back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine a castigat de fapt la haga?

 


 
 
9am_admin

43 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 11:49

Romania? Ucraina? Sau poate niciuna...

Raporteaza abuz de limbaj
Calatorul

68 mesaje
Membru din: 31/01/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 12:04

Eu zic sa mai citesti ceva ziare,sau mai priveste la stiri....!!!!Sti foarte bine ca inainte de acest proces....accea platforma maritima a fost deja concesionata
Ps;Admin...a scazut reitingul la 9am???...te-au amenintat sefi cu reducerea postului????Mai bine citeste apelarile ...cu abuz de limbaj...si ia masuri,decat stiri rasuflate de pe vremea lui Stolojan..!!


Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 12:46

De la: 9am_admin, la data 2009-02-05 11:49:26Romania? Ucraina? Sau poate niciuna...

Hmmm! Pãi România a câºtigat mai bine din acest proces decât ar fi câºtigat dacã ar fi acceptat termenii negocierii iniþiale. Deci, este exact aºa cum s-a scris în ziare: " România - Ucraina 1-0 ".
Oricum, nu cred cã vom avea de câºtigat prea multe noi, cetãþenii dar cu siguranþã vor fi mulþi "baroni" care se vor îmbogãþii de pe urma acestui succes!
Sãnãtoºi sã fim ºi s-auzim numai de bine!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
valycic

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 20:19

Cert este ca cineva care isi bate joc de bogatiile tarii trebuie impuscat fara doar si poate!


Fosta membra 9am.ro

440 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 21:55

Ce-au castigat romanii?Nimic!


dany_8874

1 mesaj
Membru din: 31/01/2009
Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 22:36

in primul rind statul romin si dupaceea cei care vor administra acel teritoriu logic ca nu noi oamenii de rind!


Fosta membra 9am.ro

440 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 22:48

De la: dany_8874, la data 2009-02-05 22:36:18in primul rind statul romin si dupaceea cei care vor administra acel teritoriu logic ca nu noi oamenii de rind!
Prima parte a frazei este incorecta!Mai Gandeste-te!


liviuludovicstoian

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 20:06

In mod paradoxal, Romania nu a castigat nimic pentru ca acea parte din Marea Neagra ii apartinea de drept. Din pacate, trasarea liniei de demarcatie si aplicarea unei linii oblice defavorizeaza Romania si confirma pentru prima data juridic un rapt militar, fapt care este in interesul Ucrainei.
Pentru cei ce doresc sa gandeasca am o ghicitoare:
Daca prima Rusie a fost Rusia Kieviana, iar Kievul este capitala Ucrainei, Ce este Ucraina ?
Din pacate asa suntem noi romanii, ne bucuram cand hotii ne returneaza lucrurile furate de parca le-am capata pe gratis.


Fosta membra 9am.ro

474 mesaje
Membru din: 28/10/2008
Oras: Iasi

Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 21:01

Romania " a castigat" deoarece acum ne pot cumpara toti pe bani putini. Ucraina nu i-ar lasa pe canadieni sa fure, lucru care Curtea de la Haga il stia. Nu stiu ce ministru se lauda cu marele nostru castig de la haga, fara sa se gandeasca ca am picat de fraieri iarasi si mereu osa avem masca asta de tampi.


SpitzeDumy
Fosta membra 9am.ro

2192 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 21:04

De la: liviuludovicstoian, la data 2009-02-06 20:06:07 In mod paradoxal, Romania nu a castigat nimic pentru ca acea parte din Marea Neagra ii apartinea de drept. Din pacate, trasarea liniei de demarcatie si aplicarea unei linii oblice defavorizeaza Romania si confirma pentru prima data juridic un rapt militar, fapt care este in interesul Ucrainei.
Pentru cei ce doresc sa gandeasca am o ghicitoare:
Daca prima Rusie a fost Rusia Kieviana, iar Kievul este capitala Ucrainei, Ce este Ucraina ?
Din pacate asa suntem noi romanii, ne bucuram cand hotii ne returneaza lucrurile furate de parca le-am capata pe gratis.

Sunt total dezamagita de hotararea data de Tariceanu pe ultim suta de metri!
Nici macar nu se pronuntase inca o hotarare irevocabila data cu privirea la trasearea liniei de demarcatiei, ca el a si concesionata-o in nmod paradoxal si juridic fara a mai putea fi atacata...desi solutii ar fi..daca bineinteles exista si binevointa din partea unora!


marian_bd_rotaru

1883 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Barlad

Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 21:04

A CASTIGAT INDISCUTABIL UCRAINA ! PENTRU CA :
1. A pastrat insula Serpilor . O va coloniza si va solicita din nou mare teritoriala .
2. Prin acest proces si prin luarile de pozitie triumfaliste , Romania , recunoaste ca nu mai are nici un litigiu cu Ucraina . Deci Romania abandoneaza din nou in favoarea Ucrainei , zeci de mii de kilometri patrati : Bucovina de Nord , Maramuresul istoric , Pocutia , Herta , Hotinul , Buceagul , Transnistria , Delta Mica si insulele de pe bratul Chilia .
Drept dovada , un ministru ucrainean s - a declarat extrem de satisfacut de hotararile Curtii de la Haga . MINISTRUL CU PRICINA , SPUNE CA UCRAINA NU MAI ARE NICI UN LITIGIU CU ROMANIA ( SIC !)
In concluzie , Romania a cazut , prin acest proces intr - o cursa diabolica . Faptul ca Romania , a cazut atat de rusinos in aceasta cursa se datoreaza incompetentei clasei politice romanesti .


Fosta membra 9am.ro

2192 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 21:12

De la: marian_bd_rotaru, la data 2009-02-06 21:04:54A CASTIGAT INDISCUTABIL UCRAINA ! PENTRU CA :
1. A pastrat insula Serpilor . O va coloniza si va solicita din nou mare teritoriala .
2. Prin acest proces si prin luarile de pozitie triumfaliste , Romania , recunoaste ca nu mai are nici un litigiu cu Ucraina . Deci Romania abandoneaza din nou in favoarea Ucrainei , zeci de mii de kilometri patrati : Bucovina de Nord , Maramuresul istoric , Pocutia , Herta , Hotinul , Buceagul , Transnistria , Delta Mica si insulele de pe bratul Chilia .
Drept dovada , un ministru ucrainean s - a declarat extrem de satisfacut de hotararile Curtii de la Haga . MINISTRUL CU PRICINA , SPUNE CA UCRAINA NU MAI ARE NICI UN LITIGIU CU ROMANIA ( SIC !)
In concluzie , Romania a cazut , prin acest proces intr - o cursa diabolica . Faptul ca Romania , a cazut atat de rusinos in aceasta cursa se datoreaza incompetentei clasei politice romanesti .


EXACT...SI MAI DUREROS E...CA CONSTITUTIA NU PREVEDE ANUMITE REGULI PENTRU SCOATEREA DE SUB IMUNITATE A UNOR INALTI DEMNITARI PENTRU AFI TRASI LA RASPUNDERE DIN PUNCT DE VEDERE PENAL PENTRU TOATE FAPTELE LOR CARE ADUC ATINGERE GRAVA ASUPRA DREPTURILOR FUNDAMENTALE ALE TUTUROR ROMANILOR!

CONTEAZA FOARTE MULT CINE E PREMIERUL, NU CINE E PRESEDINTELE UNEI NATII!

E RUSINOS!


raducrisan1954

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 21:30

Am pierdut pe toata linia.
In cartea de istorie de Clasa a X din vremea ,,comunistilor,,veti gasi harta care demonstreaza cat mai clar posibil cat ne-a fost FURAT din teritoriul stramosesc, a nu se uita ca si Tezaurul Romaniei este inca si va ramane pe veci tot in RUSIA, atata timp cat COMUNISTII vor fi in continuare la putere au prea multe de ascuns ca sa-si permita sa ridice glasul impotriva celor care-i au la mana, si oricum sant prea preocupati ca sa fure la randul lor cat de mult, ca sa mai si aiba timp sa se ocupe de problemele celor care i-au investit in speranta desarta ca ceva se va schimba prin corectitudine si bun simt.
Vai de noi si la mai mare


Fosta membra 9am.ro

1671 mesaje
Membru din: 26/09/2009
Postat pe: 26 Octombrie 2009, ora 13:48

Ucraina a castigat deoarece .
Insula Serpilor a fost un cadou facut de Ana Pauker uniunii sovietice .
In loc sa contestam orice drept al Ucrainei asupra acesteia,noi am contestat modalitatea de impartire .
Mare greseala modul cum am pus problema-am legitimat in fapt pretentiile Ucrainei .


Ioan 8 ,32. ªi veþi cunoaºte adevãrul, iar adevãrul vã va face liberi.
| Varianta pentru tiparire a topicului Cine a castigat de fapt la Haga?
Mergi la: