabilirea tratamentului si surpriza........ Andrei suferea de leucemie mieloblastica nu limfoblastica cum i s-a spus la bucuresti, de aici si tratamentul aplicat gresit pentru alt tip de boala nu dadea roade.
Andrei a inceput chimioterapia si se afla acum in a treia zi de tratament.
Problema este ca el trebuie sa faca si transplantul de maduva (donator compatibil 100% fiind sora sa) care costa 90.000 euro. Noi pana acum am reusit sa strangem 6500 euro, dar mai sunt de strans inca 83.500 euro in 3 saptamani.
Pe blogul de mai jos este exact tot cursul evenimentelor, eu am incercat sa va descriu pe scurt, si totusi vad ca e mult de citit, scuze.
ma scuzati pentru mesaj dar incercam toate variantele posibile

andreigheorgheumanitar.blogspot.com/

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului ANDREI GHEORGHE UMANITAR
Mergi la: