back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Care e limita geloziei?

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 >> Sari la pagina:
 
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 3 Februarie 2009, ora 13:19

sunt exagerat de geloasa ! nu reusesc sa ma stapanesc, pun tot timpul intrebari de genul unde? cu cine? de ce? de fiecare data cand ii suna telefonul vreau sa raspund eu de curioasa ce sunt ! si el....se distreaza ..zice ca ma stie asa geloasa de la inceput si ma place asa ! prietenii nostri zic ca nu sunt normala si ca gelozia este o boala... dar pana unde este normal?... saptamana trecuta am stat 3 ore in masina ca sa vad daca pleaca undeva seara ...asta ma ingrijoreaza!!!!


NuStiuNimic

226 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Galati

Postat pe: 3 Februarie 2009, ora 13:22

e bun ca inca mai e cu tn....:-"..trebuie sa t consideri o geloasa norocoasa:>

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 17:22

Gelozia apare in momentul in care incepi sa ai anumite sentiente fata de cineva fie ele de iubire,invidie sau mai stiu eu. Eu nu ma consider o fata geloasa,iar in momentul in care iti intrebi prietenul "unde se duce ,cu cine, sau ce face" mi se par niste intrebari absolut normale tianad cont ca dim moment ce suntem impreuna ar trebui sa stim unul de altul. Dar majoritate nu inteleg aceasta preocupare fata de celalalt si o iau ca pe un interogatoriu si atunci vai tu "se enerveaza". Pt fetele care zic ca au aceasta boala; intelegeti nu duce la nimic bun doar va face sa va iesiti din minti credeti-ma baietii se amuza ff tare pe tema asta. Aveti mai multa incredere in voi si apoi veti avea si in celalat

Raporteaza abuz de limbaj
adnana_yuppy

510 mesaje
Membru din: 3/02/2009
Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 17:30

De la: negraumihaela, la data 2009-02-03 13:19:20 sunt exagerat de geloasa ! nu reusesc sa ma stapanesc, pun tot timpul intrebari de genul unde? cu cine? de ce? de fiecare data cand ii suna telefonul vreau sa raspund eu de curioasa ce sunt ! si el....se distreaza ..zice ca ma stie asa geloasa de la inceput si ma place asa ! prietenii nostri zic ca nu sunt normala si ca gelozia este o boala... dar pana unde este normal?... saptamana trecuta am stat 3 ore in masina ca sa vad daca pleaca undeva seara ...asta ma ingrijoreaza!!!!


Nu stiu exact care este limita geloziei, dar pot sa-ti dau un sfat si anume sa nu-l sufoci foarte mult cu intrebarile de genul unde esti, cu cine si de ce, pt ca o sa ajunga sa se sature sa-l tot "interoghezi atata" chiar daca acuma iti spune ca te stie geloasa de la inceput si ca te place asa. Barbatilor nu le place sa fie dominati, interogati. Acordai incredere, mai ales daca nu ti-a dat niciun motiv sa fi suspicioasa.Incearca sa nu-ti mai imaginezi fel si fel de scenarii in minte.

Raporteaza abuz de limbaj
adi3

716 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Zalau

Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 01:03

vezi ca o sa-l impingi singura la alte treburi daca nu te stapanesti,ai si tu dracului un pic de incredere altfel o sa ii insufli faptul ca nu ai incredere in el= tradare

Raporteaza abuz de limbaj
david...romantic incurabil
Az1987

21 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 09:14

fato,trebuie sa mergi la un doctor.sincer.nici un lucru nu duce la bun sfarsit ceea ce faci u.daca il iubesti atat de mult si il cunosti atat de bine,mai gandestete o data daca merita sa faci aceste lucruri.gandeste de 2 ori inainte sa faci un lucru.numa bine

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

455 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 27 Februarie 2009, ora 14:42

nu exista limite, IMPOSSIBLE IS NOTHING

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

267 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Postat pe: 25 Martie 2009, ora 10:17

De la: negraumihaela, la data 2009-02-03 13:19:20 sunt exagerat de geloasa ! nu reusesc sa ma stapanesc, pun tot timpul intrebari de genul unde? cu cine? de ce? de fiecare data cand ii suna telefonul vreau sa raspund eu de curioasa ce sunt ! si el....se distreaza ..zice ca ma stie asa geloasa de la inceput si ma place asa ! prietenii nostri zic ca nu sunt normala si ca gelozia este o boala... dar pana unde este normal?... saptamana trecuta am stat 3 ore in masina ca sa vad daca pleaca undeva seara ...asta ma ingrijoreaza!!!!


Draga...m-ai pus pe ganduri!Daca ma casatoream cu o femeie ca tine ,te lasam balta cu toate si fugeam in codru sa ma fac haiduc.Mai bine cu fiarele padurii decat cu o asemenea minte dementa langa mine.Vezi ca tipul acela,care saracu ,inca nu realizeaza ce are langa el,nu v-a mai rade mult...

Raporteaza abuz de limbaj
Ce sa faci!La toti ni`greu!
yuppy000899

5 mesaje
Membru din: 29/03/2009
Postat pe: 29 Martie 2009, ora 19:58

un barbat gelos,poate fi considerat dement?o femeie sar indrepta automat catre altcineva.


FATIS

37 mesaje
Membru din: 9/04/2009
Postat pe: 9 Aprilie 2009, ora 17:28

buna Mihaela,
Limita o va impune el. Toti avem o unda de gelozie, dar este oprita de catre partener daca stie sa puna problema si sa iti explice ca nu trebuie sa te ingrijorezi. Cu cat este mai "misterios" cu atat o sa fi mai geloasa.
Deci discutati!

Raporteaza abuz de limbaj
Tot EU
danailiescu2005

128 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 12 Mai 2009, ora 15:51

Din experientele personale:

La prima casatorie si eu eram extrem de geloasa, fara nici cel mai mic motiv - doar din start i-am spus ca daca aflu vreodata ca m-a inselat.... si asta i-am repetat-o de un milion de ori si ma apucau crizele numai cand ma gandeam ca s-ar intampla. Nu m-a inselat niciodata.
Am divortat din alte motive. De ulte ori ma gandeam ca mai bine ma insela.
Am cunoscut un barbat - divortat.
Isi inselase sotia. Stand de vorba am aflat si cum s-a intamplat. Sotia era f geloasa, il urmarea, il banuia - pana intr-o zi in care a zis daca tot ma acuza macar sa aiba motive.



flaw_tin

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 21 Mai 2009, ora 14:11

De la: Cricket2009, la data 2009-05-12 15:51:02Din experientele personale:

La prima casatorie si eu eram extrem de geloasa, fara nici cel mai mic motiv - doar din start i-am spus ca daca aflu vreodata ca m-a inselat.... si asta i-am repetat-o de un milion de ori si ma apucau crizele numai cand ma gandeam ca s-ar intampla. Nu m-a inselat niciodata.
Am divortat din alte motive. De ulte ori ma gandeam ca mai bine ma insela.
Am cunoscut un barbat - divortat.
Isi inselase sotia. Stand de vorba am aflat si cum s-a intamplat. Sotia era f geloasa, il urmarea, il banuia - pana intr-o zi in care a zis daca tot ma acuza macar sa aiba motive.


Raporteaza abuz de limbaj
flaw_tin

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 21 Mai 2009, ora 14:18

un vechi proverb spune : daca nu vrei sa afli minciuni , atunci nu pune intrebari


xcomm_office

4949 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 21 Mai 2009, ora 14:19

De la: Cricket2009, la data 2009-05-12 15:51:02Din experientele personale:

La prima casatorie si eu eram extrem de geloasa, fara nici cel mai mic motiv - doar din start i-am spus ca daca aflu vreodata ca m-a inselat.... si asta i-am repetat-o de un milion de ori si ma apucau crizele numai cand ma gandeam ca s-ar intampla. Nu m-a inselat niciodata.
Am divortat din alte motive. De ulte ori ma gandeam ca mai bine ma insela.
Am cunoscut un barbat - divortat.
Isi inselase sotia. Stand de vorba am aflat si cum s-a intamplat. Sotia era f geloasa, il urmarea, il banuia - pana intr-o zi in care a zis daca tot ma acuza macar sa aiba motive.



Super...gelozia este in general mai predominanta la oamenii labil psihic sau mai predispusi la exagerari decat alti oameni.
Toti avem acest sentiment de gelozie, ideea este ca nu trebuie exacerbat.
Acum depinde de om, de cel de langa el, de trairi, de emotii...si gata, ca doar nu suntem la ora de psihanaliza.

Raporteaza abuz de limbaj
goghi

57 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 25 Mai 2009, ora 07:54

De la: negraumihaela, la data 2009-02-03 13:19:20 sunt exagerat de geloasa ! nu reusesc sa ma stapanesc, pun tot timpul intrebari de genul unde? cu cine? de ce? de fiecare data cand ii suna telefonul vreau sa raspund eu de curioasa ce sunt ! si el....se distreaza ..zice ca ma stie asa geloasa de la inceput si ma place asa ! prietenii nostri zic ca nu sunt normala si ca gelozia este o boala... dar pana unde este normal?... saptamana trecuta am stat 3 ore in masina ca sa vad daca pleaca undeva seara ...asta ma ingrijoreaza!!!!
Evita sa sa-ti imaginezi ca ar aface aia, aia!O sa-i vina greu, lui ,cind va observa ca nu mai este cicalit poate deveni o pro blema chiar foarte mare cu ceva urmari .Gelozia este un narcotic ce il administrezi prietenului tau ,zilnic,fara sa-ti dai seama.Acest fapt il face sa te iubeasca din ce in ce mai mult.Atentie nu mari doza! Vor fi inevitabile!

Raporteaza abuz de limbaj
ofing

10 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Iunie 2009, ora 09:14

In viata sunt multe reguli simple. Toate pleaca de la iubirea de aproapele tau,in sens biblic.Natura ofera multe exemple in sensul asta, dar tocmai pe invers. Pentru ca natura este o lupta pentru supravietuire. Egoismul natural esupravietuire. Omul ca purtator al civilizatiei se detaseaza pina la o limita a egoismului natural de la care incepe limita libertatii. Libertatea mea e limitata de libertatea celuilat.Respectul fata de libertatea celuilalt inseamna dragoste de oameni. Exceptind forma insidioasa a hormonalului care ne bintuie nestiut, respectul este legea de baza intre doua fiinte sociale umane. Intre doi oameni care se iubesc cu adevarat, respectul inseamna a-ti pasa de celalalt. A-ti pasa inseamna incredere, implicit daruire, sinceritatea e forma de comunicare intre doi oameni care se iubesc iar sexul devine atunci forma suprema de comunicare intre doua fiinte. Asta in rezumat. Gelozia este lipsa iubirii, lipsa de respect, incalcarea libertatii deja daruite tie a celuilalt, gelozia este moartea iubirii,neputinta de a intelege ca celalalt isi vrea libertatea inapoi. Gelozia este faza de tranzitie pina la decesul acceptat al iubirii. Gelozia incalca regulile simple de mai sus si este o forma a posesiei agresive, atunci cind consideri ca iubirea celuilalt ti se cuvine fara sa mai tii cont de reguli. De fapt dispare iubirea de aproape in sens biblic, decazi in teluricul posesiv, te degradezi, incit celalalt devine un obiect personal de folosinta. Ca si cum te-ai intreba de ce imi foloseste cineva periuta de dinti fara ca eu sa stiu. Si simplu,daca dragoste nu e, nimic nu e. Iubirea se bazeaza pe respect.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

312 mesaje
Membru din: 12/05/2009
Postat pe: 3 Iunie 2009, ora 09:59

De la: negraumihaela, la data 2009-02-03 13:19:20 sunt exagerat de geloasa ! nu reusesc sa ma stapanesc, pun tot timpul intrebari de genul unde? cu cine? de ce? de fiecare data cand ii suna telefonul vreau sa raspund eu de curioasa ce sunt ! si el....se distreaza ..zice ca ma stie asa geloasa de la inceput si ma place asa ! prietenii nostri zic ca nu sunt normala si ca gelozia este o boala... dar pana unde este normal?... saptamana trecuta am stat 3 ore in masina ca sa vad daca pleaca undeva seara ...asta ma ingrijoreaza!!!!




...nu te supara dar m-ai distrat, ai fost sincera si simpatica in acelasi timp!
....habar nu am ce sa spun, imi vine sa rad, mi se pare ca esti un mic detectiv atent la toate detaliile

Raporteaza abuz de limbaj
mihaist25

73 mesaje
Membru din: 3/02/2015
Postat pe: 3 Iunie 2009, ora 10:00

Nu exista o limita a geloziei. Hai sa nu mintim, daca iubesti pe cineva tot ai vrea sa stii ce face, unde se duce, cu cine, cu cine vorbeste, samd, cand nu e langa tine. E logic intr-un fel. Dar conteaza si cum stii s-o faci. Daca il iei la intrebari , s-ar putea sa creada ca nu ai incredere in el. Mai bine adu discutia si iti va spune singur . Acum, depinde si ce "simti" tu. Ca daca ar veni acasa cu urme de ruj pe guler si eu as face la fel. Nu te sfatuiesc sa il urmaresti , nici sa ii umblii prin telefon, mail, etc , ci sa il lasi sa spuna singur. Daca ii permiti sa faca tot ce vrea, in limita bunului simt, nu te va lasa el sa pleci. .Dar si daca e sa |calce stramb", va calca. . Sa stii ca ar fi cel mai ok sa-l lasi singur intr-un loc unde ar putea calca stramb usor. Daca nu o face, stai potolita si bucura-te de el. Parerea mea!
Eu am crezut ca sunt gelos, dar am inceput sa am dubii dupa ce:: am aflat ca se vedea pe ascuns cu fostul, a fost la ala acasa, i-a promis odata ca se intoarce la el, il lasa sa ma jigneasca, nu ii explica faptul ca tre sa inceteze s-o mai sune si sa-i mai propuna iesiri samd .Atunci am "facut urat" si i-am zis baiatului sa stea calm, ca altfel rezolvam in alt mod. . Si am inceput sa fiu mai atent la ea, ca nu se stie. .Adevarul e ca daca o mai vad cu ala... iese frumos.
Si, recunosc, si eu sunt gelos, dar, spre deosebire de tine, eu am motive. . Dar o iubesc si i-am acordat si a doua sansa in schimbul sinceritatii . Si nu-mi pare rau!

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy002200

3 mesaje
Membru din: 24/05/2009
Oras: Braila

Postat pe: 3 Iunie 2009, ora 10:07

buna,nu este bine cum gandesti,cred totusi ca ai o *problemuta* mai controleazate si tu,pt ca daca o sa continui asa este sigur inceputul unei depresii,sau poate si el ti-a dat cateva banuieli si de aceea te porti asa cu el sau poate nu ai incredere deplina in el,

Raporteaza abuz de limbaj
rodika
yuppy002200

3 mesaje
Membru din: 24/05/2009
Oras: Braila

Postat pe: 3 Iunie 2009, ora 10:07

buna,nu este bine cum gandesti,cred totusi ca ai o *problemuta* mai controleazate si tu,pt ca daca o sa continui asa este sigur inceputul unei depresii,sau poate si el ti-a dat cateva banuieli si de aceea te porti asa cu el sau poate nu ai incredere deplina in el,

Raporteaza abuz de limbaj
rodika
ongbak

117 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Iunie 2009, ora 10:11

sfatul meu e sa-i tai prohabul! atunci o sa fii 100% sigura k nu te inseala...asta dak nu exceleaza cu limbuta

Raporteaza abuz de limbaj
danailiescu2005

128 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 3 Iunie 2009, ora 23:26

SUPERB - A IUBIT CINEVA ASA?

Raporteaza abuz de limbaj
danailiescu2005

128 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 3 Iunie 2009, ora 23:27

De la: Amelya_28, la data 2009-06-03 09:59:31
De la: negraumihaela, la data 2009-02-03 13:19:20 sunt exagerat de geloasa ! nu reusesc sa ma stapanesc, pun tot timpul intrebari de genul unde? cu cine? de ce? de fiecare data cand ii suna telefonul vreau sa raspund eu de curioasa ce sunt ! si el....se distreaza ..zice ca ma stie asa geloasa de la inceput si ma place asa ! prietenii nostri zic ca nu sunt normala si ca gelozia este o boala... dar pana unde este normal?... saptamana trecuta am stat 3 ore in masina ca sa vad daca pleaca undeva seara ...asta ma ingrijoreaza!!!!




...nu te supara dar m-ai distrat, ai fost sincera si simpatica in acelasi timp!
....habar nu am ce sa spun, imi vine sa rad, mi se pare ca esti un mic detectiv atent la toate detaliile


SUPERB. AIUBIT CINEVA ASA? SA STIU SI SA FIU INVIDIOASA.

Raporteaza abuz de limbaj
danailiescu2005

128 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 3 Iunie 2009, ora 23:28

De la: ofing, la data 2009-06-03 09:14:14In viata sunt multe reguli simple. Toate pleaca de la iubirea de aproapele tau,in sens biblic.Natura ofera multe exemple in sensul asta, dar tocmai pe invers. Pentru ca natura este o lupta pentru supravietuire. Egoismul natural esupravietuire. Omul ca purtator al civilizatiei se detaseaza pina la o limita a egoismului natural de la care incepe limita libertatii. Libertatea mea e limitata de libertatea celuilat.Respectul fata de libertatea celuilalt inseamna dragoste de oameni. Exceptind forma insidioasa a hormonalului care ne bintuie nestiut, respectul este legea de baza intre doua fiinte sociale umane. Intre doi oameni care se iubesc cu adevarat, respectul inseamna a-ti pasa de celalalt. A-ti pasa inseamna incredere, implicit daruire, sinceritatea e forma de comunicare intre doi oameni care se iubesc iar sexul devine atunci forma suprema de comunicare intre doua fiinte. Asta in rezumat. Gelozia este lipsa iubirii, lipsa de respect, incalcarea libertatii deja daruite tie a celuilalt, gelozia este moartea iubirii,neputinta de a intelege ca celalalt isi vrea libertatea inapoi. Gelozia este faza de tranzitie pina la decesul acceptat al iubirii. Gelozia incalca regulile simple de mai sus si este o forma a posesiei agresive, atunci cind consideri ca iubirea celuilalt ti se cuvine fara sa mai tii cont de reguli. De fapt dispare iubirea de aproape in sens biblic, decazi in teluricul posesiv, te degradezi, incit celalalt devine un obiect personal de folosinta. Ca si cum te-ai intreba de ce imi foloseste cineva periuta de dinti fara ca eu sa stiu. Si simplu,daca dragoste nu e, nimic nu e. Iubirea se bazeaza pe respect.



ASTA ERA CITATUL PE CARE-L VROIAM

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy070790

29 mesaje
Membru din: 24/05/2009
Postat pe: 9 Iunie 2009, ora 15:36

din punctul meu de vedere limita geloziei ar fi ...crima
deja ajuns la limita geloziei se urmeaza drumul nebuniei

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

69 mesaje
Membru din: 13/06/2009
Postat pe: 15 Iunie 2009, ora 16:37

Leagal cu lant de pat ca sa stii ca il ai numai pt tine, atunci poti fi sigura ca nu te inseala

Raporteaza abuz de limbaj
LgGerm
lupy009

1 mesaj
Membru din: 17/06/2009
Postat pe: 17 Iunie 2009, ora 11:39

Din punctul meu de vedere ca baiat sa spunem si gelos,eu zic ca e o mare prostie sa fie prietena ta geloasa,de exemplu eu snt cu prietena mea de 5 ani de zile si ea este foarte geloasa,incearca sm domine,ma interogheaza zilnic de cateva ori pe zi,imi pune toate intrebarile care apartin din capitolul de gelozie,ar vrea sa aibe acces la id-ul meu de mess,la telefonul meu,la orice,ea ma crede brelocul ei de la chei cred si asta nu suport deloc.
Si am ajuns la concluzia ca la ea gelozia nu are nici o limita,ea a devenit obsedata de gelozie,deci a luato razna,a inebunit,pt ca a ajuns s stea totimpul cu gandul ca eu o insel si noaptea adoarme tot cu gandul asta si viseaza si in somn ca eu o insel,deci fratilor aici chiar e o prob cu gandirea ei.orice as face fetita asta e tampita de gelozie,singura solutie cred ca a r fi sa stau numai si numai cu ea dekat noi 2 in casa si poate asa nu o sa fie si ea macar cateva ore geloasa pe orice rahat.
Acum numai are rost sa stau eu si sa povestesc toate aventurile ei de gelozie pt ca as incinge tastatura de atata scris.
Oricum parerea mea este ca e o adevarata boala care nu doare,dar uneori lasa rani in suflet,pt ca gelozia nu duce la nimic bun,decat la scandal si la despartire.
Acum parerea mea ar fi ca tot noi baietii ar trebui sa fim mai atenti si mai gelosi cu fetele pt ca pe ele le pierzi mult mai usor din mana,fetele la orice pas snt vanate de alti masculi feroce ca sa le spunem asa.
Deocamdata cam atat cu scrisu ca mam plictisit,restu le zic mai tarziu.

Raporteaza abuz de limbaj
Mummy

1 mesaj
Membru din: 14/06/2008
Oras: Bistrita

Postat pe: 17 Iunie 2009, ora 13:04

in mod sigur ai o problema.. cred ca ar trebui sa cauti putin ajutor

Raporteaza abuz de limbaj
piubesc

509 mesaje
Membru din: 14/06/2009
Postat pe: 20 Iunie 2009, ora 20:08

Se spune ca nu este dragoste, daca nu este si putina gelozie... Bine zis "putina", pentru k ce e mult, strica...se aplica si in cazul subiectului in discutie..dak vei mai continua in acest fel, nu va duce la nimik bun, doar iti vei da seama intr-o buna zi ca ai gresit, dar poate fi prea tarziu si nu cred k ai vrea sa ajungi in asa situatie...Ce pot sa iti spun? Si eu il iubesc mult de tot pe prietenul meu si recunosc, am avut si eu anumite ganduri negre, el fiind la distanta de mine, ceea ce ingreuneaza mult evolutia relatiei noastre, dar simt ca iubirea noastra e foarte puternica si ne ajuta sa trecem peste toate obstacolele.COMUNICAREA este cheia rezolvarii tuturor problemelor in cuplu. I-am spus ca mi-am dat seama de faptul k ma iubeste foarte mult si ca acele ganduri ale mele nu au fundament, i-am zis k am incredere in el si am speranta ca nu ma va dezamagi niciodata, el zicandu-mi ca si el spera din toata inima, ca nu cumva sa ma dezamageasca vreodata, pentru k ma iubeste mult de tot. Raman la ideea ca e nevoie de COMUNICARE! Si lasa-i spatiu de desfasurare, sa nu se simta urmarit

Raporteaza abuz de limbaj
"Cat de fericiti ar trai multi oameni, daca s-ar ocupa de treburile altora la fel de putin pe cat se ingrijesc de ale lor."
godfor_3_days

3 mesaje
Membru din: 18/05/2009
Postat pe: 22 Iunie 2009, ora 19:49

gelozia nu vine niciodata singura ,daca partenere nu itzi face mici joculete ca sa te faca gelos,nu ai cum sa fii... daca esti fara ca ea sa te faca inseamna ca nu o iubesti ci doar e o obsesie...

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului care e limita geloziei?
Mergi la: