back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tecuci sc gedege srl-frauda,escrocherie in vazul tuturor

 


 
 
ad3line

1 mesaj
Membru din: 27/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Septembrie 2008, ora 12:03

Stimata Doamna, Stimate Domn

Doresc sa Va aduc la cunostinta o schema, prin care societatea noastra este prejudiciata chiar in acest moment, cand va scriu aceste randuri. Am livrat marfã în valoare de peste 40.000 lei cu TVA la un aºa zis client, marfã ºi sumã care este pierdutã.

Probabil deja mutã marfã în republica Moldova, sau în altã localitate, culmea, cu documente în regulã de la noi (Contract,Facturã, Aviz)

Scena, sau mai bine zis schema seamana cu cele din romanele cu gangsteri.... În ideea de a feri si pe altii de pãþania noastrã, Vã descriu pe scurt faptele:

O firma existenta, cu activitate la vedere este paravan pentru alte activitati criminale ( teapã, furt, crima organizata , posesie de bunuri fara nu cunosc exact ).

1.) se prezinta cumparatorii, incheie contract , totul in regula.... In contract scrie de unulo din ei, dar semnatura este a celuilalt, atentie
2.) promit avans in contract si Fila CEC pentru garantie ( uneori platesc, alterori nu... dupa caz )
3.) livrezi marfa, si o descarci, cu promisiuni de plata si fila CEC
4.) dupa ce marfa este in depozitul infractorilor, depozitul se inchide, si cercul vicios la fel....

Din momentul respectiv esti amenintat, Politia nu se baga, nu trimite echipaj, nimic. Judecatorie, Procuratura, Garda Financiara, nimeni nu te poate ajuta, mai bine zis nu doreste...

La Politie afli, ca firma mai are xy dosare , plangeri..... nerezolvate, bineanteles. Incepi sa suni, si ai surpriza sa afli, ca si alti furnizori de echiopamente similare au fost pacaliti la fel.
Cine sunt aceste minunate specimene, ca sa nu le numesc altfel?

Doi asociaþi, care se prezinta sub numele de ANDREI VIOREL ( sau în altã ocazie ANDREI COSTEL ), ºi MIHALCEA MARIAN. Ambii, ca asociaþi, posedã o spãlãtorie auto în Tecuci
( ºi o firmã de construcþii, spun ei ). Spãlãtoria este la vedere. Restul... nu ºtim.

Societatea paravan este SC GEDEGE SRL, cu sediul în TECUCI, str Cãlugereni nr. 28, jud GALAÞI
J17/605/1998
RO10775390
RO70BTRL01801202190953XX - BTRL Tecuci
RO26RNCB0142017293310001 - BCR Tecuci

Datele mele nu sunt secrete.... dacã doriþi, se pot publica, însã important este, ca multi oameni sã afle despre schema de jecmãnire a furnizorilor naivi, ºi de bunã credinþã, ca noi.

Cu stimã,

Adelina Cirstea
KSK Clean SRL
Director Vanzari
021.232.87.21


dtctrust

1 mesaj
Membru din: 26/11/2008
Oras: Iasi

Postat pe: 26 Noiembrie 2008, ora 20:30



INCA O TEAPA groasa data de SC GEDEGE SRL din Tecuci si domnii Mihalcea si Anderi

Marfa in valoare totala de 304 600 RON , din care platesc pentru a o primi 110 000 ron avans , urmand ca livrare sa dea CEC pentru a acoperi restul de 194 600 RON.
Dau intr-adevar un CEC , dar un CEC care apartine altei firme si dat cu stampila GEDEGE SRL si semnatura DL Mihalcea. Dupa ce marfa se livreaza in totalitate domnii ne anunta ca CEC ul dat este gresit si ne cheama sa ne "schimbe CEC -ul" ; mergem la Tecuci bineintele degeaba deoarece firma GEDEGE SRL nu are carnet de CEC uri si nici nu i se pot da de catre banca Transilvania din motiv de rulaj mult prea mic si incident de plata, pe care bineinteles ca domnii nu il recunosc la mommentul respectiv.

Domnii vad ca nu le merge sa recupereze CEC ul cu problema , (deoarece este un document de plata care apartine altei firme! dat in numele GEDEGE SRL !!!) , gireaza un CEC de la o alta societate fantoma plina de incidente de plata majore SC SMARALD CLEAN SRL din Roman,jud.Neamt , care spun ei ca sunt colaboratori vechi de-ai lor, ceea ce cu siguranta este adevarat , avand in vedere stilul de escrocherie aplicat.

In concluzie ,escrocherie pe fata si legea nu face nimic in Romania, nici chiar cand se discuta despre aceste sume de bani, nu chiar foarte mici....


9am242752

1 mesaj
Membru din: 6/10/2010
Postat pe: 6 Octombrie 2010, ora 22:56

si eu stiu de teparii astia. sint din cartier cu unu din ei..si asa inseala lumea ...ba a mai pus pe unu de si a facut firma pe numele lui si l a prostit de a luat marfa pe firma lui cu semnatura lui....
si el acu sta fugar prin spania de l cauta astia sa l inchida....iar teparii stau bine fara nici o grija


9am248446

2 mesaje
Membru din: 31/07/2011
Postat pe: 31 Iulie 2011, ora 16:53

Pana la urma ce ati facut

Raporteaza abuz de limbaj
9am248446

2 mesaje
Membru din: 31/07/2011
Postat pe: 31 Iulie 2011, ora 17:26


Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Tecuci SC GEDEGE SRL-frauda,escrocherie in vazul tuturor
Mergi la: