Reprezentativa feminina a Romaniei a pierdut in fata Frantei, 24-25 (10-13), la Cupa Mondiala de la Aarhus-Danemarca, periclitandu-si sansa de a ajunge in semifinale. Frantuzoaicele au condus pe tabela de marcaj pana in minutul 38, cand scorul a deve
Reprezentativa feminina a Romaniei a pierdut in fata Frantei, 24-25 (10-13), la Cupa Mondiala de la Aarhus-Danemarca, periclitandu-si sansa de a ajunge in semifinale. Frantuzoaicele au condus pe tabela de marcaj pana in minutul 38, cand scorul a devenit egal, dupa care handbalistele noastre au avut un avantaj de 1-2 goluri. Avantaj anihilat de adversare, care au evoluat mult mai bine, chiar si cu doua jucatoare eliminate. In ultimul joc din grupa vom intalni astaseara Norvegia, doar o victorie facilitandu-ne prezenta in careul de asi. (R.L.)