back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Iphone sau samsung omnia?

 


 
 
iancu1

64 mesaje
Membru din: 16/06/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Iulie 2008, ora 13:20


despre amandoua stiti multe..care vi se pare mai bun?


if there's a will, there's a way
xzibit_the_one

32 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Roman

Postat pe: 29 August 2008, ora 01:10

Categoric Omnia, iPhone e un gunoi, doar brand-ul e de el ...


vicos

1 mesaj
Membru din: 29/08/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 29 August 2008, ora 10:16

La prima vedere, as fi spus si eu Omnia (Samsung I900), dar dupa o analiza mai in amanunt, nu mai sunt asa de sigur.
IPhone e intr-adevar slab, dar IPhone 3G e mai bun. De exemplu daca compari cat tine bateria, IPhone 3G tine 10 ore de convorbire, pe cand Omnia numai 5 ore 50 minute. In schimb la stand-by, Omnia sta mai bine, cu 500 de ore, fata de 300 de ore.
Tot Omnia sta mai bine si la camera foto - 5 Mp fata de 2 Mp.
Iar la pret sunt asemanatoare: 2100-2300 de RON.

www.price.ro/specificatii_apple_iphone_3g_16gb_139473.htm

www.price.ro/specificatii_samsung_i900_16gb_143145.htm


acidutzu21

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 10 Septembrie 2008, ora 21:37

omnia


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 24 Septembrie 2008, ora 10:00

Omnia in mod clar.
Le-am testat pe amandoua si mi se pare mult mai ok Omnia,e mai usor de folosit. e super ce sa mai zic.

www.marketonline.ro/telefoane-mobile/telefon-mobil-samsung-i900-...


velevrazvan

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Septembrie 2008, ora 10:31

iphone - un market sale
omnia - un phone sale


mergi pe omnia. samsung lupta pentru suprematia in domeniul gsm si pune tot ce are la dispozitie pentru a ajunge acolo


sinusoid

8 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 11 Decembrie 2008, ora 23:17

dintre Omnia si Iphone 3G...

La prima vedere...toata lumea spune ca Omnia e mai bun...
E mai bun ca specificatii tehnice...
Insa...chiar ai nevoie de o camera de 5 mega?

Diferenta zic eu ca se face la soft...aici se departajeaza foarte puternic telefoanele.

Un samsung omnia...are ce are cand vine din fabrica...si cam atat...ca un telefon nokia...

Iphone-ul...are ce are din fabrica...dar daca incepi si instalezi aplicatii din iTunes...telefonul capata o valoare foarte puternica...
Softul este foarte usor de folosit...fata de windows...
sa scri mesaje, email-uri pe omnia, pe windows mobile..e jalnic fata de scrisul pe un iphone...
ecranul la iphone...e clar superior..fiind cel mai bine cotat ecran de pe piata in domeniul portabilelor, si ca luminozitate si ca timp de raspuns la touch screen si multe altele.

Eu as alege iphone...pentru soft mai ales...si pentru cum arata...
As alege Omnia care e mult mai ieftin ca un iphone...dar cand ma gandesc la softul windows mobile...ma gandesc sa mai dau 100 de euro...ca sa fiu linistit...

Cu omnia esti limitat..cu iphone....ai cale libera sa faci multe cu el...datorita multitudinii de aplicatii care exista pentru el.


Asta e parerea mea.

Raporteaza abuz de limbaj
chamelush

1 mesaj
Membru din: 20/12/2008
Postat pe: 27 Decembrie 2008, ora 07:58

parerea mea?....nici OMNIA nici iPhone...am si aleg intotdeauna HTC
Nu am inteles de ce faci comparatie intre cele doua PDA-uri si uitati HTC seria Touch ca sa nu mai amintim de Touch HD
Sau comparati iPhone cu HTC Max4G

Raporteaza abuz de limbaj
S3by_1987

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Decembrie 2008, ora 00:00

Touch HD RULES!! iphone doar la ei cu brandu` si pozele lor...bleah , iar omnia f prost finisat(arata ieftin si slab calitativ) gsmarena.com comparatie intre ele...performante aspesct finisaje optiuni

Raporteaza abuz de limbaj
Nickstr

13 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 7 Ianuarie 2009, ora 07:38

Detin iPhone 3g nu l'am incarcat vreo 5 zile si tot mai aveam jumate de baterie pe el, binenteles nu ma jucasem niciun joc pe el doar vb si ascultat muzica la el in drum spre munca.
Cat despre usurinta folosirii lui cum sa o spun mai franc... a fost facut pt idiotii de americani care au anunturi pe trepte "ridica piciorul ca sunt scari aici" deci este idiot proof. Mai simplu de atat nu stiu ce ai mai putea dori. Pe cand Omnia este mai "stufos" mai complex si niste useri mai putin obisnuiti cu "tehnologia moderna" au probleme in folosirea lui. De tinut baterie astea nu stiu exact ca nu am folosit unul asa de mult sa vad cum sta treaba.
Dar oricum aici parerile sunt impartite. Parerea mea este ca iPhone este mai user friendly si foarte usor si simplist plus ca arata parca mai bine iar Omnia este mai geek friendly datorita sistemului WindosMobile care permite instalarea de tot felul de aplicatii third party.

ps: In loc de Omnia mi'as lua blackberry storm... sau as astepta n97

Raporteaza abuz de limbaj
adu_mecool

12 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 12 Ianuarie 2009, ora 15:32

sincer dintre Omnia sau Iphone eu as alege Nokia 5800 mult mai ieftin decat cele doua telefoane adik 14mil


Raporteaza abuz de limbaj
dannyciupac

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 23 Ianuarie 2009, ora 09:43

daca vrei DOAR design si fitze i-ati iPhone, daca vrei un tel mai adevarat, capabil Omnia KLAR!!

Raporteaza abuz de limbaj
kill4billy

33 mesaje
Membru din: 21/01/2009
Oras: Targoviste

Postat pe: 23 Ianuarie 2009, ora 09:45


Raporteaza abuz de limbaj
d_signer

23 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Ianuarie 2009, ora 10:22

Folosesc iPhone de prima generatie, il folosesc de peste un an. Sunt multumit de el, are toate uodate-urile la zi, aplicatiile sunt din ce in ce mai bine definite pe tipul de utilizator. Daca vrei un gadget, iti instalezi ceea ce il va face asta, daca vrei un PDA, ai alte optiuni. Cele cateva mii de utilitati creeate pentru el te lasa sa-l faci ceea ce vrei sa ai. Si sa nu mai vorbim despre sistemil de operare. Este cel mai stabil de pe piata.

Raporteaza abuz de limbaj
The only way out is in!
Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Adjud

Postat pe: 23 Ianuarie 2009, ora 11:59

convingeti-va de aici daca se merira sa ai un I Phone 3G
sunt detalii bine de tinut minte pt snobii care vor un I Phone
oferta-promo.blogcreativ.com/oferta-promo-b1/Vrei-sa-ti-cumperi-...


tiesto_xt

30 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 23 Ianuarie 2009, ora 14:05

iphone 3g lasa de dorit multe... un lucru e clar nu isi merita bani,samsung omnia nu stiu ce poate, arata bine oricum, raman eu cu LG-ul meu(KB770) is foarte multumit de el pana acuma

Raporteaza abuz de limbaj
gbispas

688 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 10:32

HTC , de departe.

Raporteaza abuz de limbaj
EU
george_dumitrascu

4 mesaje
Membru din: 1/12/2008
Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 10:33

Tocmai fiindca e un gunoi toate celelalte companii de telefoane serioase (gen Samsung sau HTC sau Nokia sau LG) au inceput sa preia concepte de interfata de la acest gunoi...
E primul telefon care vine cu o interfata touchscreen in care se poate utiliza eficient degetul; model preluat apoi de toate celelate companii mai mult sau mai putin eficient.
Poate asta e unul din motivele care-l face sa fie un "gunoi".
Am vazut si am butonat un LG cu camera de 5M care face poze execrabile si filmulete sub orice critica. Iphone nici macar nu are aplicatie sa poti filma pentru ca nu crede in conceptul de telefon-camera video/aparat foto. Un statement f. clar si corect din partea Apple. Inca un motiv sa fie un "gunoi"

Raporteaza abuz de limbaj
postelnicu

8 mesaje
Membru din: 5/08/2008
Oras: Caracal

Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 10:53

eu mi-as lua un omnia>>mi se pare mult mai bun ca iphone[pe deasupra omnia 5 megapixeli si iphone 2[pe deasupra nici nu filmeaza

Raporteaza abuz de limbaj
gbispas

688 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 15:53

George,este adevarat ca el a adus pe piata,acest concept,insa,daca te-ai duce la cinema,astazi,ce ai vrea sa vezi,un film modern,cu sonorizare dolby surround,ecran panaoramic,...etc, sau ai prefera filumetele lui Lumiere de acum 100 de ani?Ori,daca te-ai pune in fata televizorului,ce ai prefera,sa ai in fata,televizorul Cosmos,din tineretile parintilor nostri ori un televizor full HD care sa-ti redea o imagine de la un Blu-Ray player,cu home cinema...?Faptul ca cineva a adus un concept pe piata,nu inseamna ca e cel mai bun la ora actuala,de pe piata.Ori noi despre asta vorbeam,aici.Bafta cu CINEMA LUMIERE,oricum!

Raporteaza abuz de limbaj
EU
celuster

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 31 Ianuarie 2009, ora 07:48

Nu stiu f multe despre iPhone, dar despre Omnia... Il folosesc de peste 3 luni. Are calitatile mentionate de altii numai ca are mari lipsuri. Este un telefon care te oboseste: pentru efectuarea unui apel trebuie multe operatii; acumulatorul... il incarc in fiecare seara si noroc ca mi-am gasit incarcator auto, altfel... Nu poti efectua apeluri multiple (conferinta); functia "reportofon" nu exista; daca esti in conversatie si vrei sa salvezi un numar o sa ai surpriza ca dupa ce l-ai pus pe ecran n-ai ce face cu el, mai mult de atat, dupa ce termini conversatia vei constata ca a disparut si numarul de pe ecran. Pacat! Il vand!

Raporteaza abuz de limbaj
ionela_mihai

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Februarie 2009, ora 10:51

Se pare ca cei care vorbiti da iPhone ca e de fitze ca alea alea, as putea sa jur ca n-ati butonat niciodata acest smartphone
Eu am luat iPhonul 2G de cand a aparut in USA, iar acum detin un iPhone 3G black 16 gb, si am rulat pe el mii de aplicatii, repet, mii, nu 2-3 aplicatii de gradinita cum gasesti pe Omnia.
Pt iPhone exista aplicatii la care nici macar nu v-ati fi gandit, nu are rost sa vi le insir ca iesim la pensie impreuna.
Camera ? daca vrei camera i-ati un ap foto, nu telefon, asta nu ca omnia ar face mai bune poze ca si iPhonu, desi acesta are numai 2 MP.
Inainte sa va dati cu parerea luati amandoua telefoanele si le butonati si le comparati, nu ca va uitati pe google la specificatiile altora.
Bineinteles ca cei care abia si-au putut achzitiona un tel mai scump, na ce sa faca si ei, tre sa-l laude ca sa nu se mai necajeasca ca o pierdut atatia bani in el...ca de fapt ei stiu ca nu merita acel telefon banii.
Apropo sa stiti ca eu am butonat si samsungul si htc-ul si toate care au aparut recent, nu vorbesc din exces de zel.
In concluzie, reiterez ce am spus mai sus, BUTONATI 5 MINUTE UN IPHONE....SI APOI MAI VORBIM.
Era sa uit, sa va arate cineva potentialul iPhonului ca daca-l butonati doar 5 minute singur...no sa stiti nici sa-l deschideti..


Raporteaza abuz de limbaj
gbispas

688 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Februarie 2009, ora 15:54

De la: vaida_vasile, la data 2009-02-07 10:51:11Se pare ca cei care vorbiti da iPhone ca e de fitze ca alea alea, as putea sa jur ca n-ati butonat niciodata acest smartphone
Eu am luat iPhonul 2G de cand a aparut in USA, iar acum detin un iPhone 3G black 16 gb, si am rulat pe el mii de aplicatii, repet, mii, nu 2-3 aplicatii de gradinita cum gasesti pe Omnia.
Pt iPhone exista aplicatii la care nici macar nu v-ati fi gandit, nu are rost sa vi le insir ca iesim la pensie impreuna.
Camera ? daca vrei camera i-ati un ap foto, nu telefon, asta nu ca omnia ar face mai bune poze ca si iPhonu, desi acesta are numai 2 MP.
Inainte sa va dati cu parerea luati amandoua telefoanele si le butonati si le comparati, nu ca va uitati pe google la specificatiile altora.
Bineinteles ca cei care abia si-au putut achzitiona un tel mai scump, na ce sa faca si ei, tre sa-l laude ca sa nu se mai necajeasca ca o pierdut atatia bani in el...ca de fapt ei stiu ca nu merita acel telefon banii.
Apropo sa stiti ca eu am butonat si samsungul si htc-ul si toate care au aparut recent, nu vorbesc din exces de zel.
In concluzie, reiterez ce am spus mai sus, BUTONATI 5 MINUTE UN IPHONE....SI APOI MAI VORBIM.
Era sa uit, sa va arate cineva potentialul iPhonului ca daca-l butonati doar 5 minute singur...no sa stiti nici sa-l deschideti..


Raporteaza abuz de limbaj
EU
gbispas

688 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Februarie 2009, ora 15:55

ai uitat sa ne spui sau precizezi,tu cat timp ai butonat HTC-ul.Si mai ales daca ala are mai multe MII(HAHAHA) de aplicatii decat cel pe care l-ai cumparat tu-uf,mi-e deja rau-tocmai din America.

Raporteaza abuz de limbaj
EU
gbispas

688 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Februarie 2009, ora 18:14

ba amaratule,jocurile astea,erau pe vremea lui Ceausescu,in scoala primara.Se trimiteau scrisori,atunci.Nu v-ati mai saturat de jocuri piramidale,bai Ioan Stoica?


EU
jimmyhumuhumunukunukuapua_ro06

38 mesaje
Membru din: 3/01/2009
Oras: Braila

Postat pe: 7 Mai 2009, ora 15:03


Raporteaza abuz de limbaj
bsluci

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Iulie 2009, ora 11:32

HTC HD sau HTC PRO 2 Iphonu este jalnic ...am avut deci nu vorbesc in nestiinta , mi sa crapat eranul dupa 2 luni (il aveam in buzunar si m-am lovit de o masa si poc sa crapat)after that miam luat 3g care este mai ok dar tot de kkt este adica bateria este jalnica pe net nu are viteza klumea ...am renuntat foarte usor la el acum am un HTC HD de care sunt soper multumit bateria tine destul de mult la cat il folosesc(cam 34 de ore sin care vorbite vreo 3 si pe net vreo 4 ore pe langa jocuri si altele) da intradevar poate softul nu este asa de rapid ,, ca de este windows. dar daca sti sa til optimizezi este soper ok ...si cum se vad filmele ..este criminal ...yar despre omnia sincer nu vad nimik revolutionar la el ca si la nokia n97 (parca astai ultimul nu?) cu alte cuvinte iati HTC HD este cam la acelasi pret si este mult mai ok


culeacatalin

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 August 2009, ora 14:13

samsung i8910hd, este cel mai bun aparut de la samsung!!!

Raporteaza abuz de limbaj
rodman_sox2002

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Bacau

Postat pe: 26 Octombrie 2009, ora 13:43

iphone ....nu exista termen de comparatie....

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului iPhone sau Samsung Omnia?
Mergi la: