back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Vacanta de ne uitat ,concurs,inscriere

 


 
 
Fosta membra 9am.ro

34 mesaje
Membru din: 10/04/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 22 Mai 2009, ora 17:21


Raporteaza abuz de limbaj
Ebony

14969 mesaje
Membru din: 5/01/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 10 Iunie 2009, ora 16:03

De la: 9am23853, la data 2009-05-22 17:21:49www.infotravelromania.com/concurs.php?id=794

E pe gratis?


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Iunie 2009, ora 17:02

Suflete minunate si dragi,

Timp de 10 ani, am facut calatorii prin locurile cu vibratii deosebite din tara, am lucrat acolo si m-am rugat pentru noi toti. Data fiind apropierea de anul 2012 si schimbarea ce va interveni odata cu trecerea peste Centura Fotonica, m-am gandit sa-i implic pe doritori in acest proiect, care vizeaza o trecere armonioasa si in conditii bune, in urmatoarea dimensiune energetica.
De aceea, consider ca momentul acesta a fost cel mai propice pentru initierea Centrului Noii Energii, sub egida caruia ne dorim sa se desfasoare, eu si cei deja implicati intre timp, activitatea despre care va spuneam.
Inplicarea voastra directa poate fi in excusriile si taberele pe care le-am planificat si a caror lista o voi prezenta mai jos, precum si, daca exista doritori, cursuri de initiere practica in tehnicile de initiere ale noii energii si nu doar atat, deoarece in paralel cu acestea, voi lansa niste carticele ghid de comportament, traire si conceptie.
Deplasarea se va face cu autocarul, iar acolo unde este cazul de cazare, vom organiza cazarea pentru tot grupul, cu intentia capreturile de cost sa fie cat mai accesibile, in limitele unor conditii decente.

- Prima excursie, ce este organizata de domnisoara Manuela Coltoiu, va fi la Breaza pe data de 20 iunie si costul este de 150 lei, pret in care sunt incluse: autocarul, masa de pranz, spatiul in aer liber (pentru conditii meteorologice prielnice) si sala de conferinte (pentru vreme nefavorabila).

Luna Iulie:

- excursie de 2 zile pe datele 11-12 la Babele, Sfinxul, Pestera Ialomicioarei si Omu, iar in limita timpului vom incerca sa ajungem si la Crucea de pe Caraiman. Aici vom purta discutii despre Templul situat in Inima Muntelui, despre care povestesc lucrarile domnului Radu Cinamar, "Viitor cu cap de mort", "Misterul din Carpati".

- excursie de o zi pe data de 25 iulie, la Sinca Veche, unde este un foarte vechi Templu de initiere; Manastirea Bucium; Manastirea Sambata de Sus, unde a slujit parintele Arsenie Boca si unde este inmormantat Constantin Brancoveanu. Pentru amatori in apropierea manastirii este o pastravarie unde se poate lua pranzul.

Luna August:

- excursie de 5 zile, in Muntii Ceahlau si in cadrul careia se vor vizita si manastirile din Moldova. Plecarea va fi Miercuri, 5 August, iar intoarcerea va fi Duminica, pe 9 August. Principalele obiective sunt: Piramida din Ceahlau (pe data de 6 August), Stanca Dochiei (cand va voi povesti adevarata legenda a Dochiei), Manastirea Putna de la Radauti, unde este inmormantat Marele Voievod Stefan si chilia Sfetnicului sau Daniil Sihastru; avem in plan sa vizitam cat mai multe din urmatoarele manastiri: Moldovita, Rarau, Sucevita Sfantul Ioan de la Suceava, Voronet, Agapia, Horaita, Neamt, Sihastria si Secu. Ultima noapte vom poposi la Manastirea Hadambu, de unde duminica vom cobori in Iasi, la Sfanta Parascheva si apoi vom relua drumul spre casa.

Luna Septembrie:

- tabara de o saptamana, intre 31 August si 6 Septembrie, in Orastie. Obiectivele sunt: biserica Densus, din locul de origine al marelui istoric roman Nicolae Densusianu, autorul monumentalei "Dacia Preistorica", acest monument fiind cea mai veche biserica romaneasca; Manastirea Prislop, unde se afla inmormantat Parintele Arsenie Boca, loc de pelerinaj pentru toti romanii; rezervatia de zimbrii, din Hateg; Castelul Huniazilor din Hunedoara, Sarmizegetusa Ulpia Traiana, veche locatie in care s-au manifestat romanii; Tartaria, unde au fost gasite tablitele de lut, inscripitionate cu cea mai veche scriere cunoscuta din lume si apartinand neamului nostru traco-get, atestand astfel vechimea si cultura noastra; Anina, zona unde au fost gasite cele mai vechi oseminte de pe glob; Sarmizegetusa Regia, templul dac in care ii vom intalni pe stramosii nostri ce ne vegheaza istoria. Pecarea se va face pe Valea Oltului si intoarcerea pe Vale Jiului, poposind in Targul Jiu pentru o scurta vizita in cele doua parcuri in care vegheaza Brancusi, prin capodoperele sale.

- 26 septembrie, excursie de o zi la Curtea de Arges, la Moastepe Sfintei Filofteia, dupa care incercam sa parcurgem triunghiul ortodoxiei, constituit din Manastirile Corbii de Piatra, Namaiesti si Cetatuia.

Luna Octombrie:

- excursie de cel putin 2 zile in Maramures, la Rohia si la Sapanta unde se gaseste faimosul Cimitir Vesel.

* Preturile vor fi comunicate ulterior, pe masura contactarii furnizorilor.
** Asteptam sugestii si propuneri pentru noi activitati pe adresa florin_bad_boy2006@yahoo.com
***Dati mai departe mesajul tuturor celor interesati.

Asteptam confirmarile de inscriere cu minim doua saptamani inainte pentru excursii si cu cel putin o luna inainte pentru tabere.

Va asteptam cu drag si va uram zile minunate cu lumina si pace in suflet,

Florentina Mateescu,Preda Florin si grupul care a aderat la proiectul Noii Energii


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
| Varianta pentru tiparire a topicului vacanta de ne uitat ,concurs,inscriere
Mergi la: