back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Portabilitatea numerelor de telefon va duce la intensificarea concurentei?

 


 
 
Steff

8 mesaje
Membru din: 15/07/2008
Oras: Baia Mare

Postat pe: 20 Octombrie 2008, ora 14:39

Eu nu cred ca introducerea portabilitatii numerelor de telefon va duce la o intensificare a concurentei...pentru multi dintre noi cred ca sunt mai importante alte aspecte...personal, nu tin atat de mult la numarul meu...voi ce parere aveti?


linkblue_girl

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Octombrie 2008, ora 18:43

Personal consider ca de multe ori unele prsoane au vrut sa schimbe reteaua deoarece ofertele nu li se mai pareau accesibile sau rentabile dar nu au facut-o deoarece numarul de telefon actual era cunoscut de prea multa lume si risca sa piarda contactul cu persoanele respective. E un lucru bun ceea ce vrea sa se implementeze acum pe piata retelelor mobile! Chiar mi se pare normal si cred ca va avea succes!


anca17

1 mesaj
Membru din: 25/09/2008
Oras: Roman

Postat pe: 21 Octombrie 2008, ora 10:56

AnK

Cum va sti persoana care suna , in ce retea este abonat cel sunat ? Acest lucru era ata de simplu prin citirea prefixului si era atat de necesar pentru a-ti hotari utilizarea minutelor avute . . Vom afla doar la citirea facturii . . . ?


iulidan2

156 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 24 Octombrie 2008, ora 08:48

sigur si precis, NU.


latyn

1 mesaj
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Noiembrie 2008, ora 17:11

vei avea un semnal sonor atunci cand dai telefon pe un numar din alta retea


luca_ovy

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 21 Noiembrie 2008, ora 15:55

concurenta se va intensifica garantat, in schimb se va creea ceata in randul consumatorilor (deacord cu Ank)


alinushy

119 mesaje
Membru din: 2/08/2008
Oras: Brasov

Postat pe: 3 Februarie 2009, ora 10:00

mi se pare un lucru extraordinar de bun . inainte erau 2 mari operatori care mergeau cu tarife bara la bara super mari. cuvintele erau de aur la ei. vedeti cum cosmote care are cea mai buna oferta ce bine a primit chestia asta?


Fosta membra 9am.ro

293 mesaje
Membru din: 13/01/2009
Postat pe: 11 Februarie 2009, ora 20:53

DE CE VA MAI OBOSITI SA SCRIETI PE TOPICURILE ECESTUI SITE?
TOT CEEA CE NU LE COMVINE SI NU CORESPUNDE POLITICII LOR STERG.
INCLUSIV COMENTARIILE DE LA ARTICOLELE APARUTE PRIN ZIARE. ALEGETIVA UN ALT SITE SI SA MERGEM ACOLO. ASTIA CHIAR SUNT NESERIOSI DEABINELEA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 15 Iunie 2009, ora 15:07

De la: Steff, la data 2008-10-20 14:39:14Eu nu cred ca introducerea portabilitatii numerelor de telefon va duce la o intensificare a concurentei...pentru multi dintre noi cred ca sunt mai importante alte aspecte...personal, nu tin atat de mult la numarul meu...voi ce parere aveti?


Acum aceasta masura este foarte buna mai ales ca poti sa-ti pastrezi numarul de telefon dintr-o retea dar sa beneficiezi de o oferta mai buna de telefonie data de alta retea.La un moment dat insa probabil ca se va ajunge insa la un echilibru ,la o uniformizare a ofertelor intre principalele firme de telefonie mobila. Nu cred ca sunt nebuni sa intre intr-o concurenta care sa ii afecteze pana la urma pe toti.


| Varianta pentru tiparire a topicului Portabilitatea numerelor de telefon va duce la intensificarea concurentei?
Mergi la: