back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Asistent medical cu experienta in strainatate nu gasesc de lucru in romania

 


 
 
miri_pisik

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Februarie 2009, ora 13:04

Da sunt asistent medical cu o experienta de 16 ani , m-am intors de 3luni in tara, renuntand la un salar de... nu are rost sa mai spun, pentru a ma stabili in Romania.Dar problema eca de trei luni nu gasesc de lucru cica nu sunt locuri . Desi am venit pregatita cu spaga necesara(3000euro) casa ma angajez si asa tot nu gasesc. De ce se striga oare i gura mare ca e lipsa de personal medical.....mie mi se pare ca nu e...nu-mi ramane decat sa ma intorc de unde am venit si sa ma reangajez la un salar de UE... si fara spaga...

Raporteaza abuz de limbaj
obliografic

1094 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Februarie 2009, ora 22:25

De la: miri_pisik, la data 2009-02-10 13:04:10Da sunt asistent medical cu o experienta de 16 ani , m-am intors de 3luni in tara, renuntand la un salar de... nu are rost sa mai spun, pentru a ma stabili in Romania.Dar problema eca de trei luni nu gasesc de lucru cica nu sunt locuri . Desi am venit pregatita cu spaga necesara(3000euro) casa ma angajez si asa tot nu gasesc. De ce se striga oare i gura mare ca e lipsa de personal medical.....mie mi se pare ca nu e...nu-mi ramane decat sa ma intorc de unde am venit si sa ma reangajez la un salar de UE... si fara spaga...



Draga miri e o diferenta mare intre ce se vorbeste la tv si relitate, sau poate nu ai gasit persoana respectiva care are putere sa te angajeze, asa ca ia banii si urcate in avion, intoarcete de unde ai venit ca e mult mai bine afara decat la noi in tara ( sotia a renuntat la medicina in romania si lucreaza in alt domeniu unde se castiga mult mai bine afara, si avea ceva vechime )


CELUI MAI BUN PRIETEN Cand tu razi, rad si eu. Cand tu privesti soarele,simt si eu caldura lui. Cand tu plangi, plang si eu. Cand tu hotarasti sa lupti,lupt si eu. Cand tu te arunci in cap... O sa imi fie tare dor de tine , DESTEPTULE!
Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Februarie 2009, ora 18:48

E de-adevaratelea sau e la misto ?
Adica dorul de tara e atat de mare ca lasi peste 1.000 de euro si o tara sanatoasa si mai dai si spaga 3000 de euro ca sa te angajezi pe un salariu de 300 de euro ?
Ne iei la misto ?


Acum nu e momentul !
miri_pisik

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 17:54

Nu , nu e la misto, m-am intors din motive personale foarte serioase legate de sanatatea mamei mele.Cand eram in Italia o puteam ajuta material; dar acum din pacate are nevoie de un sprijin moral....


homemarcel0

1937 mesaje
Membru din: 19/12/2008
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 19:33

... ia-o si dute ... in romania sint preferate RIMELE si SOBOLANII ... care stiu sa se miste ''natural'' ... nu conteaza spaga daca nu ai ''atitudinea'' necesara ... vracii de aici, ca multi atii, nu au nevoie de critica ... nu e frumos sa judeci ti se spune zilnic ... adica ... ce sa mai spun ...


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 18 Februarie 2009, ora 09:03

Daca cu adevarat doresti sa lucrezi ca asistent medical ,vino la Balotesti ,suna la 0720220616,intrebi de doamna care se ocupa de incasari la facturi si spune ca vrei sa lucrezi la gradinita de copii ca asistent,nimic mai simplu,succes !


Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 26/03/2009
Postat pe: 26 Martie 2009, ora 15:13

Buna am citit toate aparitiile d pe acest forum si sunt foarte curioasa si am nevoie d ajutor.poate ma lamureste si pe mn cineva exact d ce acte ai nevoie pt a pleca intr-o tara din UE si a profesa ca asistent medical.....sper sa ma ajute cineva...multumesc....


| Varianta pentru tiparire a topicului ASISTENT MEDICAL cu experienta in strainatate nu gasesc de lucru in Romania
Mergi la: