back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce credeti despre ani ? de ce a fost castrata ? o sa reuseasca base sa o "repare" ?

 


 
 
the_ugly

1 mesaj
Membru din: 23/04/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 27 Aprilie 2010, ora 08:08

ce credeti despre ANI ? de ce a fost castrata ? o sa reuseasca base sa o "repare" ?

Raporteaza abuz de limbaj
LYLYKAE

309 mesaje
Membru din: 11/08/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 27 Aprilie 2010, ora 21:08

De la: bad_man, la data 2010-04-27 08:08:45ce credeti despre ANI ? de ce a fost castrata ? o sa reuseasca base sa o "repare" ?
Tocmai Base a castrato si ia redat viata ca sa uite de fraudele PDL ului !


http://www.youtube.com/watch?v=0a9a9W96ac0
Celina

180 mesaje
Membru din: 7/09/2009
Oras: Baia Mare

Postat pe: 1 Mai 2010, ora 15:58

Justitia, Procuratura, Ani,,,,, toate sunt subordonate si dirijate mereu de ;Putere! Legile s doar pt, prstii de rand! Pan cand gloata asta nenorocita si corupta de sus nu va fi schimbata in Romania va trona mereu ;nesimtirea! Nedreptatea., coruptia si ,,,,,,,,,,,,restul!!


-
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 2 Mai 2010, ora 18:58

ANI si-a pierdut orice credibilitate in ochii societatii civile romanesti din momentul in care aceasta institutie de prigonire " cu caracter medieval" a inceput sa vaneze nealiniatii, rebelii, care nu s-au inregimentat in solda basesciana!!
Nimeni nu mai crede in activitatea acesteia, pentru ca nimeni nu are nici o garantie ca toate investigatiile sale nu sunt " vanatori de fantome", realmente, inscenari sordide!!
Stiti ce se intampla cu un mincinos notoriu? Si cand striga: Sariti, arde casa, nu-l mai crede nimeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Mai 2010, ora 13:07

S-o repare ? Pe ce? S-a hotarat sa ii dea ceva concret de lucru ? De exemplu monitorizarea firmelor care au contracte cu statul. Sa introduca o declaratie lunara pentru cei care au contracte cu statul si prin a caror conturi se plimba banii nostri ? Ei, pai daca se uita bine prin actionariatul firmelor respective vor gasi destule incompatibilitati, numai asa la prima vedere. Apoi cand vor vedea sumele, subcontractorii, executiile sau achizitiile se va creiona, tot asa la o prima vedere ce si cum se face cu banii tarii asteia "falite".

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
9am173019

299 mesaje
Membru din: 12/11/2009
Postat pe: 4 Mai 2010, ora 15:03

De la: bad_man, la data 2010-04-27 08:08:45ce credeti despre ANI ? de ce a fost castrata ? o sa reuseasca base sa o "repare" ?


ROMANIA STAT FEUDAL

Banii din creditele de la FMI se duc la BOIERII ROMANIEI, adica membri clasei poltice prin PROGRAMELE GUVERNAMENTALE:
RABLA, CASA VERDE, MARUL, CORNUL SI LAPTELE a lui Mircea Basescu, REABILITARERA BLOCURILOR la firmele lui Basescu si UDREA EUROCONSTRUCT si TEHNOLOGICA RADION, BAZINE DE INOT si altele.
Banii din creditele la FMI se duc la CORPORATIILE ACTIONARILOR DE LA FMI mercenarii si teroristii din decembrie 1989, semnatarii declaratiei din 16 iunie 1989 de la Budapesta, Ungaria pentru atacarea militara terorista a Romaniei TEODOR BACONSKY, EMIL HUREZEANU, SOROS, VLADIMIR TISMANEANU, respectiv: FORD EADS, BECHETL AUIRBUS, RENAULT si altele si mai mult sunt scutite de taxe si impozite de alte cateva zeci de miliarde de euro.
Mai mult, si-au facut firme de furat masinile romanilor de pe strazi, sosele, piete si toate drumurile romaniei.
Romanii sunt sclavi si sobolani umani dupa LOVITURA DE STAT DIN DECEMBRIE 1989 si platesc ce consuma firmele clasei politice si creditele la FMI si dobanzile aferente.
Uniformizarea sariilor este de fapt o cacealma evreiasca pentru ca sa reduca salariile si pensiile la toti ROMANIA pentru ca GUVERNUL ROMANIEI SI INTREAGA CLASA POLITICA sa poata plati ratele la FMI, dar din slariile si pensiile romanilor, iar clasa poltioca refuza sa plateasca taxe si impozite la stat si asa reduse la cota unica, de fapt nu platesc nimic.

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 5 Mai 2010, ora 16:58

BASEXU SA O repare?asa a zis el? cand ca n-am auzit.Dar nici nu cred ca a incercat poate sa infiinteze una subordonata numai lui sa-l uite ,ma refer sa uite de dosarele ,afacerile lui si ale familiei si neamurile lui de toate gradele,Ia faceti sapaturi pe net doar numele sa-l introduceti si o sa vedeti raspunsul.

Raporteaza abuz de limbaj
rado_gabriel

64 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 5 Mai 2010, ora 19:12

S-a spropiat prea mult de "capi dei tutti capi" si asta a devenit, nu periculos, dar incomod.

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 5 Mai 2010, ora 21:20

basescu poate sa-si ia adio de la speranta ca cineva mai crede ca ANI face ceva fara comanda politica de la Cotroceni.
Spus mai neaos, ANI pute asa de rau, ca intrece toate hoiturile intrate in putrefactie. Iar ce s-a imputit in halul acesta, nu mai fierbi si mai mananci.
SA-TI FIE CLAR IMPOSTORULE PREZIDENTIAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Mai 2010, ora 22:42

De la: rado_gabriel, la data 2010-05-05 19:12:52S-a spropiat prea mult de "capi dei tutti capi" si asta a devenit, nu periculos, dar incomod.


S-a apropiat sau ii sunt apropiati ? Sunt polarizati intr-un punct in fruntea statului exact ca insemnul de pe fruntile frumoaselor indience. Altminteri ar fi mers treaba cu atatea transe si ingaduinta, cu toata puterea la indemana, cu parlament la purtator in buzunarul mic. De inocenta nu-l putem suspecta ca in cazul domnului Boc care e intradevar un om cinstit dar a fost pus in fruntea unui echipaj alcatuit de altii. Nici n-ar fi fost posibil altfel. Singura alternativa este aceea de a juca conform regulii de'acum stiuta, "la comanda" daca vrei sa fii numit sau mentinut prim ministru.

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
sorin51

3 mesaje
Membru din: 23/11/2009
Oras: Barlad

Postat pe: 6 Mai 2010, ora 13:06

Stimabile care te dai 9am178165,esti un idiot! Punerea pe butuci a ANI s-a petrecut ca urmare a deciziei CCR la sesizarea avocatilor deputatului PSD Bradisteanu,cercertat pentru fapte de coruptie si alte matrapazlacuri.Deranjati de aceasta institutie-ANI-sunt hotii si borfasii care s-au aciuiat mai pe la toate partidele politice,in special la PSD.


9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 6 Mai 2010, ora 13:12

De la: sorin51, la data 2010-05-06 13:06:09Stimabile care te dai 9am178165,esti un idiot! Punerea pe butuci a ANI s-a petrecut ca urmare a deciziei CCR la sesizarea avocatilor deputatului PSD Bradisteanu,cercertat pentru fapte de coruptie si alte matrapazlacuri.Deranjati de aceasta institutie-ANI-sunt hotii si borfasii care s-au aciuiat mai pe la toate partidele politice,in special la PSD.


Ba idiot esti mata, ca mai crezi inca toate tampeniile pe care ti le debiteaza puterea!!!!!!!!!!!!!
ANI este o institutie cu "caracter medieval" de vanat adversari politici, sa fie foarte clar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Deschide dom`le ochii si vezi ce se mai intampla prin Romania, chiar INCA nu intelegi ca basescu moare sa-si instaleze propria sa dictatura, ca securistul, securist va pieri orice s-ar intampla!!!!
Si foarte bine ca s-a terminat cu adunatura aceea dubioasa de ANI, care reactiona exact ca un haitas la fluierul lui basescu!!!!


Fosta membra 9am.ro

206 mesaje
Membru din: 11/11/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Mai 2010, ora 16:23

ani a fost si este o mare deceptie, oamenii se asteptau la mai multe din partea ei dar, rezultatele nu au fost asa... probabil si din cauza legii in baza careia functiona...
poate ca basescu o va repune pe picioare si poate de asta data guvernul sa-i dea puteri sporite, pentru a se justifica banii cheltuiti cu ea...
cat priveste unii comenttori, care cred ca ani este depasita, tocmai ca ani se gaseste cam peste tot in lume, in statele civilizate si nu supara pe nimeni, numai la noi cum se incearca ceva legal, cum s-ar unii de kur in sus ca este nedemocratic...
daca si CC este corupta ce sa mai le cerem politicienilor? pe cine sa aduci sa fie bine cand la noi nu se aplica o lege cum trebuie?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

60 mesaje
Membru din: 8/12/2009
Postat pe: 8 Mai 2010, ora 13:33

ANI nu este decât un instrument în mâna lui Bãse... , care aleargã dupã un electorat pe care și-l creeazã acum . Mituiește sute de mii de moldoveni de dincolo de prut cu bani ,pașapoarte , burse pentru studenți (2.000 de burse date de Bãse.. studenților moldoveni ). Chiar nu vedeți cã tot cea ce creeazã sau atinge Bãsescu se transformã în CÃ.....AT și este aruncat cãtre noi.
Subiectul ANI nu existã , existã numai voința lui Bãsescu. Atât.

Raporteaza abuz de limbaj
9am085739

5 mesaje
Membru din: 26/06/2009
Oras: Slobozia

Postat pe: 8 Mai 2010, ora 14:56

A.N.I =Macovei cu Urechea la COTROCENI si Microfonul pe cel cu nota de PLATA.

Raporteaza abuz de limbaj
O molecula de AMONIAC
9am039127cismariuion_gmail_com

59 mesaje
Membru din: 27/04/2009
Postat pe: 8 Mai 2010, ora 23:17

De la inceput nu am avut nici-o incredere in aceasta ANI care in realitate era o adunatura de corupti ca si curtea constitutionala ( scriu cu minuscole pentru a ma injosi ) in slujba politicienilor corupti si a celor din spatele lor in frunte cu navigatorul super corupt si cu tendinte de dictator. Nici-o paguba ca nu mai este ani pacat ca nuj se desfinteaza si alte instrumente pline cu birocrati ce beneficiaza de platii super mari in timo ce si in prezent BASA ( numele nu-l dezminte ) cu gasca arunca greul situatiei actuale tot pe omul de rand chisr daca este pensionar de 70 anii cu pensie penibila de citeva sute de lei.-ION CISMARIU

Raporteaza abuz de limbaj
9am093450

43 mesaje
Membru din: 9/07/2009
Postat pe: 9 Mai 2010, ora 09:06

De la: super_green_frog, la data 2010-05-05 22:42:12
De la: rado_gabriel, la data 2010-05-05 19:12:52S-a spropiat prea mult de "capi dei tutti capi" si asta a devenit, nu periculos, dar incomod.


S-a apropiat sau ii sunt apropiati ? Sunt polarizati intr-un punct in fruntea statului exact ca insemnul de pe fruntile frumoaselor indience. Altminteri ar fi mers treaba cu atatea transe si ingaduinta, cu toata puterea la indemana, cu parlament la purtator in buzunarul mic. De inocenta nu-l putem suspecta ca in cazul domnului Boc care e intradevar un om cinstit dar a fost pus in fruntea unui echipaj alcatuit de altii. Nici n-ar fi fost posibil altfel. Singura alternativa este aceea de a juca conform regulii de'acum stiuta, "la comanda" daca vrei sa fii numit sau mentinut prim ministru.

Raporteaza abuz de limbaj
REGATZEANUL

106 mesaje
Membru din: 9/10/2009
Oras: Galati

Postat pe: 11 Mai 2010, ora 03:48

BASESCU E VINOVAT PENTRU SINGELE VARSAT,BASESCU E CRIMINALU CARE A SARIT SI CALU,AERUL ESTE POLUAT TOT BASE E VINOVAT,SA-L DAM JOS NOI PE BASESCU SA-L PUNEM PE ILIESCU ,ILIESCU-I CEL MAI TARE LA SCOS PE COSMA DIN INCHISOARE,TARA PE TREI LEI A DAT SI-AM INTRAT NOI IN RAHAT,NOI NU NE VINDEM TARA O DAM GRATIS CINE VREA TOT NOI O MASACRAM SI AI DAM BUCATI SA NU SE CHINUIE. ANI SA INCEAPA DE URGENTA ANCHETA REGELUI MIHAI CA NE CONSUMA OXIGENU

Raporteaza abuz de limbaj
DE LA MINE PENTRU TINE,DACA TOT SARI GARDU CU PRIVIREA MACAR APLICA SI IN OGRADA TA CE VEZI,SI O SA VEZI CE O SA IASA.!
9am187447

8 mesaje
Membru din: 11/05/2010
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 04:40

De la: vaneraul, la data 2010-05-01 15:58:44Justitia, Procuratura, Ani,,,,, toate sunt subordonate si dirijate mereu de ;Putere! Legile s doar pt, prstii de rand! Pan cand gloata asta nenorocita si corupta de sus nu va fi schimbata in Romania va trona mereu ;nesimtirea! Nedreptatea., coruptia si ,,,,,,,,,,,,restul!!

Ai citat toate calitatile lui Basescu si gloata PDL !

Raporteaza abuz de limbaj
tomi

34 mesaje
Membru din: 27/08/2008
Oras: Ploiesti

Postat pe: 12 Mai 2010, ora 16:27

1001 leacuri pentru 101 de boli. Poti si tu sa deprinzi arta autovindecarii... Vrei sa stii mai multe? ...Vei afla pe www.cartinaturiste.ro

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 12 Mai 2010, ora 16:30

De la: 9am178165, la data 2010-05-06 13:12:34
De la: sorin51, la data 2010-05-06 13:06:09Stimabile care te dai 9am178165,esti un idiot! Punerea pe butuci a ANI s-a petrecut ca urmare a deciziei CCR la sesizarea avocatilor deputatului PSD Bradisteanu,cercertat pentru fapte de coruptie si alte matrapazlacuri.Deranjati de aceasta institutie-ANI-sunt hotii si borfasii care s-au aciuiat mai pe la toate partidele politice,in special la PSD.


Ba idiot esti mata, ca mai crezi inca toate tampeniile pe care ti le debiteaza puterea!!!!!!!!!!!!!
ANI este o institutie cu "caracter medieval" de vanat adversari politici, sa fie foarte clar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Deschide dom`le ochii si vezi ce se mai intampla prin Romania, chiar INCA nu intelegi ca basescu moare sa-si instaleze propria sa dictatura, ca securistul, securist va pieri orice s-ar intampla!!!!
Si foarte bine ca s-a terminat cu adunatura aceea dubioasa de ANI, care reactiona exact ca un haitas la fluierul lui basescu!!!!


Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Mai 2010, ora 16:36

La o sedinta galagioasa de bloc, s-a votat ceva impotriva unor locatari care nu stiu ce faceau sau nu faceau. Unul destul de linistit, era si el f vehement ptr votare a acelei masuri. Dupa ce a votat, a vazut ca era si el inclus in masurile contra acelor locatari. Un coleg de "munte" de locuit cu el i-a spus "daca stiai mai votai?"

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
| Varianta pentru tiparire a topicului ce credeti despre ANI ? de ce a fost castrata ? o sa reuseasca base sa o "repare" ?
Mergi la: