back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Sclavi pe taramul luxului

 


 
 
cristina_rdlsc

26 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Octombrie 2008, ora 11:33

Dubai, taram de vis. Cine s-ar fi gandit vreodata ca in spatele cladirilor luxoase sta o industrie a sclavagiei care multi dintre noi o credeau de mult apusa. Este incredibil cum unii pot accepta un astfel de trai doar pentru 100 de euro. Si acum stau si ma gandesc, oare cat de disperati sunt oamenii respectivi de accepta asta?







Daca s-ar ridica si si-ar cere dreptul unu, doi , zece nu stiu o parte, oare ar putea rezolva ceva sau patronii stiu ca oricand 'sclavii cu pretentii' pot fi inlocuiti, ca si asa stau la rand o gramada care asteapta sa lucreze?


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 26 Octombrie 2008, ora 15:52

;;;;;;Daca; n-au nici un mijloc de trai, sunt obligati, sa fie scavi, ca sa poata;; supravietui! ;;Saracii! Au de ales???


ASR

88 mesaje
Membru din: 23/10/2008
Oras: Ploiesti

Postat pe: 28 Octombrie 2008, ora 15:03

Prieteni.

este mult prea greu sau poate nu …poate frica este cea care ne tine sau poate spalarea creierului uman(la nivel mondial)….mai multe nu spun …pentru mine a fost de ajuns sa vad asta :
www.zeitgeistmovie.com sau variantele traduse(Zeitgeist)…

Crezi ce vrei sau nu crede! Spune mai departe despre el sau nu spune!
Au fost gasite contra argumente:poti sa le crezi sau nu! Poti sa spui mai departe despre ele sau nu!

Cand reusesti sa stai intre doua adevaruri si sa-ti creezi propriul adevar atunci,este doar parerea mea,ti-ai gasit identitatea,constiinta si demnitatea!
Totdeauna este Raul si Binele ...de ce nu exista nimic intre??!!

Este un film interzis(?!) Este un Adevar bun sau rau!! Dar este un adevar!…cred ca asta ar trebui sa dea de gandit…
Dar oare mai putem gandi??

(si daca stresez cu postarile mele,imi cer scuze! Cei care pot gandi isi vor da seama de ce fac acest lucru! )


argint

1 mesaj
Membru din: 12/11/2008
Oras: Cluj

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 08:51

voi ziceti de dubai?interesant as zice..................nici spania nu e departe si cred ca cel mai bine stiu aia care traiesc acolo si muncesc pt 50 euro pe zi,e mult? nu cred in comparatie cu munca pe care o presteaza


Fosta membra 9am.ro

54 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Noiembrie 2008, ora 15:48

Saracia ne-a facut sclavii altora,ROMANUL daca ar avea un salariu decent in tara si un trai decent am avea noi sclavi occidentali si am fi o forta mondiala,degeaba suntem inteligenti muncitori,toate aceste calitati ni-le exploateaza altii in loc sa le folosim in beneficiul nostru.Cine ne opreste?tot ROMANUL,cine anume?parlamentarul hot,clica de escroci,lipsa unitatii nationale.Da sunt NATIONALIST la fel cum este FRANCEZUL,SPANIOLUL,ITALIANUL,NEAMTUL,dar ei sunt pentru ei de secole,iar noi suntem tot pentru ei de secole slugi si sclavi,ne bucuram la resturile lor de la ospete.DECE DOMNILOR ROMANI PARLAMENTARI PERMITETI SA FIM SCLAVII OCCIDENTALILOR SI AI VOSTRII IN PRIMUL RIND,oare chiar credeti ca nu va veni clipa cind veti da socoteala?va inselati,sa nu cum-va sa sfirsiti si voi ca ca ultimul,stiti voi cine,noi rabdam,rabdam,dar si cind explodam,vai de voi..../.....


mariuca312003

14 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Noiembrie 2008, ora 15:40

Luke,sunt de acord cu tine...si eu sunt sclav in italia..pentru ca in romania nu se poate trai..(nu ca aici ar fi mai bine)asta e ..guvernul roman de tot rahatul(oops..am zis-o)
Am lasat un loc de munca in domeniul privat ,doar pentru ca salariul era mizerabil(tot din cauza legislatiei permise din romania)si ..sunt la cucuietii dib deal de una singura ,pentru ca am o fiica pe care o cresc singura si o mama cu o pensie de 150 de euro..RUSINE DOMNILOR PARLAMENTARI!!!!!!!!!!!!!


mariana_ungu

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 27 Noiembrie 2008, ora 17:08

Sunt indeplinite toate conditiile pentru al treilea razboi mondial


iulidan2

156 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 12:47

Nu este nevoie de un alt razboi, ca se pierd sclavi si nu e bine;
Criza actuala, ofera mult mai multe avantaje decat un razboi, monopolurile se vor extinde in liniste prin falimentul concurentei, oamenii vor munci pentru mai putini bani si vor plati taxe mai mari, asta este scalvia moderna.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 21 Ianuarie 2009, ora 21:27

Nu se intimpla numai in Dubai!!! E peste tot..unde cred unii ca umbla ciinii cu covrigi in coada...mai departe fiecare cum se vinde...cit il biluta si fiecare cu norocul lui,pina la urma...


www_rosk_marian0

45 mesaje
Membru din: 27/01/2009
Oras: Curtea de Arges

Postat pe: 19 Martie 2009, ora 15:39

Acesta este capitalismul ,asta e democratia exploatarea omuli de catre patron si astia la televizor fac din patron un zeu pentru sarac
Atata timpo cat suntem de acord cu capitalismul si colonialismul asta o sa patim toti oameni buni,pentru ca nu numai in dubai si in spania se intampla,se intampla chestia asta in toate tarile capitaliste din lume inclusiv romania despre care spuneti ca va-ti castigat libertatea in 89 nue adevarat le am castigat libertatea patronilor si oamenilor cu bani pentru a ne exploata si a profita de noi
Asa ca oameni buni sistemul exploator e de vina
TREZITIVA ROMANI


www_rosk_marian0

45 mesaje
Membru din: 27/01/2009
Oras: Curtea de Arges

Postat pe: 19 Martie 2009, ora 15:41

De la: luke, la data 2008-11-22 15:48:27Saracia ne-a facut sclavii altora,ROMANUL daca ar avea un salariu decent in tara si un trai decent am avea noi sclavi occidentali si am fi o forta mondiala,degeaba suntem inteligenti muncitori,toate aceste calitati ni-le exploateaza altii in loc sa le folosim in beneficiul nostru.Cine ne opreste?tot ROMANUL,cine anume?parlamentarul hot,clica de escroci,lipsa unitatii nationale.Da sunt NATIONALIST la fel cum este FRANCEZUL,SPANIOLUL,ITALIANUL,NEAMTUL,dar ei sunt pentru ei de secole,iar noi suntem tot pentru ei de secole slugi si sclavi,ne bucuram la resturile lor de la ospete.DECE DOMNILOR ROMANI PARLAMENTARI PERMITETI SA FIM SCLAVII OCCIDENTALILOR SI AI VOSTRII IN PRIMUL RIND,oare chiar credeti ca nu va veni clipa cind veti da socoteala?va inselati,sa nu cum-va sa sfirsiti si voi ca ca ultimul,stiti voi cine,noi rabdam,rabdam,dar si cind explodam,vai de voi..../.....

PAI CAND EXPLODAM CA ASA ZICEM MEREU NUMAI VORBE HAI SA TRECEM LA FAPTE


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Martie 2009, ora 15:45

mai nene,uite ce-ti propun eu:ori strangi mataluta vreo suta-doua de oameni hotarati[nu lasi,care cum aud glas de mitraliera o striga pe masa] si ne dai si noua de stire cand incepe bairamu',ori bei talica un ceai de tei dai o fuga la femei si ne spui dupa daca mai vrei!?!


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
sirboby

1972 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 Martie 2009, ora 15:59

Ehei sa fiti voi sanatosi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! suntem in razboi,ocupati de mult!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cam din decembrie 1989! Numai ca acest razboi nu mai e ca celelalte! Nu se mai scoala soldatul unei tari din transee si pleaca cu ura la atac! Trimit firme pe care le platesti tu sa-ti faca autostrazi si iti da la M UNIUNEA IEUROPEANA, Iti trimite soldatii numiti banci mama care iti cara banii in afara,iti trimite Renaultul care duce profitul afara la vremuri bune,iar pe timp de criza iti cere ajutoare,de parca a impartit profitul cu tine! il trimite pe soldatul Mittal care face la fel ii dai un combinat la pret de fier vechi ,chiar mai mic,el il stoarce de tot si cand vine criza hop si el cu ajutorul!
Inainte veneau tatarii si turcii si ne faceau sclavi ,da dar la sclavi daca ii voiai apti de munca trebuia sa le da-i papa, toale si adapost!
Acum nu mai trebuie ca si le cumpara singuri tot de la tine!
Asa ca Sa traiti bine!


Sugeți un corn cu lapte, dacă n-aveți dinți Și numărați-mi ouăle, că mi-am ieșit din minți Băi animalule, nu vezi? Voi n-aveți interesuri Iarna nu-i ca vara, vă dorim succesuri! Parazitii (Noi vrem respect)
www_rosk_marian0

45 mesaje
Membru din: 27/01/2009
Oras: Curtea de Arges

Postat pe: 29 Martie 2009, ora 18:55

De la: sirboby, la data 2009-03-19 15:59:58Ehei sa fiti voi sanatosi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! suntem in razboi,ocupati de mult!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cam din decembrie 1989! Numai ca acest razboi nu mai e ca celelalte! Nu se mai scoala soldatul unei tari din transee si pleaca cu ura la atac! Trimit firme pe care le platesti tu sa-ti faca autostrazi si iti da la M UNIUNEA IEUROPEANA, Iti trimite soldatii numiti banci mama care iti cara banii in afara,iti trimite Renaultul care duce profitul afara la vremuri bune,iar pe timp de criza iti cere ajutoare,de parca a impartit profitul cu tine! il trimite pe soldatul Mittal care face la fel ii dai un combinat la pret de fier vechi ,chiar mai mic,el il stoarce de tot si cand vine criza hop si el cu ajutorul!
Inainte veneau tatarii si turcii si ne faceau sclavi ,da dar la sclavi daca ii voiai apti de munca trebuia sa le da-i papa, toale si adapost!
Acum nu mai trebuie ca si le cumpara singuri tot de la tine!
Asa ca Sa traiti bine!


viva che guevara


below

10 mesaje
Membru din: 27/11/2008
Oras: Iasi

Postat pe: 14 Aprilie 2009, ora 08:44

Suntem sclavii propriilor dorinti indiferent unde traim, ori de suntem bogati, sau saraci


tonybetony

35 mesaje
Membru din: 5/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 20:03

De la: argint, la data 2008-11-12 08:51:37voi ziceti de dubai?interesant as zice..................nici spania nu e departe si cred ca cel mai bine stiu aia care traiesc acolo si muncesc pt 50 euro pe zi,e mult? nu cred in comparatie cu munca pe care o presteaza

N-ai inteles stimabile. Este vorba de 100 euro pe luna nu pe zi.


tonybetony

35 mesaje
Membru din: 5/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 20:07

De la: www_rosk_marian0, la data 2009-03-29 18:55:29
De la: sirboby, la data 2009-03-19 15:59:58Ehei sa fiti voi sanatosi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! suntem in razboi,ocupati de mult!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cam din decembrie 1989! Numai ca acest razboi nu mai e ca celelalte! Nu se mai scoala soldatul unei tari din transee si pleaca cu ura la atac! Trimit firme pe care le platesti tu sa-ti faca autostrazi si iti da la M UNIUNEA IEUROPEANA, Iti trimite soldatii numiti banci mama care iti cara banii in afara,iti trimite Renaultul care duce profitul afara la vremuri bune,iar pe timp de criza iti cere ajutoare,de parca a impartit profitul cu tine! il trimite pe soldatul Mittal care face la fel ii dai un combinat la pret de fier vechi ,chiar mai mic,el il stoarce de tot si cand vine criza hop si el cu ajutorul!
Inainte veneau tatarii si turcii si ne faceau sclavi ,da dar la sclavi daca ii voiai apti de munca trebuia sa le da-i papa, toale si adapost!
Acum nu mai trebuie ca si le cumpara singuri tot de la tine!
Asa ca Sa traiti bine!


viva che guevara

Corect. Acesta e razboi intelectual. Condus de mafia gulerelor albe nu de Generali in uniforma.Armele sunt instrumentele bancare , nu puscoacele.Sclavii suntem noi , oamenii care platim impozite.


BOBITA

638 mesaje
Membru din: 8/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Iunie 2009, ora 08:35

De la: cristina_rdlsc, la data 2008-10-20 11:33:03Dubai, taram de vis. Cine s-ar fi gandit vreodata ca in spatele cladirilor luxoase sta o industrie a sclavagiei care multi dintre noi o credeau de mult apusa. Este incredibil cum unii pot accepta un astfel de trai doar pentru 100 de euro. Si acum stau si ma gandesc, oare cat de disperati sunt oamenii respectivi de accepta asta?

Daca s-ar ridica si si-ar cere dreptul unu, doi , zece nu stiu o parte, oare ar putea rezolva ceva sau patronii stiu ca oricand 'sclavii cu pretentii' pot fi inlocuiti, ca si asa stau la rand o gramada care asteapta sa lucreze?
In lumea a 4 a ,asa zisa lumea luxului,lucreaza sclavii din India,Nepal ,mai nou china care platesc sume imense firmelor carei aduc acolo si odata ajunsi primesc de la 70 la 180 dolari pe luna si traiesc in conditii de cosmar muncind 14 ore pe zi.Romani feritiva de ofertele giambasilor de sclavi ,fetelor nu mai plecati la produs ca muriti acolo !


Si totusi tata va pacaleste inca odata ca romanii uita repede !
Fosta membra 9am.ro

152 mesaje
Membru din: 21/09/2008
Oras: Timisoara

Postat pe: 16 August 2009, ora 17:47

De la: sirboby, la data 2009-03-19 15:59:58Ehei sa fiti voi sanatosi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! suntem in razboi,ocupati de mult!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cam din decembrie 1989! Numai ca acest razboi nu mai e ca celelalte! Nu se mai scoala soldatul unei tari din transee si pleaca cu ura la atac! Trimit firme pe care le platesti tu sa-ti faca autostrazi si iti da la M UNIUNEA IEUROPEANA, Iti trimite soldatii numiti banci mama care iti cara banii in afara,iti trimite Renaultul care duce profitul afara la vremuri bune,iar pe timp de criza iti cere ajutoare,de parca a impartit profitul cu tine! il trimite pe soldatul Mittal care face la fel ii dai un combinat la pret de fier vechi ,chiar mai mic,el il stoarce de tot si cand vine criza hop si el cu ajutorul!
Inainte veneau tatarii si turcii si ne faceau sclavi ,da dar la sclavi daca ii voiai apti de munca trebuia sa le da-i papa, toale si adapost!
Acum nu mai trebuie ca si le cumpara singuri tot de la tine!
Asa ca Sa traiti bine!


Felicitari pentru sinteza! Asta este esenta situatiei la ora actuala. Orice alte cuvinte sunt superflue. Cine reuseste sa inteleaga ceea ce se spune in comentariul pe care l-am citat, poate sa spuna ca a facut un pas spre a se elibera. Cu cat vom fi mai multi a-l intelege, cu atat mai multe sanse de a ne redobandi libertatea, demnitatea si independenta vom avea ca natiune. Asa sa ne ajute Dumnezeu!


*Per la Scienza il Calabrone non potrebbe volare perché il suo corpo e troppo grande rispetto alle ali. Il Calabrone questo non lo sa, e vola !* *Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.* *Spesso, la verità più profonda, si trova grazie ad una piccola storia* *Vulturul poate zbura mai jos decat gainile, dar gainile nu se vor putea ridica niciodata pana la nori* *"Ca urmare a asezarii geografice, a resurselor naturale si, mai ales a celei mai mici densitati (populationale) din Europa, Romania n-a fost niciodata un stat absolut independent. Tipul de Roman repudiat de toate puterile tutelare este nationalistul cu convingeri imposibil de corupt si patriotul refractar la operatii transactionale. Aceste insusiri de intelect si de caracter sunt considerate a fi periculoase si deci o vinovatie cu care nu se colaboreaza si care se pedepseste daca iese din anonimat. Exact invers, tipul de Roman agreat de toate puterile straine care au tutelat si care au controlat Romania: fara convingeri politice, caldicel in comportament si adaptabil in colaborari cameleon in politica, tranzactionist in afaceri oportunist in relatii si, intotdeauna, de partea Puterii si cu folosinta pentru Putere." (Serban Milcoveanu)**
Fosta membra 9am.ro

273 mesaje
Membru din: 26/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 August 2009, ora 20:32

Ii multumesc lui Dumnezeu ca nu a trebuitsa trec eu personal prin astfel de situatzii ca sa stiu dintotdeauna ca nu au cum sa umble cainii cu covrigii in coada intr/o tzara streina...e chiar asa...nu cred in mirajul streinatatii si am spus/o tuturor de cate ori am avut ocazia si nimeni nu mi/a dat dreptate...fiecare face ce crede de cuviintza in ideea de a/i fi mai bine dar daca la tine in tzara unde ai crescut,invatat,oamenii,legile,locurile,sistemul de supravietzuire sa/i zicem asha//nu reusesti sa mananci o paine intr/o tzara streina unde nu cunosti pe nimeni si nu stii nimic e greu sa supravietzuiesti.


Copilasa

80 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 2 Noiembrie 2009, ora 23:57

De la: Copil_Pribeag, la data 2009-08-16 17:47:17
De la: sirboby, la data 2009-03-19 15:59:58Ehei sa fiti voi sanatosi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! suntem in razboi,ocupati de mult!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cam din decembrie 1989! Numai ca acest razboi nu mai e ca celelalte! Nu se mai scoala soldatul unei tari din transee si pleaca cu ura la atac! Trimit firme pe care le platesti tu sa-ti faca autostrazi si iti da la M UNIUNEA IEUROPEANA, Iti trimite soldatii numiti banci mama care iti cara banii in afara,iti trimite Renaultul care duce profitul afara la vremuri bune,iar pe timp de criza iti cere ajutoare,de parca a impartit profitul cu tine! il trimite pe soldatul Mittal care face la fel ii dai un combinat la pret de fier vechi ,chiar mai mic,el il stoarce de tot si cand vine criza hop si el cu ajutorul!
Inainte veneau tatarii si turcii si ne faceau sclavi ,da dar la sclavi daca ii voiai apti de munca trebuia sa le da-i papa, toale si adapost!
Acum nu mai trebuie ca si le cumpara singuri tot de la tine!
Asa ca Sa traiti bine!


Felicitari pentru sinteza! Asta este esenta situatiei la ora actuala. Orice alte cuvinte sunt superflue. Cine reuseste sa inteleaga ceea ce se spune in comentariul pe care l-am citat, poate sa spuna ca a facut un pas spre a se elibera. Cu cat vom fi mai multi a-l intelege, cu atat mai multe sanse de a ne redobandi libertatea, demnitatea si independenta vom avea ca natiune. Asa sa ne ajute Dumnezeu!



Sunt perfect de acord, aceasta rezuma perfect situatia româneasca actuala. Problema acestui nou tip de sclavaj este ca daca iesi din limbajul "politic corect" si spui lucrurilor pe nume, "Paradisul democratiei " -cum îl cred unii, pardosit cu flori si lumini, îti închide gura imediat. Si are cu ce : Fondul nu ne mai da bani pt salarii si pensii, locurile de munca se desfiinteaza cu sutele de mii, tinerii sunt atrasi cu tot felul de burse pt a se secatui România de creiere, etc., etc.
Toti dezerteaza România ! Fara sa mai vorbim de românii care din inconstienta arunca cu noroi in propria tar, facând cu asta "bucuria nebunilor".. De parca cineva ar respecta pe cel ce-si bârfeste tara. De ce se lasa oare românii atât de usor îndoctrinati de unii si de altii ?...


Fosta membra 9am.ro

33 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 14:59

este vorba de 100 dolari pe luna .......50 de euro pe zi este ok si ar fi super pentru cei din dubai .


Fosta membra 9am.ro

33 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 15:06

100 de $ cistiga in general indienii , paki , bangladeshii .

in general sunt necalificati. o asistenta medicala cistiga de la 1200 usd la 2500 usd in functie de experienta si in plus primeste casa si diurna pentru mincare . transport , concediu si transport dus / intors din tara de provenienta .persoanele calificate cistiga bine si foarte bine .
sclavia este practicata in rindul constructorilor ,prostitutia .nici chelnerii nu stau bine la capitolul salariu .cistiga cam 500 usd .


adyhd1969

773 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 15:25

www.variantacojocaru.ro 20 000 EURO pt FIECARE roman MAJOR

Raporteaza abuz de limbaj
adyhd1969

773 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 15:25

www.variantacojocaru.ro 20 000 EURO pt FIECARE roman MAJOR

Raporteaza abuz de limbaj
Prototypa

197 mesaje
Membru din: 2/11/2009
Postat pe: 14 Martie 2010, ora 21:25

Sa vino o alta revolutie!!

Raporteaza abuz de limbaj
Prototypa

197 mesaje
Membru din: 2/11/2009
Postat pe: 14 Martie 2010, ora 21:26


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7245 mesaje
Membru din: 16/10/2009
Postat pe: 14 Martie 2010, ora 21:27

De la: Prototypa, la data 2010-03-14 21:25:05Sa vino o alta revolutie!!

a neuronilor...

Raporteaza abuz de limbaj
" Minds are like parachutes. They only function when they are open." Sir James Dewar, scientist (1877-1925)
MANELISTUL

271 mesaje
Membru din: 16/01/2010
Oras: Constanta

Postat pe: 14 Martie 2010, ora 21:32

De la: Prototypa, la data 2010-03-14 21:25:05Sa vino o alta revolutie!!
SUB PLAPUMA

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Sclavi pe taramul luxului
Mergi la: