back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce parerea aveti despre bugetul de austeritate al guvernului boc?

 


 
 
Corinash

34 mesaje
Membru din: 25/07/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 10:50



eugen_radulescu83

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 11:27

guvernul boc vine numai cu ideei stupide.dupa ce ca salariile sunt ca vai de ele,mai vrea sa scoata si platirea orelor suplimentare si premele.de parca da bani din buzunarul lui.ce salariu ar trebui sa aiba o persoana care lucreaza mai luna de luna de noapte.in ritmul asta,cu un asemenea guvern nu vom evolua nici o data.guvernanti cu salariile lor de zeci de milioane si dorm in guvern pe bani nostri.un guvern de kko.cand se vor gandi sa ne dea salarii ca in uniunea europeana atunci sa vina cu astfel de ideei.cea mai mare prostie cand sa facut acest guvern.RUSINE SA LE FIE.


liliana1954us

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 13:01

Am avut o impresie mai buna despre aceasta guvernare ,care ne-a facut o multime de promisiuni nerusinare la alegeri!
Se vede treaba ca toti politicienii au baut apa unii dupa altii si mint la fel!Pai domnule BOC,ai promis ca maresti salariile si pensiile mici,caci doar aceste categorii sunt cel mai afectate de criza asta.Pana la urma vad ca mariti cu un procent de kko la toata lumea :adica si la cei cu salarii si pensii nesimtite platite de la stat.RUSINE!!!!


stroia_iulian

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Deva

Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 13:14

BU INTELEGI NIMIC DAR ITI DAI CU PAREAREA


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 13:19


Ia mai dati-va cu parerea si aici:

www.schimbdeneveste.ro


yellow_cyprus

15 mesaje
Membru din: 29/12/2008
Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 13:55

Idei stupide,dl Boc da impresia unui individ care nu cunoaste nimic despre specificul sectoarelor bugetare,masurile dlui nu vor provoca decat haos si nervi....


sftioana

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 13:57

De ce se umbla la salariile bugetarilor?la ale guvernantilor de ce nu se umbla ca ar avea de unde reduce ,bugetarii au cele mai mici salarii si le mai taie si sporurile?RUSINE.Guvernantii dorm si ziua in fotolii ei stiu ce inseamna o garda de noapte intr-un spital?sa lupti sa salvezi viata unui om sa-l poti stabiliza si sa-l supraveghezi in timpul garzii si doar pentru un salariu de 11milioane,or sa zica ca se ia spaga dar spaga o iau cei mari nu noi care luptam alaturi de bolnavi cu moartea si lucram in infectii si in focare de microbi ,ne mai i-a si sporurile/?RUSINE


sftioana

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 13:57

De ce se umbla la salariile bugetarilor?la ale guvernantilor de ce nu se umbla ca ar avea de unde reduce ,bugetarii au cele mai mici salarii si le mai taie si sporurile?RUSINE.Guvernantii dorm si ziua in fotolii ei stiu ce inseamna o garda de noapte intr-un spital?sa lupti sa salvezi viata unui om sa-l poti stabiliza si sa-l supraveghezi in timpul garzii si doar pentru un salariu de 11milioane,or sa zica ca se ia spaga dar spaga o iau cei mari nu noi care luptam alaturi de bolnavi cu moartea si lucram in infectii si in focare de microbi ,ne mai i-a si sporurile/?RUSINE


necunoscut

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 14:03

o mizerie...eu ce-mi doresc sa traiasca si ei cu salariul unui asistent social care are de a face cu copii batuti de soarta si sa lucreze ei ptr.720 lei fara tinute adecvate dar cei de la judet au bani de tinuta...si asta se intampla in hunedoara sa nu mai vb de salarii care ajung la 1500 lei.....rusine sincer am o varsta si mi-e rusine ca sunt roman


steel_24gl

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 31 Ianuarie 2009, ora 00:04

aceeasi parere buna am avut si eu despre guvernul Boc;dar asta e.asa e cand iti pui increderea in ceva sau cineva.sunt si eu bugetar si este greu!daca dumnealui crede ca cateva zeci de leine vor fi de ajuns ca sa trecem peste criza,se inseala amarnic!
HABAR NU ARE CE SE INTAMPLA CU LUMEA DE RAND!AVEM SI NOI CREDITE LA BANCI!VREA SA NE PUNA SA AJUNGEM SA NU MAI PUTEM PLATI RATELE
CE INSEAMNA 5%?UN MARE NIMIC!



nickkk33

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Ianuarie 2009, ora 13:45

felicitari domnilor si doamnelor de la guvernare...au reushit sa asasineze cercetarea din Romania...cu 0,18% din PIB...fata de 0,83 cat a fost anul trecut...nu se mai poate face mare lucru...oricum raman bani de coshciug...coliva...lumanari shi alte accesorii necesare la o inmormantare...Odihneasca-se in pace cercetarea romaneasca


^...something's odd...i feel like i'm god...^
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 31 Ianuarie 2009, ora 19:36

RUSINEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
D-l boc( asa merita sa ii fie scris numele) sa inceapa cu reducerea salariilor parlamentarilor si guvernantilor!Chiar nu i-o fi rusine sa se gandeasca macar la asemenea lucruri, dar sa le mai si spuna in fata poporului care i-a ales partidul la guvernare.Eu n-am votat pe niciunii, pt, ca toti sunt disperati dupa CIOLAN.
Fraieri om fi daca stam cu mainile in san la ideile unor astfel de IDIOTI !
RUSINE sa le fie la toti si sa se gandeasca , ca ei huzuresc pe spinarea fraierilor!Auzi, vor sa dea parlamentarilor sporuri pt. munca grea. Pt. ei de unde sunt bani??????????
ROMANIA, TREZESTE-TE !


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 31 Ianuarie 2009, ora 21:25

bugetarilor sunteti nijte SPAGARI ,de la femeia de servici...la presedinte uitati-va in oglinda si s-ar putea sa va regasiti printre capuse !!!chiar nu sunteti in stare sa va autoconduceti? daca nu va convin salariile schimbati-va meseria


Mary_Anel

6 mesaje
Membru din: 28/01/2009
Postat pe: 1 Februarie 2009, ora 09:53

CEA MAI MARE BATAIE DE JOC POSIBILA E ACEASTA CU TAIAREA SPORURILOR SI A ORELOR SUPLIMENTARE!!!Auziti voi ...ca intra in fisa postului safacem asta.rahat cu apa rece.Vor sa ne subjuge de tot .N-am crezut sa traiesc asta.Dupa ce s-a luptat atat pt. a avea un ban in plus acum ne ia si praful de pe toba.sa ia la cei care au sporuri colosale , nu la cei care sunt amarati si pe deasupra lucreaza si in conditii de stres.


Fosta membra 9am.ro

440 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 1 Februarie 2009, ora 12:55

De la: Mary_Anel, la data 2009-02-01 09:53:48CEA MAI MARE BATAIE DE JOC POSIBILA E ACEASTA CU TAIAREA SPORURILOR SI A ORELOR SUPLIMENTARE!!!Auziti voi ...ca intra in fisa postului safacem asta.rahat cu apa rece.Vor sa ne subjuge de tot .N-am crezut sa traiesc asta.Dupa ce s-a luptat atat pt. a avea un ban in plus acum ne ia si praful de pe toba.sa ia la cei care au sporuri colosale , nu la cei care sunt amarati si pe deasupra lucreaza si in conditii de stres.
Te referi la sporurile magistratilor,militarilor si militienilor?


gagea_gabriel

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Targoviste

Postat pe: 1 Februarie 2009, ora 13:13

De la: Mary_Anel, la data 2009-02-01 09:53:48CEA MAI MARE BATAIE DE JOC POSIBILA E ACEASTA CU TAIAREA SPORURILOR SI A ORELOR SUPLIMENTARE!!!Auziti voi ...ca intra in fisa postului safacem asta.rahat cu apa rece.Vor sa ne subjuge de tot .N-am crezut sa traiesc asta.Dupa ce s-a luptat atat pt. a avea un ban in plus acum ne ia si praful de pe toba.sa ia la cei care au sporuri colosale , nu la cei care sunt amarati si pe deasupra lucreaza si in conditii de stres.
....
PAI NU TREBUIE SA FACA JOCUL PATRONATELOR???...........CU SEFII SINDICATELOR?......BANI SI MAI PUTINI LA BUGET.....VREA SA CREASCA PUTEREA DE CUMPARARE....CU CE P.....E M..I VREA SA MAI SALT SI TURISMUL SI PRODUSELE ROMANESTI SA CUMPAR????....CAND EU ABIA PLATESC DARILE CATRE STAT CU SALARIUL DE 680....CE DRACU SA MAI VAD UN TEATRU,CE SA MAI VAD UN MUNTE SAU O EXCURSIE CEVA...TOT SE DUC PE UTILITATI SI CEVA PE HALEALA...DACA NU AR FI SOTIA MEA CU BRUMA AIA DE BANI AS FI IN POM SI POMU` IN AER SI EU LA DRAQ IN PRAZNIC...DACA AS FI PLATIT LA MANOPERA PER PRODUS AS AVEA SI CRESTERE SALARIALA REALA, IMPOZIT SI DARI( SANATATE,AJUTOR DE PENSII REAL, SOMAJ....) , PUTERE DE CUMPARARE MAI VAD SI EU UN TEATRU UN FILM CEVA ACOLO DECI AM CE CHELTUI....ASA CE DRAQ SA DAU DE LA MINE?...POATE VIATA!!!....ASA CA DRAGI MEI ,, O SA MUNCIM PE DEGEABA ....!!!!!!!


goaaddict2003

55 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 1 Februarie 2009, ora 13:54

PSD si PDL au profitat de imensul capital de prostie existent in Romania, de infinitul capital de prostie existent in Romania, au promis marea cu sarea, iar "inteligentii" din tara bineinteles ca i-au ales....Ce mah, nu va place cu astia?????? Cum, ii injurati???? Tot voi ii injurati si tot voi ii votati....Sa va spalti pe cap cu ei si sa-i suportati 4 ani de zile....Prostilor !!! Asa va trebuie daca ganditi ca plantele....De fapt, sa nu jignim plantele, care pe langa romani, totusi gandesc....Eu unul stiu ca macar n-am votat cu nimeni care a fost la putere pana acum....Dar absolut cu nimeni !!! Asa ca have fun 4 ani de zile cu guvernarea Boc !!!


valy_habud

1 mesaj
Membru din: 1/02/2009
Postat pe: 1 Februarie 2009, ora 20:03

E clar ca nu intelegi prea multe din ce se-ntampla, o sa intelegi altadata...


Fosta membra 9am.ro

1254 mesaje
Membru din: 8/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Februarie 2009, ora 21:08

Pentru un delator ,minciuna a prins si asteptam urmarile,atita poate atita face


http://www.youtube.com/watch?v=F1SBPwpj4Kc http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&NR=1&v=TA3FvTSnqFI http://www.youtube.com/watch?v=DuX41-2HAYU&feature=related
parcasviu

111 mesaje
Membru din: 26/10/2008
Oras: Targoviste

Postat pe: 2 Februarie 2009, ora 10:54

Pe Basesc la tinut Tariceanu in spate,acum cu finul lui Boc se duce la fund,ce sa ceri la niste indivivizi care nu stiu nimic dar mai dau si sfaturi ?


necunoscut

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Februarie 2009, ora 08:03

ei GINA nu asa sta problema de copii cu dezabilitati din tara asta cine are grija ok atunci iti fac o propunere adopta si tu un copil de genul acesta si daca ar mai fii cateva mii ca tine sincer as ramane somera hai incearca nu e greu sincer mai primesti si de la stat 980 lei pe luna ajutor eu ptr linisteasufletelului tau am norocul ca am un sot bun si cu capul pe umeri avem o afacere dar in faza incipienta asa ca eu nu ma plang ca nu-mi ajung bani ci felul si diferenta facuta de cei din coducerea D.G.A.S.P.C HUNEDOARA AICI E CORVOADA PE BANI NOSTRI asta e cea ce am vrut sa scot in evidenta pestele de la cap se impute


Fosta membra 9am.ro

293 mesaje
Membru din: 13/01/2009
Postat pe: 11 Februarie 2009, ora 16:48

DE CE VA MAI OBOSITI SA SCRIETI PE TOPICURILE ECESTUI SITE?
TOT CEEA CE NU LE COMVINE SI NU CORESPUNDE POLITICII LOR STERG.
INCLUSIV COMENTARIILE DE LA ARTICOLELE APARUTE PRIN ZIARE. ALEGETIVA UN ALT SITE SI SA MERGEM ACOLO. ASTIA CHIAR SUNT NESERIOSI DEABINELEA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


adyhd1969

773 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 14:53

www.variantacojocaru.ro 20 000 EURO pt FIECARE roman MAJOR

Raporteaza abuz de limbaj
adyhd1969

773 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 14:53

www.variantacojocaru.ro 20 000 EURO pt FIECARE roman MAJOR

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce parerea aveti despre bugetul de austeritate al Guvernului Boc?
Mergi la: