back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Au procedat corect procurorii luandu-l pe selectionerul nationalei pe sus din aeroport?

 


 
 
Steff

8 mesaje
Membru din: 15/07/2008
Oras: Baia Mare

Postat pe: 16 Octombrie 2008, ora 19:09

Eu zic ca puteau actiona mai "delicat".

Raporteaza abuz de limbaj
bogdan_prasneac

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Octombrie 2008, ora 08:47

Cred ca s-au reglat niste conturi ale unor persoane fata de alte persoane care sunt in "spatele" lui Piturca. Ca l-au saltat ma bucura, cum au facut-o face loc la si mai multe intrebari decat daca ar fi procedat corect. Daca s-ar aplica aceeasi regula pt fiecare infractor (banuit nu dovedit) ne-am face intr-adevar de ras, dar in situatia actuala suntem de rasul curcilor tocmai ca nu actionam niciodata. Asa ca, eu zic ca e un inceput de lucru bun, dar evident facut prost ca orice hairupism.


silvian_minea

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Pitesti

Postat pe: 17 Octombrie 2008, ora 09:37

da ,trebue sa intelegem toti ca,indifirent cine suntem nu suntem deasupra legii


mariusgurita2004

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Octombrie 2008, ora 09:59

Felititari D.N.A. toti trebuie sa fim egali in fata legii


iulidan2

156 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 20 Octombrie 2008, ora 15:49

ar fi bine sa fim toti egali in fata legii, asa cum s-a vazut cand a facut accident de circulatie, sotia lu' Paunescu, dar in cazul lui Piturca, pare un abuz grosolan, atata vreme cat nu a fost acuzat de ceva.


marian_bd_rotaru

1883 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Barlad

Postat pe: 21 Octombrie 2008, ora 17:59

Da ! Asa trebuie procedat cu toti infractorii !


Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Octombrie 2008, ora 17:12

De la: marian_bd_rotaru, la data 2008-10-21 17:59:54Da ! Asa trebuie procedat cu toti infractorii !


mah prostule ! potzi sa afirmi despre o persoana ca este infractor atunci cand calitatea sa de inculpat este atestata printr-o hotarare judecatoreasca a unei instante penale, -definitiva si irevocabila- .Ai intzeles domnule ?
ps acelasi raspuns pt.d-l silvian minea


si electronica !
Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Octombrie 2008, ora 17:19

De la: Steff, la data 2008-10-16 19:09:19Eu zic ca puteau actiona mai "delicat".

adica cum ?
mai pe shest ?
te gandesti cumva la discretzia actiunii ?
aici poate ai dreptate...daca tot au procedat ilegal puteau sa-l atace la iesire ,departe de ochii paparazilor , sa puna eventual vreo doi mascatzi ,sa-i dea la cap ...sa-i puna un sac ( neaparat negru antracit) pe cap si sa-l duca pe sest la duba (tot neagra!) si sa-l transporte la ogeacul alora de la DNA . Corect ?
io daca eram procuror il puneam la cazne de recunostea tot ...tot...tot
fiat justitzia pereat mundus !


si electronica !
ionescusv

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 18:02

o prostie


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 26 Octombrie 2008, ora 11:04

;;;;;;;;;;NU;;; AU PROCEDAT;; CORECT;;!! D-NE PE MULTI AR TREBUI; SA-I I-A ;;PROCURORII, PE SUS, DAR TRONEAZA;; BINE MERSI!!!!!! PE ACEI CARE NE-AU VANDUT, MISELESTE, TARA!!


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Noiembrie 2008, ora 22:39

Pentru ca sunt angajati pe criterii politice procurorii sunt niste ageamii care nu cunosc legea, procedurile si fac dupa cum au vazut prin filme nu dupa cum ar trebui. Daca ar respecta legea domnii procurori n-ar mai fi atat de sfidati, n-ar mai avea atatea dosare care nu se finalizeaza cu condamnari si n-am mai asista la acest circ mediatic cu arestari sau aduceri televizate in urma carora nu se mai intampla nimic... Ce ma surprinde la tembelii astia este ca pe Becali (adica chiar ala cu valiza - problema) nu l-au tratat asa, dar isi arata muschii cu Piturca, alt infumurat care face pe prostul si se da "neanuntat" pentru ca sta mai mult pe la amanta decat pe acasa. La noi se obisniueste ca arestarile sa se faca dupa parerile procurorilor si nu dupa probele indiscutabile adunate de acestia. Ei emit presupuneri si actioneaza dupa ele. In fata judecatorilor nu rezista vorbele lor. Avocatii nu sunt asa prosti. Procurorii sunt avocatii statului. Tot ce are statul este mai prost. Pentru ca este confiscat de o sleahta de derbedei de la judeteana de partid care habar n-au de altceva decat sa fure ...


Acum nu e momentul !
Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Noiembrie 2008, ora 17:39

De la: ionescusv, la data 2008-10-25 18:02:26o prostie

asa este ! o prostie !
pe vremurile 'alalte (si marygeo poa' sa confirme) in locul lu'dom'procuroru' venea mama vreo 7 militieni si punea' astia bulanele pe hotii astia de dracu-ilua ,si se rezolva intreaga coruptie...care cum gresea sau era prins la furat ,bulanele pe ei ,si urgent la racoare cu ei.ce judecata ce procuror ? isi facea meseria militianu' mai mare dragu.
ps oare ce-o mai face marygeo aia de se lua de toata lumea ? o fi plecat la unguri cu bisnita ? s-o fi dus in spania la cules melci ? sau o fi la bai cu bilet de la casa de pensii ,c-or fi durand-o shelele de reuma ? zau ca m'i dor de ea...vorba poetului ; prost ,prost da-i al nost '
shi mai erau catz'va ca ea ...dar shi astia s-or dus ...poate nu de tot ...


si electronica !
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 12:10

De la: Steff, la data 2008-10-16 19:09:19Eu zic ca puteau actiona mai "delicat".


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 12:11

adica sa-l intampine cu flori si bomboane?!


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 12:11

De la: AZAZEL, la data 2008-11-08 17:39:23
De la: ionescusv, la data 2008-10-25 18:02:26o prostie

asa este ! o prostie !
pe vremurile 'alalte (si marygeo poa' sa confirme) in locul lu'dom'procuroru' venea mama vreo 7 militieni si punea' astia bulanele pe hotii astia de dracu-ilua ,si se rezolva intreaga coruptie...care cum gresea sau era prins la furat ,bulanele pe ei ,si urgent la racoare cu ei.ce judecata ce procuror ? isi facea meseria militianu' mai mare dragu.
ps oare ce-o mai face marygeo aia de se lua de toata lumea ? o fi plecat la unguri cu bisnita ? s-o fi dus in spania la cules melci ? sau o fi la bai cu bilet de la casa de pensii ,c-or fi durand-o shelele de reuma ? zau ca m'i dor de ea...vorba poetului ; prost ,prost da-i al nost '
shi mai erau catz'va ca ea ...dar shi astia s-or dus ...poate nu de tot ...


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 12:12

tanti marygeo este in tarile calde sa-si trateze reumatismul


| Varianta pentru tiparire a topicului Au procedat corect procurorii luandu-l pe selectionerul nationalei pe sus din aeroport?
Mergi la: