back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


O fosta miss romania, ucisa de erori ale sistemului medical din uk

 


 
 
nicicandva

28 mesaje
Membru din: 9/07/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Octombrie 2008, ora 12:13

INCA O TANARA A MURIT IN STRAINATATE UCISA DE GRESELILE SISTEMELOR MEDICALE DE ACOLO (RESPECTIV Marea Britanie). In concluzie nici la ei nu e situatia foarte roz...intrebarea care se pune acume este:

AR FI SUPRAVIETUIT TANARA DACA ERA TRATATA IN ROMANIA????


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 23:38

NU . Topic inchis


lyond1978

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Octombrie 2008, ora 14:23

lol !! ce raspuns dur dar adevarat!


ramonaanda

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 28 Octombrie 2008, ora 14:53

nu inteleg de ce nu...eu consider ca medicii romani sunt foarte potenti din punct de vedere al pregatirii...s-ar putea ca situatia economica sa faca sistemul medical prada mitei sau sa nu fie aparatura cea mai performanta,dar calitatea medicilor nu este mai rea decat in alte parti...eu stiu multi straini care vin in Romania sa faca medicina...si profeseaza la ei in tara...in acelasi timp am fost la medic in uk si situatia nu e chiar asa roz...ptr un ecograf te planifica cu jumatate de an inainte...si rezultatul nu se da pe loc...precum si alte chestii...asa ca nu inteleg de ce sa ne denigram tara...ptr ca la olimpiadele scolare suntem printre cei mai buni...avem valori


gelax592006

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Octombrie 2008, ora 15:39

nu va lasati ametiti de numele acestei tari-UK actul medical de aici este de cea mai proasta calitate daca este prestat de medicii de stat(free cica desi le platim gramezi de bani pentru NINO) MEDICII NOSTRI Ichiar daca sunt interesati de bani sunt mai umani mai devotati meseriei si oamenilor.astia sunt ca robotii daca nu ai programare nu se uita la tine NU VENITI LA DOCTOR IN UK


shanice

300 mesaje
Membru din: 27/10/2008
Postat pe: 28 Octombrie 2008, ora 16:27

In cazul asta nu veniti nici in Italia..ca sunt prosti de put. Eu cand merg la medic, si e un chirurg, trebuie sa-i spun eu ce medicamente imi sunt necesare sau ce trimitere pt examene de specialitate vreau sa-mi dea. Noroc ca am lucrat ca translator pt un ONG si am invatat fara sa vreau o bruma de medicina generala.
Cand nu ma descurc cu ce stiu, sun o prietena medic din Romania.....la care ii si multumesc, ca mi-a salvat copilul de la moarte.

Si la urgenta e si mai rau. Au niste tampiti de medici care nu recunosc nici simptomele ictusului. Nu glumesc!!!

Si sunt o autoritate in materie de spitale, ca m-am plimbat 2 ani prin ele, mi-au gresit operatia de 3 ori, m-au internat de 5 ori si am ramas cu handicap de la o banala hernie.


MGD_ben

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Octombrie 2008, ora 17:59

am o rugaminte la cei care scriu mesaje cu privire la doctori romani transmitetile va rog pe forurile televiziunilor acolo cel putin le vede cineva mai mult si poate sa faca o analiza a competentei doctorilor din romania unde gradul de performanta si de cultura este mult ridicat fata de u.e.

va rog frumos


Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 06:59

or fi dar daca sunt asa de corupti si nici nu se misca din scaune fara spaga, la ce folos sunt competenti? le ajuta NUMAI lor si familiilor lor!


Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Noiembrie 2008, ora 09:12

Nuu, n-ar fi murit , Anglia si medicina,baba si tambalul !!!!!


Ticu
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 23 Ianuarie 2009, ora 02:15

Mda...Medicii din Romania...Devin potenti doar la SPAGA!!!


va_ciuruim

225 mesaje
Membru din: 10/11/2008
Oras: Turnu Magurele

Postat pe: 24 Ianuarie 2009, ora 10:51

De la: nicicandva, la data 2008-10-16 12:13:15INCA O TANARA A MURIT IN STRAINATATE UCISA DE GRESELILE SISTEMELOR MEDICALE DE ACOLO (RESPECTIV Marea Britanie). In concluzie nici la ei nu e situatia foarte roz...intrebarea care se pune acume este:

AR FI SUPRAVIETUIT TANARA DACA ERA TRATATA IN ROMANIA????


In Anglia medicii sint tot oameni ca si in Romania putin mai analfabeti,ca dupa ce fac 4 clase elementare ,se inscriu la facultati pe bani in strainatate.Nenorocirea este ca la noi se invata carte si meserie dar acum in democratie luam exemplul englez,pastrativa sanaTATEA ,medicii sint gropari !


conform cercetarilor facute sa stabilit ca black-friday și silver9am ,apartin aceluiaș ID,,o persoana care vrea sa compromita PDL ul prin prezentarea de afirmații oneroase și injuri ,cautași sa-l izolați.
| Varianta pentru tiparire a topicului O fosta Miss Romania, ucisa de erori ale sistemului medical din UK
Mergi la: