Cartonasul galben pe care l-a vazut Adrian Mutu, in minutul 86 al meciului cu Olanda, l-a facut fericit pe Claudio Cesare Prandelli. Antrenorul lui AC Fiorentina va putea pregati urmatorul meci al echipei, cu Siena, de pe 21 octombrie, si cu Mutu pe
Cartonasul galben pe care l-a vazut Adrian Mutu, in minutul 86 al meciului cu Olanda, l-a facut fericit pe Claudio Cesare Prandelli. Antrenorul lui AC Fiorentina va putea pregati urmatorul meci al echipei, cu Siena, de pe 21 octombrie, si cu Mutu pe terenul de antrenament. Motivul: "Il Fenomeno" este suspendat pentru jocul de miercuri, cu Luxemburg, si va reveni, in aceasta dupa-amiaza, la echipa sa de club. Atacantul a fost salvatorul Fiorentinei etapa precedenta. El a inscris din penalty, in minutul 87, partida cu Juventus incheindu-se 1-1.