back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Noiembrie negru: greva generala pe toate planurile ???

 


 
 
laurakidgirlie

36 mesaje
Membru din: 30/06/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 15:21

Federatiile sindicale ale personalului bugetar, invatamant, sanatate, functionari publici si mass-media au decis, ieri, intr-o intalnire la sediul CNSLR - Fratia, sa declanseze actiunile de protest premergatoare grevei generale...
in plus...

Aproape 100.000 de funcþionari publici afiliaþi sindicatului Sed Lex vor intra în grevã generalã pe teremen nelimitat în 13 noiembrie, dupã refuzul Ministerului Economiei ºi Finanþelor de a accepta majorarea salariilor cu 50%...


ASTA E O CRIZA?

Raporteaza abuz de limbaj
radu_marinescu24

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 17:16

Doamne ajuta!
Poate acum in ultima clipa poporul asta amarat isi va recupera viata. Cum? Nu stiu, dar sper sa gasim o solutie chiar daca trebuie sa-i curatam pe actualii BOIERI unul cate unul .
Nu mai vrem sa fugim din tara pt un viitor mai bun, nu mai vrem sa nu stim ce va fi maine, vrem o casa, vrem un loc de munca stabil, vrem sa putem trai mediocru nu sub limita.


costelaeg

170 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 18:51

Da va fi un noiembrie negru , sumbru . Nimeni nu sufla nimic de unde cresc aceste salarii (resurse financiare), de ce nu luam putin din bugetul parlamentului , agentiilor guvernamentale si crestem acolo unde trebuie. Nici un parlamentar nu renunta la o particica din salariul lui pentru unii care sufera . Avem guvernanti FOARTE LACOMI.


costelaeg

170 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 19:02

Am vazut conferinta de presa a presedintelui . Televiziunile comenteaza aceasta . Deja s-a creat bisericute pe la toate posturile de televiziune.
Nici nu sa racit discursul si deja avem analisti suficienti de pregatiti sa comenteza . Oameni buni cred ca paiele puse pe foc de analisti ne distrag atentia de la lucruri mult mai grave . Dobanzi, preturi la utiltati,, benzina, motorina, preturi la alimente . Acestea sant lucruri care ar trebui dezbatute pentru a ajuta populatia romaniei sleita de puteri. Toti santem scarbiti de discursurile politicienilor, promisiuni desarte. Guvernanti lacomi si nesatui. UN REGIM MILITAR URGENT si nationalizarea bogatiilor tarii .


mariana_ungu

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 21:10

Corect. De ce sa plecam noi din tara?
Sa plece EI! Aceasta tara a incaput pe mana unor mafioti , oameni fara scrupule, unii se mira si ei cat de sus au urcat in scara ierarhica a tarii. Sunt atat de prosti ca se cred mici Dumnezei acum. Acum e vremea lor! Dar ce se va intampla cand balonul de sapun se va sparge sub cizma grea a omului amarat?
Intrebarea care ma macina, e de ce omenirea nu invata nimic din istorie, mai ales ca ea se repeta mereu, mereu, mereu....



luciana_spinu

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Noiembrie 2008, ora 09:37

si eu sunt bugetara, in sistemul sanitar, asa ca mi-ar prinde cel putin bine o marire la salariu. dar, pe de alta parte, eu cred ca protestele astea in masa dau dovada de o mare iresponsabilitate si au la baza indemnuri politice. sa fim seriosi pentru macar 5 min. de unde sa scoata statul bani pentru a marii salariile cu 50 de procente la toata lumea?? si daca nu la toata lumea, atunci pe cine sa favorizeze? parca am fi o turma de oi care sare la prima speranta suflata in ureche. sa presupunem ca, printr-o minune, guvernul cedeaza la presiunile facute de protestanti. bun, nu credeti ca Romania, un statulet destul de mititel din punct de vedere economic, s-ar bloca pur si simplu? voi chiar credeti ca exista un fond bine ascuns din care se infrupta toti politicienii? fiecare are pentru ca a stiut pe cine sa fraiereasca. fara suparare, eu sunt de acord cu Base: avem nevoie de salarii mai mari la "anumiti" bugetari, insa avem mare nevoie si de o reforma. pentru ca sistemul actual sanitar, educational si adiminstrativ sunt cu mult sub limita bunului simt. de ce? fara suparare... toata lumea este familiara cu vechea vorba: "nu muncesc, stau. ca de la stat imi iau banii". asa ca sa fim un pic corecti si cu noi si cu clientii nostrii. nici noi nu ne straduim prea tare. acum cam un an am auzit o insotitoare comentand: "normal, pe voi nu va doare. voi vedeti atatea cazuri in fiecare zi, incat nu mai luati tragedia unui om asa cum e, o tragedie". biata femeie, nu o spunea cu rautate, ci doar ca pe o constatare. am retinut fraza, pentru ca, din pacate e adevarata. si cred ca in fiecare domeniu exista o astfel de carenta. eu vad o anarhie totala daca aceasta reactie merge in lant. chiar nu vad cine va ceda.
daca cineva s-a simtit lezat de comentariul meu, imi pare rau. nu asta era intentia mea, ci de a mai tempera un pic furtuna asta. cu toate ca....ce poate face mica voce a unei asistente medicale??? prea putin


officeunu

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Noiembrie 2008, ora 12:45

hai mai fratilor lasati prostiile daca tineti la tara asta... Nu va ganditi numai la voi... ganditi-va la ROMANIA... Faceti o greva ca sa dispara cei 320 de trantori .... cu salarii nerusinate...


costelaeg

170 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Noiembrie 2008, ora 19:51

Da luciana spinu sant bani sa va creasca salariile dar nu vor sa-i vada . De ce nu sufla nimeni din parlament sau guvern . Sa se reduca cu 50% salariile parlamentarilor si senatorilor , guvernului s a m m d . si sa dea la educatie , sanatate etc


costelaeg

170 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Noiembrie 2008, ora 19:56

Jocurile dea grevele se poarta la romani . Se da la guvernanti si le cresc salariile . Apoi liderii de sindicat AJUNG MINISTRI si ne fura banii castigati in timpul grevelor AVEM EXEMPLE. Populatia romaniei ar trebui sa declare o greva fiscala si sa vedeti ce repede se linistesc guvernantii.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 6 Noiembrie 2008, ora 12:56

Aceste greve anuntate si neanuntate sunt rodul guvernantilor si celorl care dau legi.Guvernantii au spus ca economia ,,DUDUIE'' si legiuitorii leau aratat ca ,,MACANE''.Daca semeni furtuna culegi vint.


adyhd1969

773 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 15:31

www.variantacojocaru.ro 20 000 EURO pt FIECARE roman MAJOR

Raporteaza abuz de limbaj
adyhd1969

773 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 15:31

www.variantacojocaru.ro 20 000 EURO pt FIECARE roman MAJOR

Raporteaza abuz de limbaj
9am209783

7 mesaje
Membru din: 5/08/2010
Postat pe: 5 August 2010, ora 22:05

De la: laurakidgirlie, la data 2008-10-30 15:21:23Federatiile sindicale ale personalului bugetar, invatamant, sanatate, functionari publici si mass-media au decis, ieri, intr-o intalnire la sediul CNSLR - Fratia, sa declanseze actiunile de protest premergatoare grevei generale...
in plus... DORESC cunostinta cu dra.max.24-25 ani,supla,sexy,curata,discreta si fara prejudecati ptr jocuri erotice.Prefer neprofesionista.Ofer avantaje materiale si financiare.Accept si din provincie si ofer cazare.Sant selectiv. 0769320323; domndeosebit@yahoo.com ; Va rog insistent sa-mi trim.poze reale 01 Jan 02:33 100€

Aproape 100.000 de funcþionari publici afiliaþi sindicatului Sed Lex vor intra în grevã generalã pe teremen nelimitat în 13 noiembrie, dupã refuzul Ministerului Economiei ºi Finanþelor de a accepta majorarea salariilor cu 50%...


ASTA E O CRIZA?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

754 mesaje
Membru din: 22/06/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 6 August 2010, ora 05:17

Va impozitez tentativa ,sa vedem cu ce mai faceti greva

Raporteaza abuz de limbaj
PDLei, nu ma lasati PUII MEI,furati cit sunt eu presedinte,sa ne tina romanii minte.Lenuța sa-și plateasca ratele la banca. http://www.youtube.com/watch?v=iYKYDqZsUNo ■9AM: Sunteti multumit de realizarile dumneavoastra de pana acum in fruntea statului? Traian Basescu: Bineinteles. Am facut tot ce mi-am propus. Fiica mea cea mica, Lenuta, a invatat in sfarsit sa scrie si sa citeasca, ca doar nu e in Parlamentul Europeana de doua ani degeaba. Sunt foarte mandru de ea. Sunt multumit si de Ioana, cealalta fiica, ca stie sa invarta banii si afacerile. Altfel, ce sa zic… am fost un prieten bun pentru toti cei care m-au sustinut in campaniile electorale si imi platesc mereu datoriile. ■9AM: Dar eu ma refeream la poporul roman. Sunteti multumit de ce le-ati oferit din postura de presedinte ? http://www.youtube.com/watch?v=yAaDpSnqjfg&feature=related .9AM. VA MULTUMIM ! Traian Basescu: Va multumesc si eu. Am plecat, ma asteapta Becali si Patriciu la restaurant.Și pe urma trec pe la LENUȚA- Nurse with big tits eats cum- Ea face și mai bine !
9am209798

13 mesaje
Membru din: 6/08/2010
Postat pe: 6 August 2010, ora 06:22

Daca vapune Basescu muzica si mai beti si trascau ,uitati dece ati facut greva ,mai bine haideti la lupta !
TANARA STUDENTA fund apetisant,ofer clipe de vis domnilor generosi la domiciliul lor.Rog seriozitate 05 Aug 21:11
0732415328
Email: ana.aniux@yahoo.com Pret 150L/RON

Raporteaza abuz de limbaj
9am209928

6 mesaje
Membru din: 8/08/2010
Postat pe: 8 August 2010, ora 06:46

Si se mai pling romanii ca o duc rau ,oferta libera !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

996 mesaje
Membru din: 26/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 August 2010, ora 19:40

De la: laurakidgirlie, la data 2008-10-30 15:21:23Federatiile sindicale ale personalului bugetar, invatamant, sanatate, functionari publici si mass-media au decis, ieri, intr-o intalnire la sediul CNSLR - Fratia, sa declanseze actiunile de protest premergatoare grevei generale...
in plus...

Aproape 100.000 de funcþionari publici afiliaþi sindicatului Sed Lex vor intra în grevã generalã pe teremen nelimitat în 13 noiembrie, dupã refuzul Ministerului Economiei ºi Finanþelor de a accepta majorarea salariilor cu 50%...


ASTA E O CRIZA?
Bun asa. Pana la data stabilita trebuie sa invatam la perfectie dansul pinguinului.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 August 2010, ora 19:48

De la: corcodel, la data 2010-08-26 19:40:44
De la: laurakidgirlie, la data 2008-10-30 15:21:23Federatiile sindicale ale personalului bugetar, invatamant, sanatate, functionari publici si mass-media au decis, ieri, intr-o intalnire la sediul CNSLR - Fratia, sa declanseze actiunile de protest premergatoare grevei generale...
in plus...

Aproape 100.000 de funcþionari publici afiliaþi sindicatului Sed Lex vor intra în grevã generalã pe teremen nelimitat în 13 noiembrie, dupã refuzul Ministerului Economiei ºi Finanþelor de a accepta majorarea salariilor cu 50%...


ASTA E O CRIZA?
Bun asa. Pana la data stabilita trebuie sa invatam la perfectie dansul pinguinului.


Eu aduc micii, tu vii cu berea

Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
Fosta membra 9am.ro

996 mesaje
Membru din: 26/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 August 2010, ora 19:52

De la: Ingrid, la data 2010-08-26 19:48:11
De la: corcodel, la data 2010-08-26 19:40:44
De la: laurakidgirlie, la data 2008-10-30 15:21:23Federatiile sindicale ale personalului bugetar, invatamant, sanatate, functionari publici si mass-media au decis, ieri, intr-o intalnire la sediul CNSLR - Fratia, sa declanseze actiunile de protest premergatoare grevei generale...
in plus...

Aproape 100.000 de funcþionari publici afiliaþi sindicatului Sed Lex vor intra în grevã generalã pe teremen nelimitat în 13 noiembrie, dupã refuzul Ministerului Economiei ºi Finanþelor de a accepta majorarea salariilor cu 50%...


ASTA E O CRIZA?
Bun asa. Pana la data stabilita trebuie sa invatam la perfectie dansul pinguinului.


Eu aduc micii, tu vii cu berea
Si manele ca sa avem,, succesuri.''

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Noiembrie negru: greva generala pe toate planurile ???
Mergi la: