back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Telepatie abuziva

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 >> Sari la pagina:
 
9am018426

23 mesaje
Membru din: 22/03/2009
Postat pe: 22 Martie 2009, ora 11:01

Dece nu se discuta deschis despre celebrul caz de persecutie individuala prin intermediul telepatiei (al saselea simt) administrata de niste dibaci diabolici neluati la rost de catre nimeni.
Presa nu scoate o vorba despre acest caz. Eu consider o mare gresala din partea presei sa nu discute despre acest caz.
Cu siguranta va veni si ziua cand cei care si-au permis sa inoculeze in mintile oamenilor si copiilor confidentialitatea gandurilor unui adult sub asediu psihologic.
Chiar si jugurile imperiale si-au gasit sfarsitul , deci si cazul acesta de exterminare fiziologica si psihologica (prin inducerea agresiva a unor psihoterapii menite sa provoace degradare fiziologica si psihologica)se va sfarsi intr-o zi.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Martie 2009, ora 16:03

Pai nici nu se recunoaste existenta telepatiei si acum apar abuzuri...
Toti avem aceleasi capacitati.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
9am018426

23 mesaje
Membru din: 22/03/2009
Postat pe: 22 Martie 2009, ora 17:37

De la: nastasemihail, la data 2009-03-22 16:03:17Pai nici nu se recunoaste existenta telepatiei si acum apar abuzuri...
Toti avem aceleasi capacitati.



Asa e , toti avem aceleasi capacitati.
Telepatia nu este altceva decat al saselea simt.
Dar esteun abuz sa se focalizeze al saselea simt pe o persoana a carui consimtamant nu-l au cei care isi manifesta indiscretia diabolica astfel.



Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Martie 2009, ora 17:41

De la: 9am018426, la data 2009-03-22 17:37:21
De la: nastasemihail, la data 2009-03-22 16:03:17Pai nici nu se recunoaste existenta telepatiei si acum apar abuzuri...
Toti avem aceleasi capacitati.



Asa e , toti avem aceleasi capacitati.
Telepatia nu este altceva decat al saselea simt.
Dar esteun abuz sa se focalizeze al saselea simt pe o persoana a carui consimtamant nu-l au cei care isi manifesta indiscretia diabolica astfel.


What???? Get real man!!!! Cine mai crede în prostiile astea?????


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
9am018426

23 mesaje
Membru din: 22/03/2009
Postat pe: 22 Martie 2009, ora 19:01

De la: dora_visinescu, la data 2009-03-22 17:41:23
De la: 9am018426, la data 2009-03-22 17:37:21
De la: nastasemihail, la data 2009-03-22 16:03:17Pai nici nu se recunoaste existenta telepatiei si acum apar abuzuri...
Toti avem aceleasi capacitati.



Asa e , toti avem aceleasi capacitati.
Telepatia nu este altceva decat al saselea simt.
Dar esteun abuz sa se focalizeze al saselea simt pe o persoana a carui consimtamant nu-l au cei care isi manifesta indiscretia diabolica astfel.


What???? Get real man!!!! Cine mai crede în prostiile astea?????



E cazul sa recunosti cucoana.
Nu mai face pe idioata .


roxi2131

142 mesaje
Membru din: 21/01/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Martie 2009, ora 19:05

Trebuie sa reusesti sa scapi de persecutii.
Oare daca ai incerca la HAGA , s-ar rezolva ceva?


Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Martie 2009, ora 19:06

Daaa! Recunosc imediat când cineva "bate câmpii"...aºa cum este în cazul tãu....
Al ºase-lea simþ, nu este în nici un caz telepatia. ªi în nici un caz nu poþi influenþa pe cineva într-un asemenea mod!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
roxi2131

142 mesaje
Membru din: 21/01/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Martie 2009, ora 19:11

De la: dora_visinescu, la data 2009-03-22 19:06:33Daaa! Recunosc imediat când cineva "bate câmpii"...aºa cum este în cazul tãu....
Al ºase-lea simþ, nu este în nici un caz telepatia. ªi în nici un caz nu poþi influenþa pe cineva într-un asemenea mod!



Ce ai fa , esti periculoasa?
Sa nu speri cumva ca o sa va mearga pana la infinit escrocheria .
Mai bine pune-ti nick-ul MALITIOASA.
Si nu mai spune tu tuturor ca au boala conspiratiei ca tu ai tendinte spre violente psihice si pasiuni pentru distrugerea de oameni.


Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Martie 2009, ora 01:24

De la: roxi2131, la data 2009-03-22 19:11:20
De la: dora_visinescu, la data 2009-03-22 19:06:33Daaa! Recunosc imediat când cineva "bate câmpii"...aºa cum este în cazul tãu....
Al ºase-lea simþ, nu este în nici un caz telepatia. ªi în nici un caz nu poþi influenþa pe cineva într-un asemenea mod!



Ce ai fa , esti periculoasa?
Sa nu speri cumva ca o sa va mearga pana la infinit escrocheria .
Mai bine pune-ti nick-ul MALITIOASA.
Si nu mai spune tu tuturor ca au boala conspiratiei ca tu ai tendinte spre violente psihice si pasiuni pentru distrugerea de oameni.


Sfatul medicului: Consultaþi un psihiatru! Pentru paranoia existã tratament!!! Succes!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Martie 2009, ora 14:29

De la: 9am018426, la data 2009-03-22 11:01:05Dece nu se discuta deschis despre celebrul caz de persecutie individuala prin intermediul telepatiei (al saselea simt) administrata de niste dibaci diabolici neluati la rost de catre nimeni.
Presa nu scoate o vorba despre acest caz. Eu consider o mare gresala din partea presei sa nu discute despre acest caz.
Cu siguranta va veni si ziua cand cei care si-au permis sa inoculeze in mintile oamenilor si copiilor confidentialitatea gandurilor unui adult sub asediu psihologic.
Chiar si jugurile imperiale si-au gasit sfarsitul , deci si cazul acesta de exterminare fiziologica si psihologica (prin inducerea agresiva a unor psihoterapii menite sa provoace degradare fiziologica si psihologica)se va sfarsi intr-o zi.


Eu am facut "un fel de gluma".
Stiu sigur ca exista telepatie, si bineinteles ceea ce se spune in articol. Comenzile telepatice facute aiurea pot duce la abuzuri.
Hipnoza este de fapt o comanda telepatica.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
ax_cezara

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Aprilie 2009, ora 15:13

sorry..o sa fiu off topic..dar m-a amuzat prea tare faza.."ce ai fa, esti periculoasa?" ..ca sa citesc apoi la descrierea persoanei ca e draguta si blanda!?!?


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Aprilie 2009, ora 05:24

Eu m-am nascut cu capacitati telepatice peste medie. Dar bineinteles am observat asta pe la 29-30 ani.
Deci de atunci am avut timp sa studiez cum e cu transmisia, receptia si gindurile telepatice comune cu o persoana sau grup. Afinitatile in activitati sau de prietenie sint conditia esentiala de existenta a telepatiei. Dar sint si alte situatii.
Telepatia aceea din experiente se realizeaza greu, tocmai fiindca nu se tine cont de aceste lucruri. Empatia intre oameni.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
leo_

448 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Mai 2009, ora 19:17

De la: nastasemihail, la data 2009-04-09 05:24:55Eu m-am nascut cu capacitati telepatice peste medie. Dar bineinteles am observat asta pe la 29-30 ani.
Deci de atunci am avut timp sa studiez cum e cu transmisia, receptia si gindurile telepatice comune cu o persoana sau grup. Afinitatile in activitati sau de prietenie sint conditia esentiala de existenta a telepatiei. Dar sint si alte situatii.
Telepatia aceea din experiente se realizeaza greu, tocmai fiindca nu se tine cont de aceste lucruri. Empatia intre oameni.


pe mine ma intereseaza daca exista cursuri pentru astfel de lucruri. nu de altceva dar de telepatie e capabila fiecare fiinta umana si, consider ca ar trebui dezvoltata.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Mai 2009, ora 06:02

Pe 9 iunie mai discutam...


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 11 Mai 2009, ora 07:00

Leo
Vrei sa sti ce gindeste ea despre tine?


leo_

448 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Mai 2009, ora 14:34

De la: radita09_telus_net, la data 2009-05-11 07:00:45Leo
Vrei sa sti ce gindeste ea despre tine?


ea, cine?
doar nu crezi ca daca as vrea, as apela la complicatii de genul asta. am destul metode ca sa aflu si destule dintre prietenele ei ca sa imi spuna :)))


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Mai 2009, ora 17:29

Nu e nevoie sa se faca ceva. Apare in special intre persoanele care tin unele la altele, ca niste ginduri mai armonioase. Daca ai curiozitatea sa intrebi o eventuala persoana de linga tine la ce se gindeste si e cinstita, vei constata ca se gindeste la acelasi lucru. Asta e telepatie. Cum te gindesti intens si crispat "sa transmiti" ceva cel mai adesea dispare fenomenul. Intre persoane violente apre si atunci dar respectivele persoane "nu recunosc".


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Mai 2009, ora 17:36

telepatia este deja confirmata de doua expresii uzuale; una dintre ele este "gind la gind " si cealalta este " mi-ai luat vorba din gura " ....


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Mai 2009, ora 18:07

De la: gabigabi, la data 2009-05-11 17:36:37 telepatia este deja confirmata de doua expresii uzuale; una dintre ele este "gind la gind " si cealalta este " mi-ai luat vorba din gura " ....


Ihi. Si eu ti-am luat-o


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Mai 2009, ora 08:22

prin glumita facuta @nastasemihail,ai obtinut efectul invers si,desi ti-ar fi placut sa se continue discutia ,iata ca s-a incheiat ! te-ai gindit si tu la asta,nu ?


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Mai 2009, ora 05:08

De la: gabigabi, la data 2009-05-14 08:22:42prin glumita facuta @nastasemihail,ai obtinut efectul invers si,desi ti-ar fi placut sa se continue discutia ,iata ca s-a incheiat ! te-ai gindit si tu la asta,nu ?

de fapt eu sint cel care nu vreau sa se dezvolte un asemenea subiect. In relatiile intre oameni, o asa numita telepatie abuziva este echivalent cu un abuz de orice natura ar fi, psihic sau fizic. Va veni un moment cind chiar s-ar putea sa se actioneze in comunitati f mari ptr a influenta anumite stari de lucruri sa se produca. Dar, parerea mea e ca mai e pina atunci. Si mai e nevoie si de altceva, de care niste indivizi rid, DE CONSTIINTA. Astfel de capacitati fara constientizarea efectelor sint ca o bomba la purtator.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
royan32

291 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Mai 2009, ora 20:46

De la: nastasemihail, la data 2009-05-25 05:08:03
De la: gabigabi, la data 2009-05-14 08:22:42prin glumita facuta @nastasemihail,ai obtinut efectul invers si,desi ti-ar fi placut sa se continue discutia ,iata ca s-a incheiat ! te-ai gindit si tu la asta,nu ?


de fapt eu sint cel care nu vreau sa se dezvolte un asemenea subiect. In relatiile intre oameni, o asa numita telepatie abuziva este echivalent cu un abuz de orice natura ar fi, psihic sau fizic. Va veni un moment cind chiar s-ar putea sa se actioneze in comunitati f mari ptr a influenta anumite stari de lucruri sa se produca. Dar, parerea mea e ca mai e pina atunci. Si mai e nevoie si de altceva, de care niste indivizi rid, DE CONSTIINTA. Astfel de capacitati fara constientizarea efectelor sint ca o bomba la purtator.




parerea mea este ca te cam inseli, sau sa ma exprim mai corect, speri sa te inseli ca mai este pana atunci. cauta revista stiinta si tehnica pe net si prin ea sunt niste articole despre experimente de control al mintii, control la distanta, vedere la distanta, etc. mi se pare ca au fost incepute de rusi in timpul razboiului rece si nu prea cred ca au fost incheiate, asta ar fi o arma prea eficienta daca s-ar ajunge la rezultatele dorite. deci...sa speram impreuna ca mai e pana atunci, sau niciodata.


leo_

448 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Mai 2009, ora 22:00

De la: royan32, la data 2009-05-29 20:46:57
De la: nastasemihail, la data 2009-05-25 05:08:03
De la: gabigabi, la data 2009-05-14 08:22:42prin glumita facuta @nastasemihail,ai obtinut efectul invers si,desi ti-ar fi placut sa se continue discutia ,iata ca s-a incheiat ! te-ai gindit si tu la asta,nu ?

de fapt eu sint cel care nu vreau sa se dezvolte un asemenea subiect. In relatiile intre oameni, o asa numita telepatie abuziva este echivalent cu un abuz de orice natura ar fi, psihic sau fizic. Va veni un moment cind chiar s-ar putea sa se actioneze in comunitati f mari ptr a influenta anumite stari de lucruri sa se produca. Dar, parerea mea e ca mai e pina atunci. Si mai e nevoie si de altceva, de care niste indivizi rid, DE CONSTIINTA. Astfel de capacitati fara constientizarea efectelor sint ca o bomba la purtator.


parerea mea este ca te cam inseli, sau sa ma exprim mai corect, speri sa te inseli ca mai este pana atunci. cauta revista stiinta si tehnica pe net si prin ea sunt niste articole despre experimente de control al mintii, control la distanta, vedere la distanta, etc. mi se pare ca au fost incepute de rusi in timpul razboiului rece si nu prea cred ca au fost incheiate, asta ar fi o arma prea eficienta daca s-ar ajunge la rezultatele dorite. deci...sa speram impreuna ca mai e pana atunci, sau niciodata.



s-a ajuns la rezultatele scontate si poate chiar mai mult. sunt sigur ca rusia inca mai are regimente de paranormali. si noi aveam in trecut.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Iunie 2009, ora 04:31

Eu nu prea cred aceasta poveste. Este o poveste de adormit copii. As putea sa si demonstrez aceasta afirmatie dar nu acum.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
royan32

291 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 1 Iunie 2009, ora 11:06

De la: nastasemihail, la data 2009-06-01 04:31:38Eu nu prea cred aceasta poveste. Este o poveste de adormit copii. As putea sa si demonstrez aceasta afirmatie dar nu acum.


posibil! eu nu sunt telepata ca altii p'acilea


leo_

448 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 1 Iunie 2009, ora 14:04

De la: nastasemihail, la data 2009-06-01 04:31:38Eu nu prea cred aceasta poveste. Este o poveste de adormit copii. As putea sa si demonstrez aceasta afirmatie dar nu acum.



era o carte din colectia cristal, nu stiu daca o mai gasesti in care era tratat subiectul asta pe larg.


Kaarrp

45 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Iulie 2009, ora 16:52

Faptul ca noi nu cunoastem, din varii motive, legitatile dupa care se produc unele fenomene nu inseamna ca ele nuexista - tot asa cum legile fizicii functionau cu mult inainte de Newton, sa zicem...cam de la Facerea Lumii, sau Big Bang, ori ce-o fi fost.

Cu atat mai putin refuza fenomenele sa se produca daca noi nu credem in ele :)

Pentru cei interesati de subiect, poate fi utila lectura documentelor de la link-urile:

www.scribd.com/doc/12923859/Actiuni-energoinformationale-2007

www.scribd.com/doc/14852690/Actiuni-energoinformationale-2008

Acuma, daca si Armata Romana a gasit de cuviinta sa studieze fenomenele, carevasazica poate se merita...

Cat despre Rusia si altii (China, USA, Cehia, etc.) astia chiar nu au pierdut vremea, filozofia oficiala (materialist-dialectica, daca va mai amintiti) era doar pentru gugufi; in tot acest timp baietii destepti dovedind un pragmatism si o perseverenta demne de posibilele aplicabilitati ale domeniului - doar cu cibernetica au dat-o Rusii in bara la inceputuri, le-a scapat utilitatea, dar ce-i derept au recuperat frumos dupa '90.

Cat despre posibilitatea de a reclama asa ceva cand ti se intampla (sau crezi ca..) nu exista legi si deci nici pedepse pentru acest gen de actiuni - si e bine asa, daca ne gandim doar la Inchizitie, cu toate vrajitoarele arse, cele adevarate si mai ales cele presupuse.

Legea se bazeaza pe dovezi MATERIALE si martori OCULARI, nu pe ce auzim de la altii sau ni se pare...

Oricum, in legatura cu astfel de lucruri se pare ca se aplica foarte bine maxima chinezeasca: "Cine vorbeste nu stie, iar cine stie nu vorbeste"


Va doresc tuturor o zi maxima si mai ales imunitate maxima la toate relele!











Fosta membra 9am.ro

1276 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Iulie 2009, ora 01:04

in legatura cu faptul ca in Romania ar fi existat pe timpul lui Impuscatul o baza secreta in care ar fi fost testati anumiti ;paranormali'...am citit de curand o carte destul de interesanta pe care v-o recomand:Viitor cu cap de mort"RADU CINAMAR .Lasand la o parte elementele un pic de domeniul imaginarului,autorul abordeaza o serie de subiecte interesante si continua sirul lor in alte 3 volume:12 ZILE-o initiere secreta;Misterul din Egipt si Pergamentul secret


leo_

448 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Iulie 2009, ora 04:46

De la: serena, la data 2009-07-10 01:04:34in legatura cu faptul ca in Romania ar fi existat pe timpul lui Impuscatul o baza secreta in care ar fi fost testati anumiti ;paranormali'...am citit de curand o carte destul de interesanta pe care v-o recomand:Viitor cu cap de mort"RADU CINAMAR .Lasand la o parte elementele un pic de domeniul imaginarului,autorul abordeaza o serie de subiecte interesante si continua sirul lor in alte 3 volume:12 ZILE-o initiere secreta;Misterul din Egipt si Pergamentul secret


da si eu stiam ca aveam si noi un regiment de oameni cu capacitati deosebite.


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Iulie 2009, ora 05:12

Radu Cinamar - 12 Zile Radu Cinamar - 12 Zile


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Pagini: 1 2 3 4 5 6 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului TELEPATIE ABUZIVA
Mergi la: