În după amiaza zilei de sâmbătă, o tânără în vârstă de 26 de ani s-a urcat pe un panou publicitar de la magazinul Jumbo din Constanța, după care a amenințat că se sinucide.
La fața locului s-au deplasat mai multe echipaje de intervenţie ale ISU, SMURD, Poliţie. Pompierii de la ISU Dobrogea au venit şi cu autoscara pentru a se putea ridica pe stâlpul panoului acolo unde se afla tânăra.
Împreună cu pompierii a urcat și un negociator care a încercat să o convingă pe tânără să renunțe la acest gest necugetat. În cele din urmă, autoritățile au reușit să o convingă pe fată să coboare împreună cu ei. Aceasta nu a avut nevoie de îngrijiri medicale, însă a fost preluată de poliție pentru a continua investigația și a stabili din ce motiv a urcat pe panou și a vrut să se omoare.
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului VIDEO O tânără s-a urcat pe un panou publicitar în Constanţa și ameninţa că se sinucide.