back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Basescu , merita al doilea mandat!!

 


 
 
9am001880

85 mesaje
Membru din: 1/03/2009
Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 14:21

DESCHIDETI-VA INIMA SI MINTEA , CITITI ISTORIA SI AFLATI CEEA CE SI-AU DORIT ROMANII DIN SECOLUL TRECUT: AXA BUCURESTI ******NEW YORK!!! O SA VA COVINGETI , SINGURI , CEEA CE DORITI VOI, CEEA CE FAC AMERICANII, DE CE CONDUC LUMEA , DE CE L-AU ALES PE OBAMA****SO*********

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1639 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Mangalia

Postat pe: 28 Mai 2009, ora 21:19

De la: 9am001880, la data 2009-04-11 14:21:30DESCHIDETI-VA INIMA SI MINTEA , CITITI ISTORIA SI AFLATI CEEA CE SI-AU DORIT ROMANII DIN SECOLUL TRECUT: AXA BUCURESTI ******NEW YORK!!! O SA VA COVINGETI , SINGURI , CEEA CE DORITI VOI, CEEA CE FAC AMERICANII, DE CE CONDUC LUMEA , DE CE L-AU ALES PE OBAMA****SO*********


Esti dusa fetito !


Fosta membra 9am.ro

1639 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Mangalia

Postat pe: 28 Mai 2009, ora 22:05

Sloganul lui Băsescu de la alegerile precedente: SĂ TRĂIȚI BINE!
Sloganul lui Băsescu la alegerile prezidențiale din 2009: SĂ TRAIȚI CUM O DA DOMNU', SĂ MÂNCAȚI CE-A TĂIAT CIOMU'!


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 1 Iunie 2009, ora 09:33

De la: 9am001880, la data 2009-04-11 14:21:30Basescu , merita al doilea mandat!!


Un lucru este sigur,noi,poporul roman, nu suntem atat de rai incat sa meritam al doilea mandat al lui Basescu. ...Sau cel putin nu cred ca l-am suparat pe Dumnezeu atat de tare, chiar daca Ceasusescu a fost omorat de Craciun si toti ne-am bucurat teribil .


Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 1 Iunie 2009, ora 09:45

De la: vaneamarin, la data 2009-06-01 09:33:34
De la: 9am001880, la data 2009-04-11 14:21:30Basescu , merita al doilea mandat!!


Un lucru este sigur,noi,poporul roman, nu suntem atat de rai incat sa meritam al doilea mandat al lui Basescu. ...Sau cel putin nu cred ca l-am suparat pe Dumnezeu atat de tare, chiar daca Ceasusescu a fost omorat de Craciun si toti ne-am bucurat teribil .


Vannea, noi, cei care este, te facem cap de lista pe tabelul restantierilor tomnatici, phai tu ai uitat ca-n 25 l-am ciuruit pe marele ctitor, asa ca , mai avem de tras vr-o 3 leaturi pana clatim zdrentzele nationale in fata dividitatii !... suntem pacacosi pana-n ceruri si vr-o tri palme mai sus !...ase ca.....ori ca-ca !..


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 1 Iunie 2009, ora 09:51

De la: mytcor, la data 2009-06-01 09:45:04
Vannea, noi, cei care este, te facem cap de lista pe tabelul restantierilor tomnatici, phai tu ai uitat ca-n 25 l-am ciuruit pe marele ctitor, asa ca , mai avem de tras vr-o 3 leaturi pana clatim zdrentzele nationale in fata dividitatii !... suntem pacacosi pana-n ceruri si vr-o tri palme mai sus !...ase ca.....ori ca-ca !..


Stai Mytcor ,nu-i chiar asa ...Pai o parte din datoria fata de divinitate a fost platita cand l-am avut pe Iliescu presedinte iar o parte o platim acum cu Base&Boc!Nu cred ca mai avem mult de suferit ,am platit destul pana acum .Eu zic ca ne-am curatat suficient karma ca din iarna sa putem sa o ducem dracului (Doamne iarta-ma !) bine...


Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 1 Iunie 2009, ora 09:58

....Vannea, esti un "oftimist" iremediabil(era sa spun irefutabil) taman in plina criza ti-ai asezat si tu optimismul, hai mai lasa de la tine ceva si poa' s-o-ndura si divinitatea de prea plecatul pop. Ro. si-i acorda circumstante atenuante !....


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Iunie 2009, ora 10:10

De la: CAMELYA_, la data 2009-05-28 22:05:42Sloganul lui Băsescu de la alegerile precedente: SĂ TRĂIȚI BINE!


Sloganul lui Băsescu la alegerile prezidențiale din 2009: SĂ TRAIȚI CUM O DA DOMNU', SĂ MÂNCAȚI CE-A TĂIAT CIOMU'!






Conform principiului "Nici o nitrebare nu e prosteasca !" va intreb simplu : EU CU CINE VOTEZ ?


BUNUL MEU SIMT imi spune ca actualii n-au timp sa-si continue programul si noi nu vom simti rezultatele celor catorva masuri bine luate. Chiar daca astea nu vor fi bune, ma intreb tot eu, se poate mai rau decat am dus-o in ultimii 20 de anii, noi romani de rand? Sa nu-mi raspundeti ca ovreii : " Doamne fereste de mai rau,!" ca nu accept, nici nu vreau sa aud.


Pe de alta parte, pun raul in fata si ma indoiesc firesc de BUNUL LOR SIMT. Chiar vor vor sa faca ceva pentru noi?


Schimbarea am mai votat-o 'geaba, sa nu mai aud nici de schimbare.

Atunci, EU CU CINE VOTEZ BIBICULE ?



Daca ar fi cineva care ar face ceva pentru Romania, noi n-ar fi trebuit s-o stim deja? O vom afla in ultima suta de metri in campania electorala? In acest caz va fi vorba tot de un bluf. Daca acel cineva n-a stiut si n-a putut sa ne faca sa-l stim pana acum, cum o sa fie capabil sa faca lucrurile sa se intample in sensul bun al cuvantului ?

Asa stand lucrurile, eu bajbai tot prin zona aia ca nu am incotro sau mai bine zis nu vad alternativa. Mai bine .....poate, mai rau chiar nu se poate.


All Things Grow With Love
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 1 Iunie 2009, ora 12:51

De la: proasta_satului, la data 2009-06-01 10:10:24

Atunci, EU CU CINE VOTEZ BIBICULE ?

Daca ar fi cineva care ar face ceva pentru Romania, noi n-ar fi trebuit s-o stim deja? O vom afla in ultima suta de metri in campania electorala? In acest caz va fi vorba tot de un bluf. Daca acel cineva n-a stiut si n-a putut sa ne faca sa-l stim pana acum, cum o sa fie capabil sa faca lucrurile sa se intample in sensul bun al cuvantului ?

Asa stand lucrurile, eu bajbai tot prin zona aia ca nu am incotro sau mai bine zis nu vad alternativa. Mai bine .....poate, mai rau chiar nu se poate.


Exact asta este problema cea mai importanta."DACA AR FI CINEVA CARE FACE CEVA PENTRU ROMANIA ,NOI N-AR TREBUI S-O STIM DEJA?".Ba da,ar trebui sa o stim dar din pacate habar nu avem si dam drumul la televizoare sau citim de zor ziarele sa vedem curiosi daca exista acel om.Trecem repede peste cifre plictisitoare care pot da indicii despre o guvernare ,trecem repede peste masurile luate de un presedinte sau de un partid parlamentar si vrem sa ne dea mass-media direct concluzia .A facut dom'le ceva sau nu a facut nimic presedintele X ,guvernarea Y sau partidul Z?

Tragedia abia aici incepe !ORICE LUCRU ,ORICAT DE BUN POATE SA FIE PREZENTAT CA FIIND INGROZITOR.Exemple :

EXEMPLUL 1)Tratatul cu Ucraina semnat de Emil Constantinescu .
Basescu a iesit la TV suparat foc pe acest tratat semnat de E.C. desi actunci,acest tratat era necesar aderarii in UE si NATO si era absolut necesar in acel moment .Basescu a procedat ciudat (ma rog,de fapt a procedat simplu -a injurat primul)deoarece el avea DREPTUL sa denunte acest tratat in 2007 cand expira .A preferat insa sa-l injure pe Emil Constantinescu desi chiar el,Maritul Base, a PRELUNGIT PRACTIC TRATATUL CU INCA 5 ANI.

Rezultatul ?!Toti nationalistii si iubitorii de Romanica il injura pe Emil Constantinescu !.

EXEMPLUL 2)Marirea pensiilor facuta de liberali .
Evident ca marirea pensiilor era ceva absolut necesar iar economia permitea acest lucru .Ce era atunci nasol in toata treaba ?!Pai nasol era ca a fost facuta de odiosul guvern Tariceanu ! .Ce se poate face?Pai se poate actiona pe una din urmatoarele variante SAU PE TOATE TREI:
a) Spunem ca de fapt nu au fost marite si ca este o minciuna liberala!(exista chiar un topic la politica in care autorul asa procedeaza).Gasesti in principiu 10% tampiti care sa creada si acest lucru .
b)Spunem ca de fapt PSDul a facut acest lucru si le luam orice merit liberalilor.Aici deja gasesti 20-30% care sa creada mai ales ca de fapt isi doreau sa voteze PSDul si nu aveau suficiente motive.
c)Spui ca aceasta masura genereaza inflatie si ruineaza economia nationala .

Rezultatul ?Toti injura aceasta masura ,chiar si unii pensionari desi saracii traiesc ceva mai bine!

EXEMPLUL 3)Cresterea economica a guvernului Tariceanu .
La dracu',baiatul asta liberal a avut o economie si niste rezultate cum nu a mai avut nimeni pana atunci !Ce dracu facem,ce dracu facem ?Pai simplu,spunem ca a fost o crestere fortata ,ca a "duduit motorul" prea tare,ca a fost supraturat si ca de fapt s-a stricat,ca este ceva rau .Motorulmerge bine doar cand este FSNul la carma,altfel se supratureaza si este nasol .

Rezultatul ?Liberalii au facut praf economia deoarece a duduit prea tare !

La fel s-a procedat si cu Gardasilul,si cu analizele gratuite ,si cu afacerea Tigareta pe vremea lui Emil Constantinescu ,si cu Rona Hartner,si cu vanzarea tarii de catre Coposu,si cu amanta lui Doina Cornea sau Ana Blandiana ...Dupa toate aceste lucruri cum sa nu se intrebe omul daca exista oameni care AU FACUT CEVA BUN PENTRU ROMANIA SI CARE SUNT ACEI OAMENI ?:(.Se vor intreba ,mereu se vor intreba si niciodata nu vor afla un raspuns.


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Iunie 2009, ora 14:37

Toate astea parca nu mai au nici o importanta fata de confuzia in care ne aflam. Cautam cu disperare concretul ca de vorbe, acuzatii, promisiuni, previziuni suntem plini pana-n gat si nu mai rumegam. Ma consolez ipocrit: "Doamne fereste de mai rau !" dar stiu ca nu e bine sa-ti pierzi speranta si increderea in mai bine. De asta prind sloganurile electorale. Ne exploateaza si putinul ramas.


All Things Grow With Love
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Iunie 2009, ora 15:11

De la: mytcor, la data 2009-06-01 09:45:04
De la: vaneamarin, la data 2009-06-01 09:33:34
De la: 9am001880, la data 2009-04-11 14:21:30Basescu , merita al doilea mandat!!


Un lucru este sigur,noi,poporul roman, nu suntem atat de rai incat sa meritam al doilea mandat al lui Basescu. ...Sau cel putin nu cred ca l-am suparat pe Dumnezeu atat de tare, chiar daca Ceasusescu a fost omorat de Craciun si toti ne-am bucurat teribil .


Vannea, noi, cei care este, te facem cap de lista pe tabelul restantierilor tomnatici, phai tu ai uitat ca-n 25 l-am ciuruit pe marele ctitor, asa ca , mai avem de tras vr-o 3 leaturi pana clatim zdrentzele nationale in fata dividitatii !... suntem pacacosi pana-n ceruri si vr-o tri palme mai sus !...ase ca.....ori ca-ca !..





All Things Grow With Love
Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 2 Iunie 2009, ora 05:57

De la: vaneamarin, la data 2009-06-01 09:33:34
De la: 9am001880, la data 2009-04-11 14:21:30Basescu , merita al doilea mandat!!


Un lucru este sigur,noi,poporul roman, nu suntem atat de rai incat sa meritam al doilea mandat al lui Basescu. ...Sau cel putin nu cred ca l-am suparat pe Dumnezeu atat de tare, chiar daca Ceasusescu a fost omorat de Craciun si toti ne-am bucurat teribil .
Aici te contrazic.N-or fi romanii atat de rai,dar base ne va tine discursul de revelion inca cinci ani de la cotroceni.Si nu-s pesimist din fire....


Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 2 Iunie 2009, ora 05:57

De la: vaneamarin, la data 2009-06-01 09:33:34
De la: 9am001880, la data 2009-04-11 14:21:30Basescu , merita al doilea mandat!!


Un lucru este sigur,noi,poporul roman, nu suntem atat de rai incat sa meritam al doilea mandat al lui Basescu. ...Sau cel putin nu cred ca l-am suparat pe Dumnezeu atat de tare, chiar daca Ceasusescu a fost omorat de Craciun si toti ne-am bucurat teribil .
Aici te contrazic.N-or fi romanii atat de rai,dar base ne va tine discursul de revelion inca cinci ani de la cotroceni.Si nu-s pesimist din fire....


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 2 Iunie 2009, ora 08:04

De la: Shlomo_Imre_Istvan, la data 2009-06-02 05:57:58 Aici te contrazic.N-or fi romanii atat de rai,dar base ne va tine discursul de revelion inca cinci ani de la cotroceni.Si nu-s pesimist din fire....


Nu stiu daca esti sau nu pesimist din fire dar acum,in ce spui ,esti clar pesimist rau de tot... .Si pe mine ma incearca un gand pesimist dar acesta consta doar in ideea ca Geoana ne va tine discursul de revelion de la Cotroceni.De Base insa sunt sigur ca isi va face bagajele .Eh,tot este bine,la urma urmelor nu poti avea chiar tot ce iti doresti...


Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 2 Iunie 2009, ora 08:11

De la: vaneamarin, la data 2009-06-02 08:04:12
De la: Shlomo_Imre_Istvan, la data 2009-06-02 05:57:58 Aici te contrazic.N-or fi romanii atat de rai,dar base ne va tine discursul de revelion inca cinci ani de la cotroceni.Si nu-s pesimist din fire....


Nu stiu daca esti sau nu pesimist din fire dar acum,in ce spui ,esti clar pesimist rau de tot... .Si pe mine ma incearca un gand pesimist dar acesta consta doar in ideea ca Geoana ne va tine discursul de revelion de la Cotroceni.De Base insa sunt sigur ca isi va face bagajele .Eh,tot este bine,la urma urmelor nu poti avea chiar tot ce iti doresti...
M-as bucura s-o taie base,cu toate ca nu cred,dar nici cu Geoana nu-mi e rusine!Avea @republicanus o vorba"romanii stiu sa voteze"!Sa vedem!


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 2 Iunie 2009, ora 08:19

De la: Shlomo_Imre_Istvan, la data 2009-06-02 08:11:52 M-as bucura s-o taie base,cu toate ca nu cred,dar nici cu Geoana nu-mi e rusine!Avea @republicanus o vorba"romanii stiu sa voteze"!Sa vedem!


Cred ca vorba completa trebuia sa fie "romanii stiu sa voteze cu FSNul"...


Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 2 Iunie 2009, ora 08:28

De la: vaneamarin, la data 2009-06-02 08:19:49
De la: Shlomo_Imre_Istvan, la data 2009-06-02 08:11:52 M-as bucura s-o taie base,cu toate ca nu cred,dar nici cu Geoana nu-mi e rusine!Avea @republicanus o vorba"romanii stiu sa voteze"!Sa vedem!


Cred ca vorba completa trebuia sa fie "romanii stiu sa voteze cu FSNul"...
Mda,cred ca ai dreptate.Sigur ai ...Hidra n-a murit,ba,parca-i mai viguroasa ca niciodata..


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Iunie 2009, ora 09:28

"Hidra" Daca e la ce ma gandesc eu, n-a murit dar nu mai au toate usile deschise si nici flori pe covorul de la intrare. Uneori mai dau din colt in colt pana-si gasesc oamenii pentru executie. Incet, incet se compromit ei mai ales ca nu e de ignorat ca adevarul ca si uleiul, se ridica intotdeauna la suprafata apei. Nu ne putem ascunde dupa deget la infinit.


All Things Grow With Love
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 4 Iunie 2009, ora 01:31

CATEGORIC NUUUUUUU!


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Iunie 2009, ora 06:55

999www.youtube.com/v/Hvctpn-aNbk&hl=en&fs=1&">www.youtube.com/v/Hvctpn-aNbk&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 4 Iunie 2009, ora 07:17

De la: proasta_satului, la data 2009-06-02 09:28:12"Hidra" Daca e la ce ma gandesc eu, n-a murit dar nu mai au toate usile deschise si nici flori pe covorul de la intrare. Uneori mai dau din colt in colt pana-si gasesc oamenii pentru executie. Incet, incet se compromit ei mai ales ca nu e de ignorat ca adevarul ca si uleiul, se ridica intotdeauna la suprafata apei. Nu ne putem ascunde dupa deget la infinit.
Nu stiu ce sa zic,eu cred ca vom scapa de ea atunci cand se va sinucide!Daca nu cumva electoratul roman ii va face respiratie guritza la guritza si o va resuscita.Nu vad mare diferenta fata de acum 19 ani,romanul inca voteaza cu sufletul si mai e si foarte fidel...


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 4 Iunie 2009, ora 18:16

Alteță,

Acum câtva timp,într-un alt număr al revistei ‘’Newsweek'’, o concluzie la un articol-analiză despre impactul media asupra mentalului colectiv suna grav ca o sentință: ‘’Nimic din ceea ce vedeți, nimic din ceea ce auziți nu este real. Totul seamănă cu filmul: e doar o chestiune de lumină.'’ Metafora luminii poate fi extrapolată în semnificațiile ei. Da,mare parte din ceea ce nu este mediatizat nu există. Excepțiile spre care trimiteți confirmă regula. Ele sunt doar consecința unei fericite formule salvatoare a istoriei,a unei alchimii care se refuză descifrării comune.

Înstrăinarea românului de instituțiile care ar trebui să-și justifice existența slujindu-l durează de multă vreme. De prea multă vreme.Societatea s-a scindat dramatic în ‘’noi'’ și în ‘’ei'’. Laitmotivele cotidianului românesc sunt ‘’frauda'’, ‘’hoția'’, ‘’minciuna'’, ‘’corupția'’, ‘’incertitudinea'’. Ele au așezat din 1989 înainte acest popor doar sub zodia supraviețuirii. Degradarea conceptului de lider s-a produs constant. Adesea,perimarea modelelor a fost însă consecința unui mod de a gândi sau de a acționa care și-a găsit cu ușurință adepții nu numai într-o generație definitiv îndoctrinată de comunism, ci, din păcate, și în cei mai tineri dintre noi. Există o vinovăție comună a politicului românesc pentru care orice tentativă de a clădi, de a schimba, de a vindeca răul din toți și din fiecare a încetat în ziua încheierii campaniilor electorale. Zâmbetele s-au transformat în rictusuri,porțile deschise duminica, luni în zori erau deja ferecate, promisiunile rătăcite printre sacoșe colorate, inscripționate cu lozinci care sfidau nu numai funciarul bun simț românesc, ci și gramatica. Omului de pe străzile fiecărui oraș în care ajungeți trebuie să-i amintiți că doar de el depinde să schimbe ceva. Avantajul pe care vi-l dă ostentativa tăcere a mass-mediei este acela de a vă adresa nemijlocit trecătorului întâmplător pentru care numai Dumnezeu știe cât interes ar fi stârnit un talk-show de week-end sau unul nocturn. Dezavantajul este că lipsa informației consumă din timpul consolidării imaginii. Feed-back-ul acestor vizite este și el o etapă obligatorie a drumului pe care l-ați ales. A reușitei lui. Dacă ne motivăm lipsa de interes prin lehamitea de a nu ne mai trezi încă o dată mințiți, dezamăgiți sau singuri în fața istoriei, nimic nu va fi vreodată ALTFEL.

Nu inteligența îi lipsește acestui popor, ci încrederea în puterea gestului simplu pe care îl poate face fiecare în parte. Minimalizat de presă din cauza gustului îndoielnic pe care tot ea i l-a cultivat, exclus din rândul întâi al celor care contează, pe nedrept ridiculizat atunci când și-a strigat în felul lui bucuriile sau tristețile de zi cu zi, trecătorul cu care dați mâna pretutindeni în țară a căpătat adesea timidități și rețineri pe care uneori și le maschează nefericit în ironii ieftine sau în întrebări agresive. Așa a văzut el la televizor că se procedează. În mare parte, nici nu-i vina lui. Și pentru el, chiar dacă n-o știe, a generat consecințe concluzia celor de la ‘’Newsweek'’, ‘’Nimic din ceea ce vedeți,nimic din ceea ce auziți nu este real'’… Românului îi face bine să fie ascultat. Efectul terapeutic al împărtășirii gândului e o componentă recunoscută a specificului național. Marele câștig al acestui exercițiu public poate să fie și descoperirea reciprocă. Mediatizate sau nu,eforturile sunt importante fie și numai pentru că materializează acuta nevoie a societății românești de a fi ALTFEL…

P.S. Și pentru că abia acum am citit că ajungeți la Bârlad,un gând pios pentru prof.dr.Rene Duda…

Cu toată considerația,



hercules67

14 mesaje
Membru din: 10/11/2008
Oras: Galati

Postat pe: 7 Iunie 2009, ora 16:01

trebuie sa poata duce la indeplinire ce a inceput are o strategie noua fata de ceilalti nu minciuni de la pnl,sau restu


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 7 Iunie 2009, ora 16:15

De la: hercules67, la data 2009-06-07 16:01:13
BASESCU , MERITA AL DOILEA MANDAT!!


trebuie sa poata duce la indeplinire ce a inceput are o strategie noua fata de ceilalti nu minciuni de la pnl,sau restu


Cred ca tu ai dreptate ,trebuie insa sa le explici clar oamenilor,ca sa inteleaga ,CE ANUME A INCEPUT BASE SI TREBUIE SA TERMINE SI CARE ESTE NOUA STRATEGIE.Nu ii lasa asa in suspans pe oameni ,multi dintre ei nu stiu ce a inceput Base ....Eu unul chiar sunt sincer curios sa stiu ce a facut Base pana acum !.Vreau sa-l las sa termine ce a inceput daca acel lucru este bun!Astept raspunsuri de la tine,simt ca sunt la o rascruce emotionala in care pot alege sa votez.... cu Base...


BOBITA

638 mesaje
Membru din: 8/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Iunie 2009, ora 16:16

Ce putea sa faca? Sa promita ,sa o tina tot intr-un scandal cu afaceristii din guvern ,ca sa demonstreze ca face treaba,acum cine este viclean si se pricepe la aranjamente ,cistiga increderea norodului.Norodul ca intodeauna bate din palme chiar daca spui un banc cu poporul narod,totul conteaza sa-i arunci un mic,o sarma,un cirnat in preajma alegerilor si sa-l aprovizionezi cu votca ,ca sa obtii votul,fiecare popor merita conducatorul pe care-l voteaza dupa chipul si asemanarea lui.Basescu este tipic poporului roman,siret,hot,viclean,demagog dar face totul in interesul familiei lui si a complicilor,acum vom transmite directive de la Bruxelles


Si totusi tata va pacaleste inca odata ca romanii uita repede !
Ebony

14969 mesaje
Membru din: 5/01/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 9 Septembrie 2009, ora 12:26

De la: , la data 2009-06-04 01:31:03CATEGORIC NUUUUUUU!

Cine ar fi asa de tampit sa mai voteze iarasi cu base>?Ce ne mai poate oferi in afara de ceea ce ,,ne-a oferit'' deja?


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Septembrie 2009, ora 15:15

Cristoiu si Nasul spun ca da. Stiu ei mai mult decat stim noi sau doar si-au vandut ce au intre picioare.


All Things Grow With Love
| Varianta pentru tiparire a topicului BASESCU , MERITA AL DOILEA MANDAT!!
Mergi la: