Imaginile au fost înregistrate de o cameră de monitorizare a faunei montată în pădure de angajații Romsilva, compania care administrează parcul național.
„Frumusețe și gingășie în pădurile Parcului Natural Apuseni. Imaginile frumoase cu mai multe căprioare au fost filmate de camerele de monitorizare a faunei instalate de specialiștii Romsilva în câteva păduri din Parcul Natural Apuseni. Se poate observa în imagini cum coloritul blănii din această perioadă ajută căprioarele să se camufleze mai bine în păduri, pentru a se feri de prădători", au explicat specialiștii Romsilva.
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului VIDEO: Căprioare surprinse căutând hrană într-o pădure din Parcul Natural Apuseni.