back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce parere aveti de inconsecventa lui stolojan?

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
Unkle

50 mesaje
Membru din: 10/07/2008
Oras: Alexandria

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 12:39

Stolojan renunta pentru a doua oara...de data asta fara lacrimi...cine sa-l mai inteleaga


diaconuedy

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 14:29

Bine a facut. Daca putea sa isi faca echipa guvernamentala era normal sa ramana. Orice sef are posibilitatea sa o faca . Asa in conditiile in care doar BOC si Geoana decid cine, ce mi se pare normal sa isi asume responsabilitatea. Asa si Basescu poate ameninta pe , premierul care il va desemna ca are cu cine sa il schimbe daca lucrurile nu merg deloc. Stolajan ar fi garantat pentru ceva ce el nu putea sa realizeze. Bravo lui ca :

NU s-a cramponat de putere.
NU este dispus sa cedeze principilor sale. Ori cum vreau eu ori deloc.

Bravo STOLOJAN


sdmbist2001

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 15:04

Nu mai inteleg nimic ... :(


sorina_miclaus

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 16:13

Omul asta ar trebui sa dispara din viata politica publica.
Oricum in spatele usilor inchise nu vedem, dar astfel de Alba-Neagra cu functia cea mai importanta in Stat (sa nu uita ca Romania nu este Republica Prezidentiala) ... este ce inspira si ...


Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 18:36

...dimpotriva, cred ca tocmai consecventa-i profesionala l-a asezat in postiura demisionarului.

Atunci cand nu-ti poti alege colegii preferati in echipa, partida-i pierduta din start.
Grea palma a putut aplica T.Stolojan pe abjectul obraz al politicienilor din Ro.
Ne-ar fii necesar un premier de import !...


COSTAS

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 18:56

Este mai bine asa.....era depasit de situatie..bun tehnocrat..si atat.
nu facea fata vulturilor..... altul cu o mai mare putere de munca si convingere ..( .avea totusi o varsta. ).

vom vedea in continuare.
circul este in plina desfasurare.
sa fim sanatosi....



iuliaiulia2

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Satu Mare

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 19:16



e un las si un tradator, lucreaza pentru agenturile straine


NESIMTITUL

786 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: Cluj

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 20:06

Cum era sa ma lase nasul Traian fara o functie importanta,avind in vedere ca prostanacul de Gioana va fi presedinte la Senat.Stolojan este pe duca si incompetent pentru Romania de astazi


iuliaiulia2

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Satu Mare

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 23:43

adica cum sa nu lasi tu un meserias sa-si aleaga colaboratorii, uceniciii- ministrii in cazul de fata, ce toti vor sa defileze de capul lor si-apoi daca lucrurile ies prost tot el sa duca greul si ocara ca prim ministru


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 25 Decembrie 2008, ora 15:02

Pentru mine Stolo a crescut in valoare.
Cati ar refuza mandatul de prim-ministru ?
Cati ar spune: eu nu pot face ce face el, puneti-l pe el pentru ca o sa fie mai eficient ca mine ?

De ce nu-l credeti pe Stolo si plecati urechea la traducatorii din romana in romana de genul Ciutacilor, Cristoilor, CTP, MB, VS si a altora care nu stiu altceva ?
De ce trebuie sa va spuna alde CTP ce a vrut sa spuna Stolo sau ce inseamna gestul nu stiu care al lui Basescu ? Sau ce a vrut sa spuna Basescu sau Stolo sau Geoana sau altcineva ?
Sa fie pentru ca sunteti de teapa astora ?

Stolojan a facut ce trebuia: i-a lasat pe cei doi liideri de partid sa ocupe si locurile cele mai puternice in stat tocmai pentru ca sa nu se mai poata da vina pe altcineva daca nu vor reusi sa faca ce au promis... Unde nu intelegeti ?

Intrebarea e perversa, vorbeste de inconsecventa lui Stolojan fara sa precizeze care ar fi aia.... E luata ca axioma. Nu ne intreaba daca gestul lui Stolo este inconsecventa, stabileste ca este si ne intreaba ce credem despre asta.
Stolo e un om rar si, ca de obicei cand dau peste un asemenea om, ramanii il desfiinteaza in loc sa-l aprecieze, in buna lor traditie de popor obisnuit sa-si faca singur viata grea si sa se lase mintit de toti derbedeii....


Acum nu e momentul !
Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 25 Decembrie 2008, ora 18:21

Tradare domnule , tradare dar sa o stim si noi !!!


Ticu
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Decembrie 2008, ora 18:23

"Fericiti cei cu duhul,ca a lor va fi imparatia cerurilor "....sa fiti sanatosi !


MAMITZA

119 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Decembrie 2008, ora 00:56

LA MULTI ANI SI CRACIUN FERICIT, INTERNAUTILOR !
ACUM CATAVA VREME, EU I-AM DAT UN SFAT: SA SE PRIVEASCA IN OGLINDA, SA ROSTEASCA CEVA VORBE C U DINTII INCLESTATI SI CU PRIVIREA PE CARE O ARE (CA DE ALTA NU STIU), IAR DACA NU SE SPERIE, SA MEARGA MAI DEPARTE .... PROBABIL S-A SPERIAT ! SI-A DAT SEAMA CA NU ARE "FATA" DE PRIM MINISTRU ! SA FIM SINCERI ! TOTI CARE AU FOST PRIMI-MINISTRI AI ROMANIEI DE DUPA '90 - CU EXCEPTIA LUI CIORBEA - AU FOST BARBATI FRUMOSI, PREZENTABILI, ELEGANTI, COMUNICATIVI, PLACUTI LA VORBA .... SI DOMNUL BOC ESTE UN BARBAT PREZENTABIL, DIN PACATE IL DEZAVANTAJEAZA INALTIMEA SI ...NUMELE ! SINCER, NU STIU CE FEL DE AVOCAT O FI, CA NU SE PREA PRICEPE LA "VORBIT" ...AR TREBUI SA MAI "STUDIEZE" SI SA EXERSEZE CURSIVITATEA DISCURSULUI SAU PENTRU A ELIMINA "SINCOPELE" !
IN REST, DOMNUL STOLOJAN A DOVEDIT - INCA O DATA - CE POLITICIAN DE DOI BANI, LIPSIT DE CARACTER SI CE OM SLAB ESTE ! PACAT !


DDR
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 26 Decembrie 2008, ora 08:01

Parerea mea este ca s-a incercat cu acest om un anumit santaj, nu stiu de ce natura, fie ce i s-a impus ceva, fie ca s-a scormonit in trecutul lui ceva, nu stiu .Eu in locul lui as fi acceptat functia, ca mai tarziu sa le-o pot "trage"celor care m-au deranjat.Numai din acest punct de vedere consider eu ca a fost slab.


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Decembrie 2008, ora 19:37

@mytcor - romanul s-a nascut poet ! ti-am popularizat poezia,trimitind-o in 4 zari ! cu drag


Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 26 Decembrie 2008, ora 21:29

De la: doina45ro, la data 2008-12-26 00:56:31LA MULTI ANI SI CRACIUN FERICIT, INTERNAUTILOR !
ACUM CATAVA VREME, EU I-AM DAT UN SFAT: SA SE PRIVEASCA IN OGLINDA, SA ROSTEASCA CEVA VORBE C U DINTII INCLESTATI SI CU PRIVIREA PE CARE O ARE (CA DE ALTA NU STIU), IAR DACA NU SE SPERIE, SA MEARGA MAI DEPARTE .... PROBABIL S-A SPERIAT ! SI-A DAT SEAMA CA NU ARE "FATA" DE PRIM MINISTRU ! SA FIM SINCERI ! TOTI CARE AU FOST PRIMI-MINISTRI AI ROMANIEI DE DUPA '90 - CU EXCEPTIA LUI CIORBEA - AU FOST BARBATI FRUMOSI, PREZENTABILI, ELEGANTI, COMUNICATIVI, PLACUTI LA VORBA .... SI DOMNUL BOC ESTE UN BARBAT PREZENTABIL, DIN PACATE IL DEZAVANTAJEAZA INALTIMEA SI ...NUMELE ! SINCER, NU STIU CE FEL DE AVOCAT O FI, CA NU SE PREA PRICEPE LA "VORBIT" ...AR TREBUI SA MAI "STUDIEZE" SI SA EXERSEZE CURSIVITATEA DISCURSULUI SAU PENTRU A ELIMINA "SINCOPELE" !
IN REST, DOMNUL STOLOJAN A DOVEDIT - INCA O DATA - CE POLITICIAN DE DOI BANI, LIPSIT DE CARACTER SI CE OM SLAB ESTE ! PACAT !
Cum, Ciorbea e urat ? Sa vezi ce nevasta areee !!!!


Ticu
Fosta membra 9am.ro

6987 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Decembrie 2008, ora 21:32

Alexandru Vaida Voievod (un mare traseist politic din perioada interbelica ) a spus: *numai boii sunt consecventi*...
deci...


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Decembrie 2008, ora 08:54

vaaaai @doina45,cum nu se exprima dl.boc bine ?o contrazici pe domnisoara cea mica a presedintelui ,care e cazuta-n extaz de felul cum dumnealui poate edita perfect citeva fraze ?...ha.ha ! cit despre inconsecventa dragului de stolo....sa fim seriosi ! a fost "iepurele " de serviciu care, a alergat singur din partea pdl.ului si a iesit pe locul doi....


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 27 Decembrie 2008, ora 12:44

De la: doina45ro, la data 2008-12-26 00:56:31LA MULTI ANI SI CRACIUN FERICIT, INTERNAUTILOR !
ACUM CATAVA VREME, EU I-AM DAT UN SFAT: SA SE PRIVEASCA IN OGLINDA, SA ROSTEASCA CEVA VORBE C U DINTII INCLESTATI SI CU PRIVIREA PE CARE O ARE (CA DE ALTA NU STIU), IAR DACA NU SE SPERIE, SA MEARGA MAI DEPARTE .... PROBABIL S-A SPERIAT ! SI-A DAT SEAMA CA NU ARE "FATA" DE PRIM MINISTRU ! SA FIM SINCERI ! TOTI CARE AU FOST PRIMI-MINISTRI AI ROMANIEI DE DUPA '90 - CU EXCEPTIA LUI CIORBEA - AU FOST BARBATI FRUMOSI, PREZENTABILI, ELEGANTI, COMUNICATIVI, PLACUTI LA VORBA .... SI DOMNUL BOC ESTE UN BARBAT PREZENTABIL, DIN PACATE IL DEZAVANTAJEAZA INALTIMEA SI ...NUMELE ! SINCER, NU STIU CE FEL DE AVOCAT O FI, CA NU SE PREA PRICEPE LA "VORBIT" ...AR TREBUI SA MAI "STUDIEZE" SI SA EXERSEZE CURSIVITATEA DISCURSULUI SAU PENTRU A ELIMINA "SINCOPELE" !
IN REST, DOMNUL STOLOJAN A DOVEDIT - INCA O DATA - CE POLITICIAN DE DOI BANI, LIPSIT DE CARACTER SI CE OM SLAB ESTE ! PACAT !


Doinito, ca sa renunti la o asemenea functi trebuie sa fii tare, foarte tare, nu slab ! Bati campii rau de tot si nu e prima data !


Acum nu e momentul !
apolitic

19 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 27 Decembrie 2008, ora 13:18

Domnul Stolojan in, campania electorala sustinea ca este "Premier 100%" La desemnarea domniei sale de catre domnul Presedinte Basescu, stia foarte bine ce s-a negociat, cum stia si de coalitia PD-L+ PSD+PC. Nu are nicio scuza ca s-a retras. Ar fi fost indicat sa renunte atunci, la desemnare. Sa-i fi spus domnului Basescu de ex: sunt onorat, va multumesc pentru desemnare, dar trebuie sa va refuz...si ar fi urmat sa spuna motivele. Nu sa accepte, ca dupa aceea sa vina si sa spuna ca se retrage. Aceasta este parerea mea. Stia de la negocieri ca nu-si va putea face Guvernul. (ceea ce nu mi se pare corect constitutional) s-au negociat ministerele, cand de fapt Primul Ministru ar trebui sa-si faca Guvernul. A fost un targ si noi vom suporta consecintele.


ionserban_2006

22 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Decembrie 2008, ora 15:18

Da e cel mai santajabil politiciat,sigur BASE il are la mana si-l foloseste pentru imagine pana la un punct,este clar,asa s-a intamplat in 2004,asa s-a intamplat si acum,probabil ca rolul lui nu s-a terminat,dar ca politician e00000000,indiferent ce se v-a mai incerca nimeni nu v-a mai avea incredere!!!!!!!????????????????


Perseus

14 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Decembrie 2008, ora 17:12

A fost un fel de joc de "imagine",a PD-L,pentru ca ,daca ar fi iesit de prima data,in fata,cu BOC,nu ar fi avut sanse la alegeri,dar asa ,cu Draga Stolo,in prim plan,au reusit sa pacaleasca iar electoratul.
Draga Stolo,este PAPUSA perfecta,a lui SUPER-BASE,care si de aceasta data a "tras" sforile dupa bunul lui plac....."DECI!!!!" .....DICTATURA este acum pe fata....asa se manevreaza,PROSTII ,pacalindu-i cu" marea si sarea",ca si fraierii aia de au pus botul,cand au SEMNAT pentru vanzarea FLOTEI ROMANESTI ,sub forma de "FIARE VECH I".....


cezyx

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Decembrie 2008, ora 12:03

stolojan este un nebun


manchesterica

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Craiova

Postat pe: 28 Decembrie 2008, ora 18:53

Stolojan nu putea fi premier in guvernul rusinii, a procedat corect....sper ca va parasi si pdl_ul, nu va fi singur, prin aceasta alianta Basescu ne_a inselat asteptarile, sperantele, pdl si basescu erau salvatorii poporului din ghearele psd, acum s_a terminat,,,,doar o mare rusine, pdl nu poate conduce, asta este concluzia, partid de neputinciosi, pe liberali i_au lasat singuri, la fel se va intampla si cu psd, va ramane singur la guvernare, iar noi, cei prigoniti de acest partid mafiot , trebuie sa cerem azil politic,,,,,,


florescu_vasile2001_2

326 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Ianuarie 2009, ora 15:07

Modul cum se incepe sa se rezolve promisiunile incep sa lamureasca retragerea...Nu a vrut sa se bage in gasca hotilor-pacalitori


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 27 Ianuarie 2009, ora 13:05

La inceputuri , am crezut in acest om, l-am sustzinut , ba chiar am avut si discutzii ample cu ai mei prieteni si colegi. Dar acum nuuuuu, nu pot sa cred ca e bagat cu tzigani, mai oameni buni, am vorbit singur o saptamina dupa ce am vazut reportajul cu tziganii din Slatina care au vrut sa omoare un roman consilier, numai mitraliera mai rezolva problemele grave care sint acum in Romania, parerea mea, pe domnul Basescu ...gata ...nimeni nu-l mai alege presedinte, dupa tot ce s-a petrecut in aceste luni cu acest guvern......


goaaddict2003

55 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 28 Ianuarie 2009, ora 17:20

Pai Stolojan a fost dintotdeauna...Unul care judeca lucrurile logic si rational isi da seama din prima de felul sau de a fi...


obliografic

1094 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Februarie 2009, ora 22:07

Adrian Nastase, Theodor Stolojan si Traian Basescu naufragiaza pe o insula pustie. Aflati pe plaja, Nastase se erijeaza in conducator al grupului si le propune sa o ia fiecare pe alta parte ca sa poata sa isi creasca sansele de a gasi resurse pentru supravietuire. Zis si facut, se despart. Nastase merge ce merge prin padure, cauta, ciuleste urechile, dar degeaba! Nici urma de ceva comestibil, cat de cat... Intr-un final, ajunge intr-un luminis in care Basescu tocmai isi facea
un gratar! Fericit, se duce la el si il imbratiseaza!
- Bravo, Basescule! Mai Traiane, eu intotdeauna te-am admirat. Stii sa te descurci in orice situatie, se vede ca ai fost marinar...ce mai, esti tare! Auzi, intre noi fie vorba, mie Stolojan asta nu mi-a placut niciodata!
La care Basescu raspunde sec:
- Nu-ti place, nu mananci!


CELUI MAI BUN PRIETEN Cand tu razi, rad si eu. Cand tu privesti soarele,simt si eu caldura lui. Cand tu plangi, plang si eu. Cand tu hotarasti sa lupti,lupt si eu. Cand tu te arunci in cap... O sa imi fie tare dor de tine , DESTEPTULE!
Fosta membra 9am.ro

440 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 3 Februarie 2009, ora 07:59

Consecventa in inconsecventa!


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Februarie 2009, ora 07:11

@oblio... si cind ma gindesc ca,prin 91-92 era o revista numita "Foamea" care, l-a ales pe Stolojan membru de onoare !...


Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce parere aveti de inconsecventa lui Stolojan?
Mergi la: