back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Elev taiat cu sabia in timpul orei de religie

 


 
 
9am_admin

43 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 17:31

Cum au intrat cu sabia acolo? Unde se duc banii nostri? Cand o sa avem si noi unitati de invatatamant mai sigure?

Raporteaza abuz de limbaj
retturn_x

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 17:41

sunt destule firme in bucresti care se ocupa cu montajul camerelor de supraveghere,este mult mai sigur asa,vezi complex studentesc regie ,e impanat de camere


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 17:44

ADMIN
Prima data fa-ti curatenie in curtea ta....nu cu rautate,dar bantuie niste fantome cu un limbaj indecent..!!!


Fosta membra 9am.ro

149 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 17:57

Aceasta este o stire facuta sa te revolte, sa te rascoleasca pe dinauntru. Asta pentru ca se precizeaza "la ora de religie". Ce cauta un elev cu sabia la scoala? Cu sabia oricum nu avem ce cauta nicaieri, nici adultii, nici altcineva. Cine practica sportul numit scrima stie! Cum e posibil sa avem copii care umbla cu sabia? Si la scoala!
In zilele noastre nu cu sabia trebuie sa ne razboim intre noi si nici cu nimic altceva. Oare ce ii invata parintii pe copiii care umbla cu sabia pe strada? Razboiul? Ce civilizatie vrem sa construim? A razbunarii si a tinerii de minte a raului? Unde vrem oare sa ajungem?
Directorul acelei scoli ar trebui destituit azi! Pentru ca sunt sigur ca exista serviciu de paza si nu ar fi trebuit sa i se permita acelui elev cu sabia sa intre in scoala!
Singura posibilitate scuzabila ar fi ca sabia sa fi fost un exponat in clasa respectiva care ar fi fost un fel de laborator de istorie, in care sa fie expuse si alte obiecte cum ar fi: un scut, o armura, un tun, o mitraliera si cateva uniforme militare din diferite epoci. Dar chiar si asa, profesorul nu era in clasa? Dar azi copiii nu prea mai respecta pe profesori! Nici pe parinti! Pentru ca nu prea ne respectam intre noi, pentru ca suntem mereu agitati, nervosi, stresati de aglomeratie, cu impresia ca cel de langa noi vrea sa ne calce pe picioare sau sa ne ia locul de parcare sau sa ne-o ia inainte si pierdem enorm daca la semafor plecam mai ncet ca altii sau i-am deranjat prea mult si suntem parca in conflict intre noi mai mult decat in buna intelegere, de aceea copiii nostri sunt pusi pe cearta pe batai, pe razbunari...Asa ne vad pe noi, parintii lor si fara sa vrea, fac si ei la fel. Si cum ei nu stiu sa-si stapaneasca foarte bine impulsurile, iata ca se taie cu sabia, se bat pana se mutileaza, se injura la nesfarsit... Asta facem noi toti...


avocatmarianaivan

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 17:57

de ce scolile s-au transformat in adevarate haosuri? de ce pe profesori nu-i mai intereseaza nimic din ce intampla in jurul lor? fiindca profesorii numai sunt invatati cum sa-si impuna respect si scolile au ajuns adevarate balamucuri...pacat!!!! securitatea in scoli lasa de dorit...treziti-va domnilor..


cata_ije

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 18:00

Asti-a suntem. Bine ca nu a venit cu vreun pistol ca mai nou se poarta. Sistemul nostru perfect de invatamant are atata incredere in noi incat si o sabie e considerata in scoala in scop educativ.


cata_ije

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 18:00

Asti-a suntem. Bine ca nu a venit cu vreun pistol ca mai nou se poarta. Sistemul nostru perfect de invatamant are atata incredere in noi incat si o sabie e considerata in scoala in scop educativ.


darksethstorm

60 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 18:03

tu ai impresia ca scrii atat de bine romaneste incat iti permiti sa dai aceleasi ineptii de 2ori ? intreb..


http://supravietuitoriinromania.wordpress.com
bordea_56

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 18:14

HHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH


papazarcade

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 18:23

intoarce-ti scoala pe metoda ceausista(tinuta,disciplina si respect)...se facea scoala nu gluma,ca acum.


ancutzamada67

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 18:24

Ora de religie la liceu?!?!?!?


fluffy

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Mures

Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 18:27

De la: avocatmarianaivan, la data 2009-01-14 17:57:38de ce scolile s-au transformat in adevarate haosuri? de ce pe profesori nu-i mai intereseaza nimic din ce intampla in jurul lor? fiindca profesorii numai sunt invatati cum sa-si impuna respect si scolile au ajuns adevarate balamucuri...pacat!!!! securitatea in scoli lasa de dorit...treziti-va domnilor..


Stimata doamna avocat, v-as ruga sa va informati mai bine. In primul rand, cine da legi conform carora elevilor li se spune ca au drepturi, nu si obligatii? Va spun eu, Ministerul Educatiei. Cine vine la scoala revoltat ca elevul are teme prea multe? Parintele elevului. Daca directorul suna la politie , imediat se spune ca scoala e slaba, iar profesorii lasa de dorit. Profesorii sunt mai tot timpul cu mainile legate, doamna. Legi cu prea multe portite, slab aplicate, politia de care multora, mai ales locuitorilor din cartierele periferice,nu le mai pasa. Si eu sunt profesoara intr-un oras, intr-un cartier periferic, stiu ce inseamna. La noi s-au pus camere de supravegheat pe coridoare, dar nu stiu ce rezultate vor avea in final. Aici, nu numai profesorii trebuie sa fie activi(Doamne, usor mai e sa gasesti vinovatul!), ci si politia si justitia. Asta e!!


faraonul_geo

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Pitesti

Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 18:43

sincer! cine seamana vant culege furtuna. asta se datoreaza unui conflict mai vechi, tipul nestiind sa renunte la "smecheriile de cartier" aveti grija ce faceti si cu cine vancumetati


floryan_je

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 18:58

in primul rand profesorii nu au ce sa faca pot fi asteptati afara si batuti etc etc doar sau intamplat atatea cazuri cu profesori batuti scuipati injurati etc etc. tinand cont ca liceul 12 e in giulesti o zona destul de periculoasa cred ca vina apartine in totalitate politiei si celor in care administrare e liceul . nau camere de luat vederi paznicii dorm pa ei sau le e frica de asa zisi baietasi de cartier etc etc . cred ca chestia asta cu taiatu sabii etc etc tine mentalitatea romaneasca si teribilismul unor pusti carevor sa para grozavi rai duri smecheri etc . eu as vrea sa le vad fetele dac io prinde politia si io acuza de vatamare corporala sau mai rau de tentativa de omor ..pun pariu ca or sa planga si or sa se scuze ca niste fetite speriate de 2 ani care sant pacalite de parinti cu bau bau


Fosta membra 9am.ro

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 19:06

Conform cerintelor de viata sistemul sociopsohologic devine din ce ince mai animalic in structurile educationale ...dorim sa facem ceva curat dar ei facem numai criminali si bestii incarnate ce aduca criminalitatea in scoli ca o banda rulanta...Ar trebui sa ne gindim la ziua de maine ce si cum va fi Scoala Viitorului"crima,sex,prostitutie si noi profesorii vrem bani sa fie cit de multi si uite cum ajung la ora sa nu faci nimic sa stai sisa te uiti la ei cum se ucid directori vai doamne ne dau azi bani sau nu ca de-o fi una de-o fi alta sa fie crima si razboi ce de nu le-om duce toate.Scoatem profesori pe band rulanta sau lasam la mina directorilor sa-si aduca neamurile si pilele sa fie profesori dar oare colaborarea cu institutiile statului ca pot spune un cuvint in apararea copiilor,Azi cu sabia ieri cu bomba maine cu pistolul si viol cu profesoare si profesori violatir asa este educatioa in ziua de azi


NIcusor
alexmihai19

15 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 19:12

de vina e lipsa de bani, educatie, prostia fara margini si societatea rupista in care traim!


kusmihaela

1 mesaj
Membru din: 6/01/2009
Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 19:20

Unitati de invatamint jalnice, profesori janlici care nu-si dau interesul si nu se ocupa de educatia elevilor in nici un fel iar rezultatele se vad destul de clar.elevi drogati,hoti,criminali.nu stiu de ce isi mai trimit parintii copii la scoala!pentru a devenii criminali,puscariasi si ratati cu studii?iar bodyguarzii unde erau?pentru ce sunt platiti?????????si de ce?


danielakaty

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 19:32

Buna seara! Eu una nu am decat o intrebare : unde era d-nul profesor de religie daca se presupune ca elevul era la ora? Ar fii multe de facut si de vorbit in legatura cu acest subiect dar cum se stie prea bine noi oricum traim in tara lui papura voda asa ca ... NO COMMENT !


irinagh

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 20:26

Daca s-a ajuns si in scoli la asemenea fapte.....nu mai ai ce comenta. Mai se si scrie in articol ca scoala are camere de luat vederi si paznici....impropriu zis paznici ca de fapt sun t'' usieri '' atata timp cat nu-si fac treaba ca doar daia isi iau salariul... Ar trebui firma de paza amendata cu cateva zeci de roni poate asa or sa-si faca datoria si scoala ptr ca angajeaza tot felul de firme fantoma...acum care mai de care sunt firme de paza si protectie....unde o fi protectia? poate stie ministrul educatiei......?
Droguri se vand in scoli mai ramne sa vina si cu pistoale la scoala ca de...asa este in UE.......


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 20:29

Si ce credeti ca se va intampla ceva in plan legislativ de natura sa sanctioneze serios asemenea fapte ?
Doar n-o sa ingradeasca drepturile infractorilor ....
Sunt protejate de stat !


Acum nu e momentul !
Fosta membra 9am.ro

31 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 22:05

RAPID PEDEPSIREA DRASTICA A PERSOANELOR CARE AR FI TREBUIT SA RASPUNDA DE LINISTEA, PAZA, SIGURANTA SI INREGISTRAREA INTR-UN REGISTRU A TUTUROR STRAINILOR CARE LE-AR FI TRECUT PRAGUL...INFRACTORI SAU CE-OR FI ACESTIA...ALTFEL...ORI SE VOR TREZI CU VRO LOCOMOTIVA FRUMOASA, ORI CU VREO BOMBA IN LICEUL LOR.....DACA NU...CINE-SI TRIMITE COPIII LA GHILOTINA NU-I INTREG LA MINTE...


bestcamstyle

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 23:24

Unde DUMNEZEULE era acel ,,asa zis'' profesor ?Scolile ar trebui sa fie un loc sigur pentru copii si sa se mearga in scop educativ si nu pentru a te bate, injura, sau alte chesti neplacute de genul asta.Ma intreb :Oare mai exista profesori severi ca inainte, care sa pedepseasca copii pentru orice prostie facuta ? Sunt tare nedumerita.In legatura cu subiectul............ .............hm.............lasa de gandit.Intrebari la care as dori raspuns din inima: Unde era profesorul si de ce nu a aplicat pedepse ?, Oare victima o fi fost implicata intr-un conflict de zile mari cu vinovatul ?, Oare vinovatul a primit vreo pedeapsa ?Ma numesc Vlad Mihaela Anca si as dori raspunsuri pentru aceste 3 intrebari.


cosminmn

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Ianuarie 2009, ora 08:43

Decat sa fie amendate firma de paza si conducerea scolii, si sa se dea vina pe agentii de paza si nu mai stiu pe cine, mai bine ar pune mana pe ei putin POLITIA, sa-i gadile putin cu bastonu' si sa- bage putin la racoare pentru detinere de arme albe!


PaharCuPai

10 mesaje
Membru din: 9/01/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Ianuarie 2009, ora 09:02

De la: avocatmarianaivan, la data 2009-01-14 17:57:38de ce scolile s-au transformat in adevarate haosuri? de ce pe profesori nu-i mai intereseaza nimic din ce intampla in jurul lor? fiindca profesorii numai sunt invatati cum sa-si impuna respect si scolile au ajuns adevarate balamucuri...pacat!!!! securitatea in scoli lasa de dorit...treziti-va domnilor..




Imagineaza-tzi... luptele ce s-ar desfashura in clase...

"Copii" sunt scaldatzi in violenta..sexualitate..si alte boli ale "vremurilor"..

"Scoli mai sigure"...

Scolile sunt sigure la noi... comparativ cu SUA .. :) deci..be glad..

Mare catastrofa..a intrat o cioara cu o sabie de 50 de cm fix in liceu..si a miscat asa de tare sabia..incat i-a tras curentul pe 3 elevi...

Fitzi serioshi... :) Sau fitzi Otv/ProTV...etcTV ..

O zi buna..


http://www.youtube.com/user/PaharCuPai
mini_mouse2008

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Ianuarie 2009, ora 10:03

Eu am fost eleva in acel liceu..stiu k acei oameni care se numesc paznici sa u mai bine zis ,, BGS-ul '' nu sunt buni de nimic,nustiu de ce mai sta acolo ...deoarece a intrat tatal unui colege de a mea in liceu fara sa l vada nimeni si pe deasupra mai consumase si alcool Dansu nestiind ce face a inceput sa dea in mine cu pumnii,picioarele,ma tras de par ...eu am inceput sa tip,sa cer ajutor dar se pare k nimeni nu se baga,pana la urma am mai avut puterea de a suna la politie ,2 ofiteri de politie au venit kt au putut de repede knd au vazut in ce hal aratam ,l au ridicat pe acel Domn la sectia de politie si din pacate nu au putut decat sa l amendeze si sa i interzica sa se mai apropie de mn. Km atat va pot spune de ceea ce se intampla in unele licee si nimeni nu se baga ...nici macar paza sa u BGS-ul .


Fosta membra 9am.ro

474 mesaje
Membru din: 28/10/2008
Oras: Iasi

Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 20:46

nu inteleg care e surpriza: traim in Romania! Maine se vor da si la emisiunei astfel de chestii. Profesorul era un spectator, probabil comentator:"Si acum vine taisul prin coapsa...si daaaaa. Sa nu incercati asa ceva acasa." sau fiind de religie le arata elevillor un model de om posedat.


SpitzeDumy
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 4 Octombrie 2010, ora 01:30


Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Elev taiat cu sabia in timpul orei de religie
Mergi la: